علمی و پزشکیمدیریت کسب و کار

قوی ترین قرص برای پرپشت شدن مو

علت نازک شدن مو در مردان و زنان + معرفی بهترین قرص برای پر پشت شدن مو

1) استرس زیاد: یک شوک ناگهانی باعث می شود که موی شما دچار یک یا تلوژن افلوویم قرار شود و همین موضوع باعث می شود که موی شما دچار ریزش یا نازک شدن بشود.

3) افزایش سن: با افزایش سن، میزان کلاژن بدن کم می شود و ضخامت مو کاهش پیدا می کند. با ورود به سن پیری، نازک شدن مو یک امر طبیعی است.
4) تغییرات هورمونی: تغییرات هورمونی مانند ایجاد مشکل در غده تیروئید باعث تغییر در عملکرد چرخه رشد مو می شود و ممکن است نازکی مو را تجربه کنید. به طور ویژه در زنان ، یائسگی، زایمان و استفاده از قرص های ضد بارداری و استروئید ها نیز در عملکرد هورمون ها تداخل ایجاد می کند.

5) استفاده از محصولات مو: رنگ کردن، هایلایت، دکلره و دیگر امور مربوط به زیبایی مو باعث نازکی مو می شوند. همچنین شامپو زدن و شانه کردن بیش از حد مو، باعث افزایش ریزش مو و کاهش ضخامت آن می شود. بافتن خیلی تنگ مو، حرارت زیاد سشوار یا اتو مو، گیره های محکم مو و … این مشکل را شدید تر می کنند.

4)ریزش موی زنانه و مردانه: آلوپسی آندروژنیک یا و مردانه، یک بیماری ارثی است و شایع ترین نوع ریزش موست. اگر یک فولیکول مو معمولی از بین برود، با یک فولیکول نازک جایگزین می شود. تنها الگوی ریزش مو در میان زنان و مردان متفاوت است. بالای سر زنان معمولا شروع به کچل شدن می کند. مو های زنان در این حالت به حدی کم پشت می شود که ممکن است پوست سر آن ها را ببینید. درحالیکه نازک شدن مو در مردان از خط مو تا پشت سر شروع می شود.

5) بیماری های دیگر: سرطان و شیمی درمانی، آلوپسی آره آتا، ، آلوپسی اسکار، پسوریازیس، کرم حلقوی، دیابت و … باعث نازک شدن مو می شوند.

قوی ترین قرص برای پرپشت شدن مو

ویتامین ها و مواد مغذی موثر بر افزایش ضخامت تار موها

 • بیوتین یا ویتامین B7
 • بپانتین یا ویتامین B5
 • ویتامین B6
 • ویتامین B9 یا فولیک اسید
 • ویتامین C
 • ویتامین D
 • آهن
 • روی
 • پروتئین
 • کراتین
 • کلاژن

نقش بیوتین و زینک در ضخیم شدن مو

بیوتین یا ویتامین B7 یکی از مهم ترین عوامل رشد مو است. این ماده به دلیل تاثیر زیاد خود در رشد مو، با نام ویتامین H شناخته می شود. بیوتین به بدن شما کمک می کند که پروتئین را بشکند و سنتز کند. این فرایند برای رشد مو و ناخن و افزایش ضخامت مو بسیار مهم و حیاتی است. کمبود بیوتین بسیار نادر است و می توانید آن را از طریق مواد غذایی به دست بیاورید. زنان باردار و شیرده لازم است میزان بیوتین بیشتری را مصرف کنند؛ زیرا در این زمان تغییرات هورمونی بیشتری اتفاق می افتد.

  زینک یا روی در سلامت پوست و مو نقش مهمی دارد و یکی از مواد مغذی ضروری در ساختار مو، عملکرد هورمون ها، آنزیم ها و پروتئین هاست. مطالعات نشان می دهند که کمبود روی یا زینک علت ریزش مو و نازک شدن مو است. زنان لازم است 8 میلی گرم و مردان 11 میلی گرم زینک دریافت می کنند. افرادی که گیاهخوار هستند و مشکلات گوارشی دارند، بهتر است از مکمل های روی استفاده کنند تا دچار مشکلات مربوط به پوست و مو نشوند.

