اقتصادیمدیریت کسب و کار

چگونه به یک تریدر حرفه ای در ارزهای دیجیتال تبدیل شویم؟

ترید ارز دیجیتال چیست؟

تیترهای محتوای این خبر نمایش تیترها

قبل از اینکه روش تحلیل فارکس را بشناسید، ابتدا باید درباره اینکه ترید کمی صحبت کنیم. ترید یک کلمه لاتین در معنی عام به معنی تجارت و داد و ستد است. ترید در زبان معامله گری در بازارهای مالی نیز تقریباً به همین معنی است و بیشتر از آن برای خرید و فروش در این بازارها استفاده می‌شود. ترید ارز دیجیتال نیز به معنی خرید و فروش ارز دیجیتال در بازار رمز ارزها است.

“البته باید خاطر نشان کنیم که ترید و ترید کردن تنها مختص بازار رمز ارزها نبوده و در سایر بازارهای مالی نیز می‌توان از این عنوان استفاده کرد. برای مثال شما می‌توانید با سپری کردن تبدیل به تریدر بورس تهران شوید.  گذرندان دوره افتتاح حساب فارکس و تریدر فارکس نیز شما را تبدیل به تریدر بازار فارکس خواهد کرد.”

تریدر ارز دیجیتال چیست؟

اما حالا نوبت به تعریف می‌رسد. احتمالاً اگر در هنگام مطالعه بند قبلی چرت نزده و خواب نمانده باشید، به خوبی می‌توانید یک تریدر رمز ارزها را از تریدر بازار بورس تشخیص بدهید. اما مجبور هستیم تا به فکر بچه های حواس پرتی که ته کلاس مینی دوره آموزش ما نشسته‌اند، این مفهوم را نیز تعریف کنیم. البته شما حتماً از این دسته از هم شاگردی هایتان نیستید!!

کسی که در بازار ارز دیجیتال به صورت فعال حضور داشته و دائماً در حال خرید و فروش رمز ارزهای مختلف است، با عنوان تریدر ارز دیجیتال شناخته می‌شود. البته این مفهوم کمی انتزاعی است و خیلی نمی‌توان به آن به صورت ۰ و ۱ نگاه کرد. کسی که یک رمز ارز را خریداری کرده و هر سه ماه یک بار آن را عوض می‌کنند، خیلی تیپ تریدر شدن ندارند. اما با این حال اینکه این افراد را نیز تریدر رمز ارز بدانیم یا خیر، بیشتر سلیقه ای است.

“هر کسی که در بازار رمز ارزها مشغول انجام معامله است، تریدر ارز دیجیتال شناخته می‌شود.”

چگونه به یک تریدر حرفه ای در ارزهای دیجیتال تبدیل شویم؟

چگونه یک تریدر شویم؟

چگونه تریدر شویم و تریدر بمانیم؟ جالب است که همه دنبال پاسخ به این پرسش هستند که چگونه یک تریدر شویم ؟ هیچ کسی به دنبال این نیست که چگونه تریدر بمانیم. اما ما در این بند به شما توضیح خواهیم داد که چگونه تریدر ارز دیجیتال شوید و در بندهای بعدی سعی خواهیم کرد که شما را یک تریدر در این بازار باقی نگه داریم.

“تریدر شن بسیار ساده است، چیزی که بازار کم دارد، تریدر ماندن است.”

برای اینکه بتوانید در بازار رمز ارزها تبدیل به یک معامله گر شوید، بهتری مکان شروع از همین مقاله است.

 • ابتدا باید مراحل تبدیل شدن به آن را بدانید.
 • سپس نوبت به شناخت ابزارها و تجهیزات لازم برای تریدر شدن است.

شما می‌توانید با آموزش تحلیل ارز دیجیتال و تمرین کردن به خوبی با این بازار آشنا شوید. سپری کردن یک دوره ساده و یا خرید می‌تواند شما را تبدیل به یک تریدر کند.

مراحل تریدر شدن

در آموزش فارکس؛ اولین قدم برای تبدیل شدن به تریدر ارز دیجیتال شناخت نقشه راه است. اینکه در این مسیر ممکن است چه چالش های پیش روی شما باشد، در همین اولین قدم شناخته خواهند شد. شناخت مسیر باعث می‌شود تا برنامه ریزی دقیقی برای تبدیل شدن به تریدر داشته باشید. از این رو در ادامه مراحل تریدر شدن را به صورت جزئی و دقیق با هم مرور می کنیم.

در اولین مرحله باید آموزش بینید.

آموزش تریدر شدن.

خیلی ساده است باید در یک دوره آموزش تریدر ارز دیجیتال ثبت نام کنید.

در این دوره شما با نحوه و سایر ارزهای دیجیتال آشنا خواهید شد. شناخت روش های تحلیلی ارزهای دیجیتال یکی از مهم ‌ترین قدم ها برای تبدیل شدن به یک تریدر است.  البته برای کسانی که به دنبال تبدیل شدن به یک تریدر موفق ارز دیجیتال هستند و سعی دارند تا این حرفه را به صورت حرفه ای دنبال کنند، لازم است تا بهترین دوره ترید ارز دیجیتال را انتخاب کرده و سپس به مرحله بعدی بروند. البته جای نگرانی نیست. چون تا شما یکی دو ماه خود را تمام کنید، ما هم اینجا منتظر شما خواهیم ماند.

