عمومیمدیریت کسب و کار

زمان تعویض روغن پمپ وکیوم

روغن بخش مهمی از دستگاه پمپ خلاء روغن است. هنگام استفاده از پمپ وکیوم روغن، باید به سطح و کیفیت روغن روان کننده پمپ وکیوم صنعتی توجه کرد تا از عملکرد مثبت پمپ خلاء و قابلیت اطمینان آن اطمینان حاصل شود.

در حین کار دستگاه، هم آلاینده های جامد و هم جریانی از مبرد مرطوب یا اسیدی وارد سیستم خنک کننده می شوند. این موارد می تواند بر روی تمام عناصر و مکانیسم های پمپ خلاء روغن تاثیر منفی بگذارد.

برای کنترل و نظارت بر کیفیت و وضعیت روغن، دوربین شیشه ای مرئی در بدنه دستگاه تعبیه شده است. این دوربین به کاربر اجازه می دهد تا سطح روغن را بررسی کند.

یکی از نشانه های آلودگی روغن در جاروبرقی، رنگ تیره و قهوه ای روغن و همچنین حباب زدن آن است. در صورت مشاهده هرگونه نشانه ای از آلودگی روغن در مخزن روغن، روغن آلوده را در اسرع وقت از دستگاه تخلیه کنید. سپس داخل محفظه را با روغن تازه پر کنید.

حتی بدون رعایت علائم ذکر شده، در هر صورت پس از 100 ساعت کار، روغن دستگاه را تعویض کنید. این کار کمک قابل توجهی به افزایش طول عمر دستگاه پمپ خلاء روغن و بهبود عملکرد آن می کند.
زمان تعویض روغن پمپ وکیوم
مراحل تعویض روغن در پمپ وکیوم روغن

مرحله 1: درب را باز کنید. سپس دستگاه را برای کمتر از یک دقیقه روشن کنید تا روغن درون آن گرم شود. سپس پیچ را ببندید.

مرحله دوم: پیچ تخلیه واقع در انتهای محفظه را بردارید. روغن مصرف شده را داخل ظرفی که از قبل آماده کرده اید بریزید.

برای تخلیه روغن، پمپ را به گردش آب وصل کنید. پس از تخلیه پمپ، مطمئن شوید که شیرها به درستی بسته شده اند.

درب تخلیه روغن را باز کرده و پس از تخلیه روغن آن را تمیز کرده و دوباره درب آن را ببندید. برای واردات قطعات صنعتی به الکتنو مراجعه نمایید.

مرحله 3: درپوش پرکننده روغن را بردارید و مخزن را با روغن تازه پر کنید. سطح روغن باید به نصف ارتفاع ظرف شیشه ای برسد.

امیدواریم با رعایت موارد فوق و تعویض روغن در تجهیزات پمپ وکیوم روغن به موقع. شما عمر تجهیزات خود را افزایش داده و عملکرد آن را بهبود می بخشید.

دکمه بازگشت به بالا