اقتصادیمدیریت کسب و کار

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک قیمت تعمیر انواع گیربکس اتومات در سال ۱۴۰۲

تیترهای محتوای این خبر نمایش تیترها

هزینه تعمیر انواع گیربکس اتومات در سال ۱۴۰۲ با ذکر جزئیات در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک آنلاین گیربکس در ادامه ذکر می گردد. لیست دستمزد تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای داخلی و خارجی به همراه هزینه تعویض روغن گیربکس اتومات این خودروها در سال ۱۴۰۲ بیان شده و خاطر نشان می سازد که این قیمتها تقریبی هستند. همچنین هزینه تعویض گیربکس اتومات انواع خودروها نیز لیست می شود.

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک

تخمین هزینه تعمیر گیربکس اتومات

پیش از ذکر لیست هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک باید خاطرنشان سازیم که این هزینه ها تا حدود تقریبی می باشند. دلیل تقریبی بودن اجرت تعمیر گیربکس اتومات به ماهیت کار فنی بر می گردد. از یک سو در کار فنی این احتمال وجود دارد که در زمان باز و بست و تعویض قطعه مشکل دیگری نیز بروز کند. حتی بریدن یک پیچ ممکن است ساعتها زمان تعمیرات گیربکس اتوماتیک را افزایش دهد و لذا نمی توان به طور دقیق هزینه تعمیر گیربکس اتومات را از پیش مشخص ساخت.

اما به طور کلی و طبق روالی عادی می توان اجرت تقریبی تعمیر گیربکس اتومات را بیان نمود. از سوی دیگر این احتمال وجود دارد که تعمیرکار گیربکس اتومات عیب گیربکس را در قطعه خاصی مشخص کند. اما هنگامی که گیربکس باز می شود تا قطعه مذکور تعویض گردد مشخص می شود که قطعه دیگری از گیربکس نیز معیوب است. قاعدتا در این مورد نیز هزینه تعمیر گیربکس اتومات از آنچه در ابتدا پیش بینی می شد بیشتر خواهد بود.

البته باید در نظر داشته باشید که این نکته که اکنون ذکر کردیم با تشخیص اشتباه که در برخی تعمیرگاه های غیر مجاز و توسط مکانیکهای غیر متخصص در تعمیر گیربکس اتومات مشاهده می شود فرق دارد. یعنی اینکه به عنوان مثال مکانیک اشتباه تشخیص دهد که ساعت گیربکس اتومات خودرو شما خراب است و اقدام به تعویض ساعت گیربکس کند اما سپس متوجه شود که عیب در قطعه دیگری بوده و ساعت گیربکس سالم است تشخیص اشتباه مکانیک است. سرویس گیربکس اتوماتیک یکی از مواردی است که کمک بسیاری به رفع و شناسایی عیوبی میکند که میتواند منجر به خرابی گیربکس شما شود.

هزینه تعمیر توربین گیربکس اتومات

توربین گیربکس اتومات بین موتور و گیربکس قرار دارد و عملا این دو قسمت را به یک دیگری متصل می کند. وظیفه اصلی توربین گیربکس اتومات این است که اجازه ندهد که خودرو بدون افت ناگهانی دور موتور توقف کند. از طرف دیگر توربین گیربکس اتومات در شتاب دهی و ایجاد گشتاور در خودرو نیز نقش فعالی دارد. هزینه تعمیر توربین گیربکس اتومات در خودروهای مختلف متفاوت است. اما اجرت تعمیر آن حداقل یک میلیون تومان است که بسته به نوع خوردو این عدد تغییر خواهد کرد.

هزینه تعمیر ساعت گیربکس اتومات

ساعت گیربکس اتومات در واقع یک چند راهی پر پیچ و خم است که چندین مجرای عبور روغن و شیر برقی و سوپاپ دارد و وظیفه آن این است که روغن را به محل مورد نظر هدایت نماید تا دنده های گیربکس با نرمی و راحتی تعویض گردند. خرابی هر یک از قطعات مذکور می تواند منجر به خرابی گیربکس اتوماتیک یا عملکرد آن گردد.

هزینه تعویض شیر برقی های گیربکس اتومات نیز بسته به مدل و برند خودرو شما متفاوت خواهد بود به طور نرمال اجرت تعویض بدون احتساب قیمت شیربرقی در گیربکس اتوماتیک بین یک تا یک میلیون و دویست هزار تومان خواهد بود. در برخی موارد می توان شیر برقی را تعمیر کرد و نیازی به تعویض شیر برقی نیست که در این صورت اجرت تعمیر هر شیر برقی حداقل یک میلیون تومان است که بسته به نوع خوردو این عدد تغییر خواهد کرد.

