عمومیمدیریت کسب و کار

انواع رایحه ادکلن مردانه

آقایان شیک‌پوش و خوش‌سلیقه به‌‌راحتی هر عطری را انتخاب نمی‌کنند و برای خرید ، دقت بیشتری به خرج می‌دهند. برای این دسته افراد به همان میزان که نوع پارچه و دوخت لباسشان مهم است، ترکیب رایحه عطرشان نیز اهمیت دارد. در واقع بدون داشتن اطلاعات کافی از ترکیبات عطرها و جذابیت رایحه‌ آن‌ها نمی‌شود عطر مردانه خوشبویی خریداری کرد. به همین دلیل در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که انواع رایحه در بهترین عطر مردانه چیست و شما کدام یک را می‌پسندید؟

انواع رایحه ادکلن مردانه

دسته بندی رایحه ها

همان طور که می‌دانید انواع رایحه ها در بهترین عطر مردانه و زنانه وجود دارند. برای شناخت عطر محبوب خود قبل از هر چیز باید ببینید چه رایحه‌ای را در عطر میلانو زنانه و ادکلن دوست دارید. برای نمونه به رایحه‌‌های جنگلی علاقه‌ دارید یا مرد عاشق‌پیشه‌ای هستید که بوی خوش گل‌ها را ترجیح می‌دهد. رایحه مرکبات و چرم نیز از دیگر بوهای معروف در میان عطرهای مردانه به‌حساب می‌آیند. از طرف دیگر شخصیت خود را نیز برای انتخاب  باید در نظر بگیرید. همچنین به فصلی که می‌خواهید عطر بزنید نیز توجه کنید تا را خریداری کنید.

رایحه تند و آروماتیک رایحه تند و آروماتیک یکی از انواع رایحه در بهترین عطر مردانه است. همان‌گونه که از نام این رایحه‌ها پیداست، بویی تازه و تند دارند و در کنار انواع ادویه، رایحه گیاهان دارویی نیز در این گروه قرار می‌گیرد. از عطرهای این گروه بوی خوش رزماری، آویشن، نعناع، ترخون، مرزنجوش، رازیانه، ریحان، مریم گلی و غیره به مشام می‌رسد.

رایحه مدیترانه ای (شیپر یا قبرسی) عطرهای مدیترانه ای از سه رایحه اصلیِ ترنج، خزه بلوط و لادن تشکیل می‌شوند. البته گاهی اوقات بوی خوش نعناع هندی (گیاه پاتچولی) نیز از بر پایه رایحه شیفره به مشام می‌رسد. ترکیب این رایحه ها در عطرهای شیپر، بوی چوبی و خزه ای ایجاد می‌کنند. رایحه این دسته از عطر و ادکلن نسبت به رایحه آغازین سایر عطرها که غالباً از مرکبات گرفته می‌شود، متمایز است. برای اطلاع از قیمت اسپری ویتابلا کلیک کنید .

رایحه مرکبات اگر به قصد خرید گذری در بازار داشته باشید، بدون شک عطرهای زیادی را با رایحه مرکبات به شما معرفی می‌کنند. بوی خوشی از گل شاه پسند و برگ لیمو از عطرهای این گروه به مشام می‌رسد. مرکباتی مانند لیمو، پرتقال،‌گریپ فروت، نارنگی نیز پایه اصلی این عطرها را تشکیل می‌دهند. در بیشتر عطرها از این رایحه ها به‌عنوان نت آغازین استفاده می‌شود تا حس تازگی و نشاط به مخاطب منتقل شود. سایت بیز پلاس آماده ثبت سفارشات شما میباشد .

