عمومیمدیریت کسب و کار

تزریق ژل یا چربی برای صورت

اگر به کلینیک های پوست و مو مراجعه کرده باشید؛ حتما متوجه این نکته شده اید که بیشتر مراجعین به قصد انجام روشهای تزریقی جوانسازی و افزایش حجم به این مراکز مراجعه می‌نمایند. جدای از برای و خطوط پوست، تزریق ژل و چربی به عنوان روشهای حجم دهی به صورت و بدن، از پرکاربردترین اقداماتی هستند که این روزها در کلینیک های پوست و مو انجام می‌شوند. ما در این مطلب قصد داریم تزریق چربی و تزریق ژل را در مقایسه با هم قرار دهیم و ببینم کدام یک از این روشها برای تزریق به صورت مناسب تر هستند و نتایج بهتری را در بر دارند. پس با ما باشید. و از جمله اقداماتی است که با بهترین نتایج در کلینیک دکتر رامین مدرسی انجام می‌شود. در این مرکز با استفاده از مرغوب ترین انواع ژل و مهارت پزشک در تزریق ژل، همچنین اجرای درست و اصولی مراحل تزریق چربی توسط ایشان، می‌توانید به زیبایی ماندگاری در صورت و بدن خود دست یابید.

در این روش با استفاده از ژل یا که موادی ژله مانند است؛ و تزریق آن به نقاط مختلف صورت، حجم و فرم دلخواهی در آن نقاط ایجاد می‌شود. مناطقی از صورت که با تزریق ژل می‌توانند فرم و حجم بهتری بیابند؛ گونه‌ها، زیر چشم، خطوط پیشانی، شقیقه، لب، خط خنده، چانه، فک و بینی هستند. تزریق ژل بسته به ماده تشکیل دهنده آن می‌تواند دائمی و موقت باشد که البته ژل های دائمی این روزها منسوخ شده و در اغلب مراکز مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. زیرا با تزریق این مواد، مشکلات فراوانی برای فرد ایجاد می‌شود.

رایج ترین نوع ژلی که این روزها تزریق می‌گردد، است که بدون ایجاد عارضه می‌تواند نتایج خوبی داشته باشد. این ماده علاوه بر افزایش حجم مقطعی در صورت، با تحریک پوست به ، حتی پس از پایان ماندگاری ژل، فرم و حجمی بهتر نسبت به پیش از تزریق ایجاد می‌کند.

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی یکی از ایده‌آل ترین روشهای افزایش حجم است. در این روش سلولهای چربی از مناطقی در بدن که با حجم زیادی از چربی مواجه هستند (مانند ران، شکم و پهلوها)؛ برداشته می‌شود. پس از مرحله استخراج چربی، با قرار دادن چربی در سانتریفیوژ تحت تاثیر چرخش زیاد و سریع، سلولهای چربی از مواد دیگر جدا شده و آماده تزریق می‌گردند؛ و در مرحله تزریق، پس از آماده سازی سلولها، پیوند چربی به قسمتهایی از صورت که نیازمند افزایش حجم و فرم دهی هستند انجام می‌شود. مناطقی از صورت که می‌تون تزریق چربی صورت را در آنها انجام داد ، تقریبا مشابه تزریق ژل هستند.

ماندگاری تزریق چربی از مواردی است که می‌تواند بسیار متغیر باشد؛ زیرا به عوامل گوناگونی مانند مهارت پزشک در تزریق، مراقبتهای پس از تزریق چربی، سبک زندگی و قابلیت های بدنی خود فرد بستگی دارد و می‌تواند از چند هفته تا چند سال دوام داشته باشد.

مقایسه تزریق ژل و تزریق چربی در صورت

در این بخش تزریق ژل و تزریق چربی را در موارد مختلف با هم مقایسه می‌نماییم که عبارتند از:

طول مدت انجام تزریق

در تزریق ژل به دلیل اینکه ماده قابل تزریق از پیش ساخته شده است، فقط یک مرحله تزریق وجود دارد. ولی در تزریق چربی به این جهت که سلولهای چربی باید برداشته شوند؛ سپس آماده سازی گردند و در نهایت تزریق انجام شود، مراحل بیشتر و به الطبع زمان بیشتری هم صرف می‌گردد.