متاسفانه تریدرها خیلی با مطالعه کردن میانه خوبی ندارند. اکثر این افراد ترجیح می‌دهند تا خیلی سریع سرمایه هایی که با هزار زور و زحمت به دست آورده را وارد بازار رمز ارزها کرده و خیلی راحت آنها را تحویل یکی از تریدرهای هندی یا آفریقای جنوبی کنند. می‌دانید که تریدرهای هندی بسیار عالی عمل می‌کنند.

مطالعه کردن شما را با ابعاد جدیدی بازار رمز ارزها آشنا می‌کند. باعث می‌شود تا شما بدانید که در چه شرایطی قرار دارید و باید چه مسیری را طی کنید. با چالش های این بازار آشنا می‌شوید و می‌فهمید که چگونه باید دنبال پول و سود بیشتر باشید. مثلاً آیا شما با ۵۰ اشتباه رایج ترید ارز دیجیتال آشنا هستید؟

یکی دیگر از مراحل تبدیل شدن به تریدر ارز دیجیتال که این دست از عزیزان از آن فراری هستند و خیلی تمایلی به استفاده از این مرحله ندارند، تمرین کردن است. ما تقریباً هیچ تریدری را نمی‌شناسیم که بعد از سپری کردن دو مرحله قبلی وارد مرحله تمرین شده باشد. معمولاً مسیر تریدر شدن در میان کاربران ایرانی چیز دیگری است. آنها به این صورت عمل می‌کنند:

 1. اول از همه وارد بازار شده و ضرر می‌کنند.
 2. سپس کمی آموزش دیده و درصد کمی از ضرر را جبران، و بعد بیشتر ضرر می‌کنند.
 3. در قدم بعدی به دنبال بهترین دوره ارز دیجیتال رفته و آموزش می‌بینند تا ضرر نکنند.
 4. در مرحله بعدی نوبت ضرر کردن است.
 5. در قسمت چهارم از این سریال بدون هیچ تمرینی در بازار ضرر می‌کنند.
 6. تازه درک می‌کنند که باید کمی تمرین کنند.

آنالیز و مدیریت سرمایه و مطالعه نیز در مراحل بعدی قرار گرفته که در بین هر کدام از این مراحل یک مرحله ضرر کردن وجود دارد. خوب این هم یک نوع از مراحل تریدر شدن است.

وقتی صحبت از آنالیز می‌شود، لازم نیست تا استرس بگیرید. قرار نیست و در این مرحله معادلات ریاضی حل نشدنی فرما “ریاضی دان مشهور” را حل کنید.

آنالیز در مراحل تریدر شدن به این معنی است که شما تمام معاملاتی که قبلاً چه در بخش تمرین و چه در بخش واقعی بازار انجام داده‌اید را ارزیابی کنید. باید بدانید که:

 • چند درصد از این معاملات درست از آب در آمده‌اند.
 • خرید کدام ارزهای دیجیتال بیشتر به نفع شما می‌شود.
 • در کدام روز ها خریدهای درست بیشتری داشته‌اید.
 • در چه ساعاتی موفق تر هستید.
 • در چه تایم فریمی بهتر معامله می‌کنید.

و ده ها نکته دیگری که باید در این آنالیز به آنها برسید. این واقعیت ها به شما کمک می‌کنند که تبدیل به یک تریدر حرفه ای ارز دیجیتال شوید. البته می‌دانیم که تریدرها خیلی اهل حرف گوش کردن نیستند، اما با این حال سعی کردیم تا روش اصولی تبدیل شدن به تریدر ارز دیجیتال را به شما بگوییم. انتخاب با شما است.

·         با حجم کم معاملات را آغاز کنید

مرحله بعدی در مراحل تریدر شدن در بازار رمز ارزها شناخت بازار است. برای شناخت بازار چقدر باید هزینه کنید؟ می‌توانید تمام سرمایه های خود را وارد کرده و بعد از باخت همه آنها به تجارب ارزشمندی برسید. اما بعد از آن احتمالاً باید کاسه گدایی دست گرفته و هزینه معاملات بعدی خود را از این راه تامین کنید. اما یک راه بهتر هم وجود دارد.

“می‌توانید معاملات خود را با حجم کم آغاز کرده و تا زمانی که در بازار تبدیل به یک تریدر حرفه ای نشدید، همین روند را ادامه دهید. سپس می‌توانید همه سرمایه خود را به باد دهید!!! نه یعنی منظورمان این است که به دنبال کسب سود های واقعی در بازار با سرمایه بالا باشید. “

·         تبریک شما تریدر ارز دیجیتال شدید

بعد از طی کردن مراحل بالا می‌توانیم به شما تبریک بگوییم. حالا زمان آن رسیده که وارد بازار رمز ارزها شده و تمام دانسته ها و آموخته های خود را به کار بگیرید. البته قبل از اینکه از هول حلیم در دیگ بیفتید، این مقاله را با ما تمام کنید تا چند نکته دیگری که همین الآن به ذهنمان رسید را نیز به شما گفته باشیم.

