علمی و پزشکیمدیریت کسب و کار

خواص انگشتر فیروزه در دست راست

این روزها استفاده از سنگ های معدنی همانند فیروزه و عقیق در زیورآلات رونق ویژه ای دارد و در انگشترهای مردانه و زنانه، گردنبند و دستبند زنانه به طور فراوان مشاهده می شود. استفاده از این سنگ ها در ساخت طلا و جواهرات از ۵۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح رواج داشته است. خوب است قبل از خرید انگشتر نقره مردانه؛ با خواص سنگ فیروزه و خواص انگشتر فیروزه زنانه و مردانه به طور ویژه آشنا شویم…

خواص انگشتر فیروزه در دست راست

شهرت فراوان این گوهر در جهان

این گوهر یکی از سنگ‌های قیمتی می باشد که از عهد باستان در ایران شناخته شده می باشد؛ البته ناگفته نماند که با توجه به خواص فیروزه و همچنین خواص گردنبند فیروزه، قیمت به عوامل مختلفی بستگی دارد. این سنگ، سنگ آرزوهای تمام شاهان ممالک از زمان کورش کبیر می باشد. در کشور ایتالیا نیز این نگین به گوهر آبی شهرت دارد و به عنوان گران‌قیمت‌ترین جواهر مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین مصریان آن را “سنگ زندگی” می نامیدند. در کشور روسیه یک رسم طولانی وجود دارد که از انگشتر فیروزه در حلقه عروسی به عنوان نماد عشق استفاده می کنند. در انگلستان نیز مردم بر این باورند که خواص فیروزه با عشق پایدار همراه است.

احادیث معصومین درباره خواص سنگ فیروزه

۱- از امام صادق (ع) در مورد خواص فیروزه و دیگر انواع انگشتر های قیمتی روایت شده است که دوست دارند هر مومنی پنج انگشتر در دست داشته باشد که یکی از آن ها انگشتری با همین نگین بابت گشایش در کارها می باشد.

۲- نقل شده که امام علی (ع) چهار انگشتر در دست داشتند که سنگ یکی از آنها از همین گوهر بوده برای نصرت و یاری اش.

۳- حضرت محمّد (ص) می فرمایند: خداوند عالمیان فرمودند که من شرم می کنم از دستی که برای دعا و اجابت بسوی من بلند شود و در آن دست انگشتر فیروزه باشد و او را ناامید برگردانم. (منبع : حلیه المتقین – ص۳۳)

۴- از حسن بن علی بن مهران نقل شده است که به خدمت حضرت امام موسی کاظم (ع) رفتم در انگشت آن حضرت انگشتری دیدم که نگینش فیروزه بود وعبارت “الله الملک”بر روی آن حک شده بود، بر آن انگشتر خیره شدم، فرمودند که چه نظر می کنی، گفتم: شنیده ام حضرت علی(ع) نیز انگشتر با همین نگین به همراه داشتند که نقشش “الله الملک” بوده است. فرمودند که آن را می شناسی؟ گفتم نه، سپس فرمودند که این همان انگشتر می باشد و این سنگی می باشد که حضرت جبرئیل(ع) برای رسول خدا (ص) از بهشت هدیه آوردند و پیامبر نیز به حضرت علی(ع) بخشیدند.

۵- به سند معتبر از مفضل بن عمر نقل می باشد که گفت روزی به خدمت حضرت صادق (ع) رسیدم و انگشتر فیروزه‌ای در دست داشتم و ایشان فرمودند که ای مفضل، فیروزه سیر نور دیده های مردان و زنان مؤمنه می باشد و دور گرداننده دردها می باشد.

۶- امام جعفر صادق (ع) نیر از خواص فیروزه می فرمایند: هر که انگشتر فیروزه در دست داشته باشد، دستش فقیر نگردد. (منبع: کتاب علامه مجلسی)

۷- در حدیثی از امام رضا (ع) داریم : شخصی به نزد امام رضا (علیه السلام) رسید و از نداشتن فرزند شکایت می کرد. حضرت فرمودند: انگشتری با نگین فیروزه بگیر و بر آن بنویس «رب لا تذرنی فردا وانت خیر الوارثین » (منبع : وسائل ج۵ – ص ۹۴ الی ۹۵)

۸- امام موسی کاظم (ع)می فرمایند: فیروزه سنگی می باشد که جبرئیل برای رسول خدا (ص) هدیه آورده است و رسول خدا نیز آن را به حضرت علی (ع) بخشیدند.

