عمومیمدیریت کسب و کار

خرید انواع هارد اکسترنال با گارانتی سازگار

چرا از هارد دیسک اکسترنال باید استفاده کنیم؟

این نوع هاردها قابل حمل هستند و استفاده ساده‌ای دارند و می‌توانند فضای ذخیره سازی زیادی را در اختیار شما قرار دهند. شما می‌توانید هارد اکسترنال وسترن دیجیتال خود را همراه داشته باشید و هر کجا که خواستید تعداد زیادی از فایل‌ها را در آن ذخیره کنید. یکی دیگر از مزایای داشتن هارد دیسک اکسترنال این است که می‌توانید آنها را از یک سیستم به سیستم دیگر انتقال دهید؛ در نتیحه برای اشتراک گذاری فایل‌های بزرگ بسیار عالی هستند.

به دلیل داشتن ظرفیت‌های بزرگ ذخیره سازی (اغلب در حجم ترابایت)، معمولا هارد دیسک‌های اکسترنال برای ذخیره فایل‌های بکاپ استفاده می‌شوند. استفاده از یک برنامه پشتیبان گیری برای تهیه نسخه بکاپ از مواردی از قبیل موسیقی، فیلم یا مجموعه‌ای از عکس‌ها در هارد دیسک اکسترنال، برای نگهداری ایمن جدا از نسخه اصلی معمول است تا از پاک کردن و حذف تصادفی جلوگیری شود.
حتی اگر برای اهداف بکاپ گیری از هارد اکسترنال استفاده نشود، هارددیسک اکسترنال روشی ساده برای توسعه فضای ذخیره سازی سیستم شما است بدون اینکه نیازی به باز کردن کیس کامپیوتر داشته باشید و یا بدنه لپ تاپ خود را از هم جدا کنید.

اگر سیستم شما همیشه هشدارهایی مربوط به فضای هارد کم را به شما اعلام می‌کند و یا با کند شدن سیستم مواجه هستید، چونکه سیستم شما به سختی کار می‌کند و فضای ذخیره سازی در اختیار ندارد، احتمالا زمان آن رسیده تا برای  خرید هارد دیسک اکسترنال اقدام کنید تا بتوانید برخی از فایل‌ها خود را به آن انتقال دهید. فایل‌های موجود را در آن ذخیره کنید و هارد دیسک اصلی خود را خالی کنید.

همچنین می‌تواند برای تامین فضای ذخیره سازی بیشتر در کل شبکه استفاده شود (هر چند که استفاده از هارد دیسک‌های اینترنال معمولا در این سناریوها متداول‌تر هستند)، این نوع دستگاه‌های ذخیره سازی شبکه می‌توانند به صورت همزمان توسط تعداد زیادی از کاربران قابل دسترس باشند و غالبا راهی برای اشتراک گذاری اطلاعات مورد نیاز کاربران در یک شبکه است تا از ارسال ایمیل یا بارگذاری اطلاعات به صورت آنلاین جلوگیری شود.

خرید انواع هارد اکسترنال با گارانتی سازگار

مقایسه هارد دیسک اینترنال و هارد دیسک اکسترنال

هارد‌دیسک‌های اینترنال مستقیما به مادربرد متصل می‌شوند؛ در حالی که هارد‌دیسک‌های اکسترنال ابتدا به قسمت خارجی کامیپوتر و بعد به مادربرد وصل می‌شود. این قابلیت باعث می‌شود که نصب هارد اکسترنال در عرض چند دقیقه انجام شود. سیستم عامل‌ها و فایل‌های نصب نرم‌افزار به طور معمول در هارد‌دیسک‌های اینترنال نصب می‌شوند. در حالی که هارد دیسک اکسترنال برای ذخیره فایل‌های غیر سیستمی مانند عکس‌ها، فیلم‌ها، اسناد و فایل‌های دیگر استفاده می‌شود.

