عمومیمدیریت کسب و کار

نحوه مصرف قهوه برای لاغری

قهوه جزو 10 نوشیدنی برتر و محبوب دنیاست و بسیاری از افراد بدون نوشیدن یک فنجان قهوه، نمی‌توانند روز خود را آغاز کنند. یکی از دلایل محبوبیت قهوه، تنوع در روش تهیه آن است. شما می‌توانید به روش‌های مختلف، در سریع‌ترین زمان آن را درست و میز صبحانه خود را با آن کامل کنید.

برخی دیگر هم برای کاهش وزن و افزایش سوخت‌وساز بدن، قهوه را معجزه لاغری می‌دانند. بله این نوشیدنی کم‌کالری و سرشار از کافئین، بر چربی‌سوزی بدن تاثیر دارد، با این حال، توجه به این نکته مهم است که نباید به قهوه به عنوان ابزاری برای کاهش وزن پایدار اعتماد کرد. اگر یک وزن ایده‌آل و ثابت می‌خواهید باید به سایر عادات سالم مانند ورزش و رژیم غذایی متعادل هم توجه داشته باشید. فراموش نکنید که نوشیدن قهوه بدون داشتن برنامه غذایی سالم و تحرک کافی باعث لاغری نمی‌شود.

اگر کنجکاو هستید که بدانید نوشیدن قهوه چه تاثیری بر لاغری شما دارد و چه زمانی باید آن را مصرف کنید، این مقاله به شما کمک خواهد کرد. با ما همراه باشید.

جهت خرید قهوه موکا دکتر بیز از نمایندگی اصلی این شرکت با شماره های زیر تماس بگیرید.

چرا قهوه یک چربی‌سوز موثر است و به لاغری کمک می‌کند؟

همانطور که می‌دانید، مهمترین ماده موثر در قهوه کافئین است که اثر زیادی بر افزایش انرژی بدن و رفع خستگی دارد. این ایده که کافئین اکسیداسیون چربی را تحریک می‌کند و باعث چربی‌سوزی بیشتر می‌شود به دهه 1970 برمی‌گردد.

مطالعات دیوید کاستیل نشان داد که کافئین می‌تواند سرعت اکسیداسیون چربی (فرآیندی که در آن چربی شکسته می‌شود و برای انرژی استفاده می‌شود) را در طول ورزش افزایش دهد و باعث کاهش وزن بیشتر در طول زمان شود. درواقع کافئین و اسید کلروژنیک موجود در دانه‌های قهوه، سوخت‌وساز بدن را افزایش می‌دهند و باعث چربی‌سوزی بیشتر می‌شوند.

علاوه‌براین، نشان داده شده است که کافئین میزان متابولیسم بدن را به میزان اندکی افزایش می‌دهد و به سوزاندن کالری بیشتر حتی در زمان استراحت کمک می‌کند. کافئین همچنین با تحریک سیستم عصبی مرکزی علاوه بر افزایش متابولیسم می‌تواند اشتها را هم تا حدودی سرکوب کند. چون سطح گرلین (هورمون گرسنگی) را کاهش می‌دهد و اشتها را کم می‌کند. این بدان معنی است که کافئین می‌تواند با افزایش تعداد کالری‌هایی که بدن شما در حالت استراحت می‌سوزاند و کاهش مقدار غذایی که در طول روز مصرف می‌کنید به چربی‌سوزی کمک کند.

درضمن قهوه اگر تلخ و بدون شکر سرو شود، کالری بسیار کمی دارد، بنابراین مصرف قهوه بدون افزودن شکر، شیر یا خامه کالری زیادی وارد بدن شما نمی‌کند.

با این حال، شما اگر تحرک کافی نداشته باشید، غذاهای چرب و شیرین را حذف نکنید و مقدار کالری روزانه خود را کنترل نکنید، نوشیدن قهوه به‌تنهایی باعث لاغری شما نمی‌شود.

نوشیدن چه مقدار قهوه بهترین نتیجه را برای کاهش وزن دارد؟

نکته مهمی که باید برای مصرف قهوه برای لاغری بدانید این است که مصرف زیاد قهوه باعث افزایش تحمل بدن شما در مقابل کافئین می‌شود و نتایج به مرور زمان کمرنگ می‌شود. یعنی استفاده از قهوه در بلندمدت باعث می‌شود کافئین اثر کمتری بر بدن شما داشته و تاثیر چندانی بر افزایش سوخت‌وساز و بالابردن انرژی بدن نداشته باشد. البته احتمالا همچنان به کاهش اشتهای شما کمک خواهد کرد.

به طور کلی، کافئین باید در حد اعتدال و در ترکیب با سایر عادات سالم استفاده شود. البته عوامل فردی مانند سن، وزن و تحمل می‌توانند بر مقدار مصرف ایده‌آل کافئین تأثیر بگذارند. معمولا توصیه می‌شود مقدار قهوه روزانه را 200 تا 400 میلی‌گرم کافئین در روز (بین 2 تا 4 فنجان) نگه دارید تا اثر مطلوب بر افزایش تمرکز، رفع خستگی و افزایش سوخت‌وساز بدن داشته باشد. نوشیدن چهار فنجان قهوه در روز می‌تواند چربی بدن را تا 4 درصد کاهش دهد. بیشتر از این مقدار نتیجه مطلوبی نخواهد داشت و حتی می‌تواند منجر به عوارض جانبی منفی مانند لرزش، تپش قلب و کم آبی بدن شود.

فراموش نکنید که تنها با در نظر گرفتن یک رویکرد جامع برای کاهش وزن و ترکیب کافئین به‌عنوان بخشی از یک سبک زندگی سالم، می‌توانید به اهداف کاهش وزن خود برسید و وزن خود را در بلندمدت حفظ کنید.

بهترین نوع قهوه برای چربی‌سوزی

تا اینجا با تاثیر قهوه بر کاهش وزن آشنا شدیم. اما جالب است بدانید که اثرگذاری انواع مختلف قهوه از نظر محتوای کافئین و مزایای بالقوه آن برای کاهش وزن می‌تواند متفاوت باشد.

یکی از قهوه‌های معروف برای کاهش وزن، قهوه سبز است. به‌طور کلی قهوه سبز در مقایسه با قهوه سیاه، کافئین و اسید کلروژنیک بیشتری دارد. حتما به مقاله سر بزنید تا با بهترین زمان خوردن قهوه سبز بیشتر آشنا شوید.

قهوه سیاه هم حاوی اسید کلروژنیک است که به کاهش وزن کمک می‌کند. اما چون شسته و بوداده می‌شود معمولا طی فرآیند فرآوری، کافئین آن کاهش پیدا می‌کند. برای همین هم قهوه سبز ممکن است تاثیر بیشتری بر سوزاندن چربی داشته باشد.

قهوه اسپرسو هم در مقایسه با سایر قهوه‌ها، کمترین میزان شکر و کالری را دارد و بسیار غلیظ است. اگر طرفدار این قهوه هستید، باید بدانید که بهترین زمان خوردن قهوه اسپرسو برای لاغری قبل از ورزش است. نوشیدن قهوه قبل از ورزش باعث می‌شود در مدت انجام حرکات ورزشی، کمتر خسته شوید و کالری بیشتری بسوزانید.

پیشنهاد ویژه ما به طرفداران قهوه کلدبرو این است که در مقاله ، با روش تهیه آن آشنا شوید.

قهوه سیاه عربیکا برای لاغری

یکی از قهوه‌های که برای لاغری و کاهش وزن بسیار مورد توجه قرار گرفته، قهوه عربیکا است. این نوع قهوه در نواحی یمن، اتیوپی، سودان و گواتمالا رشد می‌کند. جالب است بدانید که قیمت قهوه عربیکا نسبتا زیاد است.

قهوه عربیکا در نواحی با ارتفاع زیاد می‌روید و درخت آن بسیار حساس است. عربیکا اولین نوع قهوه‌ای است که برای اولین بار در اتیوپی شناخته و به دنیا صادر شد. کافئین موجود در این قهوه کمتر از انواع دیگر است و طعم نسبتا ملایمی دارد.