ابزارهای لازم برای تریدر ارز دیجیتال چیست؟

مراحل تریدر شدن را با هم مرور کردیم. البته دو دسته مراحل بودند که انتخاب میان یکی از آنها را به عهده شما می‌گذاریم. اما حالا نوبت به این می‌رسد که شما را با ابزارهای لازم برای تبدیل شدن به تریدر ارز دیجیتال آشنا کنیم. البته این مرحله نیز مانند مرحله قبل کمی سلیقه ای است. ابزارهای بسیار زیادی برای تریدر شدن وجود دارد که هر یک مزیت ها و معایب خاص خود را داشته و انتخاب میان یکی از آنها به سلیقه خود شما بستگی خواهد داشت. اما از ما نخواهید که همه این ابزارها و نرم افزارها را به شما معرفی کنیم. چون واقعاً چیز زیادی درباره خیلی از آنها نمی‌دانیم.

تمرکز داشتن روی معاملات بهترین و اصلی ترین شرط ترید شدن است. یک تریدر ارز دیجیتال بیشتر از اینکه به دنبال حواشی و یادگیری بازارها و روش های به درد نخور باشد، روش هایی را که واقعاً کاربردی هستند را فرا گرفته و در همان ها خود را تقویت می‌کند. ما هم به همین اصول پایبند هستیم و تنها بهترین ابزارها و روش های مورد نیاز برای تریدر شدن را یاد گرفته‌ایم. همین ابزار و  روش ها را نیز در طبق اخلاص گذاشته و در اختیار شما قرار می‌دهیم.

·         آموزش تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال

اولین ابزار مورد نیاز برای تریدر ارز دیجیتال شدن آموزش تحلیل تکنیکال است. تحلیل تکنیکال روشی است که در آن شما بدون توجه به اخبار و اطلاعات و تنها با در اختیار داشتن نمودار قیمت یک ارز دیجیتال می‌توانید آن را تحلیل کنید. با در اختیار داشتن نمودار و استفاده از روش های تکنیکالی شما می‌توانید تبدیل به یک تریدر واقعی شوید. این روش ها به گونه ای توسعه یافته‌اند که با استفاده از آنها امکان تحلیل قیمت هر ارز را داشته و می‌توانید برای پیش بینی قیمت نیز از آنها بهره ببرید.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال بر سه اصل مهم بنا شده است.

 • همه چیز در قیمت نهفته است.
 • گذشته بازار دوباره تکرار می‌شود.
 • قیمت در یک روند مشخص حرکت می‌کند.

به کار گیری همین سه اصل باعث شده تا تکنیک ها و روش های معاملاتی بسیار زیادی در بازار برای تحلیل قیمت رمز ارزها به وجود بیاید. شما نیز با فراگیری این تکنیک ها می‌توانید تبدیل به یک تریدر حرفه ای شوید. البته برای آموزش های بهتر و با کیفیت تر باید سراغ دوره های حرفه ای تر بروید.

دویم روش و ابزاری که باید برای تریدر ارز دیجیتال شدن یاد بگیرید، تحلیل فاندامنتال ارزهای دیجیتال است. در این مرحله شما باید را بشناسید و با تحلیل آنها در هر لحظه شرایط را برای آینده پیش بینی کنید. این مهم باعث می‌شود تا به خوبی بتوانید قیمت ارزهای دیجیتال را برای آینده دور و نزدیک پیش بینی کرده و معاملات موفقی در بازار داشته باشید.

این روش تحلیلی نیز مزیت های خاص خود را دارد. البته اگر شما مقاله ما را مطالعه کرده باشید، می‌دانید که در نهایت بهتری روش تحلیل برای این منظور، ترکیب هر دو روش قبلی است. شما در نهایت برای تبدیل شدن به تریدر حرف ای ارز دیجیتال باید هر دو این روش ها را با هم ترکیب کرده و از قدرت هر دو برای بالا بردن ضریب اطمینان معاملات خود استفاده کنید.

آخرین ابزاری هم که برای تریدر ارز دیجیتال باید بیاموزید، یک نرم افزار تحلیلی است. در مقاله به معرفی نرم افزار متاتریدر پرداختیم. دقیقاً مانند بازار فارکس برای بازار ارز دیجیتال نیز باید از نرم افزاری مشابه استفاده کنید. برای این منظور بهترین نرم افزار و سایت موجود نرم افزار است.

شما می‌توانید هم به صورت آنلاین از وب سایت برای دسترسی به نمودارهای ارز دیجیتال استفاده کنید و هم اپلیکیشن این سایت را دانلود کرده و روی لپ تاپ خود داشته باشید. البته دسترسی به همه امکانات این نرم افزار نیاز به پرداخت پول دارد اما همان نسخه رایگان به اندازه کافی قدرتمند است که کار یک تریدر حرفه ای ارز دیجیتال را از پیش ببرد.

آموزش ترید کردن ارز دیجیتال

آموزش ترید کردن ارز دیجیتال یک فرایند برنامه ریزی شده است که نیاز به اجرای تمام مراحل بالا در چند ماه دارد. برخی از کاربران تنها با مطالعه یک مقاله تصور می‌کنند که تبدیل به تریدر ارز دیجیتال شده و دیگر نیاز به هیچ آموزشی ندارند. در حالی که آموزش در بازارهای مالی تعریف متفاوتی نسبت به آموزش تعمیرات موبایل دارد.