هارد دیسک‌های اینترنال انرژی مورد نیازشان را از منبع تغذیه داخل یک سیستم کسب می‌کنند. ولی نوع اکسترنال آن از طریق کابل دیتا و یا از طریق منبع تغذیه AC انرژی مورد نیاز خود را دریافت می‌کنند. اگر از هارد دیسک اکسترنال برای نگهداری اطلاعات خود استفاده می‌کنید، داده‌های شما به سادگی در معرض خطر قرار می‌گیرند، چونکه شما به طور کلی آن را روی میز خود قرار می‌دهید و سرقت آن بسیار ساده‌تر است. این متفاوت از یک هارد اینترنال است که برای دسترسی به آن باید کیس کامیپوتر از هم باز شود. هارد دیسک‌های اکسترنال به طور کلی قابل جابجایی هستند و چون این دستگاه‌ها دارای قطعات مکانیکی هستند به راحتی خراب می‌شوند؛ در حالی که هاردهای SSD، ها از جمله هستند که به این نوع آسیب دچار نمی‌شوند.

نحوه استفاده از هارد اکسترنال

استفاده از هارد اکسترنال به راحتی وصل کردن یک سر کابل دیتا به هارد و وصل کردن سر دیگر کابل به سیستم است که معمولا در هارد دیسک‌های اکسترنال مبتنی بر USB به پورت USB متصل می‌شوند.در صورت نیاز به کابل برق باید به پریز برق وصل شوند. به طور معمول، در اکثر سیستم‌ها فقط چند دقیقه طول می‌کشد تا محتویات هارد دیسک اکسترنال روی صفحه نمایش داده شود؛ در این مرحله می‌توانید شروع به انتقال فایل‌ها از سیستم به هارد و یا بلعکس کنید.

از نظر نرم‌افزاری شما تقریبا به همان روشی که از یک هارد اینترنال استفاده می‌کنید، می‌توانید از هارد دیسک اسکترنال هم استفاده کنید، تنها تفاوت در نحوه دسترسی سیستم عامل به هارد است. از آنجا که اکثر سیستم‌های کامپیوتری فقط یک هارد دیسک دارند که به عنوان درایو اصلی استفاده می‌شود، استفاده از یک هارد اکسترنال برای ذخیره فایل‌ها، کپی کردن فایل‌ها از یک پوشه به پوشه دیگر، حذف داده‌ها و غیره گیج کننده نیست. با این حال استفاده از هارد دیسک اکسترنال به عنوان درایو دوم ممکن است برای کاربران آماتور کمی سخت باشد.

خرید هارد اکسترنال

دقیقا مانند هارد دیسک‌‌های اینترنال، هاردیسک اکسترنال در فرم فکتورها و ظرفیت‌های مختلفی عرضه می‌شود، بنابراین دارای قیمت‌های متفاوتی هستند. شما ابتدا باید مشخص کنید که از هارد دیسک اکسترنال می‌خواهید برای چه کاری استفاده کنید. این به هر دو محیطی که شما از آن استفاده می‌کنید و مواردی که روی آن ذخیره می‌کنید اشاره دارد.

برخی از هاردیسک‌های اکسترنال برای کاربرانی ساخته شده‌اند که ممکن است هارد از دستشان رها شود و یا اینکه چیزی روی آن بریزد و یا اینکه هارد از دستشان در آب می‌افتد. اگر به یک هارد دیسک اکسترنال نیاز دارید باید به دنبال گزینه‌هایی که ضد آب، ضد شوک و ضد ضربه هستند بگردید.

نکته دیگری که باید در مورد آن فکر کنید این است که به چه مقدار فضای ذخیره سازی نیاز دارید. اگر فیلم‌های HD زیادی دارید که می‌خواهید در هارد خود ذخیره کنید، باید گزینه‌هایی که دارای ظرفیت‌های بسیار بالایی هستند را انتخاب کنید. در اینجا یک راهنمای کلی وجود دارد که می‌توانید بسته به آنچه که در HDD اکسترنال ذخیره می‌کنید، دنبال کنید تا بدانید چه فضایی مناسب کار شما می‌باشد.

  • ذخیره اسناد – هارد 80 گیگابایتی
  • ذخیره موسیقی – هارد 80 تا 120 گیگابایتی
  • ذخیره نرم افزار – هارد 120 تا 320 گیگابایت
  • ذخیره فیلم – هارد 320 گیگابایت تا 1 ترابایت
  • ذخیره فیلم‌های 4K – هارد 1 تا 2 ترابایت یا بیشتر

البته هارد اکسترنال مناسب بسیار وابسته به چیزی است که شما می‌خواهید از آن استفاده کنید. در حالی که ممکن است یک نفر دارای مجموعه موسیقی زیر 100 گیگابایت باشد، ممکن است فردی دیگر دارای موسیقی‌های 600 گیگابایتی باشد. شاید شما حتی بخواهید از همان هارد برای ذخیره فیلم‌های خانگی جدید خود استفاده کنید و یا اینکه بخواهید از آن در ماشین‌های مجازی خود استفاده کنید.

شما باید به این نکته توجه داشته باشید که چرا به فضای ذخیره سازی اضافی نیاز دارید و چیزهایی که ممکن است در آینده به آنها نیاز داشته باشید کدام است. احتمالا عاقلانه‌ترین کار این است که یک هارد دیسک بزرگتر از آنچه که در حال حاضر نیاز دارید را خریداری کنید تا نیازهای آینده خود را پوشش دهید.

بنابراین، اگر مطمئن نیستید که قرار است روی هارد خود چه چیزی را ذخیره کنید، پس چگونه باید برای خرید هارد اکسترنال اقدام کنید؟ با یک ابزار آنالیز فضای هارد دیسک شروع کنید تا میزان فضای هارد دیسک فعلی خود را اسکن کنید تا ببینید که به چه مقدار فضای ذخیره سازی نیاز دارید، فایل‌هایی که قصد انتقال به هارد دیسک جدید خود دارید، فضای اشغال شده را محاسبه کنید و آن را دو برابر کنید.

به عنوان مثال اگر می‌دانید که یک مجموعه موسیقی 600 گیگابایتی دارید باید آن را در دو ضرب کنید و یک هارد دیسک 1200 گیگابایتی خریداری کنید. اگر فکر می‌کنید که فیلم‌هایتان فقط 200 گیگابایت فضای ذخیره سازی نیاز دارد، یک هارد دیسک اکسترنال 500 گیگابایتی خریداری کنید. به طور مشابه در حالی که ممکن است در حال حاضر به هارد دیسکی که از رابط USB 3.0 استفاده می‌کند نیاز نداشته باشید؛ ممکن است زمانی که سیستم کامیپوتری خود را ارتقاء می‌دهید این مورد را هم در نظر داشته باشید تا از سرعت انتقال بالاتر بهره ببرید.

مقایسه هارد SSD و HDD

ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که یک هارددیسک اکسترنال خریداری کنید یا یک هارد اس‌اس‌دی اکسترنال؟ در جواب باید گفت با وجود اینکه هاردهای اس‌اس‌دی دارای قطعات متحرک نیستند و احتمال خرابی آنها بسیار کمتر است؛ اما برای ظرفیت‌های کمی که دارند به هزینه بیشتری احتیاج دارند.

هارد‌دیسک‌های اکسترنال معمولا ظرفیت‌های بالایی را با قیمت پایین‌تر در اختیار شما قرار می‌دهند و برای ذخیره طولانی مدت اطلاعات مانند نگهداری نسخه‌های بکاپ گزینه‌ای ایده‌آل‌تر هستند. به طور کلی هاردهای اس‌اس‌دی در طرفیت‌های کمتر از هارددیسک‌ها تولید می‌شوند. چنانچه این موارد برای شما مسئله ساز نیست می‌توانید برای خرید هارد اکسترنال SSD اقدام نمایید، در غیر این صورت بهترین گزینه برای شما خرید هارد دیسک اکسترنال می‌باشد

خرید هارد اکسترنال ارزان

جواب این سوال خیلی ساده هست ، ببینید اگر شما از لب تاب یا کامپیوتر برای آرشیو کردن اطلاعاتتون از قبیل فیلم های خانوادگی یا سینمایی و تصاویر استفاده می کنید ، قطعا بعد از مدتی شاهد این خواهید بود که سیستم شما بخاطر کمبود فضای مورد نیاز برای داده هایی که روی هارد دیسک ذخیره کردید به شدت کند میشه ، و جدا از این مورد هم دیگه نمی تونید اطلاعات جدیدی روی هارد دیسک خودتون ذخیره کنید.

