علمی و پزشکیمدیریت کسب و کار

دوره آموزش ICDL جامع شامل چه سر فصل هایی است؟

ICDL چیست؟

آموزش ICDL از سال 1997 آغاز شد که از سوي بنياد اروپايي هدايت مي شود. بطور كلي ICDL در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات شناخته می شود. مدرك ICDL هم از طرف تمام ارگان های دولتي و هم شرکت ها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ غیر دولتی مورد تایید و نشانگر تسلط بر مهارت های کامپیوتری است.

اگر به دنبال کار هستید حتما در آگهی های استخدام متوجه اهمیت این مدرک شده اید، چون در اکثر آگهی های استخدامی داشتن مدرک ICDL  جزء شرایط استخدام است. چون ICDL  به یک مدرک استاندارد در سطح جهانی تبدیل شده، در کشورهای زیادی کاربرد دارد و آموزش داده می شود. مباحث درسی ICDL شباهت زیادی به ECDL دارد.(ECDL  همان ICDL است که در اروپا با این اسم شناخته می شود.) در کشورهای مختلف معمولا دوره های 130 ساعته کار با رایانه برگزار می شود و بعد از برگزاری آزمون مدرک ICDL  به داوطلبانی که نمره قبولی گرفته اند اهدا می شود. جهت ثبت نام در آموزشگاه  icdl در اصفهان با ما تماس بگیرید.

دوره آموزش ICDL جامع شامل چه سر فصل هایی است؟

مهارت های هفتگانه ICDL شامل تسلط به 7 مهارت است

شما باید برای دریافت مدرک، به 7 مهارت کامپیوتری اینترنتی تسلط نسبی داشته باشید که البته کار سختی نیست. برای دیدن اموزش ویدیویی کامپیوتر دانلود دروس مربوط به هر مهارت (کاملا رایگان) به مقاله آموزش icdl در اصفهان در سایت مهارت گستر مراجعه نمایید

 • (IT) آی تی: آشنائی با مفاهیم پایه و اساسی فناوری اطلاعات. در این مهارت به یادگیری مفاهیم اولیه فناوری اطلاعات، نرم افزار، سخت افزار، شبکه های اطلاعاتی و رایانه پرداخته می شود.
 • () ویندوز: آشنائی با شیوه استفاده از کامپیوتر ومدیریت فایلها. همان طور که می دانید یکی محبوب ترین و پر کاربردترین سیستم عامل ها ویندوز است؛ که به طور کلی یادگیری استفاده از ویندوز، مدیریت فایل ها و فولدرها و دیگر بخش های پر کاربرد آن آموزش داده می شود.
 • () ورد: شیوه به کارگیری نرم افزار واژه پرداز. در مجموعه ماکروسافت آفیس (Office)، واژه پرداز ورد یکی از پرکاربردترین نرم افزارها است. در این بخش کاربران با برنامه ورد، نحوه استفاده از آن، نحوه تایپ، تنظیم و چاپ متون و اشکال مختلف آموزش می بینند.
 • () اکسل: شیوه کار با صفحه گسترده. یکی دیگر از نرم افزارهای مجموعه آفیس، اکسل (Excel) یا صفحه گسترده است. این نرم افزار برای محاسبات عددی، حسابرسی، نمودار و استفاده از فرمول های ریاضی استفاده می شود، که نحوه فرمول نویسی و محاسبات کامل به کاربران آموزش داده می شود.
 • () اکسس: شیوه استفاده از نرم افزار پایگاه داده ها. از دیگر نرم افزارهای مجموعه آفیس، اکسس(Access) است، که برای مدیریت پایگاه داده استفاده می شود. در این بخش کاربران نحوه ورود اطلاعات به پایگاه داده، مدیریت پایگاه داده، ساخت کوئری و پرسشنامه را فرا می گیرند.
 • () پاورپوینت: شیوه کار با نرم افزار ارائه مطلب. یکی از نرم افزارهای محبوب برای ارائه مطلب در مجموعه آفیس، پاورپوینت است، که معمولا دانشجوها با این نرم افزار زیاد سر و کار دارند. در این بخش کاربران با ساخت اسلاید ها و تنظیمات مختلف آن برای ارائه مطالب آشنا می شوند.
 • () اینترنت: اطلاعات و ارتباطات. در این بخش، کاربران با اینترنت، ارتباطات، جستجو در اینترنت و تنظیمات مختلف ویندوز و مرورگرها آشنا می شوند.

