عمومی

بیمارستان «کوثر» بروجرد اسفندماه افتتاح می‌شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

بیمارستان «کوثر» بروجرد اسفندماه افتتاح می‌شود - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، میرهاشم موسوی شامگاه یکشنبه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه لرستان در سخنانی با اشاره به اینکه علی‌رغم مشکلات بالای مالی از ابتدای دولت تا کنون نزدیک به هزار میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت و خرید تجهیزات پیشرفته درمانی در لرستان هزینه شده است، اظهار داشت: این در حالی است که یک‌چهارم این عدد در استان‌های دیگر سرمایه‌گذاری و اعتبار اختصاص پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه به لحاظ دسترسی به درمان مستقیم، لرستان استان اول کشور به‌حساب می‌آید، عنوان کرد: بیمارستان «کوثر» بروجرد با ۹۹.۵ درصد پیشرفت فیزیکی، اسفندماه امسال افتتاح خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با تأکید بر اینکه تعداد تخت‌های بیمارستان «نرگس» دورود از ۳۲ تخت به ۶۴ تخت رسیده است، تصریح کرد: حدود ۲۰۰ میلیارد تومان در این پروژه هزینه شده است و در حال حاضر نیز ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

موسوی در ادامه با اشاره به جداسازی درمانگاه بیمارستان خرم‌آباد، گفت: ۱۸۰ میلیارد تومان در این زمینه هزینه شده و ۶۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با اشاره به بهسازی بخش‌های مختلف «سی‌سی‌یو»، بستری مردان، زنان و… در این دوره از دولت انجام شده است، گفت: خرید تجهیزات پزشکی برای بیمارستان‌های تأمین اجتماعی لرستان از دیگر اقدامات صورت‌گرفته بوده است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور، بیان داشت: بین ۹۰۰ تا هزار میلیارد تومان در لرستان از سوی تأمین اجتماعی هزینه شده است و این اعتبار توسعه پیدا خواهد کرد.

دکمه بازگشت به بالا