استان هامدیریت کسب و کار

اصول مهم و نکات کاربردی در بازسازی ساختمان

اصول مهم و نکات کاربردی در بازسازی ساختمان | قبل از مطالعه این مقاله، بازسازی منزل خود را شروع نکنید!

تصمیم گیری در اجرا و نوع پوشش دیوارها

بازسازی با قرارداد پیمان :در این مرحله بیشتر به بحث طراحی دکوراسیون داخلی پرداخته می‌شود. شما گزینه‌های بسیاری پیش رو دارید که باید یکی را به عنوان پوشش دیوار خود انتخاب کنید. پنل‌های دکوراتیو سه بعدی، پوستر سه بعدی، دیوار پوش، سنگ دکوراتیو، شیشه تزیینی، تایل آلومینیومی و کاغذ دیواری و بسیاری از گزینه‌های دیگر، همه از جمله گزینه‌هایی برای انتخاب هستند که در این مرحله در می‌توانید بهتین نوع پوشش را برای دیوار منزل خود انتخاب کنید. البته بهتر است قبل از انتخاب نوع پوشش، حتما نمونه کار‌های اجرا شده مختلف و متنوعی که ما به شما ارائه می‌دهیم را به دقت بررسی کنید و با توجه به اصول معماری داخلی تصمیم گیری کنید.

اصول مهم و نکات کاربردی در بازسازی ساختمان

نحوه چیدمان و طراحی منزل

هرچقدر هم که برای بازسازی داخلی منزل خود هزینه کرده باشید، زمانی این هزینه دارای ارزش می‌باشد که با نحوه چیدمان و طراحی داخلی منزل شما دارای هارمونی باشد و باعث زیبایی هر چه بیشتر منزل شما شود. برای این منظور، شما باید در بازسازی داخلی منزل خود طراحی و نحوه چیدمان دکوراسیون داخلی جدید و زیبایی را در نظر بگیرید. به خاطر داشته باشید که طراحی مبتکرانه در بازسازی داخلی بسیار حائز اهمیت می‌باشد. پس باید برای آن زمان بیشتری را اختصاص دهید. برای این منظور شما باید طراحی‌های متنوع و سبک‌های مختلف را به نسبت فضای خود بسنجید.

رنگ آمیزی دیوارها و سقف

در این مرحله از بازسازی، شما باید دقت کنید که کدام نوع طراحی و نقاشی بیشتر به سلیقه و نظر شما نزدیک‌تر است. اگرچه معمولا در ایران اغلب کارفرمایان زیبایی و سادگی رنگ سفید را به طرح‌های مختلف ترجیح می‌دهند، اما با این حال رنگ‌های قرمز آبی و سبز و … نیز در معماری امروزه توسط بسیاری از کارفرمایان استفاده می‌شود. با این حال انتخاب رنگ ساختمان در بازسازی داخلی منزل نیز از جمله مواردی است که کاملا بستگی به سلیقه شخصی خود شما دارد.

نوسازی کف منزل

پس از انجام مراحل بالا به طور اصولی و درست، باید یک نوع کف را برای منزل شما انتخاب کنیم و باید در نظر داشته باشیم که هر نوع کف، مشتری منحصر به فرد خود را دارد. برای بدست آوردن اطلاعات بیش‌تر در این مورد می‌توانید مقاله بهترین کفپوش برای هر نوعی از ساختمان را بخوانید. همچنین مشاوران گروه ماچوب نیز شما را در انتخاب بهترین کفپوش برای منزلتان یاری خواهد کرد و پس از انتخاب بهترین مدل کفپوش برای منزلتان آن را به بهترین نحو اجرا خواهیم نمود

بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه از دید معماران قلب خانه می‌باشد و معمولا خانم‌های ایرانی بیشترین زمان را در این فضا می‌گذرانند و آشپزخانه در زیبایی دکوراسیون داخلی منزل سهم بسزایی دارد. بخصوص امروزه که آشپزخانه‌ها بصورت اپن می‌باشند بیشتر در معرض دید هستند. بازسازی آشپزخانه امروزه شامل تعویض کابینت‌ها، تخریب دیوار‌ها، تخریب آرک‌های قدیمی و رابیتس کاری‌ها، نوسازی و یا حتی در صورت لزوم جابه جایی لوله کشی‌ها، کف سازی، کاشی بین کابینتی و … می‌باشد.

