علمی و پزشکیمدیریت کسب و کار

3  نمونه پاورپوینت دفاع پایان نامه روانشناسی

ارائه جلسه دفاع یکی از فرصت‌هایی است که دانشجویان یافته‌ها و پژوهش‌هایشان را نشان می‌دهند. دانشجویان رشته روانشناسی نیز از این قاعده مستنثنی نیستند و در ارائه‌های خود موضوعاتی مانند مفاهیم و نظریه‌های پایه‌ای در روانشناسی، ارائه داده‌های تحقیقاتی و نتایج مطالعات بالینی و… را بررسی می‌کنند. با توجه به نکات مطرح شده در این مطلب، چند نکته‌ برای ساخت پاورپوینت روانشناسی مطرح می‌کنیم و در ادامه 3 نمونه پاورپوینت برای ارائه‌های روانشناسی پیشنهاد داده‌ایم که می‌توانید از آن‌ها ایده بگیرید.

در ساخت پاورپوینت روانشناسی چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

چه دانشجوی کارشناسی ارشد باشید چه دانشجوی دوره دکتری در زمان ساخت پاورپوینت برای جلسه دفاع روانشناسی بهتر است این چند نکته را رعایت کنید:

  • تدوین ساختار مناسب برای پاورپوینت: پاورپوینت دفاع پایان نامه باید دارای یک ساختار مناسب باشد. برای مثال، می‌توانید از پاورپوینت‌های منودار استفاده کنید و هر کدام از بخش‌های پژوهش را در یکی از منوها قرار دهید تا در زمان ارائه مخاطب بهتر متوجه موضوع‌تان شود.
  • شماره گذاری اسلایدها را فراموش نکنید: حتما در طراحی پاورپوینت روانشناسی برای اسلایدهایتان شماره قرار دهید. یکی از مزایای اصلی قرار دادن شماره صفحه در زمان پاسخ به سوالات است که مخاطبانتان با اشاره به شماره اسلاید مورد نظر سوالاتشان را از شما می‌پرسند.
  • استفاده از تصاویر و نمودارها: استفاده از تصاویر و نمودارها برای نمایش دادن داده‌ها و مفاهیم روانشناسی بسیار موثر است. اما باید مطمئن شوید که تصاویر و نمودارهایی که استفاده می‌کنید، با موضوع پاورپوینت خود مرتبط و قابل فهم هستند. برای پیدا کردن تصاویر با کیفیت می‌توانید از سایت FREEPIK استفاده کنید.

بهترین نمونه پاورپوینت‌ها با روانشناسی

با توجه به نکاتی که در بالا گفته شد در ادامه 3 پاورپوینت برای دفاع پایان نامه و ارائه‎های روانشناسی معرفی می‌کنیم که کاملا مرتبط با موضوع روانشناسی طراحی شده‌اند.

نمونه پاورپوینت شماره 1

3  نمونه پاورپوینت دفاع پایان نامه روانشناسی

یکی از بهترین نمونه پاورپوینت‌هایی که برای استفاده در جلسه دفاع روانشناسی می‌توانید از آن استفاده کنید این پاورپوینت است. ویژگی اصلی این قالب، منودار بودن آن است که در ابتدای متن به مزایای آن اشاره کردیم. همچنین این پاورپوینت دارای شماره گذاری استاندارد است و به صورت اتوماتیک با حذف یا اضافه کردن اسلاید جدید، شماره صفحه آپدیت می‌شود. به علاوه در طراحی این پاورپوینت از تصاویر، آیکون‌ها و وکتورهای کاملا مرتبط با موضوع روانشناسی استفاده شده است. برای مشاهده ویدئو و توضیحات بیشتر کلیک کنید.

نمونه پاورپوینت شماره 2

3  نمونه پاورپوینت دفاع پایان نامه روانشناسی

اگر علاقه مند به سبک‌های رسمی‌تر هستید، این پاورپوینت مناسب شماست. در طراحی این پاورپوینت نیز مانند قالب قبل از شماره گذاری استاندارد استفاده شده است. این پاورپوینت دارای هفت فصل بندی مختلف است که می‌توانید در هر بخش یکی از قسمت‌های پایان نامه را قرار دهید. تمام اسلایدهای این پاورپوینت قابل ویرایش است و همچنین در ابتدای این پاورپوینت یک اسلاید مناسب و رسمی برای فهرست مطالب تهیه شده است. برای مشاهده ویدئو و توضیحات بیشتر کلیک کنید.

نمونه پاورپوینت شماره 3

3  نمونه پاورپوینت دفاع پایان نامه روانشناسی

یکی دیگر از تم‌های مناسب برای ارائه روانشناسی، این تم است که در آن از وکتورهای بسیار مناسب با موضوع روانشناسی استفاده شده است. این قالب دارای 4 بخش بندی است ولی طبق توضیحات سایت مورد نظر، کاملا قابل ویرایش است. این قالب در 32 اسلاید طراحی شده و می‌توانید برای ارائه جلسات دفاع کارشناسی ارشد و دکتری رشته روانشناسی از آن استفاده کنید. برای مشاهده ویدئو و توضیحات بیشتر کلیک کنید.

با دیدن ویدئو و تصاویر این نمونه پاورپوینت‌ها می‌توانید ایده‌های مناسبی برای طراحی پاورپوینت‌تان داشته باشید البته می‌توانید از همین پاورپوینت‌ها نیز استفاده کنید و پاورپوینت خود را طراحی کنید.

دکمه بازگشت به بالا