عمومیمدیریت کسب و کار

خوردن قهوه قبل از تزریق ژل لب

در صورتی که علاقمند هستید بعد از تزریق ژل لب نتیجه مطلوبی را داشته باشید می‌بایست به توجه زیادی نمایید، متخصص زیبایی که ژل را به لب‌های شما تزریق می‌نماید در بیشتر مواقع شما را با مراقبت های بعد از تزریق ژل لب در جریان می‌گذارد تا اطمینان حاصل کنید که یک روند درمانی با تاثیر زیاد و بی خطر را تجربه می‌کنید.

تیترهای محتوای این خبر نمایش تیترها

باید این نکته را مد نظر داشته باشید که علائم بعد از تزریق ژل در هر فردی مختلف می‌باشد و نکاتی که در ادامه این مقاله ذکر می‌کنیم به هیچ عنوان نمی‌تواند جای توصیه های پزشک شما را بگیرد، به صورت کلی تزریق ژل به لب ها یکی از روش های موثر، امن و بدون درد سر برای جوان کردن صورت افراد می‌باشد، این روش زیبایی یک روش کاملا غیر تهاجمی‌ و مقرون به صرفه برای متقاضیان می‌باشد و هیچ نیازی به بی هوشی ندارد.
برای رسیدن به بهترین نتیجه پس از تزریق ژل همانطور که گفته شد باید مراقبت های لازم را انجام دهید که یکی از این مراقبت ها، است. برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

آیا می توان بعد از تزریق ژل لب غذا خورد؟

باید بگوییم مانعی برای خوردن وجود ندارد اما توصیه های زیر برای غذا خوردن و یا چای خوردن بعد از تزریق ژل لب و یا قهوه خوردن لازم است که رعایت شود.

قهوه سوپریم جینسینگ گانودرما به دلیل ترکیبات بی نظیر و کمیابی که دارد برای لاغری شکم و پهلو در زمان کم بسیار به شما کمک میکند و پیشنهاد میکنیم برای مشاوره لاغری با کارشناسان سایت در ارتباط باشید.

توصیه های غذا خوردن بعد از تزریق ژل لب

بعد از تزریق ژل لب با رعایت کردن چند نكته می‌توانید غذا بخورید.

 • درصورتی که داروی بی حسی خورده اید، خوب است قبل از غذا خوردن اجازه دهید تا نشانه های بی حسی رفع شود.
  غذا خوردن در زمانی که دهان بی حس است یکم سخت می‌باشد و به احتمال زیاد ممکن است به صورت اتفاقی زبان و لب خود را گاز بگیرید. بی حسی پس از چند ساعت یا در مدت کم از بین می‌رود که پس از رفع بی حسی می‌توانید غذا خوردن را آغاز کنید.
 • نخستین نکته ای که به رعایت آن بعد از تزریق ژل لب تاکید می‌شود این است که از خوردن غذاهایی که به جويدن زیاد نیاز دارند و همچنین غذاهایی که لابه لای دندان ها گیر می‌کنند پرهیز کنید چرا که لب ها بعد از تزریق نباید تحت فشار زیاد باشند.
 • همچنین مد نظر داشته باشید که پس از تزریق ژل لب آوردن فشار به صورت و لب مجاز نیست و نباید لب های خود را لمس کنید. پس باید غذاهایی را برای خوردن انتخاب نمایید که خوردن و جویدن آن‌ها راحت باشد و به پاک کردن لب‌ ها نیازی نداشته باشد.
 • توصیه می‌شود که بعد از تزریق ژل لب، از خوردن غذاهایی که دارای کربوهیدرات‌ های تصفیه شده یا دارای سدیم یا قند بالا هستند پرهیز کنید به این دلیل که خوردن این نوع غذا ها بلافاصله پس از تزریق ژل لب باعث افزایش خطر کبودی و تورم می‌شوند.

مصرف این مواد بعد از تزریق ژل لب مجاز نیست

بلافاصله بعد از اینکه اثر بی حس کننده رفع شد، می‌توانید به شکل معمولی به غذا خوردن خود ادامه دهید ولی چند استثناء راجع به غذا خوردن بعد از تزریق ژل لب وجود دارد که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت. هم چنین این لیست را می توانید در مقاله هم بخوانید.

