عمومیمدیریت کسب و کار

جدیدترین خبر خودرو اسقاطی

خودروهای فرسوده نه تنها مصرف سوخت بالایی دارند بلکه در آلودگی کلان شهر‌ها نیز نقش مهمی ایفا می‌کنند. به گفته مسئولان بالغ بر ۳ میلیون دستگاه خودرو فرسوده در کشور در حال تردد
هستند.

طی سال‌های اخیر حذف اسقاط خودرو‌ها نگرانی‌هایی از قبیل تهدید محیط زیست،‌ آلودگی هوا و مصرف بیش از اندازه سوخت را به وجود آورده است. در همین سال‌ها با کاهش ارائه گواهی اسقاط، ممنوعیت و معافیت خودروسازان داخلی از اسقاط خودرو‌های فرسوده، رفته رفته مراکز اسقاط نیز تعطیل شدند و این طرح پس از گذشت سال‌های طولانی نتوانست به خوبی اثرگذار باشد.

اسقاط خودرو چیست؟

براساس ماده ۸ قانون هوای پاک که در ۲۵ تیر ۱۳۹۶ مصوب شد تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی مالک وسایل نقلیه موظف‌اند وسیله نقلیه را پس از رسیدن به سن فرسودگی از رده خارج کنند که این سن برای خودروهای سواری، سنگین و نیمه سنگین و موتور سیکلت متفاوت است. بر اساس این طرح، مراکزی به نام به وجود آمدند تا خودروهای فرسوده را از رده خارج کنند.

اهمیت اسقاط خودروهای فرسوده

اجرای طرح فرسودگی خودرو‌ها مهم است چراکه بسیاری از کلانشهر‌های ایران با آلودگی هوا رو‌به‌رو هستند و تردد خودروهای فرسوده و موتور‌سیکلت‌ها به این آلودگی‌ها دامن می‌زند و سبب افزایش آلایندگی‌ها می‌شود. خودرو‌های فرسوده بیش از ۲۰ برابر خودرو‌های معمولی تولید آلایندگی دارند و تنها با جریمه نمی‌توان تردد آنها را محدود کرد.

از طرفی تعلق نگرفتن و کارت سوخت به خودرو‌های فرسوده سبب از رده خارج شدن خودرو‌های فرسوده نمی‌شود. خودرو‌های فرسوده همچنان مجاز به استفاده از بنزین آزاد و تردد در شهر هستند و افزایش قیمت بنزین هم نمی‌تواند دلیلی بر از رده‌ خارج کردن خودرو‌های فرسوده باشد.

افزایش روز افزون خودرو‌ها در سطح شهر‌ها و از طرفی خارج نکردن خودرو‌های فرسوده سبب می‌شود که هر روزه بر آلودگی کلان‌‌شهر‌ها افزوده شود و این یک تهدید بسیار جدی برای محیط زیست است. همچنین مصرف سوخت خودرو‌های فرسوده بسیار بالا است و این سبب می‌شود که منابع نفتی موجود اتلاف شود. افزایش بی‌رویه خودرو‌های فرسوده ترافیک را نیز در شهرهای بزرگ افزیش می‌دهد. بنابراین اسقاط خودروهای فرسوده می‌تواند به ذخیره منابع سوختی و کاهش آلودگی هوا و همچنین تامین مواد اولیه برای فولاد کمک زیادی کند.

آیین‌ نامه سن فرسودگی خودروها

خرداد ماه سال ۱۴۰۰ هیات وزیران وقت، آیین‌نامه‌ای را درباره تعیین سن فرسودگی خودروها به تصویب رساند.

بر اساس این آیین‌نامه، با توجه به کاهش ایمنی و آلایندگی انواع وسایل نقلیه در اثر مرور زمان، سن مرز فرسودگی به جای سن فرسودگی تعیین شد. بنابراین خودروهای مشمول باید سالانه دفعات بیشتری برای دریافت معاینه فنی اقدام کنند.

بر این اساس سن مرز فرسودگی برای خودروهای سواری ۱۵ سال است. این خودروها پس از رسیدن به سن مرز فرسودگی باید هر ۶ ماه اقدام به دریافت معاینه فنی کنند.

وانت پایه گازسوز و بنزینی، دوگانه سوز و دیزلی نیز به ترتیب با سن ۱۴ و ۱۳ سال به سن مرز فرسودگی می‌رسند که پس از آن باید هر ۴ ماه یکبار نسبت به دریافت معاینه فنی اقدام کنند.

اهمیت فعالیت مراکز اسقاط خودرو

فعالیت مراکز اسقاط خودرو فرسوده اهمیت بسیاری دارد. از یک سو وظیفه خارج کردن خودروهای فرسوده بر عهده این مراکز است و از سوی دیگر افراد بسیاری از این طریق مشغول به کار هستند. اما با لغو طرح اسقاط خودرو‌های فرسوده در سال ۱۳۹۷، مراکز اسقاط کشور نیز تعطیل شدند. آمارها نشان می‌دهد که ۲۱۶ مرکز اسقاط در کشور فعالیت داشتند که با معافیت خودروسازان از اسقاط و ممنوعیت واردات خودرو این مراکز تعطیل شدند. تعطیلی این مراکز بر صنعت فولاد نیز تاثیر گذاشت چراکه فولادی‌ها برای تامین مواد اولیه به مشکل خوردند. تعطیلی این مراکز سبب شد بیش از ۶ هزار نیروی کار در سراسر کشور بیکار شوند. ۸۰ هزار گواهی اسقاط در مراکز اسقاط انباشته شده است که نوعی سرمایه راکد است.

آخرین اخبار اسقاط خودروهای فرسوده

شروع ثبت نام متقاضیان طرح جایگزینی

از روز یکشنبه، اول مردادماه ۱۴۰۲، مرحله دوم طرح جایگزینی خودروهای فرسوده برای متقاضیان سامانه یکپارچه فروش خودرو از شرکت‌های سایپا، کرمان موتور، مدیران خودرو و فردا موتور کار خود را آغاز کرده است.

متقاضیان واجد شرایط که از سامانه نوسازی ناوگان پیامک دریافت‌ کرده‌اند، می‌توانند با سامانه نوسازی ناوگان (Nnhk.ir) مراجعه و اقدام به ثبت‌نام انتخاب مرکز اسقاط کنند.

ارسال پیامک به متقاضیان طرح جایگزینی

رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده اعلام کرد:

ایران خودرو در هفته اول مردادماه ۱۴۰۲، پیامک تکمیل وجه را برای متقاضیان طرح جایگزینی خودروهای فرسوده ارسال می‌کند.

