علمی و پزشکیمدیریت کسب و کار

راهنمای خرید بهترین ماسک تنفسی آتش نشانی

ابتدا باید بدانید ماسک تنفسی آتش نشانی چیست؟ قطعه‌ای که برای محافظت از صورت در مقابل هوای آلوده و گازهای سمی طراحی شده است تا در مواقع خاص مورداستفاده قرار بگیرد. زمانی که در محیط بسته؛ مانند ساختمان‌ها آتش‌سوزی اتفاق می‌افتد دود در فضای بسته جمع می‌شود و راه خروجی ندارد به همین علت آتش‌نشان نیازمند ماسک تنفسی بوده تا از خود در مقابل دود محافظت کند و مردم را نجات دهد.

برخی گازهای خطرناک و کشنده امکان پخش‌شدن در هوا را دارند و کافی است از ماسک استفاده شود تا از خطرات وارد شده جلوگیری کنیم. ماسک تنفسی از مهم‌ترین تجهیزات آتش نشانی است و دود هنگام پخش‌شدن خطرات زیادی به دنبال دارد؛ به همین دلیل استفاده از ماسک در این موقعیت ضروری است. ماسک تنفسی آتش نشانی برای محیطی که آلوده به مواد سمی است مناسب بوده و نقش مهمی در نجات جان و مال افراد به وجود مي‌آورد و یک ابزار حیاتی است.

راهنمای خرید بهترین ماسک تنفسی آتش نشانی

انواع ماسک تنفسی آتش نشانی

از حیاتی‌ترین تجهیزات آتش نشانی ماسک تنفسی است که هنگام بروز حادثه از افراد محافظت می‌کند و نقش مهمی در شغل آتش نشانی دارد.

آتش‌نشان هنگام بروز حادثه به ماسک تنفسی احتیاج دارد تا بتواند جهت نجات مردم اقدام کند. در ادامه با انواع ماسک‌های آتش نشانی آشنا می‌شویم:

ماسک تمام‌صورت

این نوع ماسک در برابر گازهای سمی و آلوده مقاومت داشته و با پوشیدن آن مواد سمی راهی برای نفوذ به بدن ندارند. آتش‌نشان برای محافظت از خود نیازمند لباس، دستکش و ماسک ایمنی است.

این ماسک دارای فیلتر متفاوتی است که مانع ورود دود و مواد سمی می‌شود و ایمنی بالایی برای بدن فراهم می‌کند و در نتیجه تنفس راحت‌تر می‌شود.

این نوع ماسک دید مناسبی به آتش‌نشان می‌دهد و علاوه بر سیستم تنفسی از چشم‌ها هم محافظت می‌کند و دارای فیلتری است که هنگام تنفس، هوا را تصفیه می‌کند.

استفاده از ماسک برای افراد عینکی  نیاز به آداپتور خاصی دارد و میدان دید را تا 180 درجه نشان می‌دهد و هیچ‌گونه محدودیتی هنگام دید ندارد.

 ماسک تمام‌صورت ضد گاز

این نوع ماسک در برابر گاز سمی، دود و بخار از افراد محافظت می‌کند و صورت را به طور کامل پوشش می‌دهد. این نوع ماسک تنفسی هوای آلوده بیرون را از طریق فیلتر به هوای تمیز تبدیل می‌کند.

برای کسانی که در مدت‌زمان کار خود در معرض گازهای سمی قرار دارند مناسب بوده و بهترین گزینه است.

ماسک نیم صورت

ماسک نیمه صورت فقط برای دهان و بینی کاربرد دارد و هنگام استفاده با فیلتر مانع ورود هوای آلوده به درون ریه افراد می‌شود. این نوع ماسک به‌صورت دو فیلتر ویک فیلتر موجود است.

این نوع ماسک جهت کار در آزمایشگاه، آرایشگاه و رنگ‌آمیزی استفاده می‌شود. این ماسک‌ها ضد حساسیت بوده و مقاومت بالایی دربرابرگازهای شیمیایی دارند.

همچنین فیلترهای این ماسک قابل‌تعویض بوده و در صورت نیاز می‌توان آنها را عوض کرد.

نکات قابل‌توجه هنگام استفاده از ماسک

جهت عملکرد مناسب ماسک تنفسی در هنگام بروز حادثه نیاز به استفاده از ماسک با مهروموم مناسب میان صورت و ماسک است؛ زیرا اگر هوای درون ماسک بیرون رفت ماسک شما مناسب نیست.