که در این صورت در روش های قدیمی پیشنهاد می شد که به سراغ خرید و اطلاع از ها یا  اگر از کامپیوتر استفاده می کردید به سراغ تعویض یا خرید دیسک حافظه کامپیوتر خودتون برید و به ظرفیت بالا تر ارتقا بدید یا اینکه یک درایو دیگر هم بر روی سیستم شخصی یا اداریتون نصب کنید. که این مورد برای شما دردسر های زیادی و البته هم مناسب هست نسبت به کارایی ایجاد می کرد و اتفاقا باعث میشد که سرعت کامپیوتر شما کند تر بشه.

اما با خرید البته با قیمت ارزان میتونید ضمن حفظ اطلاعات قبلیتون اونها رو هم هر جا که خواستید جا به جا کنید !! چطور ؟؟؟ قیمت حافظه اکسترنال نسبت به کارایش واقعا کمه چونه این دیسک قابل حمل هست و می تونید درایو رو درون کیف یا جیب خودتون قرار بدید با اینکه ممکنه هزار گیگابایت اطلاعات هم درونش باشه !!! جالب نه ؟ با ما همراه باشید تا بیشتر روی هارد خارجی، زوم و صحبت کنیم.

هارد دیسک اکسترنال چگونه کار میکند ؟

درایو های اکسترنال بخاطر اندازه های کوچک و وزن پایینی که دارند به راحتی قابل حمل کردن هستند و شما میتوانید با استفاده از کابل های USB که سرعت بسیار بالایی در انتقال اطلاعات دارند ، درایو خود را به انواع تلوزیون های هوشمند و سیستم های کامپیوتری جهت انتقال یا برداشت داده ها وصل کنید.

سرعت انتقال اطلاعات هارد قابل حمل

شاید برای شما هم پیش اومده که هنگام کپی کردن چند فیلم یا انتقال نرم افزار های سنگین به سایر سیستم های خودتون ساعت ها منتظر متقل شدن این اطلاعات روی فلش مموری ها یا مموری کارت بوده اید که واقعا کاری حوصله سر بر و غیرقابل تحمل هست. اما هارد دیسک های اکسترنال همانطور که ذکر کردیم از درگاه یو اس بی برای اتصال به وسایل دیجیتال استفاده می کنند.

در بهترین نوع این درگاه ها به نام USB 3.0 تجهیز شده اند که سرعتی بی نظیر برای خواندن و نوشتن اطلاعات رو دارن و توان انتقال اطلاعات با سرعت های 5/GBs که غیرقابل تصور هست رو با درگاه  اختصاصی یو اس بی تری خودشون برای شما به ارمغان میارن و به راحتی میتونید سنگین ترین اطلاعات رو در کمترین زمان ممکن کپی کنید.

و در جیب مبارکتون قرار بدید، که نسبت به قیمت هارد اکسترنال که تقریبا در حد معمول قرار داره واقعا فوق العاده هست. نکته جالب هم اینجاست که در مودم روتر های جدید از همین درگاه یو اس بی تری برای اشتراک فایل های درایو ها به صورت وای فای در شبکه استفاده میشه که میتونید برای قیمت مودم از وبسایت فو بیست FO20 کمک بگیرید.

قیمت hard external ذخیره سازی اطلاعات

اینو می دونستید که هارد های اکسترنال ارزان قیمت و حتی قیمت های بالاتر هم میتونن از اطلاعات شما به خوبی محافظت کنن ؟ چطور؟؟؟ تمامی هارد درایو های اکسترنال که از شرکت های معروف ماننده وسترن دیجیتال ، وریتی و… تولید و توزیع می شوند به صورت پیش فرض دارای نرم افزار های رمز نگاری اطلاعات هستند که در صورت استفاده از این نرم افزار ها میتوانید تمامی داده های خود مانند فیلم،عکس، سند و … را به صورت رمزنگاری شده درون هارد اکسترنال قرار بدید که اگر بخواهید این اطلاعات رو رویت کنید باید پسوردی که بر روی نرم افزار قرار داده اید را وارد کنید در غیر این صورت اجازه دسترسی به اطلاعات را نمی دهد!!!!