اگر شما قصدی کلی در بازسازی آشپزخانه شامل اسباب و وسایل موجود در آشپزخانه، کابینت ها، پرده ها، کف و وسایل برقی داشته باشید بسیار پر هزینه خواهد شد.

ولی به روش‌های دیگر نیز می‌توان در آشپزخانه تغییرات ایجاد نمود و مجبور نیستید که برای ایجاد این تغییرات هزینه‌ی زیادی پرداخت کنید و مبلغ زیادی را کنار بگذارید.

روش‌های هوشمندانه‌ای برای ایجاد تغییر و تحول و نو‌تر به نظر رسیدن آشپزخانه وجود دارد. شما با این تغییرات ساده، آشپزخانه قدیمی خود را به محیطی جدید و مدرن تبدیل می‌نمایید؛ و در نظر داشته باشید که جهت تعویض کابینت‌ها اگر شما طرفدار سبک کلاسیک می‌باشید کابینت ممبران پیشنهاد ما به شما می‌باشد و اگر طرفدار سبک مدرن هستید کابینت‌های گلاس را پیشنهاد می‌کنیم.

نکات مورد توجه در بازسازی آشپزخانه:

  • نوسازی درب‌های کابینت
  • استفاده از ابزار‌ها و وسایل جدید و مدرن
  • نو سازی کف آشپزخانه
  • تعیین مناسب ارتفاع کابینت‌ها
  • ساختن یک کانتر زیبا برای ورودی آشپزخانه
  • استفاده کردن از ساختار جزیره‌ای
  • همخوانی داشتن با دیگر اجزای خانه

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

در بازسازی حمام و سرویس بهداشتی اگر کارشناسان بعد از بازدید از حمام و سرویس بهداشتی این تشخیص را دادند که باید شیرآلات و تاسیسات آن تعویض گردد بهتر است که این کار انجام شود با اینکه برای جابه جایی شیرآلات و تاسیسات و تعویض لوله‌ها هزینه زیادی را در بر دارد خصوصا اگر این جا به جایی از یک دیوار به دیوار دیگری باشد که اگر بودجه و هزینه تغییرات برای کارفرما امکان نداشت می‌توان برای بازسازی آن‌ها اجسام بزرگ را در جای خودشان نگه می‌داریم و با آن چیزی که حداقل آن امکان دارد کار بازسازی ساختمان را شروع کنیم که با این کار طراح و کارشناسان ما با خلاقیت و بدون اینکه چیزی را جا به جا کنند می‌توانند تغییرات زیادی را به وجود بیاورند به فرض مثال برای بازسازی یک وان حمام قدیمی اگر بنا به بفرض قصد جا به جایی آن را داشته باشیم بدون در نظر گرفتن هزینه جابه جایی و تغییر لوله کشی‌ها و جابه جایی تمام وسایل و خرابی‌هایی که برایمان پیش می‌آورد باید از جابه جایی آن صرف نظر کرد و می‌توان همان وان قدیمی را با براق کردن و صیقل دادن رویه آن با نصف مبلغ جابه جایی جذابیت، سادگی و زیبایی را در فضای این حمام به وجود آورد.

برای بازسازی سرویس بهداشتی و حمام در درجه اول باید اولویت بندی نمود، از جمله متداول‌ترین مراحلی که در فرایند بازسازی حمام و سرویس بهداشتی انجام می‌گیرد اول عایق بندی دیوار و کف‌ها، تعمیر لوله کشی‌ها و تاسیسات، نقاشی دیوار‌ها و تعویض کاشی‌ها، تعویض شیر آلات ها، بازسازی تهویه این مکان‌ها، جابه جایی کاسه توالت با فرنگی و طراحی قفسه‌ها و…. می‌باشد. البته باید به این نکته توجه نمود که این فضا‌ها را با عناصری کم هزینه باید تزئین نمود به فرض مثال می‌توان برای زیبا‌تر کردن فضای داخلی یک حمام از یک گلدان، حوله و یک قالیچه مناسب استفاده کرد و آراستگی و زیبایی خاصی را به حمام داد.

