بهترین کشور برای مهاجرت مهندس مکانیک

رشته مهندسی مکانیک یکی از جذاب‌ترین و پرطرفدارترین رشته‌های مهندسی در سراسر دنیا است. بسیاری از فارغ‌التحصیلان یا شاغلینی که دارای مدرک مهندسی مکانیک هستند به دلیل دستیابی به شرایط بهتری اجتماعی و اقتصادی کشورهای پیشرفته اروپا را برای زندگی انتخاب می‌کنند. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی بهترین کشور برای مهاجرت مهندس مکانیک بپردازیم. در ادامه همراه موسسه حقوقی سایرس باشید.

برای مهاجرت به هر کشوری باید در مورد قوانین و مقررات ملی که در آنجا وجود دارد، اطلاع کامل داشته باشیم. وکیل متخصص مهاجرت در مورد گرین کارت، درخواست ویزا، گرفتن تابعیت، اشتغال در کشورهای خارجی، شرایط خروج از کشور و … اطلاعات کاملی دارد و راهنمایی های مفیدی را به متقاضی مهاجرت ارائه می کند. در ادامه بهترین وکیل مهاجرت در اصفهان سعی داریم به معرفی وکلای خبره در امور مهاجرت بپردازیم. در وبسایت حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید.

اروپا، بهشتی برای متخصصان و مهندسان

قاره سبز یکی از بهترین نقاط دنیا برای زندگی است. اگر افراد در یک رشته خاص مثل مهندسی مکانیک تخصص نیز داشته باشند، می‌توانند از امکانات بیشتری بهره‌مند شوند. از طرف دیگر دریافت برای متخصصان به زمان کمتری نیاز دارد. به همین دلیل اروپا بهشت بی‌چون‌وچرای متخصصان و مهندسان است. در ادامه ۵ تا از بهترین کشورهای برای مهاجرت مهندس مکانیک را بررسی می‌کنیم.

۱آلمان، سرزمین نظم و پیشرفت در انتظار مهندسان مکانیک

در بین کشورهای اروپایی هیچ کشوری به‌اندازه آلمان در صنعت پیشرفته نیست. وجود کارخانه‌های متعدد خودروسازی و صنایع وابسته آلمان را به یکی از ایده‌آل‌ترین کشورها برای مهاجرت مهندسان مکانیک تبدیل کرده است. از طرف دیگر دولت آلمان در سال‌های اخیر امکان ورود متخصصان را با ویزای فراهم کرده است. این مسئله نیز باعث شده که مهندسان مکانیک مجرب بتوانند به‌محض ورود مشغول به کار شوند. از طرف دیگر تجربه کاری در صنایع و فرهنگ آلمانی، فرصت‌های بی‌شماری را برای کسب تجربه کاری در سایر نقاط دنیا در اختیار مهندسان مکانیک قرار می‌دهد.

۲ایتالیا، کشوری با آرزوهای بزرگ

ایتالیا یکی دیگر از کشورهای ایدئال برای مهاجرت مهندسان مکانیک به شمار می‌آید. این کشور توسعه‌یافته نیز از نظر اقتصادی و اجتماعی می‌تواند زندگی ایده آلی برای مهندسان مکانیک فراهم کند. از طرف دیگر ایتالیا در کنار اسپانیا امکان دریافت اقامت خود را از راه‌های مختلفی مثل ویزای کاری و فراهم کرده‌اند. یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت ایتالیا را باید هزینه‌های پایین زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی دانست.

۳فرانسه، بالاترین درآمد مهندسان مکانیک در اروپا

فرانسه، این کشور رمانتیک هم می‌تواند یکی دیگر از گزینه‌ها برای فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی مکانیک باشد. فرانسه در کنار آلمان بالاترین دستمزد را به مهندسان مکانیک می‌دهد. دستمزد یک مهندس مکانیک در فرانسه نزدیک به ۴۱ هزار یورو به‌صورت سالانه است. البته قبلاً در مقاله گفته بودیم که فرانسه برای مشاغل تخصصی احترام زیادی قائل است و به پزشکان نیز دستمزد بالایی می‌دهد. همه این موارد در کنار هم فرانسه را به یک گزینه ایده آل برای مهندسان مکانیک تبدیل کرده است.