خودروسازان ارائه کننده گواهی اسقاط

رییس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده گفت:

 • تمامی خودروسازان سواری با عمق داخلی‌سازی کمتر از ۴۰ درصد، اجازه پرداخت عوارض ریالی معادل ۱.۵ درصد مبلغ فروش هر دستگاه خودرو را ندارند.
 • این خودروسازان باید برای محصولات خود گواهی اسقاط برای محصولات تهیه کنند.

اعلام ارزش لاشه خودروهای فرسوده

محمود مشهدی شریف – رئیس انجمن صنفی کارفرمایی مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده، اعلام کرد:

 • تعیین ارزش لاشه خودروهای فرسوده با انجمت صنفی مراکز اسقاط است.
 • نیمی از ارزش لاشه برای مراکز اسقاط و نیمی دیگر به مالک خودرو فرسوده تعلق می‌گیرد.
 • با کسر هزینه‌های اسقاط، حدودا ۵ تا ۸ میلیون تومان برای ارزش لاشه، به مالکان خودروهای فرسوده پرداخت می‌شود.

اعلام زمان ارسال پیامک به متقاضیان طرح جایگزینی

رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده گفت:

 • ارسال پیامک به متقاضیان طرح جایگزینی خودروهای فرسوده تا ۱۶ تیرماه ۱۴۰۲ شروع می‌شود.
 • تاخیر در ارسال پیامک به دلیل نقص سیستم ارتباطی شرکت‌های خودروساز با ستاد نوسازی اتفاق افتاده داده بود.

الزام پرداخت ارزش لاشه خودرو فرسوده

محمد حیدری پاشاکی، مدیر اجرایی ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده، درباره چگونگی اسقاط خودروهای فرسوده متقاضیان طرح جایگزینی در سامانه یکپارچه گفت:

 • افرادی که در سامانه یکپارچه برای تعویض خودرو فرسوده واجد شرایط شده‌‌اند، در ابتدا باید به سامانه ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده مراجعه کنند.
 • این متقاضیان باید بعد از ثبت‌نام در سایت ستاد نوسازی و انتخاب مرکز اسقاط، با در دست داشتن مدارک مورد نیاز، به مرکز اسقاط انتخاب‌شده مراجعه کرده و خودرو را تحویل دهند.
 • مراکز اسقاط موظف هستند ارزش لاشه خودرو فرسوده را به حساب مالکان این خودروها واریز کنند.

عدم پرداخت قیمت لاشه به متقاضیان طرح جایگزینی

سید امیر احمدی، دبیر انجمن مراکز اسقاط و بازیافت کشور، گفت:

 • مالکان خودرو فرسوده در صورت شرکت در طرح نقدی، ۴۰ میلیون تومان بابت خودرو خود از مراکز اسقاط دریافت خواهند کرد.
 • متقاضیان شرکت در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده، مبلغی بابت لاشه خودرو دریافت نمی‌کنند.

ایدرو، سکان دار اسقاط خودرو فرسوده

وزارت صمت، در ابلاغیه‌ای سازمان و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) را به عنوان متولی جدید ستاد نوسازی و اسقاط خودروهای فرسوده کشور معرفی کرد.

در حال حاضر بیش از ۱۰ میلیون وسیله نقلیه در کشور، در مرز فرسودگی هستند.

تعویض کلید به کلید تاکسی های فرسوده

امید قالیباف، سخنوی وزارت صمت اعلام کرد:

 • سامانه ir، از روز شنبه، ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲، آماده تعویض کلید به کلید ۱۰ هزار تاکسی فرسوده است.

از سرگیری صدور گواهی اسقاط خودرو

امید قالیباف ، سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد:

 • افرادی که در قرعه‌کشی ۱۴‌گانه سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده شرکت کرده‌اند و پیامک گرفته‌اند، در آخرین هفته فروردین ۱۴۰۲ اقدام به دریافت گواهی اسقاط کنند.
 • این افراد باید برای صدور گواهی اسقاط به سامانه nnhk.ir مراجعه کنند.
 • صدور گواهی اسقاط بر عهده وزارت صمت است.
 • وزارت صمت موظف است اقدامات لازم برای طرح یک و نیم درصد (در زمان عدم وجود گواهی اسقاط) را در دستور کار قرار دهد.

کلاهبردای از صاحبان خودروهای فرسوده

دبیر انجمن صنایع بازیافت و اسقاط کشور گفت:

 • برخی سایت‌ها با دریافت اطلاعات متقاضیان شرکت در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده، به صورت صوری اسم این افراد را برای جایگزینی خودرو ثبت‌نام می‌کنند.
 • به این افراد پیامک برنده شدن در طرح‌های جایگزینی ارسال می‌شود.
 • این کلاهبرداران از متقاضیان ۴۶۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.

شرایط اسقاط تاکسی فرسوده

معاون فنی و بهره‌برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران درباره شرایط جدید اسقاط تاکسی‌های فرسوده گفت:

 • قیمت اسقاط تاکسی فرسوده شهر تهران، در حال حاضر (دی ۱۴۰۱) نسبت به سال ۱۴۰۰، ۳.۵ برابر شده است.
 • ارزش اسقاط ون فرسوده نیز در این مدت از ۱۲ میلیون تومان به ۱۱۰ میلیون تومان رسیده است.
 • مراکز اسقاط متعهد شده‌اند مبلغ مشخصی را به عنوان هر نوع کسورات تاکسی اعلام کنند و بیشتر از آن، از قیمت نهایی اسقاط کسر نکنند.
 • نام مراکز اسقاط، تعهدات آن‌ها و میزان مبلغ پرداختی پیش از آغاز اسقاط روی سایت تاکسیرانی قرار می‌گیرد.
 • دارندگان تاکسی‌های فرسوده‌ای که نمی‌توانند تاکسی خود را نوسازی کنند، می‌توانند با اسقاط خودروی فرسوده خود، تاکسی کارکرده سالم‌تری را خریداری کنند.

ابلاغ قانون اسقاط خودرو به رئیس جمهوری

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، در نامه‌ای به رئیس جمهوری، “قانون اصلاح ماده (۱۰) قانون ساماندهی صنعت خودرو” را برای اجرا ابلاغ کرد.

تصویب لایحه اصلاح روند اسقاط خودرو فرسوده

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، روز چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱، لایحه اصلاح ماده ۱۰ قانون ساماندهی خودرو درباره اسقاط خودروهای فرسوده را تصویب کردند.

