عمومیمدیریت کسب و کار

پرده های لاکچری: لمس شیک ترین و جذاب ترین سبک دکوراسیون داخلی

نصب یک پرده لاکچری، شیک و جذاب در مکان های مختلف منزل به افزایش زیبایی جلوه ظاهری محیط منجر می شود. از طریق خرید پرده هایی با رنگ و مدل متناسب با سبک دکوراسیون داخلی می توانید لذت زندگی در خانه ای مجلل را تجربه کنید. بسیاری از انواع پرده در زیرمجموعه پرده های لاکچری قرار می گیرند. ممکن است، تنوع سبک های طراحی، رنگ ها و نقش های این محصولات باعث شود تا در هنگام انتخاب و خرید پرده احساس سردرگمی کنید. آشنایی با ویژگی های پرده لوکس، تفاوت های این محصولات با پرده های ساده و شناخت انواع پرده لاکچری امکان انتخاب و خرید بهترین گزینه را در میان محصولات متنوع برای شما میسر می سازد.

در این مقاله تمامی اطلاعاتی را که برای خرید پرده لاکچری و لمس شیک ترین و جذاب ترین سبک دکوراسیون داخلی به آن نیاز دارید، بررسی کرده ایم. در صورت تمایل نسبت به تعویض پرده های منزل و خرید پرده ای جدید و مجلل با ما همراه باشید.

پرده های لاکچری: لمس شیک ترین و جذاب ترین سبک دکوراسیون داخلی

تفاوت های پرده های لوکس و پرده های ساده

پرده های لوکس با نام پرده های سلطنتی نیز شناخته می شوند. زیبایی و شکوه خیره کننده از بارزترین ویژگی های پرده ها لاکچری به حساب می آیند. معمولا از این دست محصولات به عنوان پرده هتل، پرده تالار، پرده رستوران و پرده پذیرایی بهره گرفته می شود.

پرده های سلطنتی با سبک های دکوراسیون داخلی لوکس و کلاسیک سازگاری زیادی دارند. با توجه به این موضوع امکان هماهنگ شدن این دست محصولات با سبک های طراحی داخلی ساده و معمولی وجود نخواهد داشت. به بیان دیگر شکوه و جلال این پرده ها تنها در صورت نصب در محلی با دکوراسیون متناسب به چشم می آید. سبک معماری منزل، دکوراسیون، فرش ها و مبلمان از جمله لوازمی اند که باید با پرده های لاکچری هماهنگ باشند.

از دیگر ویژگی های این نوع از پرده می توانیم به مواردی مانند مرغوبیت، دوام و کیفیت بالای دوخت اشاره کنیم. همچنین بعضی از انواع پرده های لوکس از قابلیت هوشمندسازی و استفاده به عنوان پرده برقی برخوردارند. مخمل، حریر و ساتن بعضی از رایج ترین مواد اولیه برای تولید این پرده ها به شمار می روند.

پرده های ساده بر خلاف پرده های لوکس از ظاهر شیک و طراحی پرزرق وبرق برخوردار نیستند. معمولا به منظور دوخت این محصولات از متریال هایی مانند حریر، تور و گیپور بهره گرفته می شود. پرده های چاپی و پرده های دو رنگ که در سال های اخیر به یکی از محبوب ترین مدل های پرده تبدیل شده اند نیز در زیرمجموعه پرده های ساده قرار می گیرند.

امکان استفاده از این پرده ها به عنوان پرده آشپزخانه، پرده اتاق مطالعه، پرده اتاق نشیمن و پرده اتاق خواب وجود دارد. به طورکلی می توانیم تفاوت های میان پرده های لوکس و پرده های ساده را به این صورت خلاصه کنیم:

  • پرده های لوکس در مقایسه با پرده های ساده از زیبایی، شکوه و جذابیت بیشتری برخوردارند.
  • استفاده از پرده های لوکس برای مکان هایی با دیوارهای بلند و مرتفع و پنجره هایی با ابعاد بزرگ مناسب است.
  • پرده های لوکس به عنوان پرده پذیرایی و پرده اتاق نشیمن مورد استفاده قرار می گیرند.
  • استفاده از پرده های ساده به عنوان پرده آشپزخانه، پرده اتاق خواب و پرده اتاق مطالعه رواج بیشتری دارد.
  • پرده های لوکس بر خلاف پرده های ساده با استفاده از پارچه های مرغوب و گران قیمت تولید می شوند.