اجرت تعویض هر سوپاپ ساعت گیربکس نیز حداقل یک تا یک میلیون و دویست هزار تومان است. گاهی اوقات نیز با وجود اینکه سوپاپها و شیر برقیهای ساعت گیربکس اتومات درست کار می کنند اما مجاری هدایت روغن دچار گرفتگی شده اند در این موارد نیز اختلال در سیستم کارکرد گیربکس اتومات پیش خواهد امد و می بایست نسبت به سرویس مجاری روغن ساعت گیربکس اقدام شود. در این مواقع پیشنهاد می شود کل ساعت گیربکس را سرویس نمایید تا آلودگی موجود در ساعت گیربکس برطرف شود. اجرت سرویس کامل ساعت گیربکس به طور متوسط حداقل یک میلیون و هفتصد هزار تومان است که بسته به نوع خوردو این عدد تغییر خواهد کرد.

هزینه تعویض سیم ساعت گیربکس اتوماتیک

در برخی موارد ساعت گیربکس اتوماتیک درست کار نمی کند اما تمامی قطعات داخلی آن تست شده و مشخص شده است که ایراد از این قطعات نیست. در این مواقع ممکن است ایراد برقی وجود داشته باشد. یا اینکه اتصالی و قطع شدگی در سیم ساعت رخ داده باشد. اجرت تعویض سیم ساعت گیربکس اتومات حداقل یک میلیون و دویست هزار تومان است که بسته به نوع خوردو این عدد تغییر خواهد کرد.

هزینه تعویض روغن گیربکس اتومات

هزینه تعویض روغن گیربکس اتومات بسته به مدل و نوع خودرو شما متفاوت است. همواره مد نظر داشته باشید که می بایست از روغن اصلی که توسط کمپانی سازنده خودرو پیشنهاد شده است برای تعویض روغن گیربکس استفاده کنید. اجرت تعویض روغن گیربکس اتومات نیز با توجه به نوع خودرو حداقل دو میلیون تومان است که بسته به نوع خوردو این عدد تغییر خواهد کرد.

هزینه تعویض فیلتر روغن گیربکس اتوماتیک

کارشناسان زبده در زمینه تعمیر گیربکس اتوماتیک معمولا پیشنهاد می کنند که در هنگام تعویض روغن گیربکس اتومات بهتر است فیلتر روغن گیربکس اتومات نیز تعویض گردد. اینکار ایمنی بیشتری را برای سلامت گیربکس اتوماتیک خودرو شما به همراه خواهد داشت. اجرت تعویض فیلتر روغن گیربکس اتومات بنا به نوع خودرو حداقل یک میلیون تومان است که بسته به نوع خوردو این عدد تغییر خواهد کرد.

هزینه تعمیر چرخ دنده های گیربکس اتومات

هنگامی که چرخ دنده های گیربکس اتومات دچار ایراد شده باشد ایراد مذکور اغلب شامل سایش دندانه ها و یا آنبالانسی چرخ دنده می باشد. در صورتی که این ایراد از حد مشخصی بیشتر شده باشد بهتر است حتما چرخ دنده مذکور را تعویض نمایید. چرا که تعمیر چرخ دنده ها در این مواقع به علت تفاوت با نمونه اصلی در کارایی توصیه نمی شود. اجرت تعمیر هر چرخ دنده گیربکس اتومات حداقل سه میلیون تومان است که بسته به نوع خوردو این عدد تغییر خواهد کرد.

هزینه تعمیر کلاچ گیربکس اتومات

هر مدل از گیربکس اتومات از مدل خاصی از کلاچ بهره می برد برخی از گیربکسهای اتوماتیک نیز از مدل دو کلاچه استفاده می کنند و لذا اجرب تعمیر کلاچ در هر خودرو متفاوت خواهد بود. اما به طور تقریبی می توان اجرت تعمیر کلاچ گیربکس اتوماتیک حداقل چهار میلیون تومان است که بسته به نوع خوردو این عدد تغییر خواهد کرد.