 • در صورت عدم وجود گواهی اسقاط خودرو یا موتورسیکلت به اندازه کافی در سامانه اسقاط تحت مدیریت وزارت صمت که به تشخیص این وزارتخانه، باعث اختلال در روند تولید شود، تولیدکنندگان خودرو یا موتورسیکلت می‌توانند با پرداخت ۱.۵ درصد قیمت آن به صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته وزارت صمت، مجوز شماره‌گذاری را دریافت کنند.
 • مسئولیت اسقاط خودرو در کشور با وزارت صمت است و این وزارتخانه می‌تواند برای گواهی اسقاط، زمان اعتبار تعیین کند.
 • رانندگانی که کارت هوشمند خودمالک دارند و شرکت‌های حمل و نقل خودمالک (حمل و نقل عمومی) در صورت عدم وجود گواهی اسقاط، می‌توانند برای یک مرتبه و یک دستگاه برای مدت ۱۰ سال، ۵ درصد ارزش گمرکی خودروهای وارداتی مذکور را به صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته وزارت صمت برای دریافت مجوز شماره گذاری، پرداخت کنند.
 • شماره‌گذاری خودروهای سواری با سهم داخلی‌سازی کمتر از ۴۰ درصد قطعات، به شرط ارائه گواهی اسقاط، برابر با ۵۰ درصد تعداد تعیین شده برای خودروهای وارداتی مشابه است.
 • حداقل ۲۰ درصد خودروهای عرضه شده در قرعه‌کشی، به دارندگان خودروهای فرسوده اختصاص می‌یابد. به شرط آنکه هنگام تحویل خودرو جدید، خریدار گواهی اسقاط خودرو فرسوده خود را تحویل دهد.

اسقاط خودرو در نبود گواهی

مصطفی طاهری، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، درباره اصلاحیه قانون ساماندهی خودرو در خصوص چگونگی اسقاط خودروهای فرسوده گفت:

 • در صورت عدم وجود گواهی اسقاط به میزان لازم، باید ۱.۵ درصد از قیمت هر خودرو سواری برای شماره‌گذاری پرداخت شود.
 • در صورتی که گواهی اسقاط کافی برای کامیون و کشنده وارداتی وجود نداشته باشد، ۵ درصد قیمت این خودروها برای شماره‌گذاری پرداخت می‌شود.
 • این منابع صرف اسقاط موتورسیکلت و حمل و نقل عمومی خواهد شد.
 • پیش از این، بنابر ماده ۱۰ قانون ساماندهی صنعت خودرو، به ازای شماره‌گذاری هر ۴ خودروی تولید شده، باید یک خودرو اسقاط می‌شد.

مراحل ثبت نام خودروهای فرسوده

علیرضا احمدی، سرپرست ستاد مدیریت حمل ‌و نقل و سوخت سازمان راهداری، درباره جزئیات مراحل ثبت‌نام خودروهای فرسوده در طرح‌های فروش خودروسازان گفت:

 • مالکان خودروهای فرسوده، بعد از برنده شدن در قرعه‌کشی خودرو باید منتظر دریافت پیامک برای مراجعه به مراکز اسقاط باشند.
 • در مرحله بعد، مالک خودرو فرسوده باید به مرکز اسقاط انتخاب‌شده مراجعه و درخواست خود را ارائه کند.
 • بعد از پذیرش خودرو، مالک باید اقرارنامه پیوست را قبل از اسقاط خودرو امضا کند.
 • در این مرحله اقرارنامه باید توسط مدیر مرکز اسقاط خودرو، مهر و امضا و سپس در دبیرخانه ثبت شود.
 • ۲ نسخه از این اقرارنامه به مالک خودرو تحویل داده می‌شود و نسخه دیگر در مرکز اسقاط می‌ماند.
 • بعد از این مراحل، تصویر اقرارنامه باید در سامانه نوسازین بارگزاری شود.
 • ثبت پذیرش خودرو به عنوان حق‌العمل در صفحه خودروساز انجام می‌شود.
 • ناجا، مراحل اداری و قانونی اسقاط خودرو و بارگذاری اطلاعات خودروهایی را که اسقاط آنها تایید شده است، در سامانه نوسازین انجام می‌دهد.
 • در پایان تاییدیه خودروی فرسوده مهر شده با مهر مرکز اسقاط و فرم اقرارنامه و سایر مدارک و مستندات مورد درخواست تولیدکننده خودرو ارائه می‌شود.
 • بعد از اتمام این فرآیند، واگذاری خودرو طبق بخشنامه‌های خودروسازان انجام خواهد شد.

لزوم اسقاط ۲۵ درصد خودروها

محمود مشهدی شریف، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی مراکز اسقاط خودروهای فرسوده، با بیان عدم هماهنگی بین هزینه صدور گواهی اسقاط و ارزش ضایعات خودرو فرسوده گفت:

 • در حال حاضر قیمت خودروهای فرسوده بسیار بالا رفته و ممکن است نرخ خرید این خودروها توسط مراکز اسقاط بالاتر هم برود.
 • مسئول اسقاط خودروهای فرسوده، خودروسازان و واردکنندگان خودرو هستند و مراکز اسقاط برای تسهیل این فرآیند و در راستای تعامل بیشتر با تولیدکنندگان به نیابت از آن ها اقدام به جمع‌آوری خودرو می‌کنند.
 • اردیبهشت هر سال، ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت به کارشناسان رسمی دادگستری قیمت گواهی اسقاط خودروهای فرسوده را اعلام می‌کند.
 • نرخ گواهی اسقاط تابع نرخ خودروی فرسوده است.
 • در صورت عدم حمایت دولت، هزینه صدور گواهی اسقاط افزایش سرسام‌آوری خواهد داشت.
 • طبق قانون باید معادل ۲۵ درصد خودروهای تولیدی کشور حدودا ۲۵۰ هزار دستگاه خودروی فرسوده باید اسقاط شوند.