رایحه گل ها عطرها و ادکلن‌های این گروه، بویی رمانتیک دارند و گزینه‌ی خوبی برای آقایان عاشق‌پیشه‌ به‌حساب می‌آیند. بوی خوش گل‌هایی مانند رز، یاسمن، اسطوخودوس، اِسمانتوس، گل جاوید، یلانگ یلانگ و گل جعفری را در این عطرها می‌توان پیدا کرد. در واقع از رایحه‌هایی برای شما صحبت می‌کنیم که حضور آن‌ها نوید از دل‌انگیز می‌دهد. رایحه گل فریزیا، گل صد تومانی، موگه، گل‌ آفتاب پرست، بنفشه، نسترن، نرگس و سنبل نیز از دیگر بوهایی است که در عطرهای مخصوص آقایان شاهد آن‌ها هستیم.

رایحه چرمی جالب است بدانید استفاده از رایحه‌های چرمی در عطرها و ادکلن‌های مردانه سابقه طولانی دارد و این رایحه‌ها به‌عنوان اولین بوهایی بودند که در عطرهای مردانه استفاده شده‌اند. پس بدون تردید یکی از انواع رایحه در بهترین عطر مردانه می‌تواند رایحه چرم باشد. این رایحه ها با بوی روغن ها، مشک و عنبر ترکیب می‌شود. گاهی اوقات بوهایی دیگری نیز در این عطرها و ادکلن‌ها شاهد هستیم. در این زمینه می‌توان به رایحه درخت غان، روغن‌ کاج، بوته وحشی جاوی، گل‌ تلفونی، و صمغ لادن اشاره کرد. این رایحه ها باعث شده است تا حتی مشکل‌پسند‌ترین آقایانی که به‌دنبال می‌گردند نیز به ادکلن و عطرهایی که بوی چرمی دارند، علاقه نشان دهند.

رایحه شرقی عطرهایی با رایحه گرم و احساس‌برانگیز را در گروه رایحه شرقی شاهد هستیم. از این عطرها بوی خوش مشک و وانیل و رزین های خوشبو به مشام می‌رسد. بوی چوب، گل ها و ادویه‌جات نیز از دیگر رایحه‌هایی است که در ادکلن مردانه گروه رایحه‌های شرقی با آن‌ها سروکار داریم. عطرسازان بزرگ برای اثربخشی بیشتر عطرهای این گروه از رایحه‌های آغازینِ متمایزی مانند ارکیده، ترنج و نارنگی استفاده می‌کنند. گاهی اوقات نیز در این ادکلن‌ها با رایحه‌های خوراکی مانند کارامل، شکلات تلخ و قهوه روبه‌رو می‌شویم.

رایحه چوبی تجربه نشان داده است رایحه چوبی به‌عنوان انتخاب برتر آقایان در خرید شناخته می‌شود. تقریباً کمتر کسی پیدا می‌شود که از بوی خوش چوب صندل و سدر بدش بیاید. خزه بلوط، عنبر، چوب رز، عود، خس‌خس و نعناع هندی از دیگر رایحه هایی هستند که در ادکلن با بوهای چوبی استفاده می‌شوند. اکنون که با انواع رایحه در بهترین عطر مردانه آشنا شدید، راحت‌تر از همیشه می‌توانید عطر دلخواه خود را در از میان ادکلن‌ها و عطرهایدنیای عطرها، دنیای شگفت‌انگیزی برای غرق شدن در روایح رویایی و دل‌انگیز است؛

از رایحه سیب و دارچین گرفته تا مشک و کهربا؛ از گلابی و یاس گرفته تا سالویا و چوب صندل سفید! تمامی این روایح می‌توانند ما را ساعت‌ها در دنیای جادویی خود غرق کنند و آرامشی وصف‌ ناشدنی به روح و جسم‌مان ببخشند. اگر شما هم طرفدار عطرهای مختلف هستید و دوست دارید که قبل از انتخاب عطر محبوب‌تان برای هر فصل، با انواع رایحه های عطر آشنا بشوید تا بتوانید انتخاب برازنده‌تری داشته باشید، خواندن ادامه این مقاله را به شما توصیه می‌کنیم.

