اقتصادیمدیریت کسب و کار

بهترین کولر گازی برای مناطق معتدل

مقایسه کولر آبی و گازی برای مناطق معتدل

به نقل از fortress.com.hk برای اینکه بدانید چرا استفاده از کولرهای گازی در آب و هوای معتدل به کولرهای آبی ترجیح داده می شود، ابتدا مزایای کولر گازی را برمی شماریم.

 • اشغال فضای کمتر کولر گازی نسبت به کولر آبی
 • مصرف آب کم کولر گازی نسبت به کولر آبی
 • قدرت پرتاب باد و تولید سرمایش بیشتر
 • توان کولر گازی 2000 وات است در حالی که توان کولر آبی 500 وات است.
 • کولر گازی دارای امکاناتی از جمله کنترل از راه دور و فیلتر تصفیه هوا
 • جلوگیری از ایجاد آلرژی به دلیل تهویه هوا
 • برای مناطق دارای آلودگی هوا استفاده از کولر آبی مناسب و امکان پذیر نیست و کولر گازی گزینه مناسب است.
 • کولر آبی مصرف آب بالایی دارد ولی کارآیی آن به اندازه کولر گازی نیست.

نحوه عملکرد کولر گازی

قیمت کولر گازی جنرال کولر گازی با سیستمی شبیه به سیستم یخچال عمل می کند، یعنی با تبدیل کردن گاز به مایع طی فرآیند خاص باعث افزایش فشار و ارسال آن به سیستم می شود برای اینکه مایع دوباره به گاز تبدیل شود، گرمای محیط را می گیرد و در نتیجه محیط را خنک می کند. کولر گازی از چند بخش مختلف مانند کندانسور، سیستم انتقال و در نهایت فن تشکیل شده است که موجب به جریان درآمدن هوا می شود.

نکته دیگر دمای کولر گازی است که برای استفاده از کولر گازی در مناطق معتدل، دمای بین 24 تا 26 درجه سانتی گراد توصیه می شود.

بهترین کولر گازی برای مناطق معتدل

آشنایی با انواع کولر گازی

کولرهای گازی در 3 نوع یک تکه یا پنجره ای، کولرهای دوتکه یا همان اسپلیت ها (دیواری، سقفی ایستاده، زمینی، داکتی یا کاستی) و کولر گازی های قابل حمل تقسیم می شوند. اولین نکته ای که برای انتخاب بهترین کولرگازی برای مناطق معتدل باید در نظر بگیرید، مشخص کردن ظرفیت کولر مناسب برای فضای مورد نظرتان است.

میزان سرمادهی کولر با معیار Btu تعیین می شود. هر چه این مقدار بیشتر باشد، میزان سرمادهی کولر در واحد زمان بیشتر است اما این به معنی خنک تر بودن باد کولر نیست. در واقع می توان گفت ظرفیت کولر، میزان قدرت هوای سرد توسط کولر در واحد زمان است. ظرفیت کولرها روی کاتالوگ و برچسب پشت کولر درج شده است. هر چه میزان ظرفیت کولر بیشتر باید، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

از متخصصین “آچاره” رایگان قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

معیارهای خرید بهترین کولر گازی برای مناطق معتدل

مناطق معتدل به مناطقی گفته می شود که در تمام فصول شرایط دمایی معتدلی دارند در حالی که برای مثال در مناطق سردسیر، 6 یا 7 ماه از سال هوا سرد است. با توجه به این نکته از نظر شرایط آب و هوایی در 3 کلاس T1 سردسیر، T2 معتدل و T3 گرمسیر، تقسیم می شوند. بهترین کولر گازی برای مناطق معتدل کولرهایی با کمپرسور T2 هستند. در مناطق معتدل از کمپرسورهای T3 هم استفاده می شود اما قیمت بالاتری نسبت به کولرهای دارای کمپرسور T2 هستند. در زمان انتخاب محصول حتماً به میزان مصرف انرژی کولر که روی برچسب مصرف انرژی محصول مشخص شده است دقت کنید. مدل های اینورتر نیز نسبت به مدل های معمولی قیمت بالاتری دارند اما تا 60 درصد انرژی برق کمتری نسبت به مدل های معمولی مصرف می کنند.