۴انگلستان، کشور لاکچری مهندسان مکانیک

انگلستان همیشه به آب‌وهوای بارانی‌اش شهرت دارد. این کشور گران‌قیمت اروپا امکانات و تجهیزات رفاهی زیادی را در اختیار مهندسان مکانیک قرار داده است. اگرچه دریافت اقامت کاری انگلستان نسبت به بقیه کشورهای اروپایی دشوارتر است اما در صورت دریافت اقامت می‌تواند به‌عنوان یکی از ایده آل ترین گزینه‌ها برای زندگی باشد.

۵نروژ، کشور سردسیر اروپایی برای مهندسان مکانیک

در بین کشورهای شمال اروپا نیز نروژ یکی از بهترین کشورها برای دریافت اقامت کاری مهندسان مکانیک به شمار می‌رود. این کشور مرفه و زیبا را نیز می‌توان یکی دیگر گزینه‌های مهندسان مکانیک به‌حساب آورد. کشوری که با درآمد بالا و جایگاه اجتماعی مناسب می‌تواند یک گزینه ایده آل برای کسانی باشد که به دنبال تجربه شرایط زندگی بهتری هستند.

هزینه‌های زندگی در اروپا چقدر است؟

هزینه‌های زندگی در کشورهای مختلف اروپایی متفاوت است. اما به‌طورمعمول کشورهای شرق اروپایی هزینه کمتری دارند. در بین کشورهایی که در این مقاله معرفی کردیم، انگلیس و فرانسه جزء گران‌ترین کشورها و کشوری مثل ایتالیا در رده کشورهای مناسب به شمار می‌رود. توجه به هزینه زندگی یکی از مهم‌ترین فاکتورهای برای انتخاب کشور مقصد است.

بهترین راه مهاجرت برای مهندسان مکانیک چیست؟

معمولاً مهندسان و فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی مکانیک از دو راه ادامه تحصیل یا ویزای کاری به اروپا مهاجرت می‌کنند. به‌طورقطع نمی‌توان یک‌راه را برای همه افراد پیشنهاد کرد. از مزیت‌های ویزای تحصیلی می‌توان به امکان تبدیل آن به ویزای کاری اشاره کرد. همچنین می‌توان متقاضی با داشتن ویزای کاری می‌تواند بلافاصله پس از ورود به خاک اروپا، شروع به کار کند. به عبارت بهتر هر کس بایستی با توجه به شرایط خود بهترین راه مهاجرت را پیدا کند.

در نظر داشته باشید که محتوای ارائه شده به جهت افزایش آگاهی شما عزیزان تهیه و تولید شده و اقامت کاری و جستجوی کار جزء خدمات ارائه شده توسط موسسه حقوقی سایرس نیست.

در صورتی که تمایل به اخذ اقامت اروپا، از روش‌های سرمایه‌گذاری، کارآفرینی، تمکن مالی و بلوکارت دارید، کارشناسان ما به صورت تخصصی و با ارائه مشاوره رایگان در کنار شما خواهند بود.

بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس مکانیک و میزان حقوق و دستمزد آنها در کشورهای مختلف بیان شده است. این مقاله در سال 2023 بروزرسانی شده است. هر ساله میلیون ها فارغ التحصیل مهندسی با امید به کسب حقوق بالا در صنعت، آماده ی ورود به بازار کار حرفه ای هستند. مهندسی در واقع یکی از پرطرفدارترین رشته های اصلی و یکی از پردرآمدترین شاخه ها در میان مشاغل است.

در بین رشته های مختلف مهندسی، مهندسی مکانیک قطعاً یکی از روشن ترین چشم اندازها، بهترین دستمزدها و پایدارترین درخواست ها را در بازار کار جهانی دارد. با این حال، هنگامی که میزان پرداخت به مهندسان مکانیک را در کشورهای مختلف مطالعه می کنیم، متوجه می شویم که در برخی از کشورها به وضوح مهندسان مکانیک با حقوق بیشتر و رضایت شغلی بالاتر نسبت به سایر کشورها کار می کنند. مهندسین در حال حاضر در طیف وسیعی از صنایع به کار اشتغال دارند. مهندسان مکانیک امروزه در هوانوردی، معماری و حتی فناوری محاسباتی مشغول به کار هستند. شرکت های برتر جهان برای کار آن ها ناسا، گوگل و اپل هستند.