هزینه تعمیر تقه زدن گیربکس اتومات

با توجه به اینکه تقه زدن گیربکس به وجود عیب در کدام قطعه مربوط باشد می توان هزینه تعمیر متفاوتی را برای این امر در نظر گرفت. همچنین در خودروهای متفاوت نیز این هزینه تغییر می کند. با این حال می توان به طور متوسط هزینه تعمیر تقه زدن گیربکس اتوماتیک حداقل دو و نیم میلیون تومان است که بسته به نوع خوردو این عدد تغییر خواهد کرد.

هزینه تعمیر گاز هرز خوردن گیربکس اتوماتیک

گاز هرز خوردن نیز از دیگر معایب متداول در گیربکس های اتوماتیک به شمار می رود. گاز هرز خوردن معمولا بدین شکل است که در سرعتهای بالا هر چقدر پدال گاز را بیشتر فشار می دهید حس می کنید که به همان نسبت شتاب و سرعت خودرو افزایش پیدا نمی کند و به اصطلاح خودرو گاز هرز می خورد. در این مواقع باید به تعمیرگاه گیربکس اتومات مراجعه کنید. هزینه تعمیر گاز هرز خوردن گیربکس اتومات بسته به مدل خودرو حداقل سه میلیون تومان خواهد بود.

هزینه آچارکشی اتصالات گیربکس اتومات

اگر گیربکس اتومات شما دچار ایراد شل شدن اتصالات شود ممکن است با لرزش و یا صدای اضافی در هنگام حرکت مواجه شوید. در این مواقع باید هر چه سریعتر برای اچار کشی و سفت کردن اتصالات گیربکس اتوماتیک خودرو خود به تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتومات مراجعه نمایید. هزینه این عمل به صورت جداگانه حساب نمیشود و جزوی از فرایند تعمیر است.

هزینه رفع بوی سوختگی از گیربکس اتوماتیک

در موارد خاصی این احتمال وجود دارد که به علت بالا رفتن دمای گیربکس از حد مجاز و یا ایراد برقی و در نتیجه آمپر کشیدن سیستم برقی این بو به مشام برسد. اینکه چه عاملی باعث بروز چنین مشکلی شده باشد مشخص خواهد کرد که هزینه رفع بوی سوختگی از گیربکس اتومات چقدر است اما به طور متوسط و در خرابی های متداول می توان هزینه تقریبی رفع بوی سوختگی گیربکس اتومات را حداقل یک میلیون تومان برآورد کرد.

هزینه تعمیر دمای بالا گیربکس اتوماتیک

دمای بالا در گیربکس اتوماتیک می توان منشا بسیاری از خرابی ها در قطعات مختلف گیربکس اتوماتیک باشد. پیشنهاد می کنیم هرگز دمای بالای گیربکس را ساده نپندارید و حتما برای عیب یابی و رفع عیب به تعمیرگاه مجاز گیربکس اتومات مراجعه کنید. به طور متوسط و طبق تجربه تعمیرگاه تخصصی آنلاین گیربکس می توان اجرت تعمیر دمای بالای گیربکس اتومات را حداقل یک میلیون تومان در نظر گرفت.

هزینه تعمیر گیر کردن دنده در حالت P

در برخی موارد پیش می آید که خودرو در حالت P قفل می شود. قفل شدن دنده ممکن است در شرایط مختلف رخ دهد این احتمال وجود دارد که در زمان آغاز حرکت این مشکل پیش بیاید یا در زمانی که خودرو گرم شده و گیربکس تحت فشار قرار گرفته باشد. هزینه تعمیر گیر کردن دنده در حالت P به طور متوسط حداقل دو میلیون تومان است.

هزینه تعمیر در رفتن دنده گیربکس اتومات

یکی دیگر از معایب و مشکلات متداول در گیربکس های اتوماتیک در رفتن دنده است. در این شرایط پس از قرار دادن دنده در وضعیت خاص دنده از وضعیت مورد نظر خارج می شود و راننده در جا زدن دنده به مشکل بر می خورد. پیشنهاد می شود این وضعیت را هر چه سریعتر به تعمیرکار گیربسک اتومات خود اطلاع دهید. در تعمیرگاه آنلاین گیربکس هزینه تعمیر در رفتن دنده گیربکس اتومات حداقل ۲ میلیون تومان خواهد بود.