بازسازی اتاق خواب

بازسازی اتاق خواب معمولا به نسبت فردی که از آن اتاق استفاده می‌کند انجام می‌پذرید. معمولا در اتاق خواب کودک به خصوص اتاق کودک دختر از رنگ‌های روشن و شاد استفاده می‌شود. در منزل‌های قدیمی معمولا کمد دیواری‌ها از طریق دیوار کشی و چهارچوب فلزی انجام می‌شد که این مصالح و قطر دیوار‌های کمد‌ها فضای زیادی از اتاق را اشغال می‌نمود، اما امروزه در بازسازی اتاق خواب از کمد دیواری‌های ام دی اف که قطر دیوار‌های آن‌ها بسیار کم، اما با مقاومت بالا می‌باشد استفاده می‌شود.

در نظر داشته باشید که در فرایند بازسازی اتاق خواب ابتدا محل قرارگیری و ابعاد کمد دیواری را مشخص می‌کنند. کمد دیواری یکی از مهمترین عناصر یک اتاق خواب می‌باشد که اندازه و متراژ آن وابسته به تخت خواب می‌باشد، به فرض مثال اگر تخت خواب یک نفره باشد کمد دیواری بزرگ‌تر و متراژ آن می‌باشد و اگر تخت خواب دو نفره باشد کمد دیواری کوچک‌تر در نظر گرفته می‌شود. ابعاد تخت یک نفره به صورت استاندارد ۹۰ * ۲ می‌باشد و ابعاد تخت دونفره ۱.۶۰ * ۲ می‌باشد که نسبت به این ابعاد می‌توانید در بازسازی اتاق خواب محل قرارگیری کمد دیواری را و چیدمان کلی اتاق خواب را مشخص کنید.

محل قرارگیری کمد دیواری

در فرایند بازسازی اتاق خواب ابتدا محل قرارگیری و ابعاد کمد دیواری را مشخص می‌کنند. کمد دیواری یکی از مهمترین عناصر یک اتاق خواب می‌باشد که اندازه و متراژ آن وابسته به تخت خواب می‌باشد، به فرض مثال اگر تخت خواب یک نفره باشد کمد دیواری بزرگ‌تر و متراژ آن می‌باشد و اگر تخت خواب دو نفره باشد کمد دیواری کوچک‌تر در نظر گرفته می‌شود. ابعاد تخت یک نفره به صورت استاندارد ۹۰ * ۲ می‌باشد و ابعاد تخت دونفره ۱.۶۰ * ۲ می‌باشد که نسبت به این ابعاد می‌توانید در بازسازی اتاق خواب محل قرارگیری کمد دیواری را و چیدمان کلی اتاق خواب را مشخص کنید.

استودیو معماری آشینه

استودیو معماری آشینه یک استودیو جوان در حوزه معماری، بازسازی ساختمان و دکوراسیون به شمار می‌رود البته با سابقه‌ای طولانی و پیشینه‌ای حدود ۴ سال در حوزه عمران و ابنیه، در سال ۲۰۱۹ بر آن شدیم تا با توجه به تجارب بسیار مفید و ارزشمند در حوزه عمران نگاهی تخصصی تر، جامع‌تر به رشته معماری داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی داشته باشیم و این شد سنگ‌بنای گرد هم آمدن نیرو‌های جوان، خلاق و ایده پرداز آشینه در راستای تلاشی گروهی به منظور رشد و اعتلای هنر معماری. در استودیو آشینه معتقدیم بایستی استراتژی معمار بر سلیقه، سبک و نگاه خاص او پیشی بگیرد و با ابزاری علمی و نگاهی واقع گرایانه طراحی صورت پذیرد.

استودیو معماری آشینه با بکارگیری شبیه سازی‌های واقع گرایانه از پروژه‌ها با استفاده از نرم افزار‌های تخصصی روز دنیا طرح کامل منطبق با هدف پروژه را قبل از اجرا به کارفرما ارائه خواهد کرد و این امر باعث شده است که تصور احساس رضایت وصف ناپذیر کارفرما برای ما حسی خوشایند فراهم آورد. استودیو معماری آشینه همواره کلیه متریال‌ها، اکسسوری‌ها و المان‌های موجود در بازار داخلی و خارجی را رصد می‌کند تا با توجه به نیاز هر پروژه به خواست کارفرما بتوان بهترین گزینه‌ها را بررسی و ارائه نماید

دکمه بازگشت به بالا