وقتی شما یک دوره تعمیرات موبایل را پشت سر بگذارید، به راحتی می‌توانید تمام موبایل ها را باز و بسته کرده و در صورت نیاز تعمیر کنید. اما در علم تحلیل ارزهای دیجیتال، روش ها و تکنیک های بسیار زیادی وجود دارد که نمی‌توان آنها را در یک مقاله گنجاند. از این گذشته برای تسلط به هر یک از آنها لازم است تا کاربران تمرین کافی داشته باشند. در غیر این صورت عملاً هیچ آموزشی رخ نداده است.

کدام روش تحلیل برای تریدر ارز دیجیتال مناسب است؟

در یک اشاره مختصر عنوان کردیم که برای تبدیل شدن به تریدر حرفه ای ارز دیجیتال لازم است تا هر دو روش های تحلیلی را یاد بگیرید. این مهم باعث می‌شود تا شما بتوانید در لحظه تمام جوانب موثر بر قیمت یک ارز را بررسی کرده و بهترین تصمیم را برای آینده آن چه در زمانی  کوتاه و چه برای آینده ای دور بگیرید. در واقع بهترین روش تحلیل ارزهای دیجیتال روشی است که در آن حدود ۸۰ درصد مراحل با استفاده از تحلیل تکنیکال و ۲۰ درصد مراحل نیز با تحلیل فاندامنتال سپری می‌شود.

البته هر چند تحلیل تکنیکال نسبت به روش فاندامنتالی ارزیابی رمز ارزها با تکنیک های متنوع تری همراه است، اما با این حال پیاده سازی روش های تکنیکالی برای کاربران ساده‌تر خواهد بود. از این رو پیشنهاد می کنیم که برای شروع با تحلیل تکنیکال شروع کرده و کم‌کم نکات تحلیل فاندامنتال رمز ارزها را نیز به تریدهای خود اضافه کنید.

چگونه تریدر حرفه ای شویم؟

چگونه ترید حرفه ای شویم و ترید حرفه ای باقی بمانیم؟ برای اینکه تبدیل به تریدر حرفه ای ارز دیجیتال شویم، ابتدا باید یک تعریف مناسب و درست از تریدر حرفه ای داشته باشیم. بیایید کمی ذهن خوانی و هیپنوتیزم به شما یاد بدهیم. الآن ذهن شما را در گوشه ای از لپ تاپ خود می‌بینیم و در حال خواندن سلول های خاکستری شما برای تعریف تریدر حرفه ای ارز دیجیتال هستیم. پاسخ ها واقعاً جالب هستند:

 • کسب که در هر روز ۱۰ درصد سود کسب می‌کند.
 • کسی که میلیون ها دلار سود از ارزهای دیجیتال به دست آورده است.
 • کسی که حداقل ۳۰ درصد سود ماهانه از بازار ارزهای دیجیتال به دست می آورد.
 • کسی که حداقل ۱ میلیارد تومان سرمایه در بازار دارد.
 • کسی که برای دیگران سبد گردانی می‌کند.
 • کسی که به روش های مختلف تحلیل تکنیکال آگاهی کامل دارد.

و هزاران کسان دیگری که با این تعریف ها می‌توانند در گروه تریدرهای حرفه ای عضو شده و برچسب حرفه ای روی آنها بخورد. اما ما به شما می گوییم که هیچ کدام از این موارد تعریف درستی از تریدر حرفه ای نیست. تریدر حرفه ای کسی است که کمترین ضررها را در بازار رمز ارزها به سرمایه های خود وارد می‌کند.

حتی نخواستیم در این تعریف ضرر تریدر حرفه ای را به صفر رسانده و بگوییم کسی که اصلاً ضرر نمی‌کند. تریدر حرفه ای کسی است که:

 • در زمان مشخصی در طول روز ترید می‌کند.
 • با یک استراتژی مشخص دست به معامله می‌زند و همیشه به آن پایبند است.
 • به هیچ وجه نظم معاملات خود را به هم نمی‌زند.
 • در تایم های خیلی کوتاه ترید نمی‌کند.
 • مسئولیت تمام تریدهای خود را پذیرفته و ضررها را به کردن سایرین نمی اندازد.
 • اصل اولیه و مهم برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال ضرر نکردن و حفظ سرمایه اولیه است.
 • بخش قابل توجهی از سودها را ذخیره می‌کند.
 • به اندازه ترید می‌کند.
 • به موقع استراحت می‌کند.
 • به اندازه کافی می‌خوابد.
 • دائماً در حال تماشای نمودار نیست.
 • به مسائل مربوط به مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه واقف است و از آنها استفاده می‌کند.
 • با پول قرض و وام وارد بازار ارز دیجیتال نشده است.

و مواردی از این دست که هیچ کدام از آنها را در زمان هپنوتیزم در ذهن شما مشاهده نکردیم. به همین دلیل است که بیش از ۹۸ درصد جامعه تریدرهای ایران تریدرهای آماتوری هستند که دائماً در حال ضرر می‌باشند. برای تبدیل شدن به تریدر حرفه ای ارز دیجیتال باید حرفه ای نگاه کنید، حرفه ای زندگی کنید و حرفه ای تصمیم بگیرید.