کافئین

در صورت مصرف مواد غذایی کافئین دار باید این را در نظر داشته باشید که با توجه به اینکه کافئین موجود در غذا و نوشیدنی ها باعث کم آبی بدن می‌شود، روند بهبودی کند خواهد شد.

غذاهای تند و شور


خوردن غذا های تند و شور موجب لیسیدن بیش از حد لب‌ها شده و در نتیجه باعث حساسیت یا حتی عفونت خواهد شد.

نوشیدنی‌های بسیار سرد و بسیار گرم

مصرف نوشیدنی‌ های بسیار سرد یا گرم ممکن است موجب ایجاد تاول یا حتی سوختگی گردند، چرا که لب ها پس از تزریق بسیار حساس می‌باشند.

سیگار کشیدن


دقت کنید که یک روز پس از تزریق ژل لب از سیگار کشیدن خودداری نمایید.

چرا بعد از تزریق ژل لب نباید غذاهای تند و شور خورد؟

به دلیل این که لب‌های شما بعد از تزریق ژل متورم می شوند، بهتر است به مدت 24 تا 48 ساعت از خوردن غذاهای بسیار شور یا تند پرهیز کنید. چرا که غذاهای شور، اسیدی یا تند مانند انواع سس‌ها یا آب لیمو لب‌ها را تحریک می‌کنند و این سبب می شود که لب های خود را بیشتر لمس کنید و فشار دهید، و منجر به تورم بیش از حد برای لب‌های حساس شده بعد از تزریق می‌شود.

همچنین، سدیم اضافی را از رژیم غذایی خود حذف کنید، زیرا نمک تورم را افزایش می‌دهد و چون نمی‌توانید به باشگاه بروید و فعالیت زیادی نخواهید داشت، از طریق عرق کردن نیز نمک اضافی را دفع نمی‌کنید.

نوشیدن مایعات بعد از ژل لب | خوردن چای و قهوه بعد از تزریق ژل لب

 • با توجه به اینکه آب یک عنصر بسیار ضروری برای کمک به بهبودی لب‌ ها بعد از تزریق است و بدن را هیدراته نگه می‌دارد، مواد مغذی لازم در کل بدن را فراهم می‌کند. در نتیجه پس از تزریق ژل لب، آب و دیگر نوشیدنی‌ ها را به مقدار زیاد مصرف نمایید تا لب‌ های شما بعد از تزریق خشک نشوند و بدن شما هیدارته بماند.
  به غیر از آب، مقدار زیادی میوه و سبزیجاتی که آبرسان به بدن هستند را نیز مصرف کنید.()
 • نوشیدنی‌ های گرم مشکلی بعد از تزریق به وجود نمی‌آورند ولی در ساعت های اولیه پس از تزریق ژل لب چون لب ها بی‌حس می‌باشند، ممکن است با مصرف نوشیدنی‌های خیلی داغ لب های خود را بسوزانید.
 • مصرف نوشیدنی‌های بیش از حد گرم امکان دارد تورم را بعد از تزریق ژل لب بدتر نماید، پس توصیه بر این است که نوشیدنی های هم دما با محیط را مصرف نمایید.
 • از مصرف نوشیدنی‌ های گاز دار هم تا چند روز پرهیز کنید. بیشتر این نوشیدنی‌ ها دارای مقادیر زیادی سدیم هستند که موجب تورم لب‌ ها می‌شود.
 • به جای مصرف نوشیدنی های گازدار، آب و چای مصرف کنید.
 • در صورتی که به قهوه علاقمند هستید، آن را بدون خامه یا شکر مصرف کنید، ولی توصیه بر این است که دو روز اول قهوه مصرف نکنید.
 • دقت کنید که چند روز اول از مصرف نوشیدنی ها با نی پرهیز کنید چرا که، مکیدن نی با لب‌ های متورم سخت‌ تر بوده و باعث فشردن لب‌ ها به هم شده و موجب درد و تورم می‌شود.