مقدمه ای بر بهترین کشور برای مهاجرت مهندس مکانیک

برای مشخص کردن 10 کشور برتر برای شغل مهندسی مکانیک، به وبسایت های مختلفی سر زدیم و شرایط و دستمزد مهندسان این رشته را در کشورهای مختلف بررسی کردیم. کشورهایی که بیشترین تقاضا برای مهندسان مکانیک را دارند آلمان و آمریکا هستند. همانطور که می دانید این دو کشور در صدر کشورهای پردرآمد جهان نیز هستند. مثلا در حالی که می توان با داشتن 5 سال سابقه کار در مهندسی مکانیک در ایالات متحده آمریکا به طور متوسط سالیانه 89872 دلار دستمزد دریافت کرد، حقوق این مهندس می تواند تا 120,180 دلار در سال نیز افزایش یابد.

هم چنین در آلمان، میانگین دستمزد این شغل سالیانه در حدود 69,600 یورو است. حقوق مهندس مکانیک در دبی، ژاپن و سایر کشورهای مشابه به دلیل هزینه ی بالای زندگی، رقابت حرفه ای و فاکتورهایی که در درآمد بالا در این کشورها موثرند، در این لیست نمی توانند مورد مقایسه قرار بگیرند.

به طور کلی می خواهیم بگوییم شما به عنوان یک فارغ التحصیل مهندسی مکانیک باید تمام ریزفاکتورهای مرتبط را برای انتخاب کشور مقصد برای کار در نظر بگیرید.

بهترین کشورهای جهان برای شغل مهندسی مکانیک کدامند؟

فرصت های بسیار زیاد شغلی در انتظار مهندسان برتر مکانیک در سراسر جهان وجود دارد. این اعتقاد همگانی وجود دارد که این مهندسان سازنده ی جهان هستند. بدون شک می توان گفت کشورهای زیادی مشتاق استخدام مهندسان مکانیک توانا هستند. این گروه نه تنها با تغییرات سازگار هستند، بلکه خودشان آفریننده ی تحول اند. در هر صورت امیدواریم این مطلب برای انتخاب کشور مقصد به مهندسان مکانیکی که قصد مهاجرت دارند کمک کند.

پس از آلمان، ایالات متحده آمریکا دومین کشوری است که بیشترین مهندسان مکانیک را استخدام می کند. آنها پیش بینی می کنند که به دلیل گرایش فناوری نانو، حدود 86000 مهندس مکانیک در چند سال آینده مورد نیازشان خواهند بود. این میزان درخواست، فرصت شکوفایی را برای مهندسان ایجاد می کند. شرکت های آمریکایی به پرداخت حقوق خوب به کارمندان معروفند. کار مهندسی در آمریکا یعنی داشتن فرصت یادگیری و پیشرفت همراه با زندگی لوکس؛ چه چیز دیگری را می توان انتظار داشت؟

امارات متحده عربی و کشورهای خاورمیانه، بی شک کشورهای پیشرو هستند. این مناطق فرصتهای بسیار خوبی را به مهندسان مکانیک ارائه می دهند. این کشورها کیفیت زندگی راضی کننده ای را برای مهندسانی که در این کشور زندگی می کنند فراهم می آورد. آنها همچنین سالیانه بسته ی عظیمی را به مهدسان ارائه می دهند و این باعث می شود در بین کشورهای برتر دنیا برای مهندسان مکانیک قرار گیرند.

کانادا، آلمان، ایالات متحده آمریکا، استرالیا، اسپانیا، انگلستان، ژاپن، چین، مالت، فنلاند و هلند از جمله پرتقاضاترین کشورها برای مهندسین مکانیک  هستند.

ژاپن به عنوان چهارمین کشور در لیست ما، موقعیت های شغلی قابل توجهی برای مهندسان مکانیک فراهم می کند. می توان گفت حرفه هایی که مهندسان مکانیک بتوانند در آن ها از مهارتهای خود استفاده کنند، در ژاپن فراوان است.

این دو کشور به مهندسان مکانیک فرصتی می دهند تا با چالش هایی حرفه ای روبرو شوند و با موفقیت از آن عبور کنند. آنها به شما حقوق و دستمزد راضی کننده، کیفیت خوب زندگی و رضایت شغلی ارائه می دهند. نمی توان نقش این موارد را در رضایت و ارتقای شغلی نادیده گرفت.

حقوق مهندسین مکانیک در کشورهای مختلف چقدر است؟

منبع : https://bahadoranian.com

 

خروج از نسخه موبایل