چگونه یک ترید موفق شویم؟

چگونه یک تریدر موفق باشیم ؟ رسیدن به موفقیت در بازار رمز ارزها به این معنی است که شما در وهله اول سرمایه های اولیه خود را حفظ کرده و در قدم دوم برای کسب سود به دل بازار بزنید. هم چنین کسب سود نیز تعریف مشخصی در بازار ارزهای دیجیتال دارد. برخی از کاربران با وارد کردن ۱۰۰ دلار سرمایه به این بازار در صدد رسیدن به سرمایه چند میلیون دلاری هستند. همین ذهنیت ها است که آنها را وارد هیجانات بازار کرده و در نهایت باعث از بین رفتن سرمایه های آنها می‌شود.

یک تریدر موفق ارز دیجیتال کسی است که به صورت منطقی بازار را تحلیل و به دنبال سودهای منطقی در بازار است. برای این منظور سودهای خود را به دلار و ریال بیان نکنید، بلکه آنها را به درصد بیان کنید. با این ترفند می‌توان مه تریدرها را با م مقایسه کرد.

کسی که ۱۰۰ هزار دلار در بازار سرمایه دارد، با افزایش آن ۱۱۰ هزار دلار تنها ۱۰ درصد سود کرده است. اما یک فرد با سرمایه ۱۰۰ دلاری وقتی به ۱۵۰ دلار سرمایه می‌رسد، در واقع ۵۰ درصد رشد سرمایه داشته  و از نفر اول بهتر عمل کرده است. بنابراین:

“لزوما داشتن سرمایه زیاد برای شروع در بازار ارز دیجیتال به معنی تضمین موفقیت و حرفه ای عمل کردن یک تریدر نیست.” کسی که با سرمایه های کم در بازار موفق نشود، با سرمایه های زیاد هم موفق نخواهد شد. “

بهترین نرم افزار ترید ارز دیجیتال در ایران

در بندهای قبلی به صورت مختصر عنوان کردیم که بهترین نرم افزار تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال نرم افزار است که هم به صورت سایت و هم به صورت اپلیکیشن در لپ تاپ در دسترس است. این نرم افزار ن فقط برای کاربران خارجی بلکه برای ایرانی ها نیز به عنوان بهترین ابزار تحلیل تکنیکال شناخته شده و می‌توانید از ان به عنوان یک ابزار عالی برای این منظور استفاده کنید.

با مطالعه مقاله آموزش که در بالا به آن اشاره کردیم، با مزیت ها و جذابیت های بسیار عالی این سایت و ابزار آشنا خواهید شد. البته باید اشاره کنیم که نیز فقط یک ابزار است و در نهایت این ذهن تریدر است که تصمیم نهایی را اتخاذ خواهد نمود. پس:

“به جای اینکه به ابزار و اندیکاتور وابسته باشید، ذهن تحلیل گر خود را در بازار رمز ارزها تقویت کنید.”

انواع تریدر ارز دیجیتال

حالا کمی حرفه ای تر شده و درباره تریدر ارز دیجیتال بیشتر می‌دانید، لازم است تا وارد مباحث حرفه ای تر در این باره شویم. از این رو در بخش اول  نیز به معرفی انواع تریدر ارز دیجیتال می‌پردازیم. البته جسارت نباشد، در انواع تریدر های ارز دیجیتال قرار نیست شما عزیزان را از نظر کیفیت مورد ارزیابی و تقسیم بندی قرار دهیم خیر، بلکه در این بخش به معرفی نوع ترید و خرید و فروش در بازار توسط این افراد می‌پردازیم.

تریدرها هر یک به دلایل مختلفی اعم از نوع روحیات شخصی و یا اهدافی که دارند، روش خاصی را برای معامله در این بازار در نظر می‌گیرند. همین روش های مختلف باعث شده تا شاهد به وجود آمدن انواع تریدرها در بازار رمز ارزها باشیم.

·         اسکالپر ها یا معامله گران ساعتی

اولین گروه از انواع تریدر ارز دیجیتال کسانی هستند که در تایم های بسیار کوتاه و برای نوسان گیری ساعتی وارد بازار می‌شوند. این دست از افراد به روش های مختلفی، بهترین نقطه ورود به بازار را در چند ساعت تشخیص داده و در همین چند ساعت سودهای قابل توجهی ۵ تا ۲۰ درصدی هم به دست می‌آورند. البته این فقط یک روی سکه است و در روی دیگر نیز ممکن است با ضررهای ۵ تا ۲۰ درصدی همراه باشند.

تریدرهای حرفه ای معمولاً کمتر سراغ این قبیل معاملات می‌روند، اما آنهایی هم در تایم های کم معامله می‌کنند، یک مقدار مشخصی از سود را برای هر روز کاری خود در نظر گرفته و بعد از رسیدن به این سود دیگر کاری با بازار ندارند تا روز بعد فرا برسد. دقت کنید که ترید کردن زیاد می‌تواند تبدیل به سمی مهلک برای شما در این بازار باشد.