عوراض

هر کدام از این روشها عوارض خاص خود را دارند. معمولا پس از تزریق چربی حجم کبودی، تورم و التهاب بیشتر از تزریق ژل است. علاوه بر آن در محل برداشت چربی هم ممکن است این عوارض کم و بیش دیده شود. ولی امکان ایجاد آلرژی در تزریق چربی بر عکس ژل وجود ندارد.

ماندگاری

یا فیلردر حدود 6 الی 12 ماه است و پس از آن برای بقاء نتایج، تزریق باید تکرار شود. ولی در تزریق چربی برای ماندگاری بیشتر ممکن است سه تزریق با فاصله زمانی چند ماهه انجام شود. سپس ماندگاری این روش به بیش از 10 سال هم می‌تواند برسد. ضمن اینکه هر کدام از این دو روش در مناطق مختلف صورت، بر اساس حرکت آن منطقه، ماندگاری متفاوتی هم دارند. مثلا در قسمت لب و خط خنده که حرکت پوست بیشتر است ماندگاری تزریق کمتر می‌شود.

با این وجود و خط خنده می‌تواند ماندگارتر از تزریق چربی باشد. و حتی در مواردی که فقط قرار است تزریق در این نقاط انجام شود؛ بسیاری از پزشکان ترجیح می‌دهند؛ تزریق ژل انجام دهند.

هزینه ها

هزینه تزریق ژل به دستمزد پزشک برای تزریق و از آن مهمتر، مقدار و قیمت ژلی که قرار است مورد استفاده قرارگیرد؛ دارد. در برآورد هزینه تزریق چربی، دستمزد پزشک اهمیت بیشتری دارد و پس از آن میزان چربی مورد نیاز در هزینه‌ها تاثیرگذار است. به همین دلیل نمی‌توان به طور دقیق گفت هزینه کدام روش بیشتر یا کمتر است. در این بحث به مقایسه تزریق ژل و تزریق چربی از جوانب مختلف پرداختیم ولی در آخر ذکر این نکته را لازم می‌دانیم که نمی‌توان گفت تزریق چربی بهتر است یا تزریق ژل؟! هر کدام از این روشها بنا به کاربرد، انتظارات و شرایط شما می‌توانند مناسب باشند. شما در جلسه مشاوره با پزشک می‌توانید به یک اتفاق نظر در مورد روش مناسب خودتان برسید و همان را انجام دهید.

کلینیک پوست مو و زیبایی دکتر رامین مدرسی، با بهره‌گیری از کادری مجرب و به‌روزترین متدهای علمی، در محیطی آرامش‌بخش، و منطبق بر استانداردهای نوین پزشکی، آماده ارائه خدمات در زمینه بهترین در اصفهان می‌باشد.

در مطالب زیر ما سعی نموده ایم به طور کامل درباره یا به برای شما مخاطبین گرامی اطلاعات جامع و کاملی تهیه کرده و به عموم سوالات شما در این‌باره پاسخ دهیم و امیدواریم مطالب زیر برای شما مفید بوده و به عموم سولات شما پاسخگو باشد.

همان‌طور که می‌دانید معیار‌های زیبایی در عصر امروز نسبت به گذشته بسیار دگرگون شده است. امروزه بسیاری از افراد اهمیت بیش‌تری به ظاهر خود می‌دهند و عموما اولین معیار انتخابی افراد برای داشتن ظاهری مناسب و جذاب، عمل زیبایی است. با پیشرفت روز افزون علم پزشکی، روش‌های متفاوت و جدیدی برای افزایش میزان زیبایی صورت به وجود آمده که یکی از مهم ترین این روش‌ها تزریق ژل و تزریق چربی به صورت است.

تزریق چربی یا تزریق ژل

به گفته گروهی از متخصصان حوزه سلامت و زیبایی پوست، تزریق چربی نسبت به تزریق ژل مفید‌تر است. چراکه ژل‌ها و فیلر‌ها به صورت مصنوعی می‌باشند و از سویی دیگر این مواد مصنوعی ممکن است باعث واکنش‌های آلرژیک نیز می‌شوند! یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی که قصد تزریق چربی به صورت خود را دارند نتیجه این تزریق است.

