عمومیمدیریت کسب و کار

علت خالی شدن باتری گوشی سامسونگ بدون استفاده

چرا باتری موبایل خیلی سریع در حال تخلیه شدن است؟ حتی در حالت استراحت یا استندبای و بدون این که از گوشی موبایل استفاده شود! بیشتر افراد نیز از خالی شدن باتری گوشی از شب تا صبح بدون استفاده رنج می‌برند. ما به عنوان فروشنده انواع قطعات موبایل؛ بارها این سوال را می‌شنویم. اگرچه دلایل مختلفی برای ایجاد خالی شدن بی‌دلیل باتری گوشی وجود دارد، اما موارد اصلی بیشتر در عادت‌های شما از استفاده‌ی موبایل است.

اگر باتری تلفن شما در حالت استندبای و بلا استفاده نیز به سرعت شارژ خالی می‌کند، موارد اصلی که باید مراقب باشید چگونگی استفاده از موبایل و نحوه شارژ آن است. به عنوان مثال سعی کنید شارژ موبایل بین 30 تا 90 درصد باشد و در هنگام استندبای نیز برنامه‌های اضافی را بسته و داده گوشی خود را خاموش کنید. این مقاله را جهت کسب اطلاعات کامل در رابطه با افزایش طول عمر باتری هنگام استندبای و بدون استفاده، مطالعه فرمایید.

برخی از این دلایل ممکن است خیلی ساده به نظر برسد، اما گاهی اوقات، تاثیر زیادی دارند، به خصوص وقتی که گوشی موبایل خود را به تازگی خریداری کرده‌اید. این مشکلات بیشتر در مواقعی که شب تا صبح گوشی را کنار می گذارید و صبح میبینید شارژ آن تمام شده و یا وقتی بعده ناهار و خواب نیمروزی با روشن کردن صفحه موبایل اخطار شارژ کم را میبینید، به وجود می‌آید و کاملا درک می‌کنیم چقدر آزاردهنده هستند. وقتی که باتری گوشی موبایل شما بی‌دلیل خالی می‌شود می‌تواند دلایل بسیاری داشته باشد، سورن‌استور برخی از این دلایل را به شما معرفی می‌کند.

وجود برنامه‌های اندرویدی پر مصرف و مضر

 1. روی تنظیمات کلیک کنید.
 2. «درباره دستگاه» را پیدا کنید .
 3. گزینه “باتری” یا “استفاده از باتری” را انتخاب کنید.
 4. حال می‌توانید از چگونگی مصرف باتری توسط برنامه‌های نرم‌افزاری و قطعات سخت‌افزاری مطلع شوید.

برنامه‌هایی را که کاربرد کم و مصرف انرژی بالایی دارند را حذف کنید. چنانچه برخی برنامه‌ها با وجود مصرف بالای شارژ، کاربرد ضروری برای شما دارند؛ حداقل اعلان‌ها و پنجره‌های بازشو را از این برنامه‌ها خاموش کنید.

به هم ریختگی سیستم موبایل

دستگاه را دوباره راه‌اندازی کرده و دوباره شارژ کنید؛ ما معمولاً قدرت “راه‌اندازی مجدد” را دست کم می‌گیریم. حداقل ما می‌دانیم که می‌تواند یک راه‌حل موثر برای انواع نرم‌افزارها و مسائل مربوط به برنامه را اثبات کند.

 

استفاده از چندین برنامه 

واقعیت را بپذیریم؛ برخی برنامه‌های تلفن همراه غیرقابل اجتناب هستند. از بانکداری تلفنی گرفته تا خرید آنلاین و گپ‌های ویدئویی گرفته تا گشت‌و‌گذار اجتماعی، که همچنان بخشی جدایی‌ناپذیر استفاده ما از دستگاه گوشی موبایل هستند. اما داشتن تعداد زیادی از آن‌ها ممکن است منجر به مشکل سریع شارژ باتری اندروید شود. برنامه‌ها برای به‌روزرسانی داده و باتری مصرف می‌کنند. علاوه بر این، آن‌ها اعلان‌ها را مرتباً ارسال می‌کنند و باعث می‌شود از شارژ باتری تلفن شما کم شود. در نتیجه، باتری تلفن حتی در حالت استند بای و بدون استفاده (صفحه خاموش) سریع‌تر از حد معمول شروع به تخلیه می‌کند. بنابراین یک گزینه مناسب، نصب برنامه‌هایی است که خیلی از آن‌ها استفاده نمی‌کنید.