دسته دوم از تریدر ارز دیجیتال کسانی هستند که در تایم های کمی بالاتر معامله می‌کنند. این دست از افراد معمولاً برای حدود یک روز معاملات باز در بازار دارند. اگر به صورت تایم فریمی بیان کنیم، این افراد در تایم های ۱ ساعته و ۴ ساعته معامله می‌کنند. این افراد نیز شرایط خاص خود را دارند.

بیشتر کسانی که با پول های غیر مال خود وارد بازار شده و خیلی زود دوباره به آنها نیاز دارند، از این روش ترید در بازار استفاده کرده و به دنبال ملحق شدن به این دست از تریدرها می‌روند.

·         سوئینگ تریدرها یا خریداران نوسانات

دسته سوم از تریدرهای ارز دیجیتال، سوئینگ تریدرها هستند. این دسته از افراد خیلی به تایم فریم دقت نکرده و تنها با پیش بینی نوسانات پیش روی بازار در قیمت های پایین وارد شده و در قیمت های بالاتر از بازار خارج می‌شوند. این معاملات می‌تواند از چند ساعت تا چند روز طول بکشد.

برای سوئینگ تریدرها در بازار ارز دیجیتال انتخاب رمز ارز اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا در صورت انتخاب اشتباهی عملاً نمی‌توانند سیگنال های لازم را برای ورود به بازار دریافت نمایند. این افراد بیشتر به دنبال ارزهای دیجیتال پر نوسان در بازار می‌روند که هر روز تغییرات قیمتی زیادی از خود نشان می‌دهند.

·         ترید طولانی مدت ارز دیجیتال

آخرین دسته از تریدرهای ارز دیجیتال هولدرها هستند. این دسته بیشتر از اینکه به فکر ترید باشند، دارایی های خود را برای بلند مدت نگه می دارند. برای مثال اگر مقاله ما را مطالعه کرده باشید، می‌دانید که قیمت این ارز دیجیتال ممکن است تا ۱۰ سال آینده به ۱ میلیون دلار برسد. افرادی که با این دید به ارزهای دیجیتال نگاه می‌کنند معمولاً در آخرین دسته تریدرها  جای می‌گیرند.

البته باید خاطر نشان کنیم که در این ترفند نیاز به صبر زیادی داشته و کسانی که با پول های وام و قرضی وارد بازار شده اند، عملاً نمی‌توانند از این فرایند کمک بگیرند.

سایت های ترید ارز دیجیتال

قبل از اینکه به معرفی سایت های ترید ارز دیجیتال بپردازیم، لازم است تا تکلیف یک موضوع مهم را با شما مشخص کنیم. انتخاب سایت تریدر ارز دیجیتال از دو جنبه صورت می‌پذیرد. برخی از کاربران از انتخاب این سایت ها به دنبال رسیدن به ابزارهای مورد نیاز و اخبار مفید مربوط به بازار رمز ارزها هستند، اما برخی نیز تنها برای پیدا کردن سیگنال ارز دیجیتال این مسیر را طی می‌کنند.

شما جزء کدام دسته هستید؟ اگر جزء دسته دوم باشید، بهتر است به ابتدای این مقاله بازگشته و یک بار دیگر این مقاله را مطالعه کنید. زیرا در حال قدم گذاشتن در راهی هستید که در نهایت سرمایه شما را به باد خواهد داد. در انتخاب مراحل تریدر شدن در بندهای قبلی اشتباه کرده‌اید.

اما بهترین سایت ها برای دسته اول سایت های زیر هستند:

 • سایت کوین مارکت کپ برای اطلاعات نموداری و فاندامنتالی مربوط به هر یک از ارزهای دیجیتال
 • برای مشاهده نمودار قیمت ارزهای دیجیتال
 • سایت کوین بیس برای مشاهده اخبار و اطلاعات مربوط به رمز ارزها

هایلایت ها و واقعیت هایی درباره تریدر ارز دیجیتال

نوبت به بررسی واقعیت هایی مهمی درباره ترد در بازار ارز دیجیتال می‌رسد که ممکن است هر یک از این موارد چالش های ذهنی شما عزیزان نیز باشد. از این رو به دقت به آنها توجه کنید.

آیا تریدر ارز دیجیتال یک شغل است؟

تریدر ارز دیجیتال می‌تواند یک شغل تمام وقت باشد. خیلی از تریدرهایی که به سودهای قابل توجهی رسیده و به اندازه ۳۰ سال حقوق کارمندی از این بازار دریافتی دارند، دیگر سراغ این رده از شغل ها نرفته و ترجیح می‌دهند تا زندگی خود را صرف ترد و کسب سودهای لازم از این بازار کنند. البته این دسته از تریدرها را نباید با رویا پردازانی که هر روز به فکر میلیاردر شدن از طریق بیت کوین و رفقا هستند اشتباه بگیرید.

افراد رویا پرداز بیشتر از اینکه تریدر باشند، کسانی هستند که به دنبال از دست رفتن دارایی های خود وارد بازار رمز ارزها شده و در حال تهیه پول های لازم برای ارائه سودهای افراد دسته اول می‌باشند.