 خرید بهترین قرص ضخیم کننده مو

همانطور که اشاره کردیم، مواد مغذی و ویتامین های زیادی مانند انواع ویتامین B، بیوتین، ویتامین C، کلاژن و … در افزایش ضخامت مو و رشد آن نقش ویژه ای دارند. در ادامه بهترین قرص های افزایش ضخامت مو و تقویت آن را معرفی می کنیم که شامل برندهای زیر هستند:
1) قرص هیربیوتی یوروویتال
2) قرص کلاژن گلد بیوتین آدریان
3) قرص اکوفاین یوروویتال

جدول مقایسه قرص های ضخیم کننده تار مو

نام محصول
و
مشخصات
قرص هیربیوتی
یوروویتال
قرص کلاژن گلد بیوتین
آدریان
قرص اکوفاین
یوروویتال
ترکیبات اصلی ✔️ پابا، متیونین
✔️ عصاره دم اسب
✔️ سیستئین،سلنیوم
✔️ بیوتین،ویتامین A.C.B9
✔️ کلاژن هیدرولیز شده
✔️ بیوتین
✔️ ویتامین C
✔️ زینک
✔️ سیستین B6
✔️ جلبک اسپیرولینا
✔️ متیونین
قیمت
(خرداد 1402)
114.000
تومان
426.000
تومان
222.000
تومان
کشور سازنده تحت لیسانس
آلمان
ایران تحت لیسانس
آلمان
تعداد
در هر جعبه
30 عددی 60 عددی 60 عددی

❗️ قیمتها مربوط به خرداد ماه 1402 می باشد و ممکن است افزایش قیمت وجود داشته باشد.

  1) قرص هیر بیوتی یوروویتال:

قرص هیر بیوتی یوروویتال محصول کشور آلمان است و در هر بسته آن 30 عدد قرص قرار دارد. این قرص برای تقویت مو بسیار مفید است و با افزایش گردش خون در سر، باعث رشد و ضخامت مو می شود. ترکیبات این قرص عبارتند از: ، ویتامین C، فولیک اسید، بیوتین، روی، مس، سلنیوم، ال-سیستئین، عصاره دم اسب، ال-متیونین و پابا.

فواید ترکیبات مهم در این قرص:

 • عصاره دم اسب: این ماده در ساخت و سلنیوم نقش دارد و برای تقویت مو موثر است.
 • ال-سیستئین: این ماده یکی از آمینواسید های مورد نیاز برای سنتز پروتئین موجود در مو است.
 • ال-متیونین: ال-متیونین نیز نوعی آمینواسید برای تقویت فولیکول های مو است و از ریزش مو جلوگیری می کند.

ویژگی ها ی این محصول:

✔️ محافظت از شادابی مو
✔️ تثبیت رنگ مو و کند کردن روند سفید شدن مو
✔️ تقویت مو و جلوگیری از نازک شدن مو
✔️ محافظت از آسیب سلولی ناشی از استرس اکسیداتیو

نحوه مصرف: روزانه یک عدد قرص را همراه با غذا و با مقدار آب کافی مصرف کنید.

  2) قرص کلاژن گلد بیوتین آدریان:

قرص کلاژن گلد بیوتین آدریان محصول کشور ایران است و هر بسته حاوی 60 عدد قرص است. این قرص حاوی مواد مغذی برای درمان ریزش موافزایش ضخامت مو، ، شکنندگی ناخن ها و غیره است. ترکیبات این قرص عبارتند از: کلاژن هیدرولیز شده، ویتامین C و بیوتین.

فواید ترکیبات مهم در این قرص:

 • بیوتین: بیوتین یا ویتامین B7 یکی از مهم ترین مواد برای ضخیم شدن تار مو و  درمان ریزش مو و استحکام ناخن است.
 • کلاژن هیدرولیز شده: کلاژن یکی از مهم ترین عناصر در ساختار پوست، مو، استخوان، دندان و ماهیچه است که یکی از فواید آن ضخیم شدن تارمو است.
 • ویتامین C: این ویتامین نوعی آنتی اکسیدان است که میتواند باعث حفظ ضخامت مو و جلوگیری از سفید شدن زودرس موها گردد.

