علمی و پزشکیمدیریت کسب و کار

تزریق ژل برای چاقی صورت

بسیاری از افراد تلاش می‌کنند تا با لاغر شدن تناسب اندام خود را حفظ کنند، اما اثرات لاغری اول در صورتشان ظاهر می‌شود. حتی در بسیاری از مواقع ناراحتی، افسردگی، بیماری و سایر مشکلات جسمی و روحی صورت را لاغر می‌کند. لاغر شدن صورت تاثیر زیادی روی زیبایی و جوانی فرد می‌گذارد. انجمن جراحی زیبایی آمریکا علت اصلی پیر شدن صورت را لاغری آن می‌داند. با لاغر شدن صورت، خطوط اطراف دهان و بینی نمایان‌تر شده و گونه‌ها فرورفته به نظر می‌رسند. این اتفاق حتی روی اعتماد به نفس افراد اثر گذاشته و ممکن است آن‌ها را افسرده‌تر کند. کلینیک‌های زیبایی این کار را با استفاده از ژل انجام می‌دهند. اما آیا واقعا برای صورت لاغر به جوان‌تر شدن آن کمک می‌کند؟ آیا تزریق ژل برای صورت کشیده هم امکان‌پذیر است؟ هزینه تزریق ژل برای چاقی صورت چقدر است؟ اگر می‌خواهید به پاسخ این سوالات برسید، با ما همراه باشید.

تزریق ژل برای چاقی صورت

تزریق ژل برای صورت های لاغر و کشیده چگونه انجام میشود؟

اگر قصد تزریق ژل برای چاقی صورت را دارید، ابتدا باید در یک جلسه مشاوره با متخصص زیبایی صحبت‌های اولیه را انجام دهید. در این جلسه متخصص وضعیت سلامت جسمانی شما را بررسی کرده و شما باید انتظارات و نتیجه دلخواهتان را بیان کنید. سپس متخصص با توجه به رنگ‌دانه‌های پوستی و نوع صورتتان نقاط تزریق را مشخص می‌کند. تزریق ژل برای صورت لاغر معمولا در نقاط زیر انجام می‌شود:

 • خطوط اطراف بینی و دهان (مانند خطوط ماریونت و خط لبخند)
 • گونه‌ها یا شقیقه‌های فرورفته
 • خطوط عمودی دور لب
 • لب‌ها
 • چین چانه
 • تقاط نامتقارن صورت

سپس متخصص پس از شستشو آن نقطه با مواد آنتی‌باکتریال، برای راحتی بیمار از کرم‌های بی‌حس‌کننده استفاده می‌کند. درنهایت، تزریق ژل با استفاده از سوزن‌های بسیار ریزی انجام می‌شود. بسته به ناحیه‌های تحت درمان، کل مراحل ممکن است از ۱۵ دقیقه تا یک ساعت به طول بینجامد. سبوس چند غله بین استار یکی از روش های لاغری صورت محسوب میشود .

تاثیرات تزریق ژل در ظاهر صورت های لاغر چگونه است؟ تزریق ژل برای صورت لاغر نتایج بسیار مشهودی به همراه خواهد داشت. این کار می‌تواند ساختار کلی صورت را تغییر دهد، تمامی چین و چروک‌ها را از بین ببرد، افتادگی‌های پوست را رفع کرده و صورت فرد را شاداب‌تر و جوان‌تر کند. البته باید توجه کنید که این کار از حساسیت زیادی برخوردار است و نیاز به مراقبت ویژه دارد. افرادی که صورتشان لاغر نیست، ممکن است نتیجه چندان واضحی از تزریق ژل نگیرند. چرا که صورت اینگونه افراد به خودی خود، حجیم است و تزریق ژل تاثیر چندانی در ظاهرشان نخواهد داشت.

تزریق ژل برای صورت‌های کشیده باید با احتیاط انجام شود. چرا که تزریق به ناحیه‌های اشتباه می‌تواند صورت را کشیده‌تر نشان داده و فرم صورت را به کلی به هم بریزد. مزایای تزریق ژل برای صورت های لاغر و کشیده تزریق ژل برای صورت کشیده و لاغر  یک راه‌حل فوق‌العاده و موثر برای فرم‌دهی به صورت است. تزریق ژل برای چاقی صورت به هیچ‌گونه بی‌هوشی یا عمل جراحی احتیاج ندارد. این روش هم برای آقایان و هم خانم‌ها مزایای زیر را به همراه دارد:

 • حجیم کردن صورت
 • زاویه‌دار کردن صورت
 • کاهش چین و چروک‌ها
 • از بین بردن افتادگی‌های صورت
 • جوان‌تر شدن صورت

معایب تزریق ژل برای صورت های لاغر و استخوانی تزریق ژل عوارض نادری دارد که اگر در یک کلینیک غیرمعتبر انجام شود، احتمال بروز آن‌ها بیشتر می‌شود. در حالی که اگر مرکز زیبایی از اعتبار کافی برخوردار باشد، احتمال بروز عوارض به صفر خواهد رسید. با این حال، متخصص در جلسه مشاوره در این رابطه با شما صحبت کرده و نکات مراقبتی را گوشزد خواهد کرد. عوارض احتمالی تزریق ژل برای صورت لاغر عبارتند از:

 • عدم تقارن صورت
 • کبودی، تورم و خونریزی در محل تزریق
 • آسیب‌های پوستی مانند زخم
 • عفونت در محل تزریق
 • برآمدی
 • قرمزی پوست

