بین المللمدیریت کسب و کار

لاتاری گرین کارت چه مزایایی دارد؟

مزایای لاتاری و برنده شدن در لاتاری چیست؟

مزایای ثبت نام لاتاری آمریکا و برنده شدن در آن چیست؟ هرساله، عده بسیاری برای برآورده‌کردن یکی از آرزوهای شیرین خود، یعنی مهاجرت به آمریکا، در لاتاری گرین کارت ایالات متحده ثبت‌نام می‌کنند. در حالی که برخی از آن‌ها، ممکن است اطلاع دقیقی از مزایای لاتاری نداشته باشند یا حتی درست ندانند که با برنده شدن در لاتاری، چه شرایطی پیش‌رویشان خواهد بود. طوری که اگر درباره مزیت لاتاری نسبت به دیگر روش‌های مهاجرتی یا حتی مزایای برنده شدن در لاتاری آمریکا بپرسیم، دچار سردرگمی خواهند شد.

خوب! ایرادی هم ندارد! زیرا ما اینجاییم که به‌صور ت کامل، درباره همین موضوعات حرف بزنیم. یعنی می‌خواهیم از مزایای لاتاری و مزایای برنده شدن در لاتاری گرفته تا مساله ازدواج و طلاق بعد از برنده شدن لاتاری را بررسی کنیم و درباره مراحل بعد از قبولی در لاتاری هم حرف بزنیم. پس دوست دارید بدانید لاتاری چه مزایای شگفت‌انگیزی دارد؟ بسیار خوب! تا آخر مقاله همراهمان باشید.

لاتاری گرین کارت چه مزایایی دارد؟

مزایای لاتاری چیست؟

آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید که در میان روش‌های مهاجرتی متعدد، چرا تنها لاتاری‌ست که با چنین استقبالی روبه‌رو شده است؟ یا چرا برنده شدن در لاتاری آمریکا، بین عموم مردم محبوبیت دارد؟ اصلا برنده شدن در لاتاری چه ویژگی‌هایی دارد؟ همراهمان باشید تا با بیان‌کردن مزایای لاتاری آمریکا، از سیر تا پیاز ماجرا را تعریف کنیم!

سریع‌ترین و آسان‌ترین راه مهاجرت به آمریکا

همین اول‌کاری باید بدانید که لاتاری، سریع‌ترین و آسان‌ترین شیوه مهاجرت به آمریکا است! طوری که در مقایسه با سایر شیوه های مهاجرتی، به‌طرز قابل‌توجهی در زمان اشخاص صرفه‌جویی می‌کند. مثلا پروسه اخذ ویزای خانوادگی ممکن است سال‌ها طول بکشد. در حالی که کل مراحل دریافت ویزای لاتاری، از ثبت نام ابتدایی تا برنده شدن و اخذ گرین کارت، جمعا کمتر از دو سال طول می‌کشد.

کم هزینه ‌ترین شیوه مهاجرت به آمریکا

علاوه بر آنچه گفتیم، لاتاری ارزان ترین شیوه مهاجرت به آمریکا هم محسوب می‌شود. خوب هزینه‌اش چقدر است؟ ناقابل! یعنی در حال حاضر، هزینه به‌سرانجام‌رساندن تمامی مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری، رقمی حدود 1500 تا 2000 دلار است. در حالی که سایر راه‌های مهاجرت، به‌مراتب پرهزینه‌ترند و به تمکن مالی بالاتری نیاز دارند. پس با این اوصاف، دیگر عجیب نیست اگر لاتاری پرطرفدارترین روش مهاجرتی باشد!

شانس برابر همه ثبت‌نام کنندگان لاتاری

یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای لاتاری، شانس یکسان همه ثبت‌نام‌کنندگان برای برنده‌شدن است. چرا؟ چون قرعه‌کشی به‌دست سیستم انجام می‌شود و هیچ‌کس، بر دیگری برتری ندارد. تازه اهمیت این موضوع به‌قدری است که سیستم ثبت‌نامی، افرادی را که بیش از یک بار در سایت ثبت‌نام کرده‌اند، به‌عنوان متخلف شناسایی می‌کند و از لاتاری کنار می‌گذارد. البته برای افزایش شانس برنده شدن در لاتاری آمریکا چند راه قانونی وجود دارد که ما، تمامی آن‌ها را در مقاله افزایش شانس بردن لاتاری گفته‌ایم. می‌توانید برای بالابردن شانس خود در لاتاری و آشنایی با این روش‌ها، مقاله را مطالعه فرمایید.