اگر بخواهیم کمی دقیق‌تر درباره انواع رایحه عطر بدانیم، باید ابتدا به این نکته توجه داشته باشیم که هر رایحه عطر از 3 بخش جداگانه تشکیل شده است: طبع عطر؛ طعم عطر و گروه بویایی عطر! در ادامه این بخش به‌صورت جداگانه به معرفی هریک از این بخش‌ها که تشکیل‌دهنده رایحه نهایی هستند، می‌پردازیم:

در بخش مربوط به طعم عطرها، می‌توان به رایحه‌هایی مانند شیرین، تلخ، ترش و تند اشاره کرد. البته در بحث انواع رایحه های عطر، روایح تلخ و شیرین بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند اما در این مقاله، ما هر 4 طعم رایحه را بررسی می‌کنیم!

در میان انواع رایحه عطر ، عطرهایی با رایحه شیرین در گروه عطرهای پرطرفدار، به‌خصوص در میان خانم‌ها، قرار دارند. عطرهای شیرین حاوی روایحی گل‌فام (مانند رایحه رز و یاس)، شکلاتی، کاراملی و در برخی موارد، دارای رایحه چوب‌ها و ادویه‌های شیرین هستند. شما می‌توانید از انواع عطر و ادکلن شیرین زنانه و مردانه در مناسبت‌های رسمی یا دوستانه استفاده کنید. معمولا این عطرها، طبع گرمی دارند و برای روزهای سرد سال مناسب‌تر هستند.

اگر انواع عطر و ادکلن شیرین به‌صورت متعادل استفاده شوند، می‌توانند حس آرامش، مهربانی و اعتماد را به اطرافیان شما القا کنند. این عطر و ادکلن ها بیشتر برای افراد شاداب، پرشور و صمیمی که می‌خواهند روابط اجتماعی موفقی داشته باشند، مناسب است. محبوب‌ترین عطرهای شیرین زنانه و مردانه: تام فورد ویولت بلوند زنانه، کرید اونتوس مردانه، شنل چنس زنانه،‌ تام فورد بلک ارکید مردانه، ورساچه اروس مردانه، شنل کوکو مادمازل زنانه، ورساچه صورتی زنانه، بولگاری مشکی مردانه و دولچه گابانا دِ وان مردانه

شاید بتوان گفت که انواع عطر و ادکلن تلخ جزو پرطرفدارترین و پرفروش‌ترین محصولات در میان انواع رایحه عطر هستند! عطرهای تلخ زنانه و مردانه در سال‌های اخیر طرفداران زیادی در میان زنان و مردان شیک‌پوش، کلاسیک و خاص‌پسند پیدا کرده‌اند. این عطرها برای استفاده در مراسم‌های رسمی، خاص و عاشقانه بسیار مناسب هستند و می‌توان گفت که یک گزینه بسیار سکسی برای افراد جوان محسوب می‌شوند. انواع عطر و ادکلن تلخ و خنک می‌توانند گزینه‌ای رویایی برای مهمانی‌های شبانه باشند و شما را به شمع هر مجلسی تبدیل کنند.

معمولا در نت‌های مختلف انواع عطر و ادکلن تلخ مردانه و زنانه از روایحی مانند چوب سوخته، دارچین، میخک، قهوه، نعناع، ادویه‌های تند شرقی، ریشه گیاهان، روایح دودی، روایح چوبی و برخی گیاهان با عطر و طعم تلخ، استفاده می‌شود. محبوب‌ترین عطرهای تلخ زنانه و مردانه: لالیک مشکی مردانه، دیور هوم اینتنس مردانه، دیور ساوج مردانه، ورساچه پور هوم یا ورساچه آبی مردانه، ورساچه کریستال نویر زنانه، تام فورد عود وود یونی، شنل بلو دِ شنل مردانه و کالوین کلین ایفوریا اینتنس در میان انواع رایحه عطر ، عطرهایی با طعم ترش، حس سرزندگی، شادابی و جسارت خاصی را به دیگران منتقل می‌کنند.

