شرایط استفاده از دکل مهاری

دکل مهاری و کاربردهای آن

دکل مهاری نوع خاصی از دکل ها می باشند که یا استفاده از یک سیم مهار به زمین متصل می شوند. از دکل های مهاری اغلب در شبکه های رایانه ای رادیو و تلفن همراه استفاده می شوند. دکل مهاری عمدتا برای نصب بر روی پشت بام ها بهترین گزینه می باشد. از مهمترین ویژگی های دکل مهاری g35 و دکل مهاری g45 می توان سهولت نصب، سبک بودن، کم هزینه بودن آن اشاره کنیم. دکل های مهاری نوع خاصی از دکل های مخابراتی هستند که از مهم ترنی کاربردهای آن می توان به زمینه های

شرایط استفاده از دکل مهاری

انواع دکل مهاری

از انواع دکل مهاری مخابراتی می تون به دسته های زیر اشاره کرد.

۱- دکل مهاری G25,G35,G45,G55,G65,G80 ( دکل سه وجهی )

۲- دکل مخابراتی خود ایستا یا دکل های سه وجهی

۳- دکل مخابراتی خودایستا یا دکل های چهار وجهی

۴- دکل سه وجهی مهاری

۵- دکل های مهاری چهار وجهی

۶- دکل با تک پایه

۷- دکل مهاری وینچی

دکل های مهاری توسط سیم مهار می شوند و مهار (بکسل) به سطح زمین یا تکیه گاهی مهار می شود. با توجه به بارگذاری های سبک عمدتا از دکل های مهاری برای نصب شبکه های رادیو، بیسیم، تلفن همراه و شبکه های کامپیوتری مورد استفاده قرار می گیرد. از قسمت های تشکیل دهنده این نوع دکل ها می توان به بدنه، کرپی، گوشواره، پیچ و مهره، گوشواره، صفحه تعلدل و مهارکش و … استفاده نمود.

مشخصات دکل مهاری

از مهم ترین ویژگی های دکل مهاری می توان به سبک بودن و پایین بودن وزن آن اشاره کرد که این امر سبب برتری این نوع دکل نسبت به سایر دکل ها می شود. دکل های مهاری سری G به دلیل وزن سبکی که دارند می توانند در ساخت سازه های فلزی و بتنی مورد استفاده قرار گیرند.

طراحی دکل مهاری

از مهم ترین المان هایی که در طراحی دکل ها باید به آن توجه داشت عبارتند از

توجه به استاندارهای ساخت دکل مانند

متعلقات دکل های مهاری

۱- گوشواره: افزایش خم سیم های مهاری، موجب افزایش طول عمر سیم مهار می شود، که باعث جلوگیری از ورود خسارت به سیم مهار در موقعیت وصل شدن سیم مهار و عدم اتصال آن به انکر راد به صورت مستقیم می شود.

۲- کرپی: سیم مهار با سافاده از یک الی دو کرپی وصل شده در نصب این وسیله کی باید خم شود. اورلپ های استفاده شده در این نوع مورد 50 سانتی متر می باشد. در به کاربردن این وسیله باید توجه داشت تا کرپی ها در یک جهت باشند

۳- سیم مهار: از مهم ترین اجزای دکل مهاری می باشد. از سیم برای حفظ ایستادگی دکل هنگام وزش باد و… مورد استفاده قرار می گیرد. جنس نوع سیم بر اساس فولاد می باشد.

۴- سکشن یا قسمت یا تکه: هر سکشن از دکل مهاری از سه وسیله پیچ، لوله و میلگرد ساخته شده است. نوع جوش استفاده شده نیز جوش co2 می باشد.

۵- انکر راد: انکر راد جهت وصل کردن سیم های مهار به فونداسیون دکل های مهاری مورد استفاده قرار می گیرد. اندازه انکر رادها با توجه به تعداد سیم های مهاری تعیین می شود. انکر رادها برای جلوگیری از خوردگی نیز با گالوانیزه گرم پوشش داده شده اند.

۶- انکربولت: جهت اتصال دکل مهاری به فونداسیون ها مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به ارتفاع و وزن دکل ها تعداد انکربولت ها بین ۱ تا ۳ عدد می باشد. این قطعه نیز حتما گالوانیزه شده است.

۷- مهارکش: که به آن بست قورباغه ای نیز گفته می شود انواع مهارکش به صورت دوسر گرد و یک سر گرد مورد استفاده قرا می گیرد.