قهوه عربیکا هم به افزایش سوخت‌وساز بدن، در کنار تحرک کافی و ورزش منظم کمک می‌کند، اما تنها راه رسیدن به وزن ایده‌آل نیست. شما می‌توانید قهوه عربیکا را بدون شکر و خامه نوش‌جان کنید و از طعم و عطر ملایم آن لذت ببرید.

چقدر بعد از مصرف کافئین می‌توانیم انتظار داشته باشیم که نتایج کاهش وزن را ببینیم؟

نتایج کاهش وزن ناشی از مصرف کافئین می‌تواند بر اساس عوامل فردی مانند سن، وزن و تحمل متفاوت باشد. علاوه‌براین، کاهش وزن یک فرآیند تدریجی است و ممکن است چندین هفته یا چند ماه طول بکشد تا نتایج قابل‌توجهی مشاهده شود. برای رسیدن به بهترین نتایج، علاوه بر مصرف کافئین، سایر عادات سالم مانند ورزش و رژیم غذایی متعادل را هم فراموش نکنید.

عوارض خوردن قهوه بعد از غذا

درباره مصرف قهوه قبل و بعد از خوردن غذا، نظرات مختلفی وجود دارد. برخی از تحقیقات نشان می‌دهد که خوردن قهوه تلخ صبح ناشتا باعث افزایش اسید معده می‌شود. افرادی که رفلاکس معده دارند یا سیستم گوارشی آنها به‌خوبی کار نمی‌کند، بهتر است صبح‌ها قهوه تلخ مصرف نکنند.

با این حال، آغاز روز با یک فنجان قهوه برای بالابردن انرژی، رفع خواب‌آلودگی و افزایش تمرکز برای شروع روز بسیار رایج است، به همین دلیل نوشیدن قهوه ناشتا برای افراد سالم مشکل خاصی ندارد.

عاشقان این نوشیدنی سرشار از کافئین، آن را قبل و بعد از غذا هم ترجیح می‌دهند. متخصصان تغذیه بهترین زمان مصرف قهوه در روز را حدود ساعت 11 تا قبل از 2 ظهر می‌دانند. خوردن قهوه در بعدازظهر، باعث افزایش سطح هوشیاری و اختلال در خواب می‌شود.

برخی از متخصصان هم خوردن قهوه بعد از غذا را در کاهش وزن موثر می‌دانند، زیرا قهوه اجازه نمی‌دهد، گلوکز و کلسترول غذا در بدن افزایش یابد. با این وجود، بد نیست بدانید که قهوه ممکن است در جذب آهن و کلسیم موجود در غذا تداخل ایجاد کند، بنابراین افرادی که کم‌خونی شدید دارند، بهتر است قهوه را با فاصله از وعده‌ غذایی خود میل کنند.

سالمندان و افرادی که کمبود کلسیم جدی دارند، بهتر است مقدار قهوه خود را کاهش دهند، زیرا قهوه جذب کلسیم را کاهش می‌دهد. درباره مصرف شیر به همراه قهوه هم، می‌توانید مقاله را بخوانید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

کلام آخر

قهوه نوشیدنی رایجی است که برای رفع خستگی، افزایش تمرکز و انرژی استفاده می‌شود. بسیاری از افراد از خواص اعجاب‌انگیز آن برای چربی‌سوزی و کاهش وزن سخن می‌گویند. با گنجاندن قهوه در برنامه روزانه خود، می‌توانید انتظار افزایش جزئی در متابولیسم و کاهش اشتها را داشته باشید. البته تحقیقات نشان می‌دهد قهوه به‌تنهایی باعث کاهش وزن نمی‌شود. برای دستیابی به کاهش وزن پایدار، ترکیب سایر عادات سالم مانند ورزش منظم، رژیم غذایی متعادل و هیدراتاسیون کافی بسیار مهم است.

درواقع کنار مصرف قهوه مججموعه‌ای از داشتن رژیم غذایی سالم، کم‌کالری و برنامه ورزشی منظم در بلندمدت به شما کمک می‌کند تا به وزن ایده‌آل‌تان برسید و ان را حفظ کنید. نوشیدن قهوه در زمان مناسب هم در افزایش سوخت‌وساز شما و کاهش وزن موثر است. در این مقاله سعی داشتیم شما را با تاثیرات قهوه بر چربی‌سوزی بدن آشنا کنیم.