ویجت‌ها (Widgets)

ویجت‌ها (Widgets) میانرهای گرافیکی هستند که امکان دسترسی شما را به بعضی از قابلیت تلفن‌های هوشمند را آسان‌تر می‌کنند. اشکال مهم این میانبرهای گرافیکی این است که مقدار زیادی از شارژ باتری را مصرف می‌کنند. پیشنهاد سورن‌استور به شما  برای پیش‌گیری از خالی شدن ناگهانی باتری گوشی‌تان این است که ویجت‌هایی را مصرف کم‌تری از آن‌ها دارید را از نمایشگر گوشی‌تان حذف نمایید.

اتصال به اینترنت

یکی دیگر از دلایلی که شارژ باتری گوشی شما را کاهش می‌دهد، متصل دائمی به اینترنت است. سورن‌استور به شما توصیه می‌دهد تا چنانچه به اینترنت گوشی موبایل خود نیازی ندارید، آن را خاموش کرده و یا اگر در محلی قرار دارید که اینترنت G3 را پشتیبانی می‌کند، G4 را خاموش نمایید.

روشن بودن برخی از ابزارها

روشن بودن یک سری از ابزارها مثل: Wi-Fi، بلوتوث و  GPS نقش موثری در خالی شدن باتری تلفن همراه شما دارد. چنانچه به این ابزارها نیاز چندانی ندارید بهتر است که آن‌ها را خاموش نگه دارید.

بروزرسانی خودکار اپلیکیشن‌ها و سیستم‌ها

به‌روزرسانی برنامه‌ها و سیستم نرم‌افزاری گوشی موبایل به جدیدترین نسخه به عملکرد بهینه موبایل شما کمک می‌کند. برای به‌روزرسانی سیستم از طریق تنظیمات> درباره تلفن> به‌روزرسانی سیستم و همچنین می‌توانید از داخل پلی‌استور برنامه‌های نصب شده را مشاهده و بروزرسانی نمایید. هر زمان که آپدیت جدید دستگاه موبایل شما در دسترس قرار گرفت، بدون تامل آن را نصب کنید، چرا که باگ‌های موجود در دستگاه هوشمند شما را رفع، و نحوه مصرف باتری در حالت استراحت و بدون استفاده را بهینه کرده و در نتیجه باتری گوشی شما در حالت بدون استفاده و حتی استند بای بیشتر دوام می‌آورد.

 

تنظیمات صفحه نمایش 

برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی باید این کار را انجام دهید. مهلت زمان خواب و استند بای را کاهش دهید. با این کار صفحه نمایش شما بلا استفاده روشن نخواهد ماند. کوتاه‌ترین مدت زمانی که می‌توانید انتخاب کنید 15 ثانیه است، که به نظر خوب می‌رسد. اگر گوشی موبایل شما حالت همیشه روشن جهت نمایش ساعت و تاریخ دارد؛ آن را روشن کنید تا برای اطلاع از یاعت و برخی اعلانات مجبور به روشن کردن صفحه نمایش نشوید.

اپلیکیشن‌های در حال اجرا در پس‌زمینه

بعضی از اپلیکیشن‌ها، حتی پس از بسته شدن، در پس‌زمینه به‌روز می‌شوند و سبب تخلیه سریع باتری تلفن همراه در حالت استند بای می‌شود. اشتباه نخواهد بود که آن‌ها را قاتل باتری گوشی موبایل با صفحه خاموش بنامید. از این رو یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید در موقع تخلیه سریع باتری گوشی اندروید انجام دهید بستن این اپلیکیشن‌های پس‌زمینه است.

