اجتماعیمدیریت کسب و کار

مراحل طلاق در انگلستان

برای گرفتن طلاق در ایران، یکی از زوجین باید بتواند ثابت کند که همسر دیگر مرتکب تقصیری شده است که از نظر شرعی دلیل طلاق است. این دلایل می تواند شامل زنا، ترک، آزار جسمی یا روحی، یا حبس به مدت پنج سال یا بیشتر باشد. در صورتی که زوجین نتوانند طلاق را به توافق برسانند، ممکن است موضوع برای رسیدگی به دادگاه ارجاع شود.

مراحل طلاق در انگلستان

، طلاق را می توان به دلیل شکست غیرقابل برگشت ازدواج به دست آورد. این را می توان به طرق مختلف ثابت کرد، از جمله جدایی برای مدت حداقل دو سال، زنا، رفتار نامعقول، یا ترک خدمت. در صورتی که زوجین بتوانند طلاق خود را به توافق برسانند، می توانند از دادگاه تقاضای صدور حکم نمایند. این یک حکم اولیه است که پس از یک دوره شش هفته نهایی می شود.

در صورتی که زوج ایرانی در ایران طلاق گرفته باشند، در صورت داشتن شرایط قانون انگلیس، طلاق در انگلستان به رسمیت شناخته می شود.

اما اگر یک زوج ایرانی در انگلیس طلاق گرفته باشند، طلاق در ایران به رسمیت شناخته نمی شود مگر اینکه طبق قوانین اسلامی نیز انجام شود. این امر می تواند ازدواج مجدد در ایران را برای زوج های ایرانی که در انگلیس طلاق گرفته اند دشوار کند

اگر شما یک زوج ایرانی هستید که قصد طلاق را دارید، مهم است که از یک وکیل آشنا به قوانین هر دو کشور مشاوره حقوقی بگیرید. این به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که طلاق شما به آرامی بررسی می شود و حقوق شما محافظت می شود

اگر قصد طلاق ایرانی در انگلیس را دارید، در اینجا موارد دیگری وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید:

1- هزینه طلاق در انگلستان می تواند بالا باشد و مهم است که این را در تصمیم خود لحاظ کنید

2- روند طلاق در انگلستان می تواند طولانی و پیچیده باشد و آمادگی برای این امر مهم است

3- اگر بچه دارید، باید ترتیبی برای حضانت و نگهداری آنها داشته باشید

ممکن است پس از طلاق برای اقامت در انگلستان نیاز به دریافت ویزا داشته باشید، بنابراین مهم است که شرایط را با وزارت کشور بررسی کنید.

اگر در انگلیس با طلاق ایرانی روبرو هستید، مهم است که از یک وکیل واجد شرایط مشاوره حقوقی بگیرید. یک وکیل می تواند به شما در درک حقوق و گزینه های خود کمک کند و در صورت لزوم می تواند از شما در دادگاه نمایندگی کند

ایرانیان در هر کجای دنیا از نظر اموری همچون ازدواج، طلاق ، انحصار وراثت و…. تابع قوانین کشور ایران هستند. بعبارت دیگر ، این امور اگر طبق قانون ایران ثبت نشود در ایران اعتبار ندارد.در این صفحه به بررسی طلاق و طلاق توافقی  ایرانیان در انگلیس بدون نیاز به حضور در ایران و چگونگی انجام آن از طریق سفارتخانه ها و کنسولگری های ایران و وکیل ایرانیان خارج از کشور می پردازیم .

زمانی که زن و شوهر  قصد دارند با سازش از هم جدا شوند و هر دو راجع به مسائل مالی و غیر مالی ازدواج  از قبیل مهریه ، اجرت المثل ، جهیزیه ، حضانت فرزندان و سایر امور  به توافق رسیده اند نسبت به درخواست طلاق توافقی اقدام می کنند.

زن و شوهر قبل از اقدام به طلاق ، کلیه توافقات خود را بطور کتبی نوشته و برای ارائه به دادگاه امضا می کنند. در صورتی که با وکیل اقدام نمایید تنظیم توافقنامه طبق شرایط قانونی توسط وکیل تنظیم و زن و شوهر امضا می کنند.

این توافقنامه  در جلسه دادگاه به قاضی پرونده اعلام و طبق این توافقنامه رای صادر می شود.

همانطور که در بالا توضیح دادیم دولت ایران ، ایرانیان را در ‌امور طلاق ، ازدواج  و انحصار وراثت و … تابع قانون خود می داند ، لذا تا زمانی که این امور طبق قانون کشور ایران ثبت نشوند معتبر نیستند.