هزینه تعمیر خلاص شدن دنده گیربکس اتوماتیک

حالت دیگری که می تواند مشکل ساز شود خلاص شدن خود به خودی گیربکس اتوماتیک است. در این حالت نیز هر چند راننده سعی می کند گیربکس را در دنده خاصی قرار دهد اما گیربکس در حالت خلاص قرار می گیرد. هزینه خلاص شدن خود به خودی گیربکس اتوماتیک حداقل ۲ میلیون تومان خواهد بود.

هزینه تعمیر زوزه کشیدن گیربکس اتوماتیک

گیربکس اتوماتیک به خودی خود صدای چندانی ندارد و بسیار روان و نرم کار می کند. علی الخصوص در ماشین های مدل بالاتر که از طراحی پیشرفته تر گیربکس اتوماتیک بهره می برند تغییر دنده در گیربکس اتومات بسیار نرم و بی صدا اتفاق می افتد. اگر ملاحظه شود که گیربکس در هنگام گاز خوردن و در سرعتهای بالا صدای ناهنجار یا زوزه کشیدن دارد نشانه خرابی در یکی از قطعات داخلی آن است و تا قبل از این خرابی مذکور منجر به خرابی دیگر قطعات گیرکس شود باید به تعمیرگاه مجاز گیربکس اتوماتیک مراجعه کنید.

هزینه تعمیر زوزه کشیدن گیربکس اتومات حداقل ۵ میلیون تومان می باشد. البته در این مورد نیز مانند دیگر موارد هزینه اعلام شده تقریبی بوده و هزینه نهایی تعمیر در تعمیرگاه و پس از بازدید خودرو مشخص خواهد شد.

هزینه تعویض گیربکس اتوماتیک

باز کردن گیربکس اتومات از روی خودرو و نصب گیربکس جدید عملی کاملا تخصصی است و حتما می بایست توسط تکنسین متخص آموزش دیده به انجام برسد. اجرت نصب گیربکس جدید بر روی خودرو نیز بسته به نوع خودرو و شرایط فنی آن تغییر می کند. به طور متوسط هزینه تعویض گیربکس اتومات در تعمیرگاه آنلاین گیربکس حداقل ۱۵ میلیون تومان می باشد.

تعمیر یا تعویض گیربکس اتومات؟

برخی مواقع پیش می آید که پس از تعمیر گیربکس اتومات خود و طی مدت کوتاهی متوجه بروز عیب دیگری در گیربکس می شوید و مجددا جهت تعمیر گیربکس اتومات به تعمیرگاه مراجعه می کنید و گاهی ممکن است این فرایند بارها تکرار شود. در این مواقع اگر از خدمات تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتومات مانند تعمیرگاه آنلاین گیربکس استفاده می کنید و به خدمات تعمیرگاه از نظر فنی اعتماد دارید این سوال برای شما پیش خواهد آمد که آیا اگر از ابتدا گیربکس اتومات خود را تعویض می کردید بهتر نبود؟

در مواقع خاصی پیش می آید که خرابی که در گیربکس اتومات شما پیش امده دلیل مهمی داشته است که به سایر قطعات گیربکس نیز آسیب رسانده است. به عنوان مثال ممکن است خرابی یک قطعه از گیربکس به علت طول عمر و کارکرد بسیار بالای خودرو و در نتیجه فرسودگی در قطعه مذکور باشد.

در این مواقع مشخص است که اگر به عنوان مثال چرخ دنده های گیربکس اتومات شما بر اثر سالها کارکرد دچار فرسودگی شده اند و یکی از انها نیاز به تعویض پیدا کرده است ممکن است طی مدت کوتاهی دیگر چرخ دنده ها و سایر قطعات گیربکس نیز دچار فرسودگی شده و نیاز به تعویض داشته باشند. یا ممکن است گیربکس اتومات شما مدتی طولانی با کاهش سطح روغن مواجه شده باشد و قطعات متعددی از گیربکس آسیب دیده باشند و لذا تعمیر موقت گیربکس و تنها تعویض یک قطعه که اکنون آسیب جدی دیده نمی تواند اصولی باشد.

به طور کلی در این موارد باید با تعمیرکار متخصص مشورت کنید و از وی بخواهید که قبل از تعویض قطعه معیوب سایر قطعات را نیز تا حدودی چک کند اگر نیاز به تعمیر یا تعویض دارند به شما اطلاع دهد. اگر هزینه تعمیر از نیمی از هزینه گیربکس اتومات بیشتر شود در اغلب اوقات پیشنهاد می شود که بجای تعمیر به تعویض گیربکس اتومات خود اقدام نمایید.

دکمه بازگشت به بالا