از مهم ترین مزایای این مدرک: قابل ارائه برای ادارات و سازمانهای داخلی و خارجی بعنوان یک مدرک معتبر جهت استخدام و ارتقا، درجهٔ شغلی گسترده ترین و بزرگترین مدرک شناحته شده در سطح جهانی برای کاربری کامپیوتر

پس به طور خلاصه این مهارت ها در داخل اروپا ECDLو در خارج اروپا ICDLگفته می شود. گواهینامه ICDLمدرکی معتبر و مورد تایید ۱۴۹ کشور جهان، سازمانهای بین المللی،ادارت و…. است. این استاندارد پس از گذراندن ۱۳۰ ساعت دوره آموزشی و ۷ مرحله آزمون با عنوان ICDL Coreبه کاربر داده خواهد شد.

مدرک ICDL را از کجا دریافت کنیم؟ و چگونه؟

برای دریافت مدرک icdl دو راه پیش رو دارید. یا اینکه به آموزشگاه های تحت نظر فنی حرفه ای مراجعه کنید (که در همه شهرهای ایران وجود دارند). کلاس های آموزشی آنها را حضور پیدا کنید و بعد از چند هفته؛ آنها شما را به فنی حرفه ای معرفی می کنند (با یک نامه) که در تاریخ انتخابی خود شما، آزمون از شما بگیرند و در صورت قبولی، به شما مدرک معتبر فنی حرفه ای بدهند.

ضمنا می توانید خودتان مهارت های هفتگانه icdl را در منزل یاد بگیرید، بعد به سایت فنی حرفه ای مراجعه کنید و تاریخ های برگزاری آزمون را ببینید، یکی از تاریخ ها را انتخاب کرده، ثبت نام کنید و بعد هم در آزمون شرکت کرده و در صورت قبولی مدرک دریافت کنید. این روش توصیه می شود زیرا کلاسها دست و پاگیر بوده و وقت زیادی میگیرند و اصولا برای افراد کاملا مبتدی می باشند. برای یادگیری و دریافت مدرک در این روش را پیشنهاد می کنیم تهیه کنید به راحتی می توانید در آزمون با نمره خوب قبول شوید.

البته بعضی آموزشگاه ها هم تبلیغ فروش فوری مدرک آی سی دی ال را می کنند که با دریافت مبلغ کلان مدرک را صادر می کنند که تقریبا اکثر آنها فیک بوده و شما را سرکیسه خواهند کرد. دنبال چنین مواردی نباشید ضمن اینکه یادگیری این مهارت ها بسیار برای اینده کاری شما و در زندگی تان مفید است.

مکان شرکت در آزمون ICDL فنی حرفه ای

آزمون آی سی دی ال فنی حرفه ای در یکی از مراکز فنی حرفه ای برگزار می گردد که البته ساعت و آدرس دقیق محل برگزاری آزمون پس از انجام مراحل ثبت نام بر روی کارت ورود به جلسه درج می گردد.

شیوه برگزاری آزمون ICDL فنی حرفه ای

آزمون ICDL فنی حرفه ای طی ۲ مرحله برگزار می گردد.