راحت بودن ثبت نام برای اتباع ایران و افغانستان

آسان بودن ثبت نام در لاتاری برای اتباع دو کشور ایران و افغانستان و همچنین سهمیه بالای این کشورها در میان برندگان، از چشمگیرترین مزایای لاتاری آمریکا برای متولدین این دو سرزمین است. البته سهمیه تمامی کشورها برای دریافت ویزای لاتاری متفاوت است. چنان‌که قبلا، در مقاله‌ای با عنوان سهمیه کشورها در لاتاری این موضوع را تحلیل کرده‌ایم. با این وجود، ایران و افغانستان در میان کشورهایی قرار دارند که بیشترین تعداد ویزای لاتاری را به دست می‌آورند.

اخذ اقامت دائم آمریکا ( گرین کارت )

یکی از برجسته‌ترین مزایای لاتاری، بدون شک همان زندگی‌کردن در خاک ایالات متحده است؛ اتفاقی که افراد بسیاری آرزوی آن را دارند اما تنها عده کمی، آن هم به‌واسطه خوش‌شانسی و استفاده از تجربه کارشناسان، می‌توانند به آن دست پیدا کنند. پس بیراه نیست اگر بگوییم اخذ اقامت آمریکا، بزرگ‌ترین جایزه لاتاری است!

مزایای برنده شدن در لاتاری آمریکا چیست؟

یکی از مبهم‌ترین سوالاتی که در ذهن متقاضیان ثبت نام لاتاری شکل می‌گیرد، این است که با برنده شدن در لاتاری آمریکا چه امکاناتی در اختیار آنان قرار خواهد گرفت؟ یا به‌طور کلی، مزایای برنده شدن در لاتاری چیست؟

ببینید! برنده شدن در لاتاری، یعنی فرد می‌تواند بدون هیچ شرط خاصی مانند تخصص ویژه یا سابقه علمی درخشان، ویزای تنوع نژادی آمریکا را دریافت و با ورود به خاک ایالات متحده، اقامت دائم این کشور را اخذ کند. پس خبری از مزایای خارق‌العاده نیست! زیرا بردن لاتاری، ارتباطی با دریافت خدمات ویژه ندارد.

البته نمی‌گوییم هیچ‌نوع امکاناتی در اختیار برندگان لاتاری قرار نمی‌گیرد. نه! زیرا خدمات گوناگونی شامل حال آنان می‌شود و در ادامه به آن‌ها هم خواهیم پرداخت. بلکه اشاره ما به تصورات غلطی‌ست که درباره مزایای غیرقابل‌باور برنده شدن در لاتاری وجود دارد! مواردی مانند اعطای خانه و ماشین به برندگان و…

اکنون نوبت آن است که مزایای برنده شدن در لاتاری را توضیح بدهیم.

مزایای برندگان لاتاری

همان‌طور که پیش از این گفتیم، یکی از مهم‌ترین مزایای قبولی در لاتاری آمریکا، دریافت گرین کارت ایالات متحده و اخذ اقامت دائم این سرزمین است. به این معنی که برندگان، پس از ورود به آمریکا می‌توانند از همه امتیازات یک شهروند آمریکایی برخوردار شوند و در جهت بهبود کیفیت زندگی خود، از تمامی امکانات رفاهی استفاده کنند. در ادامه به چند مورد از این مزایا اشاره خواهیم کرد.

کار کردن در آمریکا مانند سایر شهروندان آمریکایی

برندگان لاتاری ایالات متحده، بعد از سکونت در آمریکا می‌توانند مانند هر شهروند دیگری کار کنند و ضمن کسب درآمد، برای پیشرفت در زمینه فعالیتشان برنامه‌ریزی کنند. البته طبیعی است که در ابتدای راه، ممکن است شانس کمتری برای به‌دست‌آوردن شغل دلخواه خود داشته باشند؛ ولی با این وجود جای نگرانی نیست. زیرا ایالات متحده سرزمین فرصت‌هاست و هر شخصی با تمرکزکردن بر توانایی‌های خود، می‌تواند شایستگی‌هایش را اثبات و فعالیت دل‌خواهش را آغاز کند. این امکان، خود یکی از مزایای قبول شدن در لاتاری آمریکا است. برای آشنایی کامل با شیوه کارکردن در آمریکا، به صفحه مشاغل موجود در آمریکا برای ایرانیان مراجعه کنید.