در قانون بودجه ۱۴۰۱ پیش‌بینی شده است که ۱۰ درصد از خودروهای عرضه شده از طریق قرعه‌کشی، به صاحبان خودروهای فرسوبیشتر بخوانید: اخبار اقتصادی روز در یوتیوب

مخاطبان خبرگزاری فارس با ثبت پویشی از مسئولان خواستند تا هر چه سریع‌تر جایگزین خودروهای فرسوده به برندگان تحویل داده شود. به گزارش ایران اکونومیست، مخاطبان ایران اکونومیست با ثبت پویشی با عنوان «برندگان طرح جایگزینی خودروهای فرسوده تا کی منتظر تحویل خودرو بمانند؟» عنوان کردند، افرادی که از آذرماه سال گذشته در طرح جایگزینی…

آفتاب‌‌نیوز : در مرحله دوم طرح فروش یکپارچه خودروها که برای دور اول طرح جایگزینی خودروهای فرسوده در قالب این سامانه برگزار شد، ۱۹ هزار متقاضی تایید صلاحیت شده‌اند که برای این متقاضیان  محصولات شرکت‌های خودرویی سایپا، کرمان‌موتور، مدیران‌خودرو و فرداموتور (چهار شرکتی که در مرحله دوم عرضه محصول داشته‌اند)، از سوی سامانه نوسازی ناوگان…

رییس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده گفت: ۱۹ هزار پذیرفته شده مرحله دوم طرح جایگزینی خودروهای فرسوده هرچه سریعتر در سامانه این ستاد ثبت‌نام کنند. به گزارش ایران اکونومیست، بر اساس اعلام سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، مهران سالاریه با اشاره به اینکه در مرحله دوم طرح جایگزینی خودروهای فرسوده سامانه…

به گزارش پارس نیوز به نقل از ایسنا، در مرحله دوم طرح فروش یکپارچه خودروها که برای دور اول طرح جایگزینی خودروهای فرسوده در قالب این سامانه برگزار شد، ۱۹ هزار متقاضی تایید صلاحیت شده‌اند که برای این متقاضیان  محصولات شرکت‌های خودرویی سایپا، کرمان‌موتور، مدیران‌خودرو و فرداموتور (چهار شرکتی که در مرحله دوم عرضه محصول…

به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اعلام سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، مهران سالاریه با اشاره به اینکه در مرحله دوم طرح جایگزینی خودروهای فرسوده سامانه یکپارچه خودرو ۱۹ هزار متقاضی تأیید صلاحیت شده‌اند، اظهار داشت: برای این متقاضیان که محصولاتشان را از شرکت‌های سایپا، کرمان موتور، مدیران خودرو و فردا موتور انتخاب…

به گزارش اکوفارس به نقل از ایسنا، در مرحله دوم طرح فروش یکپارچه خودروها که برای دور اول طرح جایگزینی خودروهای فرسوده در قالب این سامانه برگزار شد، ۱۹ هزار متقاضی تایید صلاحیت شده‌اند که برای این متقاضیان  محصولات شرکت‌های خودرویی سایپا، کرمان‌موتور، مدیران‌خودرو و فرداموتور (چهار شرکتی که در مرحله دوم عرضه محصول داشته‌اند)،…

رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودرو‌های فرسوده گفت: پذیرفته شدگان مرحله دوم طرح جایگزینی خودرو‌های فرسوده هرچه سریعتر در سامانه این ستاد ثبت‌نام کنند. به گزارش خبرگزاری برنا، مهران سالاریه رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودرو‌های فرسوده با اشاره به این که در مرحله دوم طرح جایگزینی خودرو‌های فرسوده سامانه یکپارچه خودرو ۱۹ هزار متقاضی…

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، مهران سالاریه رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده با اشاره به این که در مرحله دوم طرح جایگزینی خودروهای فرسوده سامانه یکپارچه خودرو ۱۹ هزار متقاضی تایید صلاحیت شده‌اند، افزود: برای این متقاضیان که محصولاتشان را از شرکت‌های سایپا، کرمان موتور، مدیران خودرو و فردا موتور انتخاب کرده‌اند،…

به گزارش حوزه سایر رسانه های خبرگزاری تقریب، «مهران سالاریه» با اشاره به اینکه در مرحله دوم طرح جایگزینی خودروهای فرسوده سامانه یکپارچه خودرو ۱۹ هزار متقاضی تایید صلاحیت شده‌اند، افزود: برای این متقاضیان که محصولاتشان را از شرکت‌های سایپا، کرمان موتور، مدیران خودرو و فردا موتور انتخاب کرده‌اند، از سامانه نوسازی ناوگان پیامک ارسال شده…

تین نیوز رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده گفت: قرار است از هفته جاری، ایران خودرو پیامک تکمیل وجه برای متقاضیان طرح جایگزینی خودروهای فرسوده ارسال کند.    بر اساس اعلام سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، مهران سالاریه اظهار داشت: در سال گذشته تعدادی از متقاضیان در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده شرکت و برنده…

به گزارش قدس آنلاین؛ امسال در طرح یکپارچه فروش خودرو که راه اندازی شد به دارندگان خودرو فرسوده سهمیه داده اند تا با اولویت بندی و مسدودی ۱۰۰ میلیون تومان در حساب وکالتی، در این طرح شرکت کنند، موضوعی که با حاشیه‌هایی از عدم ارائه گواهی اسقاط تا پرداخت نکردن هزینه خودرو فرسوده…

آن دسته از برندگان طرح‌های جایگزینی خودروهای فرسوده که برای تحویل خودرو فرسوده خود به مراکز اسقاط مراجعه می‌کنند، نیازی به ارائه وکالت‌نامه به نام خودروسازان ندارند. به گزارش ایران اکونومیست، بر اساس اعلام سازمان گسترش و نوسازی صنایع (ایدرو)، محمد حیدری پاشاکی با بیان اینکه آن دسته از برندگان طرح‌های جایگزینی خودروهای فرسوده که…

به گزارش ایرنا از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، «محمد حیدری پاشاکی» افزود: آن دسته از برندگان طرح‌های جایگزینی خودروهای فرسوده که برای تحویل خودروی خود به مراکز اسقاط مراجعه می‌کنند نیازی به ارائه وکالت‌نامه به نام خودروسازان ندارند. وی گفت: برخی مراکز اسقاط از برندگان طرح‌های جایگزینی خودروهای فرسوده درخواست تعهدنامه یا…

رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده با تاکید بر حل مشکل متقاضیانی که خودرو خود را اسقاط کرده بودند، از ارسال پیامک برای آغاز فرآیند واریز وجه در هفته جاری برای مشتریان خبر داد. به گزارش ایران اکونومیست، طبق اعلام سازمان گسترش و نوسازی صنایع (ایدرو)، مهران سالاریه رئیس ستاد نوسازی ناوگان و…

به گزارش همشهری آنلاین، به‌دنبال حل مشکلات متقاضیان طرح جایگزینی خودروهای فرسوده (طرح‌های اجرایی سال گذشته توسط خودروسازان با روش قرعه‌کشی)، رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده با تاکید بر حل مشکل متقاضیانی که خودرو خود را اسقاط کرده بودند، از ارسال پیامک برای آغاز فرآیند واریز وجه در هفته جاری برای مشتریان…

تین نیوز مهران سالاریه درباره مشکل متقاضیان طرح جایگزینی خودروهای فرسوده، افزود: تعدادی از متقاضیان طرح جایگزینی خودروهای فرسوده که در قرعه کشی خودروسازان انتخاب شده و خودرو خود را اسقاط کرده بودند، به دلیل نقص سیستم ارتباطی شرکت های خودروساز با ستاد، با مشکل مواجه شده بودند. به گزارش تین نیوز به نقل از ایرنا از…