این عطرها برای افراد جوان و پرشور که طرفدار پوشش‌های کژوال هستند، بسیار مناسب است. انواع عطر و ادکلن ترش برای استفاده روزانه در فصل‌های گرم سال هم گزینه قابل قبولی خواهد بود. معمولا در عطر و ادکلن‌های ترش از روایحی مانند مرکبات، توت‌ها و میوه‌های ترش استفاده می‌شود. به همین دلیل هم روزهای گرم و بلند تابستان، ‌بهترین زمان استفاده از این عطرها و به رخ کشیدن سلیقه شما در انتخاب عطر مناسب فصل است! محبوب‌ترین عطرهای ترش زنانه و مردانه: لالیک سفید مردانه، باربری لاندن مردانه، دولچه گابانا لایت بلو زنانه و مردانه، هرمس وویاژ یونی و کارتیر کنسنتری یونی

معمولا نمی‌توان انواع رایحه عطر را به دو بخش زنانه و مردانه تقسیم کرد. به‌عبارت ساده‌تر، تمامی رایحه‌ها می‌توانند هم برای عطرهای زنانه و هم برای عطرهای مردانه به‌ کار بروند. با این حال و براساس یک قانون نانوشته، معمولا رایحه‌های تند یا تلخ بیشتر برای تولید انواع عطر و به کار می‌روند و روایح شیرین و گل‌فام در انواع عطر و کاربرد بیشتری دارند. معمولا ما روایح چوبی، دودی و چرمی را هم در عطرهای مردانه بیشتر می‌شنویم و در عطرهای زنانه، روایحی همچون عطر گل‌ها، میوه‌ها و گیاهان، بیشتر به مشام‌مان می‌رسد.

انواع عطر و ادکلن لانکوم جزو محصولات پرطرفدار در میان ما ایرانی‌ها هستند. خوشبختانه محصولات کمپانی در گروه زنانه و مردانه دارای روایح مختلف تلخ، شیرین، ترش، خنک، گرم، گل‌فام، چوبی و ادویه‌ای هستند تا بتوانند نظر هر مشتری با سلیقه‌های متفاوت را به خود جلب کنند. لانکوم آیدول، لانکوم میراکل و لانکوم هیپنوز هوم، جزو عطرهای پرطرفدار این برند فرانسوی محسوب می‌شوند.

انواع عطر و ادکلن هم از دیگر محصولات پرفروش و پرطرفدار در ایران هستند که به دلیل وجود روایح چوبی، دودی و مرکباتی در خود، نظر بسیاری از خانم‌ها و آقایان خوش‌پوش را جلب کرده‌اند. برند لالیک در گروه عطرهای زنانه و مردانه، هم عطرهایی خنک و مناسب فصل تابستان دارد و هم عطرهایی گرم و زمستانی! لالیک سفید، لالیک مشکی، لالیک انکر نویر،‌ لالیک انکر نویر اکستریم، لالیک آمیتیس و لالیک ساتین از پرطرفدارترین عطرهای برند لالیک هستند.

موجود در بازار تشخیص دهید. نیز به شما کمک می‌کند تا عطر دلخواه خود را راحت‌تر پیدا کنید. در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم از آن دسته آقایانی هستید که بدون عطر از خانه بیرون نمی‌روند، سری به فروشگاه اینترنتی بزنید. در این فروشگاه انواع عطرهای مردانه از برندهای شناخته‌شده و معتبر وجود دارد. همچنین اگر تجربه‌های خوبی در انتخاب و خرید دارید، در قسمت نظرات برای ما و دیگر خواننده‌ها از این تجربه‌های سودمند بگویید.

لیلا بنی نعمتی

من لیلا هستم، خبرنگاری که با نگاهی به آینده، مسائل امروز را تحلیل می‌کنم. در این سایت، با بررسی روندهای اجتماعی و اقتصادی، به دنبال درک بهتر چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی جامعه در آینده هستم.
دکمه بازگشت به بالا