همچنین بررسی کنید آیا هیچ برنامه‌ای از خدمات مکان استفاده می‌کند یا خیر، از طریق تنظیمات> برنامه‌ها و اعلان‌ها> مجوزهای برنامه> موقعیت مکانی می‌توانید این مورد را بررسی کنید. بررسی کنید و دسترسی به همه برنامه‌هایی را که به سرویس موقعیت مکانی نیاز ندارند غیرفعال کنید.

حالت صرفه‌جویی در مصرف برق را فعال کنید

وضعیت صرفه‌جویی در مصرف برق ، تمام خدمات و ویژگی‌های غیرضروری دستگاه شما را دی‌اکیتو می‌کند و بار زیادی را از دوش باتری گوشی خارج می‌کند. به‌ویژه زمانی که صفحه در حالت استند بای و استراحت است. با این کار؛ شارژ باتری موبایل مدت زیادی کار کند. برای اکتیو کردن این وضعیت، به تنظیمات> باتری> صرفه‌جویی در باتری بروید.

گرم شدن تلفن همراه

اگر موقع استفاده از تلفن هوشمند خود متوجه شدید که باتری آن بیش از حد معمول گرم شده‌ است. به سرعت اپلیکیشن‌های تلفن همراه را بسته و آن را خاموش نگه‌دارید گرم شدن بیش از حد تلفن همراه موجب خرابی باتری تلفنهمراه می‌شود.

محصولات فروشگاه سورن:

علت خالی شدن باتری گوشی سامسونگ 

در بین انواع گوشی هوشمند، سامسونگ از جمله شرکت‌های مشهور اندروید است که کابران زیادی از آن استفاده می‌کنند. اگر برای اولین بار است که چنین مشکلی برای تلفن همراه شما پیش می‌آید شاید در اثر ضربه و فشار بیش از حد، نمایشگر دچار مشکل شده باشد.

برای اطمینان بیشتر می‌توانید دکمه پاور را نگه دارید و توجه کنید که ببینید علائمی از روشن بودن بورد تلفن همراه مشاهده می‌کنید یا خیر؛ در غیر این صورت شاید خالی کردن ناگهانی باتری تلفن همراه، به خاطر برخی مشکلات سخت‌افزاری باشد؛ از این رو بهتر است آن را به یک تعمیرکار حرفه‌ای در این زمینه نشان دهید.

محصولات فروشگاه سورن:

خالی شدن شارژ تلفن همراه از شب تا صبح

بیشتر اوقات حتی بدون این که از تلفن همراه خود استفاده کنید از شب تا صبح باتری تلفن همراه شما تقریبا خالی می‌شود. یکی از علت خال شدن باتری تلفن همراه بدون استفاده اکتیو بودن برنامه‌ها در پس‌زمینه است. بهتر است بدانید به محض خارج شدن از اپلیکیشن کارکرد آن‌ها متوقف نمی‌شود. بسیاری از نرم‌افزارها همچنان در پس‌زمینه  اکتیو می‌مانند. حتی احتمالا اینترنت را هم مصرف کنند.

محصولات فروشگاه سورن:

علت خالی شدن باتری تلفن همراه در حالت استندبای

معمولا گوشی شما در این وضعیت از مرورگر، آهنگ و یا تماس استفاده می‌کند. بسیاری از این قابلیت در وضعیت تعلیق قرار دارند؛ این به این معنی است که آن‌ها در صورت نیاز می‌توانند با کمترین توان اجرا شوند. بیشتر بازی‌ها برای استفاده سنگین در هنگام تعلیق شارژ زیادی را مصرف می‌کنند.