چه مقدار ژل برای تزریق و فرم دهی صورت های لاغر نیاز است؟ در مقاله‌ای از سایت می‌خوانیم : میزان تزریق ژل برای صورت لاغر به عوامل گوناگونی بستگی دارد. یکی از دلایل برگزاری جلسه مشاوره قبل از تزریق، همین موضوع است. میزان برجستگی اجزای صورت کاملا به نظر خود شخص بستگی دارد. قاعدتا هرچقدر برجستگی بیشتر باشد، ژل بیشتری هم مورد نیاز خواهد بود. اندازه و فرم صورت و همچنین ناحیه‌هایی که قرار است تحت تزریق قرار بگیرد، هم از دیگر عوامل موثر در میزان ژل هستند. به گفته یک مقاله در سال ۲۰۱۹ بهتر است حداکثر حجم تزریق ژل برای صورت کشیده و لاغر ۵/۱ میلی‌لیتر باشد. حجم تزریق بیشتر از دو میلی‌متر معمولا با درد و واکنش‌های جانبی بیشتری همراه است. سبوس چند غله دکتر بیز برای چاقی صورت به یکی از محصولات محبوب این روزها تبدیل شده است .

بهترین نوع ژل برای صورت های لاغر کدام است؟

تزریق ژل برای صورت لاغر باید با استفاده از فیلرهای مطمئن و سالم انجام شود. یکی از محبوب‌ترین ژل‌هایی که در ایران به طور گسترده استفاده می‌شود، هیالورونیک اسید است. درواقع تنها ژلی که تاییدیه وزارت بهداشت و درمان را دارد، همین ماده است. هیالورونیک اسیدها نه تنها در ایران، بلکه در آمریکا و اروپا هم از رایج‌ترین ژل‌ها برای تزریق به صورت‌های لاغر و کشیده محسوب می‌شود. هیالورونیک اسید هیالورونیک اسیدها از پلیمر دیساکارید یا قند دیمری ساخته شده‌اند. این ماده به طور طبیعی در بدن مخصوصا در اطراف چشم و مفاصل وجود دارد. درواقع این ماده از نقاط مختلف بدن مانند غضروف‌ها، مفاصل و بافت‌های پوستی استخراج شده و دوباره فرموله‌سازی می‌شود.

بنابراین بدن با آن آشنایی داشته و تزریق آن باعث بروز حساسیت‌ها یا واکنش‌های دفاعی نمی‌شود. از طرفی بدن بعد از گذشت تقریبا ۶ ماه تا یک سال از تزریق، ژل هیالورونیک اسید را جذب و دفع می‌کند. بنابراین این ژل نیازی به جراحی برای تخلیه ندارد. طبیعی است بیشتر از سایر ژل‌ها باشد. از ژل هیالورونیک اسید می‌توان برای ناحیه‌های مختلفی از بدن استفاده کرد. اما این ماده در تزریق ژل برای صورت کشیده و لاغر، کاربردهای بیشتری دارد. برای موارد زیر می‌توانید از این ژل برای چاقی و فرم دادن به صورت استفاده کنید:

 • خطوط اخم عمیق
 • برای خطوط افقی پیشانی که با بوتاکس ترمیم نمی‌شود
 • پر کردن گودی شقیقه‌ها
 • رفع گودی زیر چشم
 • فرم دادن به بینی، گونه، لب و چانه
 • زاویه سازی فک
 • تغییر یا اصلاح خط لبخند و خطوط ماریونت (خط بغض)

ژل پاژ نوع دیگری از ژل‌ها وجود دارد که ماندگاری آن طولانی‌تر است. ژل پاژ نوعی ژل مصنوعی است که از جنس پلی آکریل آمید ساخته می‌شود. این ژل چندین سال در بدن باقی می‌ماند و همین موضوع عوارضی مانند عفونت و آسیب‌های پوستی را به وجود می‌آورد. به همین دلیل، افرادی که از این نوع ژل استفاده می‌کنند، بعد از مدتی مجبور می‌شوند برای تخلیه به جراحی روی آورند. البته خوب است بدانید که این ژل‌ها کاملا منسوخ شده‌اند. ژل‌های پاژ مورد تایید وزارت بهداشت و درمان نیستند و مجوز ندارند. به همین دلیل در کلینیک‌های معتبر از این نوع ژل به کلی استفاده نمی‌شود. اما متاسفانه کلینیک‌ها  و مراکز غیرمجاز کماکان به تزریق ژل برای صورت های لاغر از این راه، ادامه می‌دهد. جوانه گندم دکتر بیز برای چاقی صورت مناسب است .

ماندگاری ژل برای صورت های لاغر و کشیده چقدر است؟

در مقاله‌ای از سایت درباره ماندگاری ژل می‌خوانیم: ماندگاری نتیجه تزریق ژل برای صورت کشیده و لاغر به خود بیمار و ناحیه درمان بستگی دارد. هرچه محصول غلیظ‌تر و عمیق‌تر تزریق شود، ماندگاری بیشتری خواهد داشت. البته این قانون کلی نیست و تصمیم برعهده متخصص است. به گفته انجمن جراحان زیبایی آمریکا فیلرهای هیالورونیک اسید، موقت‌ترین گزینه برای تزریق ژل برای صورت لاغر است؛ به همین دلیل برای کسانی که می‌خواهند اولین تزریق خود را انجام دهند، از این ژل‌ها استفاده می‌کنند. ماندگاری هیالورونیک اسیدها از ۶ تا ۱۸ ماه طول خواهد کشید. اثر تزریقات ژل روی لب معمولا سریع‌تر از اطراف بینی از بین می‌رود. تزریق ژل برای صورت لاغر یک راه‌حل دائمی نیست و با گذشت زمان، مواد تزریق‌شده از بین می‌روند. بنابراین برای حفظ نتیجه آن باید در فواصل زمانی مشخص تزریق ژل را انجام دهید.

دکمه بازگشت به بالا