عمومیمدیریت کسب و کار

جاهای دیدنی مشهد در شب

جاهای دیدنی مشهد در شب بسیار هستند و مثل ستاره‌های آسمانی بر سطح زمین می‌درخشند. در کل مشهد شهر بزرگی است که برای پذیرایی از مهمانان فصلی خود امکانات بسیار زیادی را تدارک دیده است. یکی از این امکانات بام‌ های مشهد هستند. این بام ها به مهمانان شهر فرصت این را می‌دهند که در دل تاریکی شب بر فراز شهر بایستند و از آن بالا پهنۀ شهر را ببینند.

معرفی جاهای دیدنی مشهد در شب (بازارها + پارک + آدرس) – یابکس

شهری که انتهای آن خیلی نزدیک نیست و خیابان‌هایش در تمام ساعات روز یا در بیشتر اوقات سرشار از ازدحام است. ازدحامی که آکنده از زندگی، انرژی و نشاط است. در این مقاله قصد داریم به معرفی بام‌ های مشهد بپردازیم.

کوه سنگی مشهد

یکی از جذاب‌ترین، محبوب‌ترین و پرطرفدارترین جاهای دیدنی مشهد در شب کوه سنگی زیبا است. به واقع کوهی است از جنس سنگ، مقتدر و بلند قامت که درست در مرکز شهر قرار گرفته است. این کوه بلند و مرتفع امکان کوهنوردی را در قلب شب فراهم آورده است.

به صورتی که شما می‌توانید در هر ساعت از شب که تمایل داشتید به این بوستان بزرگ وارد شوید و بعد از این کوه سنگی بالا بروید؛ چون در تمام مسیر صعود بر فراز قلۀ کوه چراغ‌ها و پله‌ها و حتی ایستگاه‌هایی تعبیه شده است که ادامۀ راه را برای شما آسان می‌کند.

بعد که کوه را پیمودید و به قلۀ آن رسیدید با منظره‌ای دلنواز، جذاب و دلبرانه مواجه خواهید شد. چون از فراز قلۀ کوه می‌توانید تمام شهر را با تمام چراغ‌هایش و تمام راه‌هایش ببینید و این امکان بسیار جالب توجه و چشم‌نواز است.

از فراز این کوه بلند حتی امکان تماشای حرم مطهر رضوی نیز هست. فقط کافی است اندکی سر بچرخانید تا جهت درست را پیدا کنید، بعد نه تنها گنبد و گلدسته‌های حرم را خواهید دید بلکه صحن حرم و راه‌های منتهی به آن را نیز به وضوح خواهید دید.

پارک پلکانی بابا کوهی یا بام هفت تیر

یکی دیگر از جاهای دیدنی مشهد در شب که توصیه می‌شود تجربه‌اش کنید با نام پارک پلکانی بابا کوهی شناخته می‌شود. البته در میان مردم شهر مشهد این نام کمتر به کار برده می‌شود چون اهالی شهر این پارک را بیشتر با نام کوه‌های آب و برق یا بام هفت تیر می‌شناسند. این پارک نیز بر فراز کوهی طبیعی که به صورت اتفاقی سر از دل شهر برآورده بنا شده است.

از آنجایی که سطح کوه با سنگ‌هایی مسطح و سخت پوشیده شده و به صورت پلکانی آرایش یافته است. این شرایط امکان صعود از کوه را در شب هنگام نیز فراهم آورده است. تمام مسیر صعود به قلۀ کوه با چراغ‌ها، استراحتگاه‌ها تزئین شده، ضمن اینکه بر هر ایستگاهی که بایستید و به منظرۀ پشت سر خودتان نگاه کنید جلوه‌ای از شهر و حیات آن را خواهید دید.

هرچه بالاتر بروید پهنۀ وسیع‌تری از شهر در میدان دید شما قرار خواهد گرفت. در نهایت که به بالاترین نقطۀ کوه برسید دیگر می‌توانید تمام شهر را در یک نگاه ببینید. مخصوصاً در ساعات شب پارک پلکانی بابا کوهی که یکی از محبوب‌ترین بام‌ های مشهد به شمار می‌رود آرامش غریبی دارد و به بهترین نحو ممکن می‌تواند سکوت و سکون شب را با هیاهوی شهر پیوند بزند.