راه‌اندازی دوباره دستگاه معمولا میزان مصرف شارژ این اپلیکیشن‌ها را از بین می‌برد. با دقت به پیشرفت‌هایی در حوزه فعالیت تلفن‌های همراه به وجود آمده است؛ بیشتر آن‌ها دارای ویژگی برای خاموش کردن اپلیکیشن‌هایی هستند که سبب تخلیه بیش از حد باتری می‌شود، این مزیت می‌تواند موجب افزایش عمر باتری تلفن همراه نیز شود.

برای جلوگیری از خالی شدن باتری گوشی در حالت استند 

شیوه شارژ گوشی شما برای اطمینان از عملکرد خوب و دوام باتری نقشی اساسی دارد. در اینجا برخی از عادت‌های بد شارژ وجود دارد که باید از آنها جلوگیری کنید تا این‌گونه مشکلات باتری مانند خالی شدن سریع هنگام استند بای را از بین ببرید.

 

 • از شارژ باتری تا 100٪ کامل و تخلیه آن تا 0% خودداری کنید. طبق گفته کارشناسان باتری، این امر به روند پیری و کاهش طول عمر یک باتری تلفن هوشمند لیتیوم یونی می‌افزاید.
 • تلفن خود را یک شبه کامل در شارژ قرار ندهید؛ در طولانی مدت برای سلامتی باتری مضر است.
 • از استفاده شارژرهای ارزان قیمت و تقلبی خودداری کنید.
 • شارژدهی باتری را بین 30-90٪ حفظ کنید
 • هنگام شارژ تلفن،  از تماشای فیلم یا بازی‌های سنگین خودداری کنید. این می‌تواند باعث گرم شدن بیش از حد تلفن شما شود.
 • تا جای ممکن از شارژر اصلی استفاده کنید.
 • از قرار دادن تلفن در محیط گرم یا زیر نور مستقیم خورشید خودداری کنید.
 • از روش‌های کالیبره کردن باتری موبایلنیز می‌توانید استفاده کنید.

علت خالی شدن باتری گوشی سامسونگ بدون استفاده

محصولات فروشگاه سورن:

تعویض باتری موبایل به عنوان راه پایانی

باتری تلفن همراه تاریخ انقضا دارد! تمام باتری‌ها اگر بعد از 2-3 سال خرید تلفن، مسئله “خالی شدن سریع باتری موبایل” ایجاد شود، ممکن است زمان تعویض و خرید مدل جدید فرا رسیده باشد. برای تأیید آن، از روش‌های تست سلامت باتری موبایل استفاده کنید.

 

روی تنظیمات> درباره تلفن> وضعیت باتری کلیک کنید. اگر وضعیت “ضعیفیا پیام دیگری به غیر از “شارژ کردن” را نشان می‌دهد، باید دستگاه خود را به یک مرکز خدمات تعمیر موبایل ببرید و در صورت اطمینان از لزوم تعویض باتری، می‌توانید از فروشگاه ما یعنی فروشگاه آنلاین لوازم موبایل سورن‌استور خرید نمایید.

 

سخن اخر

در این مطلب علت خالی شدن باتری تلفن همراه بدون استفاده را برای شما به طور کامل توضیح داده است. همچنین مواردی را برای شما ذکر کرده است که با انجام آن موارد می‌توانید از خالی شدن شارژ باتری تلفن همراه‌تان پیش‌گیری کنید و یا میزان مصرف آن‌ها از باتری را به حداقل برسانید. علاوه بر این اپلیکیشن‌های فعال در پس‌زمینه را برایتان نام برده است که با اشراف به این قضیه، می‌دانید که تلفن همراه شما هیچ‌وقت به طور کامل بدون انجام کار نمی‌باشد و تنها شمایید که تصور می‌کنید هنگامی از تلفن همراه استفاده نمی‌کنید یعنی تلفن همراه برنامه‌ی فعالی ندارد و از این رو باتری هم نباید خالی شود .

مقالات مرتبط:

آموزشگاه تعمیرات گوشی در بهترین و مجهزترین آموزشگاه تعمیرات موبایل زیر نظر اساتید مجرب با پشتیباتی رایگان، ویژه بازار کار انجام می شود

 

 

دکمه بازگشت به بالا