معرفی انواع پرده های لاکچری

بسیاری از انواع پرده به عنوان پرده لاکچری شناخته می شوند. از طریق نصب تمامی این مدل های پرده در مکان مناسب می توانید به افزایش شکوه و زیبایی منزل خود کمک کنید. بعضی از محبوب ترین و پرطرفدارترین انواع پرده لاکچری عبارتند از:

  • پرده آستری: آستر پرده به لایه زیرین پرده ها گفته می شود که نصب آن با اهداف کاربردی مختلفی صورت می گیرد. از جمله این اهداف باید از مواردی مانند محافظت از پرده ها در برابر عوامل محیطی نام ببریم. آستر پرده در رنگ های متنوع و متناسب با رنگ پرده تولید می شود. با وجود این رنگ های شیری، سفید، نباتی و کرم روشن رایج ترین رنگ هایی اند که برای دوخت آستری پرده مورد استفاده قرار می گیرند. افزایش محافظت از حریم خصوصی و افزایش زیبایی محل نصب از دیگر مزایای استفاده از آستر در پروسه دوخت پرده های لاکچری به حساب می آیند.
  • پرده سلطنتی: پرده های سلطنتی از بخش های متفاوتی تشکیل شده اند که از آن جمله می توانیم به آستر پرده، پرده اصلی، دکور سایه و دکور اصلی اشاره کنیم. قاب پرده نیز از دیگر بخش های اصلی این محصولات است که به افزایش جذابیت و شکوه پرده ها کمک می کند. از متداول ترین و محبوب ترین مدل های پرده سلطنتی باید از پرده فلت آسترکشی، پرده پلیسه قابی آسترکشی و پرده های هلال یا پرنسسی نام ببریم.
  • پرده رومن: پرده رومن به عنوان یکی از زیرشاخه های پرده سلطنتی شناخته می شود. امکان تنظیم نور و تنظیم دید، افزایش زیبایی ظاهری منزل، سهولت در نصب و امکان شستشو و نظافت آسان از جمله مزایای خرید پرده رومن محسوب می شوند. از دیگر ویژگی های این نوع از پرده لاکچری می توانیم از قابلیت استفاده به عنوان پرده برقی و تنوع در طراحی و رنگ بندی آن اشاره کنیم. معمولا از پرده های رومی یا رومن به منظور تکمیل دکوراسیون داخلی محیط هایی با سبک چیدمان کلاسیک و مدرن بهره گرفته می شود.
  • پرده والان دار: والان یکی از عناصر زینتی پرده است که استفاده از آن در انواع بسیاری از پرده های لاکچری رواج دارد. در حقیقت اضافه کردن والان به بعضی از مدل های پرده به ایجاد دکوراسیون داخلی شیک و مجلل کمک می کند. والان ریزشی یا آبشاری، والان کمربندی رفلت دار، والان لیفه ای و والان چهارچین مدل های مختلف والان را شامل می شوند. استفاده از پرده های والان دار به عنوان پرده پذیرایی در سالن های بزرگ تاثیر چشم گیری بر افزایش زیبایی اتاق شما می گذارد. با وجود این نصب این مدل های پرده را در اتاق های پذیرایی با متراژ محدود پیشنهاد نمی کنیم.
  • پرده آبشاری: معمولا پرده های آبشاری از جنس حریر یا با استفاده از سایر پارچه های ظریف تولید می شوند. برای توصیف شکل ظاهری این محصولات باید به هلال هایی اشاره کنیم که در قسمت عرضی پرده بر اساس الگوی خاصی به یکدیگر متصل شده اند. نصب این نوع از انواع پرده لاکچری پشت درها و پنجره های عریض منزل شما را به محیطی لوکس و شیک تبدیل می کند.

سخن نهایی

زیبایی ظاهری و توجه به جزئیات در فرایند دوخت از ویژگی های بارز پرده های لاکچری به حساب می آیند. نصب این پرده ها در سالن های پذیرایی تاثیر به سزایی بر افزایش شکوه و جلال اتاق می گذارد. معمولا نصب انواع پرده لوکس در اتاق هایی با دیوارهای مرتفع، متراژ زیاد و درها و پنجره های عریض کاربرد دارد.

در این مقاله به بررسی ویژگی های انواع پرده لاکچری، تفاوت های آن با پرده های ساده و معرفی انواع پرده لوکس پرداختیم. پرداختیم. از طریق خرید و نصب پرده های سلطنتی، پرده های رومن، پرده های آستردار و دیگر مدل های پرده لاکچری می توانید لذت زندگی در محیطی شیک و جذاب را تجربه کنید.

دکمه بازگشت به بالا