ماسک تنفسی آتش نشانی حفاظت لازم را جهت ایمن بودن آتش‌نشان در محیط‌های آلوده فراهم می‌کند و استفاده از ماسک می‌تواند ميزان دود و مواد سمی در هوا را کاهش دهد.

آتش‌نشان در هنگام حادثه نیازمند دید قوی بوده و استفاده از ماسک تنفسی آتش نشانی کمک بزرگی به دید بهتر افراد می‌کند. با توجه به طراحی راحت و مناسب ماسک تنفسی، آتش‌نشان هنگام انجام عملکرد خود هیچ‌گونه مشکلی ندارد.

طرز استفاده از ماسک ساده و آسان بوده و در شرایط سخت کمک بزرگی به افراد می‌کند و هنگام بروز حادثه استفاده از آن یک امر حیاتی است.

اگر قسمت بويايي شما دچار مشکل باشد امكان دارد هنگام استفاده متوجه نشتي ماسك نشويد و خطرات جبران‌نشدنی اتفاق بیفتد.

لازم است بعد از استفاده، آن را در محیط آلوده و سمي رها نكنيد تا مشكلي ايجاد نشود.

فیلتر ماسک حتماً نیازمند تعویض‌شدن بوده و برای اطمینان از سالم‌بودن ماسک لازم است همیشه آن را چك كنيد.

دستگاه تنفس چیست؟

نوعی تجهیزات پر کاربرد که اکسیژن را درون خود نگه‌داری می‌کند؛ این دستگاه در فضاهای بسته مورداستفاده قرار می‌گیرد و دارای 4 جز اصلی است که در ادامه برای شما نام‌برده‌ایم:

1_ لوازم مهار

2_ لوازم سیلندر هوا

3_ لوازم تنظیم‌کننده هوا

4_ ماسک و لوازم صورت

هرکدام از این تجهیزات  دستگاه تنفسی در هنگام وقوع حادثه کمک کنند هستند؛ هنگام آتش‌سوزی یا زمانی که در فضاهای بسته حادثه‌ای پیش بیاید که اکسیژن کافی نباشد استفاده از دستگاه تنفسی ضروری است.

دستگاه تنفسی دو نوع مدار باز و مداربسته دارد که در ادامه به‌صورت کامل این دو مورد را توضیح داده‌ایم:

دستگاه تنفسی مدار باز

آتش‌نشان در برخی از حادثه‌ها امکان دارد زمان بیشتری را در میان آتش باشد و نیازمند هوای بیشتری علاوه بر هوای کپسول باشد. به همین جهت لازم است از منبع اصلی شیلنگی متصل کنند تا هوای اضافه به آتش‌نشان برسد.

دستگاه تنفسی مداربسته

این نوع دستگاه معمولاً در عملیات های دریایی مورداستفاده قرار می‌گیرد و به علت ظرفیت مخزن اکسیژن بالايي كه دارد در مواقع آتش‌سوزی چندان استفاده نمي‌شود. همچنین فرد هوای موردنیاز خود را از راه سیکل چرخشی با استفاده از فیلتر مخصوص تأمین می‌کند.

در این تجهیزات به دلیل اکسیژن خالصي كه درون کپسول وجود دارد،  وزن سبک‌تری نسبت به ساير دستگاه‌های دیگر دارد.

فروش ماسک تنفسی آتش نشانی

 در مقاله بالا دانستيم ماسک تنفسی آتش نشانی چیست و با انواع آن آشنا شدیم.

سازمان‌ها باید باتوجه‌به بودجه خود ماسک تنفسی را خریداری کنند همچنین ماسک‌ها نیازمند نگه‌داری درست هستند تا هنگام استفاده مشکلی ایجاد نکنند؛ لازم است افراد برای استفاده از ماسک آموزش ببینند تا به‌درستی از آن بهره ببرند.

امروزه برندهاي متفاوتي از ماسك‌ها در بازار موجود است؛ اما لازم است توجه داشته باشيد كه از شركتي مطمئن آن را خريداري می‌کنید.

جهت خریداری بهترین نوع ماسک تنفسی آتش نشانی کافی است به سایت آتش مهار البرز مراجعه کرده تا از بهترین جنس و مناسب‌ترین قیمت خريداري كنيد. جهت پشتیبانی بیشتر می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا