نکات مهم استفاده و نگهداری از داکت اسپلیت

داکت اسپلیت یا اسپلیت کانالی چیست؟

داکت اسپلیت یا اسپلیت کانالی نوعی از کولرگازی‌های دو تکه است که از 2 بخش یونیت داخلی (هواساز) و یونیت خارجی (کندانسور) تشکیل می شوند که این 2 بخش توسط یک جفت لوله مسی (رفت و برگشت) به یکدیگر متصل می گردند. یونیت داخلی (هواساز) در داخل ساختمان و زیر سقف کاذب قرار گرفته و یونیت خارجی (کندانسور) در فضای بیرون از ساختمان نصب می شود. داکت اسپلیت ال جی با تامین هوای خنک در تابستان و تامین هوای گرم در زمستان برای فضاهای مختلف و انتقال هوای سرد یا گرم توسط کانال‌های اجرا شده در داخل سقف کاذب، دمای محیط مورد نظر را به شرایط آسایش و دلخواه تنظیم شده‌ی ترموستات می‌رساند.

انواع داکت اسپلیت:

داکت اسپلیت یا اسپلیت کانالی نیز همانند کولرگازی دارای انواع سرد، سرد و گرم و اینورتر است بنابراین می توان با استفاده از برق در حالت هیت پمپ از دو نوع سرد و گرم و اینورتر برای تولید گرما نیز استفاده کرد. شایان ذکر است که می‌توان با نصب کویل آبگرم مقابل یونیت داخلی (هواساز) و با اتصال آن به پکیج گرمایشی از این دستگاه همانند یک فن کویل کانالی به عنوان سیستم گرمایش نیز استفاده کرد.

کاربرد اسپلیت کانالی:

داکت اسپلیت به عنوان یک گزینه لوکس برای سرمایش و گرمایش فضاهایی با کاربری متفاوت نظیر آپارتمان های مسکونی، ساختمان های تجاری اداری، سالن های همایش و … کاربرد دارد. معمولا بهترین برند داکت اسپیلت به جای چند اسپلیت به ویژه در ساختمان‌هایی که محدودیتی جهت نصب تعداد کمپرسور زیاد وجود دارد، مورد استفاده قرار می گیرد.

نکات مهم در استفاده از داکت اسپلیت:

مزایای استفاده از اسپلیت کانالی:

نکات مهم در سرویس و نگهداری داکت اسپلیت

سرویس و نگهداری داکت اسپلیت از موارد بسیار مهمی است که توجه به آن بسیار ضروری است. انتخاب دستگاه خوب و باکیفیت یکی از معیارهای اصلی خریداران داکت اسپلیت است. اما نحوه نگهداری از دستگاه یکی از موارد بسیار مهمی است که لازم است به آن توجه کنید تا دستگاه داکت اسپلیت شما تا سالهای متمادی با همان کیفیت کارایی داشته باشد.

با توجه به اینکه داکت اسپلیت ها نسل جدید سیستم های تهویه مطبوع محسوب می شوند و ممکن است اکثر مصرف کنندگان با روش صحیح نگهداری از آن آشنایی نداشته باشند، در این مقاله نکات بسیار مهمی که در نگهداری از داکت اسپلیت باید به آن توجه کنید ذکر کردیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

نکات راه اندازی سرمایش و گرمایش در داکت اسپلیت

اغلب داکت اسپلیت ها مجهز به سیستم سرمایشی و گرمایشی هستند. یعنی در فصول سرد سال محیط را گرم می کنند و در بهار و تابستان باد خنک تولید می کنند. زمانی که برای تغییر کاربری داکت اسپلیت از سرمایش به گرمایش یا بالعکس اقدام می کنید لازم است تا به نکاتی توجه کنید. اگر توانایی انجام این کار را دارید و سیستم را به تازگی خریداری کرده اید می توانید با استفاده از دفترچه راهنمای دستگاه داکت اسپلیت اقدامات لازم را انجام دهید. توصیه می کنیم اگر بالای یک سال خرید دستگاه داکت اسپلیت شما گذشته است حتما از یک کارشناس فنی بخواهید تا این کار را برایتان انجام دهد تا در صورت لزوم سرویس لازم برای دستگاه را انجام دهد.

چک لیست سرویس دوره ای داکت اسپلیت

انجام سرویس دوره ای داکت اسپلیت را برای افزایش طول عمر دستگاه جدی بگیرید. مواردی که در سرویس داکت اسپلیت بررسی می شوند شامل موارد زیر هستند:

تعویض قطعات داکت اسپلیت

یکی از موارد بسیار مهمی که در نگهداری دستگاه داکت اسپلیت باید ّه آن توجه شود، شناسایی هر چه سریع تر مشکلات و ایرادات دستگاه و برطرف کردن آن است. شما می توانید با جدی گرفتن سرویس دوره ای مرتب و شناسایی به موقع مشکلات، از ضررهای جبران ناپذیری که ممکن است به دستگاه وارد شود پیشگیری کنید. لازم به ذکر است که عمر برخی از لوازم مصرفی داکت اسپلیت مانند خازن، فیلتر، پایه زمینی، فیوز و … کوتاه است و لازم است تا زیر 5 سال این قطعات تعویض شوند.

نگهداری داکت اسپلیت

برای افزایش طول عمر داکت اسپلیت و افزایش کارایی و بازدهی آن می توانید به نکات زیر توجه کنید:

برای افزایش سطح راندمان دستگاه داکت اسپلیت به موارد ذکر شده در این مقاله توجه کنید. شرکت وحید با بیش از دو دهه تجربه در تعمیر و سرویس دستگاه داکت اسپلیت آماده ارائه خدمات به هم وطنان است. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر که دستگاه داکت اسپلیت ما نیازمند انجام سرویس دوره ای است یا خیر با کارشناسان و مشاوران مجرب داکت اسپلیت گروه صنعتی وحید تماس حاصل فرمایید.

خروج از نسخه موبایل