بین المللمدیریت کسب و کار

واردات قطعات الکترونیکی

برای واردات قطعات الکترونیکی نیاز است یک سری شرایط طی شود. اینطور که بررسی ها نشان می دهد در مسیر واردات به طور کلی نوع قطعات الکترونیکی به صورت کاملاً خاص ارزیابی می شود. البته که وضعیت واردات در این راستا به صورت کاملاً اصولی ارزیابی می شود. دقت کنید که ساختار واردات به نسبت سال های گذشته شامل یک سری تغییرات شده است و این تغییرات باید به بهترین نحو ارزیابی شود.

مراحل واردات قطعات الکترونیکی

واردات قطعات الکترونیکی بیشتر به واسطه راه های هوایی یا دریایی از طریق بنادر صورت می گیرد. این موضوع بستگی به حجم کالا و خواسته خود واردکنندگان دارد. در روش هوایی به طور کلی زمان واردات بسیار سریع تر خواهد بود. این در حالی است که در روش دریایی زمان بیشتری نیاز است. البته موضوع هزینه نیز در نحوه واردات قطعات الکترونیکی تاثیر دارد. مراحل ترخیص و واردات قطعات الکترونیکی به صورت زیر است:

1-      ثبت اظهار: در ابتدا نیاز است که اظهارنامه از طریق سامانه گمرکی EPL ثبت شود. در چنین حالتی بسیار مهم است که ثبت به درستی صورت بگیرد.

2-      احراز هویت: موضوع مهم دیگر در واردات قطعات الکترونیکی مربوط به احراز هویت و تعیین مسیر قطعات الکترونیکی است. تعیین مسیر قطعات باید به صورت کاملاً دقیق و درست باشد.

3-      کنترل: قطعات الکتریکی می بایست تعیین ارزش شوند و نیاز است که کنترل آنها به درستی صورت بگیرد. دقت کنید که در این زمینه همه چیز به شکل قابل قبول سنجیده می شود.

4-      دریافت مجوزهای لازم: برای واردات قطعات الکترونیکی قطعاً نیاز به یک سری مجوزهای مهم است. در صورتی که در دریافت مجوزها سهل انگاری صورت بگیرد مشکلات زیادی ایجاد می شود.

5-      بررسی تعرفه: بررسی تعریف نیز بخشی از شرایط واردات قطعات الکترونیکی محسوب می شود.

6-       پرداخت هزینه گمرک: پرداخت هزینه گمرک یکی از موارد پر اهمیت محسوب می شود و صدور سند ترخیص از موارد مهم محسوب می شود.

7-      انبارداری و بارگیری: انبارداری بخش مهمی از واردات قطعات الکترونیکی محسوب می شود. در واقع نیاز است که انبارداری و بارگیری به صورت کاملاً حرفه ای صورت بگیرد.

8-      خروج کالا از گمرک: در نهایت نیز بخش مهمی از ترخیص و واردات قطعات الکترونیکی مربوط به خروج کالا از گمرک است و نیاز است که همه چیز به دقت انجام شود.

واردات قطعات الکترونیکی
واردات قطعات الکترونیکی

واردات قطعات الکترونیکی از چین

برای واردات قطعات الکترونیکی از چین باید یک سری اصول به دقت ارزیابی شود. مرحله اولی که باید انتخاب کنید نوع کشور تولید کننده است. نوع کشور تولید کننده و همینطور انتخاب شرکت. در واقع کیفیت و قیمت کالا بخش مهمی از اورجینال بودن قطعات را مشخص می کند. در واقع شما متناسب با نوع سرور و کشور تولید کننده می بایست در بین شرکت های تولید کننده انتخاب کنید.

واردات قطعات اورجینال الکترونیک

برای واردات قطعات الکترونیکی از نوع اورجینال نیاز است یک سری اصول به دقت ارزیابی شود. مرحله اولی که باید در این راستا انتخاب کنید نوع کشور تولید کننده است. نوع کشور تولید کننده و همینطور انتخاب شرکت موضوعات پر اهمیتی محسوب می شوند. در واقع کیفیت و قیمت کالا بخش مهمی از اورجینال بودن قطعات را مشخص می کند. در واقع شما متناسب با نوع قطعه و کشور سازنده می بایست در بین شرکت های تولید کننده انتخاب کنید.

در گام بعدی واردات قطعات الکترونیکی اورجینال نیاز است که راه برای وارد کردن کالا را انتخاب کنید. انتخاب راه وارداتی برای کالای مورد نظر از اصلی ترین مراحل محسوب می شود. اگر نیاز به واردات قطعات ضروری باشد معمولاً راه هوایی انتخاب می شود.

واردات قطعات الکترونیکی
واردات قطعات الکترونیکی

ترخیص کالا مربوط به بخش دیگری از واردات قطعات الکترونیکی است. ترخیص کالا مربوط به مراحلی است که جهت آزادسازی کالا انجام می شود. در این بخش نیاز به یک سری مدارک قانونی است. این مدارک بخشی به صورت حضوری و بخشی به صورت الکترونیکی صورت می گیرد. این روند با توجه به نوع کالاهای وارداتی و ویژگی هر یک متفاوت خواهد بود.  دیر ترخیص شدن و یا ترخیص نشدن سبب می شود که فرد واردکننده متحمل سختی های زیادی شود.

دقت کنید که انتخاب یک ترخیص کالا با تجربه برای ترخیص بسیار مهم است. او باید رزومه کاری خوبی داشته باشد و همینطور از تجربه و آشنایی بالایی برخوردار باشد. کار ترخیص بار معمولاً در زمان مناسبی صورت می گیرد. از آنجایی که بازرگانان دوست دارند که مراحل ترخیص کالا با سرعت بیشتری صورت بگیرد این کار بر عهده ترخیص کار گمرک خواهد بود. ترخیص کار نسبت به واردات تمامی قطعات الکترونیکی آگاهی کامل دارد. به راحتی می تواند ارزش مالی و گمرکی قطعات را برآورد بزند.

تعرفه واردات قطعات الکترونیکی

تعرفه واردات قطعات الکترونیکی به موارد مختلفی بستگی دارد. دقت کنید که اگر قطعه وارداتی از نوع نایاب باشد، نیاز به هزینه بیشتری برای واردات خواهد بود. این موضوع سبب می شود تا رویکرد وارد به خوبی شکل بگیرد. یک موضوع پر اهمیت دیگر که باید بدانید این است که واردات قطعات الکترونیک در سال های اخیر بسیار متفاوت ارزیابی شده است.

یعنی گاه اخذ مجوز برای یک محصول به نسبت محصول دیگر بسیار متفاوت است. از یاد نبرید که برای واردات قطعات الکترونیک بسیار مهم است که نوع قطعه را مشخص کنید. در بهترین شرایط می توانید واردات قطعه را با هزینه مناسب انجام دهید. یک نکته پر اهمیت دیگر که باید بدانید این است که برخی از کالاها از نظر واردات دچار یک سری شرایط خاص هستند. این شرایط نیز روی هزینه تاثیر می گذارد.

دکمه بازگشت به بالا