خلاصه خواص انگشتر فیروزه در احادیث معصومین

بطور خلاصه می توان خواص سنگ فیروزه اصل را که در روایات معصومین آمده، لیست نمود:

الف) فواید انگشتر فیروزه سبب بی نیازى و دفع فقر مى گردد. ب) رفع مشکل فرزندآوردی ج) در استجابت دعا مؤثر می باشد. د) عامل فتح و پیروزى می باشد. ح) دورکننده درد ها و نور دیده مردان و زنان و) مورد اخر از خواص انگشتر فیروزه زنانه و مردانه نیز گشایش در امور است

خواص سنگ فیروزه اصل در رفع مسمویت ها

از جالب ترین خواص سنگ فیروزه اصل و خواص گردنبند فیروزه و یا انگشتر با این نگین، شفادهندگی می باشد این خاصیت سنگ فیروزه برای تقویت سیستم ایمنی بدن و از بین بردن بیماری هایی همانند آسم، افسردگی شدید، فشارخون بالا، میگرن، عفونت های ویروسی و حتی زهر زدایی ازبدن می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. خاصیت انگشتر فیروزه برای درمان میگرن و سردرد نیز موثر می باشد. استفاده از خواص درمانی سنگ فیروزه برای کاهش التهابات عضلانی، تسکین درد کمر و پروستات نیز مفید است.

استفاده و بهره بردن از فواید انگشتر فیروزه درد ریح، جنون، درد عضلات بدن و تعداد زیادی از بیماری های داخلی را بهبود می بخشد. کمک به بهبود بیماری صرع از دیگر خواص انگشتر فیروزه زنانه یا مردانه می باشد. در علم سنگ درمانی در اسلام، این نگین را پادزهر تعداد بسیاری از سموم به شمار آورده اند. همچنین از خواص سنگ فیروزه اصل می توان به ابزاری برای علم پزشکی در قرن پانزدهم اشاره نمود.

خواص انگشتر فیروزه بر جسم

درمان مشکلات مفاصل: از خواص سنگ این است که فرایند التیام را تسریع می نماید و در آسیب هایی مانند پارگی رباط ها و تاندون ها و درد مفاصل، موجب زیاد شدن جریان خونی در بافت های عضلانی می گردد.

ضد ویروس و باکتری: از دیگر خواص انگشتر فیروزه این است که در درمان برخی از نواحی بدن که تحت هجوم میکروب ها و باکتری ها می باشند موثر است. همچنین پاک کننده ی نواحی آلوده ای که در بخش های بدن وجود دارد نیز می باشد.

سلامت قلب از دیگر خاصیت سنگ فیروزه: از خواص اعجاب انگیز انگشتر فیروزه تأثیر آن در بهبود عملکرد و سلامت قلب می باشد. همچنین به بهبود گلو درد، التهابات ریوی و بیماری های دستگاه تنفسی کمک می نماید.

تقویت چشم یکی دیگر از فواید سنگ فیروزه: نگاه کردن به این گوهر سبب تقویت سیستم بینایی و سلامت چشم می‌گردد و استفاده از سرمه آن و همینطور گذاشتن آن بر روی چشم ها برای تقویت چشم و درمان بیماری های چشمی بسیار تاثیر گزار می باشد. از خواص انگشتر فیروزه در طب سنتی این است که از سرمه این سنگ برای درمان کسانی استفاده می شود که دچار دید کم در شب یا شب کوری می باشند.

فواید سنگ فیروزه در درمان کبد: اگرچه از نظر علمی اثبات نشده است اما افرادی بر این باورند امواج مغناطیسی ساطع شونده از این سنگ نارسایی های کبد را بهبود می بخشد.

خواص سنگ فیروزه در بهبود گردش خون: وجود خواص منحصر به فردی همانند درخشندگی، آرام بخش بودن و ساطع شدن امواج مثبتی از این گوهر سبب بهبود عملکرد جریان خون در بدن می شود.

درمان آناروکسی: آناروکسی نوعی بیماری می باشد که به سبب گرسنگی و کمبود ویتامین در افراد ایجاد می‌گردد که خواص گردنبند فیروزه و یا انگشتر آن و بطور کلی خواص سنگ فیروزه در درمان بیماری هایی از این دست مؤثر می‌باشد.

خواص انگشتر فیروزه در درمان بیماری های عصبی: امواج ساطع شده و خواص معنوی که در این سنگ وجود دارد سبب آن شده که این سنگ جزو درمان درد های عصبی همانند سردرد های طولانی، سینوزیت، میگرن و … قرار گیرد.

برخی از عجیب ترین خواص نگین فیروزه

* یکی از خواص و دیگر انواع آن دفع بیماری می باشد و هنگامی که بر روی بخشی از بدن که دچار بیماری می باشد قرار داده شود، این خاصیت سنگ فیروزه بیماری را به درون خود می کشد و از بدن خارج می کند.

* از خواص سنگ فیروزه که در انگشتر، ، و حتی به کار می رود این است که این سنگ با تغییر رنگ خود، خبر از سلامت بدن و نور اطراف بدن شخص می دهد.

*عده ای بر این باورند در هنگامی که ماه کامل می شود با نگاه کردن به ماه و سپس نگاه کردن به این گوهر، در زندگی برکت و رونق اتفاق میوفتد.

*در زمان های گذشته در فلات ایران بر این باور بودند که یکی از فواید سنگ فیروزه این است که این نگین افراد را در مقابل شور چشمی افرادی دیگر مراقبت می کند به این دلیل به طور معمول در سر در خانه ها، مغازه ها و … آن را آویزان میکردند.