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

از مراقبت های بعد از تزریق ژل لب می تون به موارد زیر اشاره کرد:

 • پس از تزریق ژل لب برای کاهش تورم و کبودی و درد کیسه یخ روی لب های خود بگذارید.
 • به مدت یک الی دو روز پس از تزریق ژل لب از انجام ورزش شدید خودداری نمایید، چرا که با انجام ورزش های شدید ضربان قلب و فشار خون بالا می‌رود و این موارد باعث بد تر شدن تورم و کبودی می‌شوند.
 • بدن خود را هیدراته نگه دارید. نوشیدن آب در این زمینه به بدن شما کمک فراوانی می‌کند.
 • پس از تزریق ژل لب از میوه ها و سبزی های مرطوب کننده زیادی استفاده کنید و تلاش کنید که از سدیم اضافی که موجب بدتر شدن تورم می‌شود خودداری نمایید.
 • تا دو روز پس از درمان با آب داغ استحمام نکنید و از رفتن به سونا یا استخر پرهیز کنید.
 • با مشورت پزشک خود از مسکن ها استفاده کنید.
 • برای کاهش تورم سعی کنید سر خود را روی بالشت بلند قرار دهید.
 • تا یک روز پس از تزریق از آرایش کردن لب های خود خودداری نمایید.
 • سیگار کشیدن بعد از تزریق ژل لب می‌تواند خطر ابتلا به عفونت را بیشتر کند، پس مهم است که بعد از تزریق ژل لب بلافاصله سیگار نکشید. همچنین توصیه می‌شود که در کنار افرادی که سیگار می‌کشند نیز نمانید.
 • با توجه به اینکه الکل عامل رقیق کننده خون می‌باشد توصیه می‌شود حداقل تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق ژل لب از مصرف الکل خودداری کنید چرا که الکل باعث التهاب شده و احتمال کبودی را افزایش می‌دهد و تورم را بدتر می‌کند.

خوابیدن بعد از تزریق ژل لب به چه شکل باید باشد؟

باید به صورتی باشد که هیچ نوع فشاری به محل تزریق شده وارد نشود. بنابراین هنگام خوابیدن باید شرایطی را فراهم شودکه از غلط خوردن، لمس کردن و فشار دادن محل تزریق شده پرهیز کنید.

شستن صورت بعد از تزریق ژل لب، می توان انجام داد یا خیر؟

برایتوصیه می کنند که بعد از تزریق ژل لب تا یک روز از شستن صورت و حمام کردن خودداری کنید و پس از گذشت یک‌ روز به آرامی و بدون فشار آوردن زیاد به صورت عمل شستشو را انجام دهید.

سوالات درمورد غذا خوردن بعد از تزریق ژل لب

آیا بعد از تزریق ژل لب می‌توان از غذا های داغ استفاده کرد؟

خیر چرا که بلافاصله بعد از تزریق ژل لب با توجه به اینکه لب ها بی حس هستند ممکن است شما متوجه داغی غذا نشده و لب های خود را بسوزانید.

آیا مصرف نوشیدمراقبت های بعد از تزریق ژل لب بسیار حائز اهمیت می باشند. تزریق ژل به عنوان یک روش کاملا موثر و ایمن در زمینه زیبایی و ختی درمانی توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. تزریق ژل به لب ها باعث ایجاد ظاهری حجیم تر و جذاب تر در آنها می شود. ژل یا فیلرهای پوستی موادی هستند که در داخل پوست تزریق می شوند. نکته مهمی که در خصوص تزریق ژل به لب وجود دارد، مراقبت های بعد از آن می باشد. زیرا از عوارض جانبی جلوگیری می کند و نتیجه مطلوب و ایده آلی در بر خواهد داشت. در این مقاله ما به نحوه مراقبت بعد از تزریق ژل لب و بایدها و نبایدهای آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

بعد از تزریق ژل لب به سرعت شکل نهایی دلخواه فرد ایجاد می شود. پس از تزریق پر کننده یا ژل، فرد به استراحت کردن نیازی ندارد و بلافاصله بعد از تزریق می تواند به خانه برود و فعالیت های روزانه خود را انجام دهد. توجه کنید که بدن به ویژه لب ها برای بهبودی کامل به زمان نیاز دارند. بنابراین مواردی برای مراقبت بعد از تزریق ژل لب وجود دارد که باید از انجام آنها خودداری نمایید تا احتمال کبودی، تورم و التهاب را به حداقل برسانید. همچنین چند کار ساده وجود دارد که شما با انجام آنها می توانید بهبودی سریع تری را تجربه کنید. در ادامه با این موارد آشنا می شوید.