اصول ترید ارز دیجیتال را بدانید

یکی از نکات بسیار مهم برای تریدرها داشتن شناخت کافی نسبت به است. اصول مشخصی برای این منظور وجود دارد که در مقاله ای مفصل به بررسی این اصول خواهیم پرداخت. در چند روز آینده با یک مقاله جامع سراغ شما تریدرها خواهیم آمد و در آن به صورت کامل را بیا نخواهیم نمود. البته برخی از این اصول را در همین مقاله نیز با هم مرور کردیم. به شرطی که در حال چرت زدن و یا دیدن فیلم سینمایی جن گیر ۲ در حال مطالعه این مقاله نبودید، احتمالاً تعدادی از این اصول را شناخته و می‌دانید که منظور ما دقیقاً چیست!!

درآمد ترید ارز دیجیتال چقدر است؟

تعیین درآمد تریدر ارز دیجیتال به دلار اصلاً کار جالبی به نظر نمی‌رسد. اشاره کردیم که هر کس بنا به مقدار سرمایه ای که در بازار دارد، درآمد متفاوتی خواهد داشت. از این رو بهتر است این درآمد را به درصد بیان کنیم. اگر ریاضی دوره پنجم ابتدایی را پشت سر گذاشته‌اید و مدرک پنجم ابتدایی را نیز در رزومه سنین خود دارید، بیایید با هم یک حساب سر انگشتی برای درآمد تریدر ارز دیجیتال داشته باشیم.

فرض کنید که شما به بعد از سپری کردن تمام مراحل تریدر شدن اکنون با قدرت کافی وارد بازار شده و کل سرمایه شما بعد از کم کردن تمام کارمزدها در بازار ۱۰۰ دلار است. بازار رمز ارزها بازار بسیار پرتلاطمی است و هر روز شاهد نوسانات بسیار زیادی در این بازار هستیم. اما خیلی نمی‌خواهیم هیجان بی خود و آدرنالین به رگ های شما تزریق کنیم. فرض ما بر این است که شما در هر روز تنها ۲ درصد از کل سرمایه خود را در بازار سود می‌کنید. ببینیم بعد از یک سال چه اتفاقی بر سر حساب کاربری شما در صرافی خواهد آمد.

سرمایه اولیه ۱۰۰ $
روز اول ۱۰۰ + ۲% = ۱۰۲ $
روز دوم ۱۰۲ + ۲% = ۱۰۴.۰۴ $
پایان سال ۱۳۷۷۴۰ $
پایان سال دوم ۱۸۹۷۲۵۳۶۰ $

خیلی دیگر به سمت سال های سوم و چهارم نرفتیم. همین حساب کتاب سرانگشتی نشان می‌دهد که با همین فرمول و تنها در دو سال شما می‌توانید سرمایه اولیه ۱۰۰ دلاری خود را به نزدیک به ۲۰۰ میلیون دلار برسانید. اما به شرط اینکه:

 • حرفه ای آموزش ببینید.
 • حرفه ای تصمیم بگیرید.
 • حرفه ای رفتار کنید.
 • حرفه ای ترید کنید.

بهترین تریدرهای ارز دیجیتال ایران

معرفی بهترین تریدرهای ارز دیجیتال ایرانی کار بسیار سخت و پیچیده ای است. زیرا اولاً اطلاعات مشخصی در این باره وجود ندارد.  ثانیاً اصلاً تریدرهای موفق خیلی در چشم نیستند. یکی از اصلی ترین خصوصیات اخلاقی تریدرهای حرفه ای و موفق این است که در سکوت کار خود را انجام داده و خیلی سراغ شلوغ کاری نمی‌روند. از این رو تشخیص دادن آنها نیز کار چندان ساده ای نیست، مگر اینکه عضو یک سازمان جاسوسی باشید.

این بند از مقاله یک نکته بسیار مهم را نیز با خود به همراه دارد. کسی که ادعای تریدری ارز دیجیتال دارد را به این راحتی ها باور نکنید.

سبک زندگی یک تریدر را داشته باشید

ترید ارز دیجیتال سبک خاصی از زندگی را برای افراد به دنبال می آورد. متاسفانه بسیاری از تریدرهای ایرانی هنوز نتوانسته‌اند سبک زندگی خود را مطابق با شرایط معاملات بازارهای مالی مخصوصاً بازار ارز دیجیتال تطابق دهند. نداشتن معاملات منظم و منضبط نبودن اصلی ترین دلیلی است که باعث شده تا تریدر های ایرانی نتواند شرایط خوبی از نظر سبک زندگی برای خود به وجود آورند‌. در خلال این مقاله به برخی از ویژگی های لازم برای زندگی یک تریدر اشاره کردیم. شما بایستی حتماً در ساعت مشخصی در طول روز به دنبال انجام معاملات باشید و تحلیل ارزهای دیجیتال را نیز در ساعات مشخصی انجام دهید.

اگر شما به صورت منظم به دنبال تحلیل رمز ارزها باشید عملاً هیچگونه چالشی از این بابت پیش نیامده و می‌توانید از تمام فرصت های موجود در بازار نیز به خوبی استفاده نمایید. این مهم حتی در نهایت باعث به وجود آمدن معاملات فوق‌العاده بهینه‌تر نیز از جانب شما خواهد شد.