سوالات متداول:

روزانه چند فنجان قهوه بنوشیم تا لاغر شویم؟    

میزان مصرف قهوه در روز بهتر است بین 2 تا 4 فنجان باشد تا نسبت به کافئین مقاومت در بدن ایجاد نشود و به کاهش اشتها کمک کند.

بهترین زمان خوردن قهوه اسپرسو برای چربی‌سوزی کدام است؟

نوشیدن قهوه اسپرسو باعث می‌شود در طول ورزش کمتر خسته شوید، انرژی بیشتری داشته باشید و کالری بیشتری بسوزانید.

نوشیدن قهوه تلخ ناشتا چه عوارضی دارد؟

افرادی که سیستم گوارشی حساسی دارند، بهتر است قهوه تلخ را نابهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری از نظر شما چه زمانی است؟ آیا عاشق قهوه صبح، بعد از ظهر یا عصر هستید؟ یا آیا شما یک معتاد به قهوه هستید که در شب قهوه می‌نوشید؟ آخرین تحقیقات نشان می‌دهد که قهوه نقش مهمی در کاهش وزن دارد.

حتما بخوانید : فروش قهوه گانودرما

چه موقع قهوه بخوریم تا لاغر شویم+معرفی بهترین زمان

اگر نمی‌توانید روز خود را بدون نوشیدن قهوه شروع کنید، خوش‌شانس هستید. زیرا، نه تنها انرژی شما را افزایش می‌دهد، بلکه به افزایش متابولیسم بدن شما نیز کمک می‌کند. برخی از کارشناسان تغذیه به اجبار از این ایده حمایت می‌کنند. در این مقاله درباره بهترین زمان برای نوشیدن قهوه به منظور کاهش وزن صحبت می‌کنیم. سواله دیگری که شاید با آن مواجه شده اید این است که چه موقعی است که در مقاله دیگری به آن اشاره شده است.

کدام نوع قهوه برای کاهش وزن مناسب است؟

قهوه سیاه یک نوشیدنی ایدئال برای کاهش وزن است؛ زیرا حاوی کمتر از 5 کالری در هر وعده (یک فنجان 8-0z) است. بااین‌حال، فقط اگر آن را سیاه بنوشید کم کالری است.

کافئین متابولیسم را افزایش می‌دهد. متابولیسم فرآیندی است که در آن بدن مواد مغذی را تجزیه می‌کند و از کالری غذاها در طول روز استفاده می‌کند. کافئین، محرکی که در قهوه یافت می‌شود، یکی از معدود موادی است که ممکن است میزان متابولیسم پایه (BMR) را افزایش دهد، همچنین به عنوان افزایش‌دهنده سرعت کالری‌سوزی در هنگام استراحت شناخته می‌شود. نیز از دیگر انواع قهوه است که فواید زیادی از جمله تنظیم فشار خون و کنترل وزن را انجام میدهد.

بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری چیست؟

یک بررسی تحقیقاتی نشان داد که مصرف قهوه کافئین‌دار ممکن است شاخص توده بدنی (BMI)، وزن بدن و چربی بدن را کاهش دهد.

یک ادعای رایج وجود دارد که نوشیدن یک فنجان بین وعده‌های غذایی بزرگ، میل‌ به خوردن تنقلات را کاهش دهد.

اشتها تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله نوع غذایی که می‌خورید، سطح فعالیت بدنی و هورمون‌ها قرار دارد.

کافئین احساس گرسنگی را کاهش می‌دهد.  درحالی‌که تحقیقات کافی برای تعیین رابطه علت و معلولی بین کاهش اشتها و کافئین وجود ندارد، مطالعات نشان داده‌اند که ممکن است کافئین سطوح گرلین را کاهش دهد، هورمونی که باعث احساس گرسنگی در شما می‌شود.