مواردی که باید از انجام آنها خودداری کنید عبارتند از:

1- خودداری از ورزش های سنگین به مدت 48 ساعت

فعالیت بدنی شدید، ضربان قلب و جریان خون را افزایش می دهد و باعث تورم و کبودی در لب ها می شود. بنابراین بهتر است تا 48 ساعت بعد از تزریق فیلر یا ژل لب از دویدن، شنا و هر گونه کار و تمرین شدید و سنگین خودداری نمایید. علاوه بر موارد گفته شده، در صورتی که محل تزریق و فرو رفتن سوزن در اطراف لب ها در معرض تعریق قرار گیرند باعث تجمع باکتری می شوند. در نتیجه احتمال عفونت افزایش می یابد. همچنین ورزش سنگین بر سطح هیدراتاسیون بدن تاثیر می گذارد. در حالیکه بعد از تزریق ژل لب، بدن نباید دچار کم آبی شود.

2- مصرف داروها

قبل از تزریق ژل یا فیلر لب به مدت 24 تا 48 ساعت از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین، ایبوپروفن، مکمل های حاوی روغن ماهی پرهیز کنید. زیرا این داروها و مکمل ها احتمال خونریزی و کبودی را در لب ها و طراف آن افزایش می دهند.

برای خرید قهوه گانودرما دکتر بیز میتوانید به بالای همین صفحه مراجعه کنید و دکمه افزودن به سبد خرید را بزنید و مراحل پرداخت را انجام بدید، و یا این که در واتس آپ با ما در تماس باشید

3- خودداری از لیزر درمانی

یکی از نکات مهم در مراقبت بعد از تزريق ژل لب مربوط به استفاده از لیزر یا لیزر درمانی در محدوده ‌ی صورت است. اشعه های لیزر گرمای زیادی تولید می کنند و باعث می شوند مواد پرکننده یا ژل لب سریع تر از حالت معمول تجزیه شده و جذب بدن شوند. علاوه بر این گرمای ایجاد شده التهاب را نیز در محل تزریق افزایش می ‌دهد. بنابراین بلافاصله پس از تزریق فیلر یا ژل لب از لیزر درمانی اجتناب کنید و حداقل دو هفته پس از تزریق آن را به تاخیر بیاندازید.

نکات مراقبتی برای بعد از تزریق ژل لب

4- عدم مصرف الکل

رعایت این نکته یکی از مهم ترین موارد در مراقبت بعد از تزریق ژل لب است. الکل رگ های خونی (عروق خونی) را منبسط کرده و احتمال کبودی و تورم بعد از تزریق را افزایش می دهد. برای به حداقل رساندن احتمال بروز این عوارض جانبی، حداقل 24 ساعت قبل و بعد از تزریق ژل یا فیلر از مصرف الکل خودداری نمایید.

5- نکشیدن سیگار

سیگار کشیدن خطر ابتلا به عفونت را افزایش می دهد. بنابراین مهم است که بلافاصله پس از تزریق ژل لب سیگار نکشید. همچنین بهتر است از بودن در کنار افرادی که سیگار می کشند جلوگیری کنید.

6- اجتناب از گرمای زیاد

۴۸ ساعت پس از تزریق پرکننده لب، از قرار گرفتن در معرض گرمای شدید و دمای بالا اجتناب کنید. زیرا در این شرایط ممکن است تورم بیشتر شود. از سونا، اتاق بخار، یوگای داغ و حتی دوش آب گرم به مدت حداقل ۴۸ ساعت دوری نمایید. تا زمانی که متوجه شدید تورم به میزان قابل توجهی کاهش یافته از آب ولرم برای شستشوی صورت خود استفاده کنید.