کوهستان پارک خورشید

یکی دیگر از دلرباترین بام‌ های مشهد که برای گشت و گذارهای شبانه بسیار جذاب به نظر می‌رسد با نام شناخته می‌شود. البته این پارک نیز در میان اهالی شهر مشهد با عناوین بام مشهد یا بام هاشمیه شناخته می‌شود. کوهستان پارک خورشید نیز بر فراز کوه‌هایی طبیعی بنا شده و با سنگ‌هایی صخره‌ای شکل پوشیده شده است.

صعود از این کوه‌ نیز به راحتی قدم‌زدن‌های شبانه است. فرصت بسیار خوبی برای گفت و شنودهای دوستانه و صمیمانه به نظر می‌رسد. البته وقتی از کوه صعود کنید و به بالاترین نقطۀ آن برسید، تمام شهر با تمام چراغ‌ها و راه‌هایش زیر پای شما خواهد بود. شما شهر را می‌بینید، رقص نورهای بسیارش را می‌بینید. اما سر و صدا و همهمۀ شهر را نخواهید شنید. شاید به همین دلیل باشد که از این زاویه تماشای شهر حس بهتری دارد.

کوه‌ های خلج

اما یکی دیگر از جاهای دیدنی مشهد در شب با نام کوه‌ های خلج شناخته می‌شود. این کوه‌ها به صورت پارک درآمده‌اند و امکان اسکان از نوع پیکنیک یا قدم‌زدن را فراهم آورده‌اند. اما در بخشی از ان طبیعت همچنان دست‌نخورده باقی مانده است. الماس تریپ، سامانه‌ای برای رزرو هتل در شهر مشهد و دیگر شهرها است که امکان رزرو هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های مختلف را با قیمت مناسب برای مسافران فراهم می‌کند

این امکان را به شما می‌بخشد که از صخره‌ها و کوه‌ها عبور کنید. تا بتوانید هفت حوضچۀ مسلسل‌وار آن را از نزدیک ببینید. برای رسیدن به این حوضچه‌ها بهتر است وسایل زیادی همراه نداشته باشید. تا بتوانید سبک‌بار مسیر را پیش بروید و از پا نیفتید.

کوه‌های خلج نیز ارتفاع قابل توجهی دارند و از فراز آن‌ها شهر مشهد به خوبی نمایان خواهد شد. البته کوه‌های خلج ۷ کیلومتر از شهرمشهد فاصله دارند. برای رسیدن به این مقصد جذاب و تماشایی لازم است به شهرک سیدی بروید. زمانی که به یک دوراهی رسیدید، راه چپ را انتخاب کنید. همینطور به مسیر خودتان ادامه دهید تا به یک میدان برسید.

متأسفانه یا خوشبختانه از این نقطه به بعد امکان ادامۀ راه با ماشین نخواهد بود. باید در حول و حوش همین میدان ماشین خودتان را پارک کنید و پیاده‌روی یا راه‌پیمایی را آغاز کنید. اگر به صورت گروهی مهمان کوه‌های خلج باشید، بسیار بیشتر از سیر و سیاحت خود لذت خواهید برد. چون مسیر طولانی است و همراه و همسفر خوب در طی مسیرهای طولانی نقش بسیار پررنگی را بازی خواهد کرد. پس برای شروع سفر ابتدا بهتر است محبوب‌ترین دوستان خودتان را خبر کنید.

کوه پارک مشهد

در شهر مشهد در خیابان دلاوران در انتهای خیابان نخل از تیر ماه سال ۱۳۹۹ پارک تازه‌ای احداث شد. این پارک که با نام کوه پارک معرفی می‌گردد، یکی دیگر از بام های مشهد است. کوه پارک قرار است نقش ریۀ حیاتی کلان شهر مشهد را بازی کند.

بلکه جایگزین مناسبی باشد برای درختان تنومند توت در بلوار وکیل آباد و بلوار ملک آباد که در طی گذر سالیان قطع شدند. کوه پارک یکی از جدیدترین جاهای دیدنی مشهد در شب است. این پارک موقعیت مناسبی را برای تفریح و شب نشینی خانواده ها در هوای آزاد با چشم انداز شهر مشهد فراهم کرده است.

البته این پارک بزرگ، قرار است حال هوای مشهد، مردم شهر و مهمانان شهر را نیز خوب کند. به همین منظور اتفاقات جالب و جدیدی در آن در حال وقوع است. از جملۀ این اتفاقات می‌توان به کارفودها اشاره کرد. کارفودهایی که در سایر مراکز تفریحی شهر مشهد کمتر به چشم می‌خورند اما در کوه پارک در حال فعالیت هستند.