افتتاح حساب، حق تحصیل و حق دریافت گواهینامه در امریکا

امکان افتتاح حساب در بانک‌های آمریکا، حق تحصیل در دانشگاه‌های معتبر این کشور، اقدام برای دریافت گواهینامه رانندگی و… همه نمونه‌هایی از خدمات شهروندی‌اند که جزو مزایای برنده شدن در لاتاری محسوب می‌شوند. طوری که هزینه تحصیل برندگان لاتاری در آمریکا، مشابه دانشجویان آمریکایی محاسبه می‌شود و کم‌هزینه‌تر از تحصیل دانشجوهای خارجی است. بنابراین دارنده گرین کارت، می‌تواند مانند سایر آمریکایی‌ها در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها شرکت کند و برای قبولی در ممتازترین مراکز تحصیلی جهان، شانس خود را امتحان کند.

البته بهتر است قبل از این اقدام، درباره دانشگاه‌های مطرح آمریکا تحقیق جامعی انجام شود تا شخص بتواند بهترین تصمیم را بگیرد. گفتنی است ما این کار را کرده‌ایم و درباره مزایا و معایب برجسته‌ترین دانشگاه‌های آمریکا، برایتان مطلب مفصلی آماده کرده‌ایم. از اینجا بخوانیدش: بهترین دانشگاه‌های آمریکا برای ایرانیان

دریافت گرین کارت برای خانواده برندگان لاتاری

یکی دیگر از مزایای قبولی در لاتاری آمریکا، به همراه‌بردن خانواده (همسر و فرزندان زیر 21 سال) برای اخذ اقامت دائم در آمریکاست. چنان‌که قبل از این هم، بسیاری از برندگان خوش‌شانس لاتاری با همسر و فرزندان مجرد زیر 21سال خود راهی آمریکا شده‌اند و زندگی ایدئالشان را آغاز کرده‌اند. برای دریافت اطلاعات بیشتر، می‌توانید مقاله تجربه برنده لاتاری از مهاجرت خانوادگی به امریکا را بخوانید.

زندگی‌کردن در هر یک از ایالت‌های آمریکا

یکی دیگر از مزایای برندگان لاتاری آمریکا، آزادی عمل آن‌ها در انتخاب ایالت موردنظر خود است. به این صورت که دولت آمریکا، دخالتی در انتخاب محل زندگی آن‌ها نخواهد داشت و این خود برندگان لاتاری‌اند که با بررسی عوامل گوناگون، مقصد نهایی‌شان را انتخاب می‌کنند. البته بررسی فاکتورهای متفاوت، چندان هم آسان نیست و زمان زیادی می‌خواهد. با این حال، جای نگرانی نیست. چرا که ما پیش‌تر این کار را انجام داده‌ایم و چکیده مطالب را در مقاله بهترین شهرهای آمریکا به‌اشتراک گذاشته‌ایم. مقاله‌ای که تنها با صرف چند دقیقه می‌توانید آن را مطالعه کنید و از وضعیت هر ایالت، اطلاعات دقیقی کسب کنید.

صرفه‌جویی در وقت و سرمایه برندگان لاتاری

همان‌طور که قبلا اشاره کردیم، یکی از مهم‌ترین مزایای برندگان لاتاری آمریکا این است که در وقت و سرمایه‌شان صرفه‌جویی می‌شود. برای درک بهتر این موضوع کافی است بدانید اخذ ویزایی مانند ویزای سرمایه‌گذاری آمریکا، به سرمایه نهصدهزار تا یک‌میلیون‌وهشتصدهزار دلاری نیاز دارد. در حالی که مجموع هزینه های بعد از برنده شدن در لاتاری، کمتر از دوهزار دلار است. با این وجود، توصیه ما به برندگان لاتاری این است که برای پیگیری پرونده خود، حتما از کارشناسان این‌زمینه کمک بگیرند. چرا که در صورت آشنانبودن با روند ویزای لاتاری، ممکن است هزینه‌های بسیار زیادی بر آن‌ها تحمیل شود.

دکمه بازگشت به بالا