7- استفاده نکردن از نی برای نوشیدن

استفاده از نی می ‌تواند به لب های شما فشار وارد کند. بنابراین در زمان های اولیه تزریق از نی برای نوشیدن استفاده نکنید تا تورم تشدید نشود. باید توجه نمود که نوشیدن آشامیدنی ‌های گرم نیز بر ژل تزریق شده تاثیر می گذارند. به همین دلیل لازم است از نوشیدن چای یا قهوه داغ بعد از تزریق ژل لب پرهیز نمود.

8- عدم استفاده از لوازم آرایشی

بهتر است حداقل ۲۴ ساعت بعد از تزریق ژل لب از لوازم آرایشی مربوط به لب استفاده نکنید. همچنین استفاده از رژ لب های مصرف شده یا باز شده روی لب هایی که به تازگی تزریق شده اند، ممنوع می باشد. بهتر است بعد از تزریق فیلر لب، از رژ لب های پلمپ استفاده نمایید. به یاد داشته باشید که در زمان استفاده از رژ لب، فشار زیادی به لب ها وارد نکنید.

9- ماساژ لب ها

بعد از تزریق ژل، لب های خود را ماساژ ندهید. اعمال هر گونه فشار به لب های تزریق شده ممکن است باعث تورم و کبودی شود. ماساژ دادن ناحیه مورد نظر می‌ تواند پرکننده تازه تزریق شده را پراکنده کرده و نتایج نامطلوبی را برای شما به دنبال داشته باشد. اگر چه، پزشک شما ممکن است ناحیه تحت درمان را به آرامی ماساژ دهد تا هر گونه برآمدگی به وجود آمده برطرف گردد.

10- سفر با هواپیما

بهتر است حداقل ۴۸ ساعت پس از تزریق از سوار شدن به هواپیما خودداری نمایید. فشارهای مختلف جوی، ممکن است باعث واکنش های متفاوت فیلر در برخی از بیماران شوند. فیلر به طور کلی با جذب آب در بدن عمل می ‌کند و فشار تغییر یافته بر پوست و سایر بافت های شما می ‌تواند نتایج نامطلوبی را به همراه داشته باشد. علاوه بر این، هوای هواپیما فوق العاده خشک می باشد و ممکن است شما را دچار کم آبی کند.

با کارهایی که می توان زمان بهبودی بعد از تزریق ژل یا پرکننده لب را افزایش داد، عبارتند از:

1- نوشیدن آب

یکی از ضروری ترین نکات ساده برای مراقبت بعد از تزریق ژل لب، نوشیدن آب کافی می باشد. مقدار زیادی مایعات ساده را به بدن خود برسانید. بهترین و کامل ترین مایع برای بدن، آب است. مصرف مایعات به ویژه آب به روند طبیعی بهبود بدن پس از تزریق کمک می کند. مصرف فراوان انواع میوه‌ ها و سبزیجات نیز به آبرسانی بدن شما کمک می کنند. هیدراته بودن بدن به مایعات تجمع یافته اجازه می دهد تا آزادانه حرکت کنند و جریان خود را حفظ نمایند.

2- استفاده از یخ

یکی از نکات ساده برای کاهش تورم و مراقبت بعد از تزريق ژل لب، استفاده از یخ است. بعد از تزریق فیلر روی پوست، آن ناحیه کمی ورم می کند. در این مواقع پرستار معمولا کمی یخ به شما می دهد تا میزان التهاب پوست کمتر شود. باید هر 5 تا 10 دقیقه و تا 6 ساعت بعد از تزریق به این کار ادامه دهید و روی ناحیه ورم کرده یخ بگذارید. شما می توانید از یخ یا حتی یک بسته سبزی یخ زده روی لب هایتان استفاده کنید. بهتر است یخ را در یک حوله یا پارچه ی کلفت بپیچید. سپس آن را روی لب های خود قرار دهید. زیرا تماس مستقیم یخ با لب های متورم و حساس ناشی از تزریق باعث یخ زدگی و آسیب بیشتر آنها می شود. یخ به کاهش تورم، کبودی و خارش کمک می ‌کند.