رییس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودرو‌های فرسوده گفت: مشکل متقاضیان طرح جایگزینی خودرو‌های فرسوده که خودرو خود را اسقاط کرده بودند برطرف شد و در هفته جاری پیامک واریز وجه برای آنان صادر می‌شود. به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، «مهران سالاریه» افزود: تعدادی از متقاضیان…

به گزارش همشهری آنلاین، محمد حیدری پاشاکی در تشریح روند اسقاط خودروها برای متقاضیان طرح جایگیزین خودروهای فرسوده در دومین مرحله از فروش خودروها، اظهار کرد: متقاضیانی که در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده شرکت کرده و در قرعه‌کشی شرکت‌های خودروساز برنده شده‌اند، باید به ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده به نشانی nnhk.ir مراجعه…

مدیر اجرایی ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده، ضمن تشریح روند اسقاط خودروها برای متقاضیان طرح جایگزینی خودروهای فرسوده، تاکید کرد مراکز اسقاط مکلف هستند ارزش لاشه خودرو فرسوده را به مالکان پرداخت کنند. به گزارش ایران اکونومیست، محمد حیدری پاشاکی در تشریح روند اسقاط خودروها برای متقاضیان طرح جایگیزین خودروهای فرسوده در دومین…

مدیر اجرایی ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده گفت: مراکز اسقاط مکلفند ارزش لاشه خودرو فرسوده را به مالکان پرداخت کنند و مراکز متخلف از طرح جایگزینی حذف می‌شوند. به گزارش ایران اکونومیست از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، «محمد حیدری پاشاکی» افرود: متقاضیانی که در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده شرکت کرده…

به گزارش خبرنگار تحریریه صنعت خبرگزاری صداوسیما؛ متقاضیان طرح جایگزینی خودروهای فرسوده می گویند: ۳۱ خرداد آخرین مهلت تحویل گواهی اسقاط به خودروسازان است در غیر اینصورت نامشان از سیستم حذف خواهد شد. آقای مهران سالاریه رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده با بیان اینکه مهلت تحویل گواهی اسقاط خودروهای فرسوده تمدید می…

نوبت تحویل خودرو به متقاضیان طرح جایگزینی خودروهای فرسوده که در دومین مرحله از فروش یکپارچه خودروها ثبت نام کرده بودند نیز اعلام شد.  نتایج نوبت‌بندی تحویل خودروها برای شرکت‌کنندگان در مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها برای متقاضیان عادی و مادران مشمول طرح جوانی جمعیت، ٢۴ خرداد اعلام شد.     همانطور که مدیر…

نوبت تحویل خودرو به متقاضیان طرح جایگزینی خودروهای فرسوده که در دومین مرحله از فروش یکپارچه خودروها ثبت نام کرده بودند نیز اعلام شد.  نتایج نوبت‌بندی تحویل خودروها برای شرکت‌کنندگان در مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها برای متقاضیان عادی و مادران مشمول طرح جوانی جمعیت، ٢۴ خرداد اعلام شد.     همانطور که مدیر…

به گزارش پارس نیوز به نقل از  مهر، ۲۴ خرداد ماه نتایج نوبت دهی مرحله دوم عرضه خودرو از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو برای متقاضیان طرح عادی و ویژه مادران و جوانی جمعیت اعلام شد. بر این اساس مشخص شد که تمامی اولویت‌ها تا پایان سال ۱۴۰۳ بوده و هیچ اولویتی به سال ۱۴۰۴…

تین نیوز نتایج نوبت بندی تحویل خودرو ها برای شرکت کنندگان در مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها برای متقاضیان عادی و مادران مشمول طرح جوانی جمعیت، چهارشنبه هفته گذشته (٢۴ خرداد ماه) اعلام شد، اما همانطور که مدیر سامانه یکپارچه تخصص خودروها اعلام کرده بود، فرآیند پایش اطلاعات متقاضیان طرح جایگزینی خودروها فرسوده کمی بیشتر…

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا، نتایج نوبت‌بندی تحویل خودرو‌ها برای شرکت‌کنندگان در مرحله دوم فروش یکپارچه خودرو‌ها برای متقاضیان عادی و مادران مشمول طرح جوانی جمعیت، چهارشنبه هفته گذشته (٢۴ خرداد ماه) اعلام شد، اما همانطور که مدیر سامانه یکپارچه تخصص خودرو‌ها اعلام کرده بود، فرآیند پایش اطلاعات متقاضیان طرح جایگزینی…

به گزارش پارس نیوز ، طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت به ایسنا،   آن‌هایی که در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده شرکت خواهند کرد، در صف انتظار خودروهای طرح عادی قرار نمی‌گیرند و در زمان کوتاه‌تری می‌توانند محصول خود را  دریافت کنند. در مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها، طرح جایگزینی خودروهای فرسوده هم به…

طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، دارندگان خودروهای فرسوده که در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده در مرحله دوم فروش یکپارچه قرار دارد، در صف انتظار خودروهای طرح عادی قرار نمی‌گیرند و با متقاضیان عادی قرعه‌کشی نوبت‌دهی نمی‌شوند، بنابراین در زمان کوتاه‌تری می‌توانند محصول خود را دریافت کنند. طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت…

طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، دارندگان خودروهای فرسوده که در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده در مرحله دوم فروش یکپارچه قرار دارد، در صف انتظار خودروهای طرح عادی قرار نمی‌گیرند و با متقاضیان عادی قرعه‌کشی نوبت‌دهی نمی‌شوند، بنابراین در زمان کوتاه‌تری می‌توانند محصول خود را دریافت کنند. طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت…

طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، دارندگان خودروهای فرسوده که در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده در مرحله دوم فروش یکپارچه قرار دارد، در صف انتظار خودروهای طرح عادی قرار نمی‌گیرند و با متقاضیان عادی قرعه‌کشی نوبت‌دهی نمی‌شوند، بنابراین در زمان کوتاه‌تری می‌توانند محصول خود را دریافت کنند. به گزارش برنا، طبق اعلام وزارت…

متقاضی شرکت در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده باید دارای خودروی فرسوده و طبیعتاً پلاک انتظامی فعال باشد؛ بنابراین نداشتن پلاک انتظامی فعال در این طرح محدودیت نیست اما متقاضی بایستی با توجه به اولویت تخصیص یافته، مدت زمانی بالغ بر دو ماه را به عنوان حداقل زمان فرآیند اسقاط در نظر گیرد. به گزارش…