 داشتن معاملات منظم همچنین باعث می شود تا شما هرچه بهتر با روندهای ارزهای دیجیتال و نوسانات آنها آشنا شده و در نتیجه تحلیل‌های دقیق تر نیز داشته باشیم.

دنبال سودهای خیلی زیاد نروید

 برای اینکه تریدر ارز دیجیتال شوید حتماً لازم نیست در هر کدام از معاملات خود به سود های ۱۰۰ تا ۲۰۰ درصدی برسید. متاسفانه تریدر های ارز دیجیتال در ایران برای میلیاردر شدن وارد این بازار می‌شوند و سود های ۲۰ تا ۳۰ درصدی آنها را در یک معامله راضی نمی کند. اگر شما سرمایه قابل توجهی در بازار داشته باشید یک سود ۲۰ تا ۳۰ درصد می‌تواند شرایط فوق العاده مناسبی برای شما ایجاد نماید. اما اگر به دنبال سود های خیلی زیاد باشید و در هر معامله ریسک های زیادی را وارد سرمایه های خود کنید ممکن است شرایط برای شما پیچیده شود.

یکی از مهمترین نکات برای تریدر شدن این است که شما یک سود ثابت ماهیانه مناسب برای خود در نظر گرفته و به دنبال رسیدن به همین مقدار سود باشید. چنین رفتاری می‌تواند مزیت های بسیار زیاد دیگری را نیز برای شما به دنبال داشته باشد. جلوگیری از دخالت هیجانات و احساسات در روند معاملات و ترید ها، منظم شدن روند انجام معاملات در بازار ارز دیجیتال، داشتن یک سبک زندگی مناسب به عنوان تریدر ارز دیجیتال و مواردی از این دست می‌تواند اصلی ترین مزیت های چنین رفتاری در بازار از سوی شما باشند.

شکست مقدمه ای برای پیروزی است

 شکست در ترید ارز دیجیتال امری است که همیشه احتمال وقوع آن وجود دارد. همانطور که در به آن اشاره کردیم معامله گری و نوسان گیری در این بازار بدون چالش نیست و ممکن است حتی بهترین و قدیمی ترین معامله گران و تحلیل گران نیز در انجام معاملات خود با چالش هایی روبرو شوند.

رفتار تریدر ها بعد از اولین شکست ها در انجام معاملات در بازار ارز دیجیتال معمولاً می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی آینده کاری آنها در بازار داشته باشد. به صورت کلی دیدگاه ها و رفتارهای مختلف زیر را میتوان بعد از شکست در تریدر ها مشاهده کرد:

 • در بسیاری از مواقع بعد از اولین شکست معمولاً معامله‌گران به آینده فعالیت خود در بازار ارز دیجیتال ناامید شده و دیگر نمی توانند معاملات موفقی در بازار داشته باشند و این امر مقدمه‌ای برای خروج دائمی آنها از بازار ارز دیجیتال می شود.
 • در رفتار دوم تریدر برای جبران شکست مورد نظر تحت تاثیر هیجانات و احساسات قرار گرفته و سعی می‌کند تا با معاملات پر ریسک شرایط بهترین برای خود در بازار ایجاد نماید که عملاً به دلیل دخالت هیجانات و احساسات این تردیدها نیز با شکست مواجه خواهد شد.
 • در رفتار سوم اما که در تعداد تریدر های کمی شاهد هستیم معامله گران به دنبال آموزش های حرفه ای تر رفته و چالش ها و نقاط ضعف خود را برطرف می سازند. در واقع آنها از شکست ها دست گرفته و دنبال رسیدن به موفقیت در ادامه روند انجام معاملات خود در بازار می روند.

انتخاب با شماست که بعد از اولین شکست کدام رفتار را داشته باشید اما توصیه ما این است که صبورانه تر و با تحمل ریسک بالاتر در بازار ارز دیجیتال دست به معامله بزنید.

جمع بندی از تریدر ارز دیجیتال

در یک مقاله و به صورت کال و جامع به بررسی تریدر ارز دیجیتال پرداختیم و واقعیت های بسیار مهمی را نیز در این باره با شما در میان گذاشتیم. دقت به همین واقعیت ها و نکات می‌تواند شما را نیز در تبدیل به یک تریدر حرفه ای یاری سازد. تبدیل شدن به یک تریدر حرفه ای کار چندان پیچیده ای نیست، تمرین، تمرین و تمرین راز اصلی این مهم است.

سوالات متداول درباره تریدر ارز دیجیتال

در این بخش از مقاله نیز سعی داریم تا رایج ترین سوالات مربوط به تریدر ارز دیجیتال را با پاسخ های کوتاه با شما در میان بگذاریم. با دقت به این موارد می‌توانید مسیر بهتری برای روند معاملات خود سپری کنید. هم چنین اگر چالشی در ذهن داشتید که آن را د این مقاله و در این سوالات پیدا نکردید، ما را مطلع کنید. در انتها  و در بخش دیدگاه ها سوالات خود را درج کرده و آماده شنیدن پاسخ های اساتید حرفه ای ما در بازار رمز ارزها باشید.

دکمه بازگشت به بالا