3- مصرف غدای مناسب

اگر هنگام تزریق پرکننده یا ژل، پزشک شما از بی حسی موضعی استفاده کرده باشد، ممکن است اثرات بی حسی تا چند ساعت روی لب های شما بماند. یعنی شما احساس چندانی در اطراف لب های خود نمی کنید که این امر بسیار خطرناک است. زیرا امکان دارد یک لقمه یا جرعه از چیزی داغ را بخورید و آن را احساس نکنید یا ممکن است به طور تصادفی لب خود را گاز بگیرید و باعث کبودی و تورم بیشتر لب‌ های خود شوید. بنابراین تا حد امکان از خوردن غذاهای داغ و تند پرهیز کنید و غذا را به آرامی و بدون فشار به لب ‌ها وارد دهان نمایید. پس از تزریق باید تغذیه مناسبی داشته باشید تا به روند بهبود کمک کند. از غذاهای حاوی سدیم بالا خودداری کنید. زیرا تورم را بدتر می کنند.

4- بالا نگه داشتن سر در زمان خواب

طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل بسیار مهم است. برای جلوگیری از جمع شدن خون در اطراف لب‌ ها، هنگام خواب از بالش اضافی استفاده کنید تا سر خود را بالاتر از بدن نگه دارید. در صورتی که در ساعت های اولیه تزریق تمایل به خوابیدن دارید، بهتر است حتی الامکان به پشت و رو به بالا بخوابید و از چرخیدن به پهلوها اجتناب کنید تا فرم لب ‌ها تثبیت شده و تغییر شکل ندهد. خوابیدن به پهلوها به ویژه ۲۴ تا ۴۸ ساعت اولیه تزریق ممکن است باعث تغییر محل پرکننده شده و در نتیجه لب های نامتقارنی ایجاد کند.

5- تمیز نگه داشتن محل تزریق

تمیز نگه داشتن لب‌ ها در ۲۴ ساعت اول پس از تزریق بسیار مهم می باشد . همیشه دست های خود را قبل از لمس کردن لب ها بشویید. همچنین روبالشی را قبل از خواب عوض کنید و از رژ لب یا نرم کننده قدیمی استفاده نکنید. بهتر است تا دو هفته پس از تزریق ژل یا پرکننده لب از انجام کارهای معمول دندانپزشکی نیز خودداری نمایید. زیرا کار دندانپزشکی می ‌تواند باکتری ‌ها را به جریان خون وارد کرده و احتمال ایجاد عفونت را افزایش دهد.

در پایان

نتایج فوری را با پرکننده های لب مشاهده خواهید کرد، اما با کاهش تورم، نتایج کاملاً مشخص به نظر نمی رسند. به طور معمول حدود ۴ هفته طول می کشد تا مواد پرکننده در آن مستقر شود و به ظاهر نهایی و دلخواه برسد. نتایج دلخواه به طور معمول حدود ۶ ماه طول خواهد کشید. در کلینیک زیبایی آویژه می توانید با به نتیجه دلخواه خود برسید.

آیا به دنبال یک راه ساده و لذیذ برای کمک به کاهش وزن خود هستید؟ قهوه فوری موکا دکتر بیز برای چاقی در فروشگاه ما می‌تواند گزینه‌ی ایده‌آلی برای شما باشد

نی ها بعد از تزریق ژل لب با نی مجاز است؟

نه توصیه بر این است که برای رسیدن به نتیجه مطلوب و عدم جابه‌جایی ژل در اثر فشار وارد شده از نی استفاده نکنید.

چه غذا هایی را بعد از تزریق ژل لب نمی‌توان مصرف کرد؟

توصیه بر این است که حدالامکان بعد از تزریق ژل از مصرف مواد غذایی تند و شور یا بسیار سرد یا بسیار گرم و همچنین مواد غذایی حاوی کافئین خودداری کنید.

 

دکمه بازگشت به بالا