شرایط ثبت نام برای طرح اسقاط خودرو در سامانه یکپارچه اعلام شد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، وزارت صمت در طرح جدید فروش خودروها در سامانه یکپارچه، محدودیت هایی برای شرکت در طرح خودرو فرسوده در نظر گرفته است. محدودیت های ثبت‌نام در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده سامانه یکپارچه عبارتند از داشتن…

به گزارش پارس نیوز به نقل از ایسنا، با توجه به اجرای طرح جایگزینی خودروهای فرسوده در دومین مرحله از فروش یکپارچه خودروهای داخلی در کنار دو طرح ویژه متقاضیان عادی و ویژه مادران، شرایط ثبت‌نام در این طرح اعلام شده است. با حذف قرعه‌کشی از طرح‌های فروش خودرو، خودروسازان الزامی به اجرای طرح جایگزینی…

از شب گذشته لیستی از خودروهای قابل عرضه در مرحله دوم فروش یکپارچه خودروهای داخلی در فضای مجازی دست به دست می‌شود که در آن محصولات چهار شرکت سایپا، مدیران‌خودرو، کرمان‌موتور و فردا موتورز دیده می‌شود؛ اما خبری از محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو نیست. این در حالیست که در پیگیری ایسنا از ایران‌خودرو، این شرکت…

به گزارش سرویس شهروندخبرنگار خبرگزاری صداوسیما، خودرو‌های فرسوده به دلیل میزان بالای تولید آلودگی و بالا بودن مصرف سوخت می‌تواند خطرناک و هزینه زا باشد. به همین دلیل شرکت ایران خودرو برای متقاضیانی که توانایی تعویض خودرو‌های قدیمی خود را ندارند طرح تعویض خودرو ارائه داد.شهروند خبرنگار ما در این طرح اقدام به ثبت نام کرده…

رئیس انجمن مراکز اسقاط و بازیافت خودرو گفت: اکنون ۱۲ هزار خودرو در طرح جایگزینی خودرو‌های فرسوده انجام و به اتمام رسیده است. محمد مشهدی شریف گفت: حدود ۹ تا ۱۰ میلیون موتورسیکلت فرسوده داریم، ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه سواری فرسوده و ۵۰۰ هزار دستگاه وسایل حمل و نقل عمومی و کامیون…

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت از اختصاص ۲۵ هزار و ۶۰۰ دستگاه خودرو در قالب قرعه‌کشی برای جایگزینی خودروهای فرسوده در سال‌جاری خبر داد. به گزارش ایران اکونومیست از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «امید قالیباف» درباره جایگزینی خودروهای فرسوده افزود: از ابتدای سال‌جاری تاکنون حدود ۲۵ هزار و ۶۰۰ دستگاه در قالب قرعه‌کشی…

طبق قانون بودجه امسال مصوب مجلس، خودروسازان موظف به تخصیص ۱۰ درصد از عرضه خود به طرح اسقاط خودروهای فرسوده هستند. بر این اساس از شهریورماه سال جاری در قرعه‌کشی، اختصاص ده درصد از خودروهای عرضه‌شده به صاحبان خودروهای فرسوده کلید خورد. با‌این‌حال به نظر می‌رسد صاحبان خودروهای اسقاط شده برای تحویل با مشکلاتی مواجه…

طی روز‌های گذشته در شهروند خبرنگار باشگاه خبرنگاران سوژه‌ای مبنی بر تحویل نگرفتن برخی از افراد در طرح اسقاط خودرو‌های فرسوده و جایگزینی خودرو‌های نو داشتند به طوری که برخی از این افراد ماه‌ها در انتظار خودرو خود بودند و نتیجه‌ای نگرفتند.ما این موضوع را از شرکت خودروسازی ایران‌خودرو پیگیر شدیم.با توجه به آغاز…

برای اطلاعات بیشتر: خرید اقساطی شاهین

اما جریان دلالی خودرو آرام نگرفته و همچنان به دنبال منافذ جدید سودجویی در بازار خودرو است. این جریان با دو راهبرد در برابر فروش خودرو در بورس کالا سنگ اندازی می‌کند. جریان سودجوی بازار خودرو با حمایت رسانه‌ای از طرح‌های قرعه‌کشی به بهانه‌های «حمایت از جوانی جمعیت» و «جایگزینی خودروهای فرسوده» و همینطور…

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گروه بهمن، فیدلیتی پرایم تی پ۱ (۵ نفره)، فیدلیتی پرایم تی پ۲ (۷ نفره)، دیگنیتی پرایم، دیگنیتی پرستیژ، ریسپکت از طریق این طرح به فروش می‌رسند. متقاضیان شرکت در این طرح می‌توانند از ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ لغایت پایان روز جمعه مورخ ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ و تنها…

گروه صنعتی ایران‌خودرو در حالی از روز پنجشنبه هفته گذشته طرح پیش‌فروش و فروش فوق‌العاده هفت محصول خود را آغاز کرده که برای متقاضیان شرکت در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده که در مرحله قبلی شرکت کرده اما هنوز وضعیت تخصیص خودرویشان مشخص نشده، اجازه ثبت‌نام مجدد داده نمی‌شود. به گزارش ایران اکونومیست، از روز پنجشنبه…

تین نیوز پس از واگذاری مجدد اجرای طرح های فروش به خودروسازان، گروه صنعتی ایران خودرو برای بار سوم از امروز (پنجشنبه ۱۹ آبان ماه) دو طرح فروش فوق العاده و پیش فروش یکساله محصولات خود را در سه قالب طرح عادی، طرح حمایت از جوانی جمعیت و طرح جایگزینی خودروهای فرسوده اجرا می کند….

سومین مرحله قرعه‌کشی طرح «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» و اولین مرحله از طرح «جایگزینی خودروهای فرسوده» با حضور نهادهای نظارتی برگزار گردید. به گزارش ایران اکونومیست به نقل از روابط عمومی بهمن، سومین مرحله قرعه‌کشی طرح «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» و اولین مرحله از طرح «جایگزینی خودروهای فرسوده» با حضور نهادهای…

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی بهمن، سومین مرحله قرعه‌کشی طرح «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» و اولین مرحله از طرح «جایگزینی خودروهای فرسوده» با حضور نهادهای نظارتی برگزار گردید. در هریک از این طرح‌ها، خودرو تنها به کسانی که شرایط مندرج در بخشنامه‌های فروش را داشته باشند، تعلق می‌گیرد….

