علمی و پزشکی

علائمی که خبر از گرفتگی رگ و عروق قلب می‌دهد

گرفتگی عروق و شریان‌های قلب و مغز را می‌توان از رایج‌ترین اختلال‌هایی دانست که سلامت افراد را به خطر می‌اندازند. اما این موضوع اغلب با نشانه‌هایی همراه می‌شود و ناگهانی رخ نمی‌دهد.

علائمی که خبر از گرفتگی رگ و عروق قلب می‌دهد
آفتاب‌‌نیوز :

گاهی می‌توان از طریق برخی از نشانه‌ها به احتمال بروز برخی بیماری‌ها پی برد. نشانه‌های زیر نیز با گرفتگی شریان‌ها مرتبط است:

 درد پا هنگام راه رفتن

این موضوع که پا‌ها بدون دلیل خاصی در هنگام راه رفتن درد بگیرد موضوعی رایج نیست بنابراین بخشی از این مشکل می‌تواند به گرفتگی شریان‌های پا مرتبط باشد. درواقع آترواسکلروز می‌تواند شریان‌های پا، به ویژه در افراد سیگاری را مسدود کند. این علائم نیاز به ارزیابی بدون تأخیر دارد. پزشک شما پالس‌های موجود در پا‌های شما را معاینه می‌کند و اندازه گیری‌های ساده فشار خون پا و جریان خون را انجام می‌دهد تا تشخیص گردش خون ضعیف را تأیید کند. بسیار مهم است که بیماری‌های قلبی هر چه سریعتر تشخیص داده شود، زیرا بسیاری از رژیم‌های غذایی و درمانی وجود دارد که می‌تواند به برطرف کردن مشکل کمک کند. معمولا به افرادی با این علامت‌ها توصیه می‌شود که بیشتر غذا‌های گیاهی و کمتر محصولات حیوانی مصرف کنند.

گرفتگی فک

این علامت یعنی گرفتگی فک بیشتر در خانم‌ها رخ می‌دهد، اما مردان نیز باید از آن آگاه باشند. طبق گفته دانشکده پزشکی هاروارد، درد فک و گردن علائم شایع آنژین است، این بیماری نوعی ناراحتی است که از جریان خون ضعیف به بخشی از قلب ناشی می‌شود. درد به این دلیل رخ می‌دهد که عصب واگ (عصب اصلی حامل سیگنال‌های درد از قلب) در تماس مداوم با گردن، فک، سر و بازوی چپ است؛ بنابراین با مشاهده این علامت بهتر است هر چه سریعتر به پزشک خود مراجعه کنید تا دریابید که آیا درد فک شما نتیجه موضوعی خوش خیم است یا خطرناک است و نیاز به کنترل دارد.

درد پایین کمر

کمردرد ممکن است نشانه‌ای ساده از پیری عضلات نباشد. طبق گفته پزشکان، کمر نیز اغلب یکی از نخستین قسمت‌های بدن برای تجمع پلاک است. شما احساس درد خواهید کرد، زیرا کاهش جریان خون در این منطقه می‌تواند دیسک‌هایی که کوسن مهره‌ها را ضعیف می‌کند را تضعیف کند.

دکمه بازگشت به بالا