 • آزمون کتبی ICDL (حداقل نمره 50 نیاز دارید)
 • آزمون عملی ICDL (حداقل نمره 70 نیاز دارید)

آزمون کتبی ICDL فنی حرفه ای:

مرحله اول آزمون بصورت کتبی بوده و لازمه قبولی در آزمون کتبی کسب نمره بالای ۵۰ می باشد. توجه داشته باشد که این آزمون همان آزمون آنلاین icdl فنی حرفه ای است که در محل سازمان برگزاری می گردد.

آزمون عملی ICDL فنی حرفه ای:

پس از کسب نمره قبولی در آزمون کتبی ICDL به فاصله ۱ ماه آزمون عملی برگزار می گردد و برای قبولی در آزمون عملی می بایست نمره بالاتر از ۷۰ کسب کنید.

نهایتا پس از قبولی در هر دو آزمون کتبی و عملی شما قادر به دریافت مدرک فنی حرفه ای خواهید بود.

چرا گذراندن دوره های ICDL برای مشاغل ضرورت داشته و مهم و کاربردی است؟

گذراندن دوره آموزش ICDL جامع به معنای امکان استفاده ماهرانه از فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) است که افراد شاغل در هر زمینه ای را توانمند می سازد تا با فناوری جدید کامپیوتر کار کنند و نیاز های حرفه خود را براورده سازند.

افراد دارنده مدرک ICDL  مسلط به نرم افزارهای کاربردی در کامپیوتر هستند و قابلیت مدیریت بهتری در انجام وظایف و کسب و کار خود داشته و فرصت های شغلی بیشتری برای آنها وجود دارد.

با توجه به اینکه دوره ها به صورت کامل و عملی برگزار می‌شود، شرکت کنندگان در پایان دوره به تمامی مباحث مرتبط، تسلط خواهند یافت.

این دوره آموزشی، تمام نیازهای کارمندان و کارفرمایان را برطرف می کند و به طور گسترده‌ای آموزش مهارت های دیجیتال مورد نیاز برای محل کار امروزی را شامل می‌شود.

مدرک دوره آموزش ICDL جامع به تمام شرکت کنندگان در این دوره ها، بعد از اتمام آموزش ها و پشت سر گذاشتن آزمون پایانی با موفقیت، از طرف مجتمع فنی ارائه می شود.

چه کسانی در دوره های آموزشی آی سی دی ال ثبت نام می کنند؟

 • افراد مشغول به کار در شرکت ها که ممکن است برای اجرای وظایف خود به مهارت های کامپیوتری نیاز داشته باشند.
 • دانش آموزانی یا دانشجویانی که برای تکمیل پروژه های درسی خود نیاز به استفاده از کامپیوتر و برنامه های کاربردی دارند.
 • کارکنان تمام مشاغل حتی اگر َغل آنها هیچ ارتباطی با کامپیوتر ندارند.
 • دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه ها و سایر کالج ها در خارج از کشور را دارند.

شرایط دریافت مدرک

در دوره آموزش ICDL جامع، ۷ مهارت لازم برای کار با رایانه ها و برنامه های کاربردی و رایج کامپیوتری آموزش داده می شود.

این ۷ مهارت شامل بخش هایی است که بر طیف گسترده ای از موضوعات مانند نحوه کار با کامپیوتر، برنامه های مایکروسافت، امنیت فناوری اطلاعات و همکاری آنلاین متمرکز است.

هر مهارت شامل یک دوره یادگیری و یک آزمون می شود. در بخش یادگیری، کاربران آموزش های لازم برای گذراندن آزمون نهایی را از اساتید مجرب و حرفه ای که تسلط کافی به مباحث این حوزه دارند، دریافت می کنند.

سپس آزمونی از آنها گرفته می شود. نمره این آزمون نشان می دهد که کارآموز در زمینه های مورد نیاز مهارت کافی را کسب کرده است یا خیر.

در صورت کسب نمره کافی، مدرک بین المللی دوره آموزش ICDL جامع از طرف مجتمع فنی  به شرکت کننده اعطا می شود.

دکمه بازگشت به بالا