فرض کنید زن و شوهری مقیم  کشور انگیس هستند و در دادگاه کشور انگلیس طلاق می گیرند. در این صورت از نظر کشور انگلیس طلاق آنها قطعی و ارتباط زن و شوهر قطع گردیده و نسبت به هم مسوولیتی  (جز آنچه در توافق نامه طلاق ایشان ذکر شده ) ندارند ولی این زوجین ، هنوز از نظر قانون ایران زن و شوهر هستند و تعهداتشان نسبت بهم باقی است.

لذا جهت بروز هر گونه مشکل قانونی ، حتما باید نسبت به ثبت طلاق  در ایران اقدام نمایند .

در صورتیکه طرفین امکان حضور در ایران را ندارند باید به یک وکیل دادگستری ایرانیان خارج از کشور ، وکالت دهند تا نسبت به اخذ رای طلاق توافقی و ثبت آن اقدام نماید.

لازم به ذکر است که حتی اگر در کشور خارجی طلاق گرفته اند و در پروسه کنسولگری قصد انجام صیغه شرعی را دارند امکان تنفیذ رای طلاق در ایران بسیار کم است و بهتر است از طریق وکیل در ایران همان پروسه طلاق توافقی را طی نمایند.

برحسب رویه ای که در حال حاضر (2023 )در کنسولگری های ایران برقرار است هر گونه اعطای وکالت نامه از طریق سامانه میخک انجام می شود. بدین ترتیب شما می توانید  وارد سامانه میخک وزارت امور خارجه شوید و نسبت به ثبت وکالتنامه طلاق اقدام نمایید.این وکالت نامه را می توان یا به یکی از بستگان خود در ایران بدهید تا نسبت به اخذ وکیل  دادگستری و انجام پروسه طلاق توافقی اقدام کند.یا اینکه مستقیما به یک وکیل دادگستری وکالت دهید.

۱-با توجه به اینکه متن خود سامانه میخک مختصر و پر نقص است و قضات معمولا این متن را قبول نمی کنند بهتر است برای اعطای وکالت ، متن کامل را از وکیل خود اخذ نمایید.

۲-پس از ثبت وکالتنامه در سامانه میخک ، یکبار مراجعه حضوری به سفارت یا کنسولگری خواهید داشت .

کل این پروسه حداقل یک ماه و نیم  و حداکثر دو ماه  بطول می انجامد.

در حال حاضر ارائه کلیه خدمات حقوقی و قضایی دادگاه های ایران از طریق سامانه ثنا ( خدمات ثبت نام الکترونیک قضایی )صورت می گیرد.اگر شما در این سامانه ثبت نام کرده اید براحتی می توانید نسبت به انعقاد قرارداد الکترونیک قضایی با وکیل دادگستری در این سامانه اقدام کنید.در این صورت می توانید در فاصله زمانی کوتاهی امر طلاق توافقی را از طریق وکیل خود انجام دهید.

امکان ثبت نام در این سامانه برای ایرانیان از خارج از کشور هم فراهم شده است در صورت هر گونه مشکل در ثبت نام با ما تماس بگیرید تا راهنماییتان کنیم.

هر چند پروسه طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور با داخل کشورتفاوت زیادی ندارد،ولی انتخاب یک وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشور، با تخصص و مهارت کافی در انجام طلاق توافقی و شناخت او نسبت به امور قانونی ایرانیان خارج از کشور بسیار بااهمیت است.

در صورتی که موکلین ساکن تهران قصد ندارند مراحل اداری طلاق توافقی را طی کنند برای تسریع روند طلاق، می‌توانند از وکیل طلاق توافقی در تهران کمک بگیرند تا به جای ایشان مراحل طلاق را پیگیری نماید

وکیل دادگستری لازم است از بدو کار ، نسبت به تنظیم دقیق وکالتنامه با موکل همراهی داشته  و توافقنامه طلاق را وفق خواسته زن و شوهر تنظیم و نسبت به اخذ رای و ثبت در دفتر خانه اقدام نماید .

در صورتی که تصمیم به انجام و ثبت طلاق در ایران دارید  دفتر وکالت ما قریب به 20 سال سابقه و تخصص در زمینه امور ایرانیان خارج از کشور، شما را یاری خواهد داد.

  • انجام کلیه مراحل طلاق بدون حضور زوجین توسط وکلای باسابقه دادگستری
  • انعقاد قرارداد وکالت با وکیل در سامانه میخک یا ثنای قوه قضاییه
  • امکان مشاوره آنلاین واتس اپ،اسکایپ و فیس تایم
  • تشکیل گروه واتساپی ویژه موکل جهت گزارش هفتگی روند پرونده
  • تنظیم دقیق توافقنامه زوجین
  • جلوگیری از تضییع حق و ضرر به موکل
  • ثبت طلاق در دفترخانه ​​

 

دکمه بازگشت به بالا