درخصوص بهترین زمان برای نوشیدن قهوه برای کاهش وزن، بحث زیادی بین افراد وجود دارد. چون بعضی‌ها صبح، بعضی‌ها بعد از ظهر، عصر یا شب دوست دارند. اما بهترین زمان نوشیدن قهوه برای کاهش وزن با قهوه سیاه بین ساعات 10 صبح تا ظهر تا 2 بعد از ظهر است. و ساعت 5 بعد از ظهر نوشیدن قهوه سیاه با معده خالی نیز در کاهش وزن بسیار موثر است. سعی کنید در روز 4 فنجان قهوه برای کاهش وزن بنوشید.

نحوه نوشیدن قهوه برای کاهش وزن چگونه است؟

برای دریافت فواید قهوه برای سلامتی و کاهش وزن بیش از چهار فنجان 8 اونس قهوه در روز ننوشید که معادل 400 میلی گرم کافئین است.

چهار فنجان قهوه گانودرما و جینسینگ دکتر بیز در روز به مزایای احساس بیداری بیشتر و متابولیسم چربی بهتر کمک می‌کند، در حالی که زیاد بر خواب و گرسنگی تأثیر نمی‌گذارد. نوشیدن یک فنجان هر دو ساعت یک‌بار  در هر فاصله معقول است.

آیا شب بهترین زمان نوشیدن قهوه برای کاهش وزن است؟

حتی اگر نوشیدن قهوه در شب تاثیر منفی بر سلامتی شما نداشته باشد، می‌تواند بر خواب شما تأثیر منفی بگذارد. بسیاری از کارشناسان به مردم هشدار می‌دهند که بعد از ساعت 5 بعد از ظهر قهوه مصرف نکنند. به چند دلیل باید از نوشیدن قهوه در اواخر شب خودداری کنید. یکی از آنها خواب است. اگر خواب کافی ندارید، مصرف کافئین به جای کاهش وزن، به استرس و خستگی منجر شده و این موضوع باعث افزایش وزن می‌شود.

آیا قرص قهوه سبز برای کاهش وزن مفید است؟

قهوه سبز ممکن است راه موثری برای کاهش وزن نیز باشد. بهترین زمان مصرف قهوه سبز برای کاهش وزن، مصرف یک یا دو بار در روز قهوه سبز است که ممکن است به کاهش وزن کمک کند.

بهترین زمان برای نوشیدن قهوه بعد از غذا چیست؟

بهترین زمان برای نوشیدن قهوه برای کاهش وزن بعد از غذا موضوع مهمی است. اگر به دنبال کاهش وزن هستید مصرف قهوه بعد از وعده غذایی منجر به عدم جذب ویتامین‌ها و مواد معدنی می‌شود؛ بنابراین، باید نوشیدن قهوه خود را حداقل یک ساعت بعد از غذا بنوشید.

سوالات متداول

چه زمانی برای نوشیدن قهوه برای کاهش وزن بهتر است؟

بهترین زمان برای نوشیدن قهوه اواسط تا اواخر صبح است که سطح کورتیزول شما کمتر است. برای اکثر افرادی که حدود ساعت 6:30 صبح از خواب بیدار می‌شوند، این زمان بین ساعت 9:30 تا 11:30 صبح است.

برای کاهش وزن چگونه قهوه بنوشم؟

رژیم قهوه توسط دکتر باب آرنوت ابداع شد که ادعا می‌کند قهوه می‌تواند به کاهش وزن کمک کند. در این برنامه، حداقل 3 فنجان (720 میلی لیتر) قهوه در روز می‌نوشید، یکی از وعده‌های غذایی‌تان را با یک اسموتی سبز جایگزین می‌کنید و روی وعده‌ها و میان وعده‌های کم چرب و پر فیبر تمرکز می‌کنید.

چه قهوه‌ای به کاهش وزن کمک می‌کند؟

برای کاهش چربی و سلامتی مطلوب، نوشیدن قهوه سیاه یا قرص قهوه سبز ایدئال است. اگر دوست دارید شیر اضافه کنید، مقداری شیر (گیاهی یا بدون چربی) اشکالی ندارد.

شتا استفاده نکنند، زیرا اسید معده را افزایش می‌دهد و باعث بروز ناراحتی می‌شود.

 

دکمه بازگشت به بالا