۸- صفحه تعادل: ورق هایی هستند که برای اتصال سیم مهار بر روی زمین مورد استفاده قرا می گیرد. با توجه به اینکه این ورق های تعادل، باید از یک جهت به انکر رادها و و از طرف دیگر به سیم های مهار وصل باشد، با توجه به نوع نیاز برش کاری و سوراخکاری می شود.

۹- تسمه کمربندی: پخش نیرو در محل اتصال سیم مهار به دکل از مهم ترین وظیفه تسمه کمربندی می شود. به طوریکه بین تمام اجزای دکل تقسیم شود.

شرایط استفاده از دکل مهاری

رعایت استاندارد های دکل های مهاری و وجود فضای آزاد کافی برای نصب و راه اندازی دکل های مهاری ضروری است. از دکل مهاری در محیط هایی که می خواهیم امور مخابراتی را انجام دهیم همانند ارائه ی خدمات اینترنتی یا برای انجام پروژه هایی که نیاز به حمل و نقل آسان و صرف هزینه های کمتر دارد، می توان استفاده کرد.

مزایای استفاده از دکل مهاری

از مهم ترین فواید دکل مهاری می توان به:

قیمت دکل مهاری

قیمت دکل مهاری، با توجه به میزان ارتفاع و نوع نقشه و وسایل مورد استفاده در پیاده سازی دکل مهاری تعیین می شود. بنابراین جهت اطلاع و استعلام قیمت دکل مهاری بهتر است در گام نخست بدانید از چه نوع وسایلی برای ساخت دکل مهاری می خواهید استفاده نمایید. بنابراین وسایل مهم ترین عامل تعیین کننده در قیمت دکل مهاری خواهد بود. قیمت نصب دکل مهاری نیز بر قیمت نهایی دکل مهاری افزوده می شود.

فروش دکل مهاری

خدمات ساخت و نصب دکل مهاری توسط شرکت های منعددی ارائه می شود که با توجه به نوع نیاز محیط و شرایط محیطی اقدام به ساخت و فروش دکل مهاری می نمایند. توجه به تجهیزات با کیفیت از مهم ترین نکاتی است که هنگام خرید دکل مهاری باید به آن توجه داشته باشید.

کاربرد دکل های مهاری

دکل مهاری یکی از انواع دکل‌های مخابراتی است که استفاده‌های متعددی در زمینه ارتباطات دارد. این دکل‌ها به عنوان زیرساخت‌های حمل آنتن‌ها و تجهیزات ارتباطی در این زمینه‌ها استفاده می‌شوند. برخی از کاربردهای دکل مهاری عبارتند از:

    نصب آنتن‌های رادیویی: دکل مهاری برای نصب آنتن‌های رادیویی که برای انتقال سیگنال‌های رادیویی استفاده می‌شوند، استفاده می‌شود. این آنتن‌ها می‌توانند در ارتباطات نقطه به نقطه یا نقطه به چند نقطه، از جمله ارتباطات موبایل و اینترنت بی‌سیم استفاده شوند.

    نصب آنتن‌های موبایل: دکل‌های مهاری در شبکه‌های موبایل برای نصب آنتن‌های سلولی استفاده می‌شوند. این آنتن‌ها برای انتقال سیگنال‌ها و ارتباطات تلفن همراه استفاده می‌شوند و به طور گسترده در تلفن همراه، ارتباطات داده همراه و سرویس‌های مرتبط استفاده می‌شوند.

    نصب آنتن‌های بی‌سیم و دیش‌های ماکروویو: دکل مهاری برای نصب آنتن‌ها و دیش‌های بی‌سیم و ماکروویو استفاده می‌شود که در ارتباطات بی‌سیم، شبکه‌های اینترنت، ارتباطات ماکروویو و ارتباطات ماهواره‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند.

استفاده دکل مهاری برای دکل اینترنت

دکل‌های مهاری به عنوان یکی از گزینه‌های مهم در انتقال اینترنت استفاده می‌شوند. در زیر، به چهار پاراگراف مهم درباره استفاده از دکل‌های مهاری برای انتقال اینترنت پرداخته شده است:

دکل‌های مهاری به عنوان یکی از گزینه‌های مناسب برای انتقال اینترنت در محیط‌های مختلف شناخته شده‌اند. با برد و پوشش بالا، استحکام و پایداری، قابلیت تنظیم ارتفاع و هزینه کمتر، این دکل‌ها می‌توانند نیازهای ارتباطی مختلف را در دسته‌بندی‌های مختلف، از جمله ایستگاه‌های مخابراتی، شبکه‌های موبایل، ارتباطات سلولی، وای فای و دیگر خدمات ارتباطی، برآورده کنند.

خروج از نسخه موبایل