این ویژگی برای جلوگیری از افشای اطلاعات هنگام سرقت این تجهیزات ذخیره سازی قرار داده شده و باید خیالتون رو هم راحت کنم که فرد سارق یا متجاوز اگر بخواهید از حافظه اکسرتال استفاده کنید باید حتما از گزینه بازنشانی رمز عبور استفاده کنه که تمام اطلاعات شما به صورت ایمن پاک خواهند شد و در دسترس فرد دیگری قرار نخواهند گرفت.  راستی میتونید از مقاله فو بیست بلاگ برای ایجاد پسورد روی درایو خودتون استفاده کنید.

خرید هارد خارجی

قیمت هارد اکسترنال با توجه به نوع آن قابل تغییر است به طور مثال اگر شما می خواهید برای آرشیو یا نصب کردن جانبی بازی های کامپیوتری در لب تاب و سیستم کامپیوتری خود از حافظه های جانبی اکسترنال استفاده کنید باید به سراغ هارد درایو هایی با سرعت خواندن اطلاعات بالا و همچنین ظرفیت بالای 1 ترابایت بروید که در هنگام استفاده به صورت مجازی به این دستگاه ها فشار کمتری وارد شود و به مشکل های مانند: کمبود فضای ذخیره سازی با توجه به افزایش حجم بازی های کامپیوتر بر نخورید.

هارد اکسترنال 500 گیگابایت

خرید هارد اکسترنال 500 گیگابایت یک زمان روی بورس بود چرا که مردم به دنبال ظرفیت های پایین برا مصارفی چون هارد برای دروس کنکوری و آرشیو فیلم مراسمات بودند ، اما متاسفانه باید ذکر کنیم اکثر دیسک های اکسترنالی که در ظرفیت های 500 گیگابایت تولید میشوند به علت افزایش چشم گیر حجم اطلاعات به زودی پر شده و شما نیازمند خرید هارد 1 ترا می باشید و جدا از این مورد هم در بعضی از موارد مشاهده شده که حافظه های ریفیر شده به مشتریان در قالب درایو اکسترنال اصلی فروخته شده است.

قیمت هارد اکسترنال 1 ترابایت

همانطور که می دانید هارد دیسک ها در ظرفیت های مختلفی از 100 گیگابایت تا 10 ترابایت تولید و در بازار توزیع شده اند که  می توانید بر حسب نیاز خود یکی از این ظرفیت ها را انتخاب و سپس به خرید آن بپردازید ، اما رنج هزینه حافظه اکسترنال 1 ترا چقدر است؟ متاسفانه با وضعیتی که هم اکنون در بازار ایران وجود دارد نمی توان قیمتی دقیق و ثابت اعلام کرد ولی از حدود 1 میلیون تومان تا 1 میلیون پانصد هزار تومان متغیر می باشد که می توانید از فروشگاه های اینترنتی  مانند فوبیست خرید خود را انجام دهید.

خرید اینترنتی هارد اکسترنال با گارانتی

از گذشته تا کنون ضمانت در هنگام خرید جنس حرف اول را میزند، چراکه خیال مشتری را بابت جنس مرغوب راحت میکند و مشتری میداند که اگر به دلیلی جنسی که خریداری کرده دچار اسیب های غیر از فیزیکی شود میتواند به پشتیبانی فروش ان کالا مراجعه کند. البته شایان ذکر می باشد که قیمت هارد اکسترنال بسته به شرکت گارانتی کننده نیز تغیر می کند. اگر به دنبال تهیه هارد اکسترنال یا هر گونه تجهیزات ذخیره سازی دیگری هستند حتما حتما از دارا بودن ویژگی گارانتی آن جنس اطمینان حاصل کنید . چرا ؟

به دلیل اینکه اگر مشکلات نرم افزاری یا ویروس های کامپیوتری باعث اختلال در عملکرد محصول شما شوند به خیال راحت می توانید به شرکت گارانتی کننده هارد دیسک خود مراجعه کنید و از خدمات پس از فروش محصول استفاده نماید. خوشبختانه تمامی حافظه های ذخیره سازی اکسترنال فروشگاه فو بیست دارای گارانتی های چند ساله می باشند که خیال شما را بابت خرید هارد اکسترنال اصلی راحت کنند و این اطمینان را به شما بدهند . همچنین فروشگاه فو بیست حتی در خدمات پس از فروش اجناس خود با شما همراه می باشد.

منبع: سازگار ارقام

دکمه بازگشت به بالا