* از خواص انگشتر فیروزه زنانه یا مردانه می توان به خواص معنوی فراوان آن از جمله مراقبت از انسان ها در انجام جمله فعالیت های ریسک دار و خطرناک اشاره نمود.

*افرادی بر این باورند که این نگیم نماد قدرت و ایمان می باشد و پاک‌سازی ذهن و روح از فواید انگشتر فیروزه می باشد.

*از دیگر خواص سنگ فیروزه این می باشد که نماد بخشندگی، خلوص و مهر و لطافت می باشد، دوستی را حفظ و در گذر زمان، دشمنی را به دوستی و مهر تبدیل می کند.

*این نگین به توان شخص برای تفکر عمیق و تمرکز حواس قدرت می بخشد. قرار دادن این سنگ بر روی چاکرای چشم سوم «وسط پیشانی» سبب بالا رفتن سطح ادراک و هوش و قدرت تمرکز در اشخاص می گردد. بطور کلی این سنگ موثر در افزایش احساسات مثبتی مثل محبت، عشق و علاقه به علم و هنر می گردد. *از خواص انگشتر فیروزه افزایش رزق و روزی و رونق کسب و کار می باشد و سبب موفقیت و پیروزی در کارها می شود.

خواص انگشتر فیروزه بر روح

خواص سنگ فیروزه برای زنان بادار: از خواص برای زنان باردار ایجاد حفاظت و آرام بخشی برای آنان می باشد.

افزایش سعه صدر: یک خاصیت سنگ فیروزه این است که امواج این سنگ آرام بخش هستند همچنین سبب تقویت امواج مثبت درونی افراد می گردد و علاوه بر سلامت روح و روان منجر به افزایش صبر و سعه صدر نیز می‌گردد.

هماهنگی زندگی زناشویی دیگر فواید سنگ فیروزه: از خواص سنگ فیروزه موجب نزدیک شدن قلب ها و بهبود روابط عاطفی و روحی بین زن و شوهر می شود و این خاصیت انگشتر فیروزه حس وفاداری را در طرفین تقویت می کند.

درمان افسردگی: یکی دیگر از فواید انگشتر فیروزه این است که سبب انتقال نیروهای خاصی به بدن فرد شده و آن را از حالت یکنواختی در زندگی خارج کرده و شادی بخش و نشاط آور می‌باشد بدین جهت در کاهش افسردگی افراد مفید می‌دانند.

تقویت اعتماد به نفس: یک خاصیت انگشتر فیروزه این است که وجود نیروهای منحصر به فرد و مغناطیسی در این گوهر موجب هوشیار شدن و فعال گردیدن نیروهای درونی فرد شده و حس اعتماد به نفس را در انسان قوت می بخشد.

دفع کابوس های شبانه خاصیت انگشتر فیروزه: از خواص انگشتر فیروزه این است که اشخاص را در برابر خواب های پریشان و کابوس های کسل کننده حفظ می کند و به طور کلی امواج منفی و مضر را از ما دور می سازد.

نگهداری سنگ فیروزه

با توجه به خواص نگین فیروزه باید در نگهداری و مراقبت از آن بسیار حساس بود و توجه لازم را داشت چرا که این نگین اگر در معرض نور شدید و یا حرارت زیاد قرار بگیرد رنگ اصلی خود را از دست میدهد و ممکن است به تدریج به رنگ سبز تغییر کند و این جزء خواص نگین فیروزه میباشد. این سنگ اگر در معرض مواد شیمیایی قرار بگیرد آسیب دیده و ضعیف می شود و دیگر به خوبی اول خواص نگین فیروزه اصل و سالم را ندارد. برای بهره بردن از خواص نگین فیروزه بایستی مواد شیمیایی و مخصوصا مواد چرب و روغنی را از آن دور نگهدارید.

در احادیث و روایات اسلامی توصیه های فراوانی به استفاده از انگشتر فیروزه شده است. سنگ فیروزه در صورتی که اصل باشد باعث ایجاد حس مثبت و شادی در فرد می شود . از دیگر خواص این سنگ نفیس ، می توان به خوش یمن بودن ، رونق در کسب و کار ، از بین برنده ترس و استرس و افسردگی و محافظت در برابر بلایا اشاره کرد.

همچنین سنگ فیروزه باعث درمان یک سری از بیماری ها همچون : نارسایی های کبدی شده و سبب بهبود در سیستم گردش خون و بیماری های چشمی می گردد. این کانی با ارزش با القای حس مثبت ، به نوعی حامی افراد بوده و باعث افزایش نیرو جهت انجام کارهای سخت می گردد. منتهی هنگام خرید این سنگ ، دقت کنید تا نوع اصل آن را خریداری نمایید . سنگ فیروزه نیشابور ، معروفترین نوع سنگ است.

منبع: فروشگاه آنلاین سنگ قیمتی

دکمه بازگشت به بالا