ویژگی ها ی این محصول:

✔️ تقویت و جلوگیری از شکنندگی ناخن ها
✔️ حفظ سلامت استخوان و مفاصل
✔️ تقویت مو و درمان ریزش مو
✔️ از بین بردن چین و چروک

نحوه مصرف: هر شب 3 عدد به همراه آب به مدت 4 تا 12 هفته مصرف شود. البته اگر مایل هستید می توانید روزانه یک عدد بخورید؛ اما مقدار کلاژن کمتری دریافت می کنید و سرعت نتیجه گیری کاهش می یابد.

  3) قرص اکوفاین یوروویتال:

قرص اکوفاین یوروویتال محصول کشور آلمان است و در هر بسته آن 30 عدد قرص قرار گرفته است. این قرص با ترکیبات بسیار موثر خود سلامت و زیبایی ناخن، پوست و مو را حفظ می کند. ترکیبات این قرص عبارتند از: ، ویتامین B6، بیوتین، نیاسین، پانتوتنیک اسید، ال-سیستئین، ال-متیونین و پودر اسپیرولینا.

فواید ترکیبات مهم در این قرص:

 • ویتامین B6: این ویتامین در سنتز طبیعی -یکی از مواد ضروری ساختار مو-نقش دارد و با مصرف آن موها ضخیمتر از قبل خواهند شد.
 • بیوتین: این ویتامین باعث بهبود عملکرد اسید آمینه های پوست، مو و ناخن می شود. و همانطور که اشاره کردیم باعث ضخیم شدن مو میگردد.
 • زینک: این ماده یکی از مواد مهم در سلامت پوست و مو است و کمبود آن باعث می شود.

ویژگی ها ی این محصول:

✔️ افزایش ضخامت مو
✔️ تقویت سیستم ایمنی بدن
✔️ تقویت ناخن، پوست و مو
✔️ ترمیم سلول های پوستی
✔️ حفظ سلول ها در مقابل استرس اکسیداتیو

نحوه مصرف: روزانه دو عدد قرص همراه با غذا و میزان آب کافی میل شود. بهتر است مصرف قرص را تا شش ماه ادامه دهید تا نتیجه بگیرید.

  نکات مهم در افزایش ضخامت مو

1) کنترل هورمون ها: این کار ممکن است دشوار به نظر برسد؛ زیرا هورمون ها به دست ما کنترل نمی شوند و هر اتفاقی ممکن است در عملکرد هورمون ها اختلال ایجاد کند. به همین دلیل اگر علائم مرتبط با تغییرات هورمونی مانند کمبود تیروئید یا تیروئید بیش از حد دارید، آزمایش بدهید و قرص های مربوطه را مصرف کنید.

2) استفاده از شامپو های تقویتی: بهتر است از شامپوهای تقویتی مثل شامپوهای حاوی بیوتین یا سیستین ب 6 مصرف شوند. اگر شوره سر یا درماتیت سبورئیک دارید، لازم است از شامپو های ضد شوره استفاده کنید.

3) مصرف دوره ای قرص ها: هر قرص و افزایش ضخامت مو، دوره مصرف مشخصی دارد. لازم است که دوره مصرف را به طور کامل به پایان برسانید تا نتیجه لازم را بگیرید.

4) استفاده نکردن از مواد مضر برای مو: استفاده بیش از حد اتو و سشوار، شستن افراطی مو، استفاده از محصولات شیمیایی مضر برای مو مانند مواد دکلره مو باعث نازک شدن مو می شوند. به همین دلیل نباید این کار ها را انجام دهید.

  جمع بندی

پیش از مصرف هر قرصی، لازم است آزمایش خون بدهید و از عملکرد هورمون ها و کمبود ویتامین ها و مواد مغذی مطلع شوید. سپس بعد از مراجعه به پزشک و مشورت با او، دوره استفاده از قرص ها را شروع کنید و با اتمام دوره، نتیجه را مشاهده کنید. ما در این مقاله بهترین قرص های افزایش ضخامت مو را معرفی کردیم.

دکمه بازگشت به بالا