سومین مرحله قرعه‌کشی طرح «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» و اولین مرحله از طرح «جایگزینی خودروهای فرسوده» با حضور نهادهای نظارتی برگزار گردید. در هریک از این طرح‌ها، خودرو تنها به کسانی که شرایط مندرج در بخشنامه‌های فروش را داشته باشند، تعلق می‌گیرد. امید خریداران واقعی افزایش یافت امیرمیرمنصف رییس سازمان فروش و…

اخبار شرکت‌ها؛ ایکوپرس- مدیر بازاریابی ایران‌خودرو در خصوص شرایط اجرای قانون نوسازی خودروهای فرسوده گفت: براساس معیار ستاد مدیریت حمل و نقل کشور، خودروهای سواری تولیدی سال ۱۳۸۵ و قبل از آن که موفق به دریافت معاینه فنی نشوند، فرسوده شناسایی شده‌اند و هر خودرویی توسط این ستاد فرسوده تشخیص داده شود می‌تواند در طرح…

طبق اعلام سخنگوی وزارت صمت در “طرح جایگزینی خودروهای فرسوده” که سهم ۲۰ درصدی ظرفیت قرعه‌کشی محصولات خودروسازان را به خود اختصاص داده است، متقاضیان درخواست خود را در بازه زمانی برگزاری سومین مرحله از فروش یکپارچه خودروها (۱۶ تا ۱۸ شهریور ماه) ثبت می‌کنند، پس از استعلام، چنانچه بر اساس کد ثبت‌نامی، خودرو فرسوده…

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، در حالی از امروز (چهارشنبه ۱۶ شهریورماه) ثبت‌نام سومین مرحله از فروش یکپارچه محصولات خودروسازان آغاز می‌شود که برای اولین بار، علاوه بر سهم قرعه‌کشی طرح عادی و طرح جوانی جمعیت (طرح ویژه مادران)، سهم ۲۰ درصدی از ظرفیت قرعه‌کشی محصولات خودروسازان به “طرح جایگزینی خودروهای فرسوده” اختصاص…

در حال حاضر خودروهایی در کشور در حال تردد هستند که چند دهه از عمر آنها می‌گذرد و دولت سیزدهم قصد دارد با توجه به شرایط صنعت خودرو کشور و توان خودروسازان داخلی طرح تعویض خودروهای فرسوده که در دولت قبل متوقف شده بود را دوباره احیا کند. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا، در…

رئیس سابق کمیته خودروهای قدیمی و کلاسیک در ایران می‌گوید: خودروهای کلاسیک با پلاک تاریخی مشمول تردد خودروهای کاربراتوری نمی‌شوند. به گزارش قدس آنلاین، رامین صالح خو  می گوید: این مجوز برای تردد به مصوبه دولت و ماده  ۸ قانون هوای پاک باز می گردد که این نوع وسایل نقلیه را مستثنی کرده است….

به گزارش گروه شهروند خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، شما شهروندان عزیز در مورد طرح تعویض خودروهای فرسوده ، پیام‌هایی برای سرویس شهروندخبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان ارسال کردید، که پس از بررسی، برای پیگیری به سرویس اقتصادی ارجاع داده شد.     متن شهروندخبرنگار: آیا طرح جایگزینی تاکسی‌های فرسوده اجرا می‌شود؟ مهم‌ترین مشکلات و دغدغه‌های…

معاون فنی عمرانی استانداری تهران با اشاره به آلودگی‌های محیطی تهران گفت: با قرار گرفتن طرح جایگزینی خودروهای فرسوده در هیات دولت، بیش از 200 هزار خودروی دیزلی از رده خارج می‌شوند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، احمد تواهن معاون فنی عمرانی استانداری تهران، در جلسه کارگروه آلودگی هوای تهران با اشاره به…

خبرگزاری شبستان:مدیر کل سازمان حفاظت محیط زیست استان تهران از اجرای طرح جایگزینی خودروهای کامیون و تجاری به جای خودروهای فرسوده خبر داد و گفت: استارت این طرح سه هفته گذشته در وزارت صنعت، معدن و تجارت خورده است.     به گزارش خبرنگار اجتماعی شبستان، کیومرث کلانتری، مدیر کل سازمان حفاظت محیط…

شهر > محیط زیست ایران – همشهری آنلاین:استاندار تهران مهم‌ترین اقدام دولت برای کاهش آلودگی هوای پایتخت را جایگزینی خودروهای فرسوده عنوان کرد و گفت: با اجرای این طرح ۷۰ درصد مشکل آلودگی هوای پایتخت حل می‌شود. به گزارش ایرنا، محمدحسین مقیمی روز یکشنبه در کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران با اشاره به دستور رئیس جمهوری…

خبرگزاری شبستان:استاندار تهران بر لزوم ورود همه دستگاه ها در طرح جايگزيني خودروهاي فرسوده تاکید کرد. به گزارش خبرنگار شبستان،محمدحسين مقيمي ، استاندار تهران امروز در جلسه كارگروه كاهش آلودگي هواي استان  گفت: در استان تهران سوخت يورو ٤ توزیع می شود،سوخت خودروها مناسب است اما به دليل فرسودگي خودروها عمليات سوخت به…

خبرگزاري آريا – تهران – ايرنا – استاندار تهران مهمترين اقدام دولت براي کاهش آلودگي هواي پايتخت را جايگزيني خودروهاي فرسوده عنوان کرد و گفت: با اجراي اين طرح 70 درصد مشکل آلودگي هواي پايتخت حل مي شود. به گزارش ايرنا، محمدحسين مقيمي روز يکشنبه در کارگروه کاهش آلودگي هواي تهران با اشاره به دستور…

به گزارش خبرگزاری برنا تهران، محمدحسین مقیمی در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران با اشاره به استفاده خودروهای استان تهران از سوخت بنزین و گازوئیل یورو ٤ گفت: سوخت خودروها مناسب است اما به دلیل فرسودگی خودروها عملیات سوخت به طور کامل انجام نمی شود و شاهد افزایش آلودگی در تهران هستیم.  …

استاندار تهران با اشاره به مصوبه جایگزینی خودروهای فرسوده گفت: دستگاه‌های استان تهران در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده مشارکت فعال داشته باشند. ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ – ۱۲:۰۶ استانها تهران نظرات به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، محمدحسین مقیمی در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران با اشاره به فرسودگی خودروهای پایتخت اظهار داشت:…

استاندار تهران با اشاره به لزوم ساماندهی بافت‌های فرسوده و حاشیه‌ای شهر گفت: کاهش ۷۰ درصدی آلودگی هوا با اجرای طرح جایگزینی خودروهای فرسوده محقق می‌شود. ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ – ۱۶:۱۵ استانها تهران نظرات به گزارش خبرگزاری تسنیم از دماوند، محمدحسین مقیمی عصر امروز در نشست برنامه‌ریزی استان مشترک با کمیته برنامه‌ریزی شهرستان دماوند…