تفاوت اصلی کولرهای اینورتر با کولر گازی معمولی در قابلیت تنظیم دور اتوماتیک کولر گازی است. مدل های معمولی کولر گازی ها با دور ثابت کار می کنند و زمانی که دمای محیط به دمای تعیین شده برسد، موتور خاموش می شود و زمانی که ترموستات تشخیص دهد، موتور دوباره روشن می شود و شروع به کار می کند. در مدل های اینورتر کولر گازی به جای اینکه موتور به طور مدام خاموش و روشن شود، دور کمپرسور بر اساس دمای محیط تغییر می کند تا از بروز شوک الکتریکی جلوگیری کند. در نتیجه میزان مصرف انرژی و برق نیز تا حد زیادی کاهش می یابد.

مطلب پیشنهادی :

معرفی چند مدل بهترین کولر گازی برای مناطق معتدل

کولرهای گازی با ظرفیت 18000 و 24000 Btu بهترین کولر گازی برای مناطق معتدل است. در ادامه چند مدل بهترین کولر گازی برای مناطق معتدل را معرفی خواهیم کرد.

 1. کولر گازی ال جی مدل Next Fighting II 18000

کولر گازی ال جی مدل Next Fighting II 18000 اولین نسل از کولر گازی با کمپرسور دوال اینورتر است. ظرفیت این مدل کولر گازی 18000 Btu است و دارای قابلیت گرمایش و سرمایش سریع محیط است. عملکرد کمپرسور این کولر گازی با مصرف برق 60 درصد کمتر از مدل های برندهای دیگر و با صدای بسیار کم انجام می شود. در این مدل فین های کمپرسور و کندانسور، دارای روکش طلایی هستند و در برابر سایش و اکسیداسیون مقاوم هستند. این مدل و همه مدل های کولر گازی ال جی دارای سیستم تمیز کننده اتوماتیک پنل هستند. با فعال کردن این سیستم به فاصله هر چند ماه، باکتری های موجود در پنل از بین رفته و در نتیجه در زمان فعالیت کولر، هوای محیط سالم باقی می ماند.

 1. کولر گازی سامسونگ مدل AR25MSFHEWK/HC

کولر گازی سامسونگ مدل AR25MSFHEWK/HC یکی از بهترین مدل های کولر گازی موجود در بازار است که مجهز به کمپرسور اینورتر T2 است. این مدل کولر گازی سامسونگ دارای اینورتر 8 قطبی نسل جدید است که مانع از روشن و خاموش شدن اتوماتیک کولر گازی می شود که منجر به کاهش چشمگیر مصرف انرژی می شود و از وارد شدن شوک الکتریکی به موتور هم جلوگیری شود. در این مدل از تکنولوژی محافظ سه گانه استفاده شده است که موجب تثبیت ولتاژ برق می شود که مانع از آسیب دیدگی کولر و کمپرسور بر اثر نوسانات برقی می شود و در نهایت طول عمر دستگاه را افزایش داده و عملکرد کولر نیز بهبود میابد.

مطلب پیشنهادی :

 1. کولر گازی گری 18000 بی تی یو مدل اکسنت

کولر گازی گری 18000 بی تی یو مدل اکسنت، همان طور که مشخص است دارای ظرفیت 18000 Btu است و برای خنک کردن فضایی با مساحت 40 متر مربع است. در این مدل از کولر گازی گری از کمپرسور روتاری کلاس آب و هوایی T1 استفاده شده است و همین مورد آن را به یک کولر قدرتمند و کارآمد تبدیل کرده است. در این کولر از گاز مبرد R410a استفاده شده است که موجب می شود تا علاوه بر راندمان کاری بالا و مصرف برق بهینه برای محیط زیست نیز بسیار کم خطر باشد.

دکمه بازگشت به بالا