نتایج تزریق چربی به صورت، بعد از گذشت چند هفته قابل مشاهده است و دلیل این مدت زمان این است که ابتدا باید ورم‌های ایجاد شده بر صورت رفع شود و چربی‌های تزریق شده توسط بدن جذب شود. گروهی از زیباجویان خواستار رفع هرچه زود‌تر ورم‌ها و کبودی‌های ایجاد شده‌اند، که در این‌باره پزشکان متخصص یخ درمانی را پیشنهاد می‌کنند.

تزریق چربی چه تغییراتی در پوست ایجاد می‌کند؟

تزریق‌چربی باعث شاداب‌تر شدن چهره فرد می‌شود و علاوه برآن صورت فرد توپرتر از حالت قبلی دیده می‌شود و همچنین پوست صورت بعد از تزریق صاف، یکدست و سفت خواهد شد و شل بودن پوست به طور کلی برطرف می‌شود. همچنین دیگر، اثری از چین و چروک‌های قبلی بر روی پوست نخواهد بود و این تزریق به طور کلی باعث تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی و جذابیت شخص می‌شود و حتی این زیبایی ایجاد شده در اعتماد به نفس افرد نیز تاثیرگذار است

نتایج تزریق چربی

تزریق صحیح چربی اهمیت بسیار زیادی دارد چراکه اگر این مورد به صورت درست تزریق نشود موجب گلوله شدن چربی در زیر پوست می‌گردد و تاثیر تزریق پدیدار نمی‌گردد.

پیشرفت روز افزون علم پزشکی سبب ساخت دستگاه‌های بروز جهت انجام امورات پزشکی شده است جالب است بدانید با استفاده از سری دستگاه‌های مخصوص، تزریق بوتاکس برای لب‌ها، گونه‌ها، لیفت ابرو و گودی زیر چشم به صورت بسیار دقیق و صحیح انجام می‌شود.

تزریق بیش‌تر چربی!

عموما متخصصان مقدار بیش‌تری چربی به صورت تزریق می‌کنند و این امر به دلیل جذب مقداری از چربی تزریق شده توسط صورت است که بر اساس تحقیقات انجام شده میزان جذب این چربی‌ها در حدود ۶۰٪ می‌باشد و به همین دلیل معمولا تزریق چربی در دو مرحله صورت می‌گیرد.

نتایج تزریق ژل به صورت

این تزریق به اکثر نقاط بدن امری است ممکن. اما معمولا ژل به گونه‌ها، پیشانی، لب و بینی تزریق می‌شود و نتایج حاصله از تزریق پس از گذشت چند روز کاملا قابل مشاهده می‌باشد، به این صورت که پس از گذشت مدتی رطوبت در پوست جذب می‌شود و یکی از مهم‌ترین مواد ژل یعنی اسید هالورونیک در بافت‌های کلاژن و الاستن جای می‌گیرد و با جذب آب شفافیت و شادابی در پوست ایجاد می‌شود همچنین چین و چروک‌های سطحی از بین رفته و این ناحیه دارای برجستگی نیز ‌می‌شود.

تزریق ژل یا چربی برای صورت

تزریق چربی به پوست شامل چه مراحلی است؟

تزریق چربی به پوست شامل ۵ مرحله اساسی است:

 • مشاوره با پزشک متخصص
 • ایجاد بی‌حسی موضعی و استریلیزاسیون
 • استخراج چربی از بانک چربی
 • آماده‌سازی چربی با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته مانند سانتریفیوژ
 • تزریق چربی

فواید تزریق چربی به پوست

 • عدم ایجاد بیهوشی
 • حذف بافت‌های چربی اضافه
 • ماندگاری بالا نتایج حاصله
 • غیر تهاجمی بودن و ایجاد‌ نکردن واکنش‌های آلرژیک

معایب تزریق چربی به پوست

 • هزینه‌های بیش‌تر نسبت به تزریق ژل
 • احساس درد و دوره نقاهت
 • ایجاد زخم‌های ظریف در پوست

 

دکمه بازگشت به بالا