ایران اکونومیست – به گزارش ایران اکونومیست؛   «بهزاد اعتمادی»  افزود: اجرایی شدن این پروژه بزرگ، دستاوردهای بزرگی برای صنعت خودروسازی تجاری کشور به دنبال خواهد داشت.وی در عین حال اظهار داشت: با این حال، اجرایی شدن این طرح نیازمند تحقق پیش زمینه ها و زیرساخت هایی است که برنامه ریزی های لازم در این زمینه…

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نوسازی خودروهای فرسوده کشور موضوع بسیار مهمی است که در سال های گذشته بخوبی مورد توجه قرار نگرفته و نتیجه این مساله حضور و تردد خودروهایی با عمر بالا در ناوگان حمل و نقل کشور و آلودگی شدید هوا بویژه در کلانشهرهاست. منصور معظمی با اشاره…

به گزارش ایکسانیوز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، محمّدحسین مقیمی استاندار تهران امروز(سه‌شنبه 17 بهمن‌ماه) در برنامه صبح بخیر ایران سیما با اشاره به حضور مدیران و مسئولان استان برای افتتاح پروژه‌ها در شهرستان‌های استان تهران به مناسبت دهه فجر گفت: این طرح‌ها عمدتاً شامل پروژه‌های آبفا، طرح‌هادی روستایی و راه و…

محمد حسین مقیمی استاندار تهران در برنامه صبح بخیر ایران سیما با اشاره به حضور مدیران و مسئولان استان برای افتتاح پروژه‌ها در شهرستان‌های استان تهران به مناسبت دهه فجر گفت: این طرح‌ها عمدتا شامل پروژه‌های آبفا، طرح ‌هادی روستایی و  راه و یا طرح‌های اقتصادی  با مشارکت سرمایه گذاران مردمی است. استاندار تهران با…

استاندار تهران گفت: پیش بینی شده است،با جایگزینی خودروهای فرسوده؛ ٧٠ درصد آلودگی هوای استان تهران کاهش یابد. به گزارش ایسنا، محمد حسین مقیمی استاندار تهران در برنامه صبح بخیر ایران سیما با اشاره به حضور مدیران و مسئولان استان برای افتتاح پروژه‌ها در شهرستان‌های استان تهران به مناسبت دهه فجر گفت: این طرح‌ها عمدتا…

هنوز وعده های صد روزه رئیس جمهور برای رفع مشکلات اقتصادی از یادها نرفته بود که مشخص شده برنامه های یکساله دولت برای حل برخی مشکلات مهم مردم و کشور نیز متوقف شده و دولت، توان اجرای آنرا پیدا نکرده است. به گزارش سرویس جامعه مشرق- تیرماه سال 95 بود که معاون اول رئیس جمهور،…

پدال نیوز- به منظور کمک به کاهش آلودگی هوا و بنابر درخواست مشتریان محترم، شرایط فروش فوری و فوری اعتباری طرح جایگزینی خودروهای فرسوده وانت نیسان گروه خودروسازی سایپا با…

پدال نیوز: بطور میانگین خودرو کشنده فرسوده ممکن است در 100 کیلومتر حدود 60 لیتر گازوئیل مصرف کند که این رقم در خودرو استاندارد 35 لیتر است.

عصر خودرو- گروه صنعتی ماموت در حاشیه نخستین نمایشگاه خودرو ارومیه نسبت به اجرای طرج جایگزینی خودرهای فرسوده با حمایت و تسهیلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای…

عصرخودرو: گروه صنعتی ماموت در حاشیه نخستین نمایشگاه خودرو ارومیه نسبت به اجرای طرح جایگزینی خودرهای فرسوده با حمایت و تسهیلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور…

پدال نیوز: گروه صنعتی ماموت در حاشیه نخستین نمایشگاه خودرو ارومیه نسبت به اجرای طرح جایگزینی خودرهای فرسوده با حمایت و تسهیلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای…

عصرخودرو: گروه صنعتی ماموت در حاشیه نخستین نمایشگاه خودرو ارومیه نسبت به اجرای طرح جایگزینی خودرهای فرسوده با حمایت و تسهیلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور…

پدال نیوز: در راستای نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای طرح جایگزینی خودروهای فرسوده فعال از سوی گروه صنعتی ماموت آغاز شد.

جدیدترین خبر خودرو اسقاطی

گروه صنعتی ماموت طرح جایگزینی خودروهای فرسوده را آغاز کرد.

علیرغم وجود مشکلات در قطعات خودرو که وجود دارد هیچگونه فراخوان بزرگی از سوی خودروسازان در کشور برای رفع عیوب خودروهای ساخت داخل صورت نگرفته است.

سرپرست سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین گفت : طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی هم اکنون در حال اجراست که بر این اساس تاکسیرانان متقاضی ثبت‌نام در این طرح تا 22 بهمن

با وجود گذشت 12 روز از آغاز طرح جایگزینی خودرو فرسوده توسط شرکت خودروسازی سایپا، این طرح همچنان مسکوت مانده است.

وزیر صنعت از طرح جدید دولت برای جایگزینی ۱۷۰ تا ۲۰۰ هزار خودروی فرسوده با سود ۱۶درصد خبر داد و در پاسخ به اینکه آیا قبول دارید کیفیت مورد انتظار

وزیر صنعت از طرح جدید دولت برای جایگزینی ۱۷۰ تا ۲۰۰ هزار خودروی فرسوده با سود ۱۶درصد خبر داد و در پاسخ به اینکه آیا قبول دارید کیفیت مورد انتظار

وزیر صنعت از طرح جدید دولت برای جایگزینی ۱۷۰ تا ۲۰۰ هزار خودروی فرسوده با سود ۱۶درصد خبر داد و در پاسخ به اینکه آیا قبول دارید کیفیت مورد انتظار

وزیر صنعت از طرح جدید دولت برای جایگزینی ۱۷۰ تا ۲۰۰ هزار خودروی فرسوده با سود ۱۶درصد خبر داد و در پاسخ به اینکه آیا قبول دارید کیفیت مورد

وزیر صنعت، معدن و تجارت امشب 5 دی در برنامه نگاه یک به بررسی آخرین وضعیت ایران در پیوستن به سازمان جهانی تجارت و اقدامات و برنامه های صورت گرفته

 • ده تعلق بگیرد.

تهیه و تنظیم: تیم تولید محتوا خودرو45

 

دکمه بازگشت به بالا