اقتصادیمدیریت کسب و کار

مزیت کارت ویزیت لمینت برجسته در چیست؟

صفر تا صد کارت ویزیت لمینیت برجسته

کارت ویزیت اهمیت ویژه‌ای در معرفی و دیده شدن کسب و کار شما دارد. کارت ویزیت لمینت برجسته به علت پرستیژ و زیبایی‌ که دارد به شدت در دیده شدن کسب و کار شما موثر است. این کارت ویزیت‌ها نمای زیبا و با کیفیتی دارند که به خوبی کسب و کار شما را در یاد مشتریان ماندگار می‌کنند. در کارت ویزیت کافی شاپ لمینیت برجسته شما می‌توانید دو طرف کارت را براق کنید که جلوه‌ی خاصی به آن می‌دهد و زیبایی آن دوچندان می‌شود.

مزیت کارت ویزیت لمینت برجسته در چیست؟

کارت ویزیت لمینت برجسته چیست؟

در انتخاب کارت ویزیت هر کدام از ما ویژگی‌های خاصی را در نظر داریم که بر روی کارت ویزیت اجرا شوند. این ویژگی‌ها می‌تواند شامل نوع و جنس کاغذ، روش چاپ و غیره باشد. کارت ویزیت لمینت برجسته به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارد به شدت محبوب است؛ این ویژگی‌ها شامل کیفیت بالای کاغذ به کار رفته در آن که شامل جنس مرغوب آن، استحکام کاغذ و همچنین روش خاص چاپ یووی موضعی است. استحکام کاغذ و روش خاص چاپ آن و همچنین قیمت مناسب این کارت ویزیت‌ها باعث محبوبیت دو چندان آن شده است.

ویژگی‌های کارت ویزیت لمینت برجسته

کارت ویزیت لمینت برجسته در واقع همان کارت ویزیت مات یا ترکیبی از کارت ویزیت براق و مات است که می‌توانید با توجه به سلیقه و خلاقیت خود قسمت‌هایی از کارت را برجسته کنید. در واقع برجسته کردن آن‌ها باعث جلب توجه بیشتر می‌شود و مشتریان شما بیشتر به قسمت‌های برجسته توجه خواهند کرد. برجسته‌سازی قسمت‌هایی از کارت توسط روش یووی انجام می‌شود. این نوع کارت روی کاغذ ۳۰۰ گرم گلاسه تولید می‌شود و ابعاد آن معمولا ۸.۵ در ۵.۵ سانتی‌متر در نظر گرفته می‌شود.

مزیت‌های کارت ویزیت لمینت برجسته

احتمالا واژه‌ی لمینت بیشتر در دندانپزشکی‌ها به گوش شما رسیده است. لمینت دندان یک روکشی است که روی دندان شما قرار می‌گیرد و به حفاظت از دندان شما می‌پردازد. دقیقا همین عمل را کارت ویزیت لمینت انجام می‌دهد؛ یعنی روکشی روی کارت ایجاد می‌شود تا شکل و رنگ کارت شما حفظ شود. این کارت‌ها ضد آب هستند و در صورت خیس شدن دچار پارگی و چروکی نمی‌شوند. آن‌ها به ضخامتی که دارند در برابر خم شدن و تا شدگی مقاوم هستند.

روکش‌های کارت ویزیت لمینت در ۳ نوع براق و مات و مخملی هستند که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

کارت ویزیت لمینت برجسته براق

این نوع از کارت‌ها مدل فانتزی دارند و جلوه بصری خاص و زیبایی را ایجاد می‌کنند. به این مدل کارت ویزیت‌ها کارت ویریت بانکی نیز گفته می‌شود؛ چراکه تقریبا هم شکل کارت ویزیت بانکی و در ابعاد و اندازه آن است. لبه‌ی این کارت‌ها معمولا گرد است و ضخامتی در حدود ۳۰۰ گرم دارد که باعث استحام آن می‌شود. این کارت‌ها عامه پسند هستند و شکل صمیمانه‌ای دارند که برای هر نوع کسب و کاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. درخشندگی و براق بودن آن‌ها بسیار مورد پسند هستند و به جلوه و زیبایی آن‌ها می‌افزاید. این کارت ۲ نوع دارد:

کارت ویزیت لمینت براق ویزیتی: این کارت مشابه کارت براق معمولی است و تنها وجه تمایز آن‌ها در ابعاد و اندازه کارت ویزیتی است. کارت ویزیت لمینت براق ویزیتی در ابعاد ۸.۵ در ۴.۸ سانت است که اندازه آن مناسب می‌باشد و به راحتی در کیف یا جیب جا می‌گیرد.

کارت ویزیت لمینت براق طلاکوب: در واقع لمینت یک جنس عالی و مرغوب دارد و انتخاب بسیاری از صاحبان مشاغل است. با توجه به این ویژگی ترکیب آن با ورق طلا جلوه‌ی ویژه‌ای به می‌دهد و پرستیژ را با شدت بالا می‌برد و جزو حرفه‌ای‌ترین نوع کارت‌ها محسوب می‌شود. ابعاد لمینت براق طلاکوب ۸.۵ در ۵.۵ است.

