عمومی

ثبت نام بیش از ۴۷ هزار خوزستانی در طرح جوانی جمعیت – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

ثبت نام بیش از ۴۷ هزار خوزستانی در طرح جوانی جمعیت - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، میثم آذرسا پیش از ظهر امروز یکشنبه در گفت و گویی رسانه‌ای در خصوص اجرای طرح قانون جوانی جمعیت در خوزستان اظهار کرد: مطابق با آئین‌نامه ماده ۴ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، به خانواده‌هایی که فرزند سوم به بعدشان، پس از ۲۴ آنلاین ماه ۱۴۰۰ (تاریخ تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت) متولد شده باشند و همچنین خانواده‌های دارای چهار فرزند زیر ۲۰ سال، در صورت واجد شرایط بودن زمین تعلق می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته روزانه ۰.۵ درصد به آمار متقاضیان جمعیت جوانی جمعیت در خوزستان افزوده می‌شد، افزود: تاکنون ۴۷ هزار و ۲۵۰ متقاضی خوزستانی در طرح جوانی جمعیت ثبت‌نام کرده‌اند.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: در استان میانگین ثبت‌نام‌هایی که انجام شده نسبت به نرمال کشوری و برش جمعیتی استان به نسبت جمعیت کشور، چهار برابر بیشتر بوده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته تعداد متقاضیان مازاد بر پیش‌بینی‌ها شده بود، افزود: برنامه ما در زمینه تأمین زمین در سال گذشته خوب بوده اما حجم متقاضیان در حوزه جوانی جمعیت به اندازه‌ای زیاد بود که همچنان در حال تأمین زمین هستیم.

آذرسا خبر داد: اجرای طرح جوانی جمعیت و تحکیم بنیان‌های خانواده برای آینده کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و به همین دلیل قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مصوب شده تا از خانواده‌ها و جمعیت جوان به‌صورت ویژه حمایت شود.

دکمه بازگشت به بالا