برای تفریح شبانه در مشهد طیف وسیعی از انتخاب ها را پیش رو دارید که با انتخاب هر بخش از آن می توانید اوقات فراغت خوبی داشته باشید. از مهمترین مراکز می توان به بارگاه ملکوتی امام رضا، مراکز خرید، شهر بازی ها ،پارک های مختلف و موارد دیگر اشاره کرد. برای آشنایی هرچه بهتر […]

برای تفریح شبانه در مشهد طیف وسیعی از انتخاب ها را پیش رو دارید که با انتخاب هر بخش از آن می توانید اوقات فراغت خوبی داشته باشید. از مهمترین مراکز می توان به بارگاه ملکوتی امام رضا، مراکز خرید، شهر بازی ها ،پارک های مختلف و موارد دیگر اشاره کرد. برای آشنایی هرچه بهتر این کلانشهر زیبا و بزرگ و گذراندن اوقات خوش در آن، کافی است در هنگام رزرو اطلاعات کافی در این زمینه را به دست آورید، تا از شب های خود نیز به بهترین نحو بهره ببرید.

برای گذراندن بهترین اوقات فراغت شب در مشهد کجا برویم؟

مشهد جزء شهرهای تاریخی و زیارتی و سیاحتی به شمار می آید که بازدید از آن برای همه گروه ‌های سنی لذت بخش است و همچنین همه افراد با هر سلیقه ای می توانند سرگرمی های خاصی در این شهر برای خود پیدا کند.

از آنجایی که عمر سفر کوتاه است مسافران و گردشگران تمایل دارند تا از تمامی لحظات خود به بهترین شکل ممکن بهره ببرند و به همین سبب ترجیح می دهند تا شب ها نیز برای بازدید از نقاط مختلف مشهد مراجعه کنند.

شب در مشهد کجا بریم؟ این سوال مهم است که برای اغلب مسافران و گردشگران شهر مشهد به وجود می آید. پیدا کردن پاسخ مناسب برای آن موجب می شود تا شب های دوست داشتنی و هیجان انگیزی را داشته باشید و بتوانید از قبل برنامه های سفر خود را به شکل بهتری تنظیم نمایید.

مراکز زیادی برای رفتن در شب وجود دارد که در ادامه به معرفی هر کدام از آنها به طور مختصر می پردازیم:

زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا

حرم امام رضا به عنوان بزرگترین و مهمترین جاذبه مذهبی این شهر بشمار می آید و به دلیل محبوبیت بالا هر سال تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی را می پذیرد. حرم امام رضا از لحاظ وسعت و ظرفیت جزء بزرگترین مساجد دنیا قرار می گیرد که دارای چندین ورودی و صحن و مسجد و رواق است.

حرم زیبای امام رضا در تمام طول روز شلوغ بوده و می توانید در ساعات پایانی شب به آنجا رفته تا در یک محیط خلوت به راز و نیاز بپردازید. شب حال و هوای معنوی خاصی در این محیط وجود دارد که امکان نزدیک شدن به ضریح و ایوان طلا میسر می گردد.

طرقبه مشهد

جزء معروف ترین مقاصد گردشگری مشهد محسوب می ‌شود که برای چشیدن غذاهای خوشمزه آن به خصوص شیشلیک می توانید به آنجا رفته و ضمن گشت و گذار عالی از آب و هوای خنک و ییلاقی آن در فصل تابستان بهره ببرید.

در طرقبه بهترین رستوران های سنتی مشهد قرار گرفته است که برای ایجاد شب های خاطره انگیز می توانید از هر کدام آنها استفاده نمایید. این منطقه مناسب برای دورهمی ها و مهمانی های دوستانه است که با وجود فضاهای سنتی، امکان نشستن دور هم و گفتگوهای طولانی وجود دارد.

پارک آبی مشهد

در مشهد انواع مختلف پارک آبی قرار گرفته که در هر نقطه از مشهد با توجه به موقعیت هتل و دسترسی آسان تر می ‌توانید هر کدام از این چهار پارک معتبر را انتخاب کرده و در آن به تفریح و ورزش بپردازید. از پرطرفدار ترین پارک های آبی در این شهر می توان به سرزمین موج های آبی، موج های خروشا ون پارک آبی ایرانیان اشاره نمود. جهت آشنایی با تمامی پارک های آبی، به مقاله مراجعه نمایید.

 

دکمه بازگشت به بالا