کارت ویزیت لمینت برجسته مات

این کارت‌ها روکشی مات دارند و جزو دسته‌ی فانتزی کارت‌ها قرار می‌گیرند. در این نوع درخشندگی و براقی وجود ندارد و بیشتر برای مشتریانی مورد استاده قرار می‌گیرد که کارت را با رنگ‌ها سفید، مشکی، سرمه‌ای و نوک مدادی انتخاب می‌کنند. نکته‌ی مثبت این کارت‌ها در این است که روی آن‌ها لک یا اثر انگشت به جا نمیماند. ظاهر این کارت‌ها نسبت به کارت ویزیت براق رسمی‌تر است و برای کارهای رسمی از جمله کارهای حقوقی و تجاری مانند کارت ویزیت خدمات کامپیوتری و کارت ویزیت دفتر وکالت استفاده می‌شود. کارت ویزیت لمینت مات در ۲ نوع ارئه می‌شوند:

کارت ویزیت لمینت مات ویزیتی: این کارت مشابه با کارت ویزیت مات معمولی است و تنها تفاوت آن‌ها در ابعاد این کارت است. ابعاد آن ۸.۵ در ۴.۸ است که این ویژگی آن را کارت معمولی جدا می‌کند.

کارت ویزیت لمینت مات طلاکوب: مدل طلا کوب مشابه کارت ویزیت لمینت براق طلاکوب است که وجه تمایز آن تنها در مات بودن روکش آن است.

مقاومت کارت ویزیت لمینت

این نوع کارت به دلیل استفاده از روکش های ضخیم و مقاوم، مقاومت بسیار بالایی در برابر خط و خش، نفوذ آب، تا شدن و غیره دارد. برای لمینت مات و براق از کاغذ گلاسه 300 گرمی و برای لمینت مات مخملی از مقوا ایندلبرد استفاده می‌شود. در انتها برای افزایش زیبایی کارت، بر روی این کارت ها از لمینت براق، مات مخملی و مات 250 میکرونی استفاده می‌شود.

روکش سرد و گرم لمینت

به زبان ساده باید به شما بگوییم که لمینت روکشی است که در پایان کار چاپ روی محصول پرس می‌شود. همچنین باید بدانید که در دو نوع سرد و گرم موجود است که نوع سرد نسبت به نوع گرم نازکتر، زیباتر و گرانتر می‌باشد و هزینه آن نیز بیشتر است. اما باید بدانید که لمینت گرم کاربرد بیشتری در بازار دارد و از آن برای کارهای با ابعاد بزرگ استفاده می‌شود. در ادامه بیشتر در مورد لمینت سرد و گرم و به شما خواهیم گفت.

لمینت رنگ و کنتراست رنگی کارت را بهبود می‌بخشد و آن را از عواملی مانند خم شدن، تا شدن، آفتاب سوختگی، چربی، اثر انگشت، سیاه شدگی و غیره محافظت می‌کند. امروزه عملیات لمینت توسط دستگاه های بسیار پیشرفته ای انجام می‌شود که این دستگاه ها در برخی از مجتمع چاپ ها، چاپ موجود است.

لمینت گرم

امروزه در بازار از لمینت گرم بسیار بیشتر از نوع سرد استفاده می‌شود. در این روش روکش پلاستیکی را به وسیله حرارت بر روی کار می‌کشند که در اصطلاح به این کار پرس می‌گویند. امروزه دستگاه ها بسیار پیشرفته ای وجود دارد که به صورت رول هستند و این کار را با سرعت بسیار بیشتری انجام می‌دهند. استفاده از لمینت گرم به دو صورت مات و براق امکان پذیر است و می‌توان آن را در دو طرف کار استفاده کرد.

لمینت سرد

از روش سرد بیشتر برای محافظت از سطح کار و ایجاد زیبایی در ظاهر کار استفاده می‌شود. در این روش هیچ نیازی به حرارت نیست و مانند روش سلفون کشی یک لایه بسیار نازک روی کار قرار می‌گیرد. اگر این کار را به وسیله پاشیدن مواد خاص پلیمری انجام دهند؛ به آن کوتینگ می‌گویند.

نکات مهم در چاپ کارت ویزیت لمینت

برای آنکه بتوانید بهترین استفاده را از این محصول داشته باشید؛ باید مانند تمام محصولات چاپی دیگر برخی نکات را در آن رعایت کنید. مهمترین نکات در چاپ کارت ویزیت لمینت و کارت ویزیت کیف و کفش فروشی به شرح زیر می‌باشد:

  • ظاهر کارت بسیار مهم است. به همین خاطر پیشنهاد می‌شود در انتخاب رنگ از روانشناسی رنگها استفاده کنید. همچنین طرح هایی را برای کارت ویزیت خود استفاده کنید که با حوزه کاری شما مرتبط باشد.
  • از بهترین مواد اولیه برای کارت ویزیت خود استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا مخاطب شما حس بسیار خوبی را از کارت ویزیت لمینت دریافت کند.
  • شرکتی را برای چاپ این محصول انتخاب کنید که از بهترین دستگاه ها و مواد اولیه استفاده کند. مطمئنا تمام شرکت ها نمی‌توانند کیفیت مطلوبی را برای شما به ارمغان بیاورند.
دکمه بازگشت به بالا