فرهنگ و هنرمدیریت کسب و کار

چاپ تصویر دلخواه روی چرم و استیکر

چاپ مستقیم روی چرم

تیترهای محتوای این خبر نمایش تیترها

 چاپ روی چرم در حال حاضر هم بر روی چرم مصنوعی و هم بر روی چرم طبیعی انجام می‌شود. شاید در نگاه اول تصور کنید که کیفیت و ماندگاری چاپ چرم خیلی مناسب نیست ولی تکنولوژی روز حرف دیگری دارد. امروزه با پیشرفت زیادی که در حوزه دستگاه‌‌های چاپ و لیزرهای صنعتی به وجود آمده است، غیرممکن‌ها به ممکن تبدیل شده‌اند. در ادامه با ما باشید تا در مورد مزایا و کاربردهای چاپ روی چرم مصنوعی و طبیعی و روش‌های مختلف آن بیشتر بدانید.

چاپ تصویر دلخواه روی چرم و استیکر

بر روی چه چرم‌هایی می‌توان چاپ کرد؟

دو نوع چرم اصلی در بازار وجود دارد: چرم طبیعی و چرم مصنوعی. چرم طبیعی از پوست حیوانات درست می‌شود و به سه دسته چرم سبک، چرم نیمه سنگین و چرم سنگین تقسیم می‌شود. چرم سبک از پوست حیوانات سبک مانند بره و بز درست می‌شود و نسبت به سایر انواع چرم ارزان‌تر است و استقامت کمتری دارد. با این وجود از این نوع چرم در ساخت و تولید لوازمی که خیلی در معرض آسیب و ضربه نیستند مانند کلاه، دستکش و لباس استفاده می‌شود.

چرم نیمه سنگین هم از پوست حیواناتی مانند کروکودیل ساخته می‌شود. این چرم در مقایسه با چرم سبک، زیبایی و استقامت بیشتری دارد و معمولاً در تولید کالاهای لوکس از آن استفاده می‌شود. چرم سنگین هم که بهترین و با دوام‌ترین جنس را دارد معمولاً برای وسایلی که در معرض ضربات بسیار هستند، استفاده می‌شود. شاید دیده باشید که بعضی از وسایل چرمی مانند کیف و کاپشن، با گذشت زمان زیباتر می‌شوند. دلیل این امر آن است که در ساخت آنها از چرم‌های گاوی و شتری استفاده شده است که در دسته چرم‌های سنگین، طبقه‌بندی می‌شوند.

چرم مصنوعی به کلی داستان دیگری دارد. خیلی از افراد برای احترام به محیط زیست و جان حیوانات و یا به خاطر قیمت بالای چرم طبیعی علاقه‌ای به استفاده از چرم طبیعی ندارند ولی نمی‌توانند از زیبایی و کیفیت مناسب وسایل چرم هم بگذرند. بهترین راه برای این افراد، استفاده از چرم مصنوعی است. چرم مصنوعی از پوست حیوانات ساخته نمی‌شود و به طور معمول از ترکیبی از چرم‌های گیاهی، پارچه، پلاستیک و به خصوص انواع خاصی از pvc تولید می‌شود. برای تشخیص چرم مصنوعی از چرم طبیعی روش‌های زیادی وجود دارد. البته گاهی اوقات تشخیص این دو از یکدیگر خیلی سخت می‌شود و احتیاج به آزمایشگا‌ه خاصی برای این کار هست. با این حال هنگام خرید چرم برای چاپ می‌‌توانید چند فاکتور زیر را در نظر بگیرید:

اول اینکه چرم مصنوعی به دلیل اینکه توسط انسان ساخته می‌شود دانه‌های منظم‌تر و طرح یکنواخت‌تری دارد. ثانیاً چرم مصنوعی دارای لبه‌های برش‌خورده و یکنواختی است در حالی که لبه‌های چرم طبیعی کاملاً نامنظم است. ویژگی دیگر چرم طبیعی این است که وقتی شعله را به آن نزدیک می‌کنید بلافاصله نمی‌سوزد و شعله روی آن حرکت می‌کند در حالی که معمولاً چرم مصنوعی به دلیل استفاده از پلاستیک در تولید آن، با شعله می‌سوزد و بوی پلاستیک می‌دهد. اگر شعله را بیش از حد روی چرم طبیعی نگه دارید، کم کم به جای بوی پلاستیک بویی شبیه سوختن موی انسان از آن بلند می‌شود.

روش‌های چاپ روی چرم کدامند؟

در گذشته چاپ روی چرم با استفاده از قالب مربوط به طرح چاپی و با تصعید رنگ قالب بر روی چرم انجام می‌شد ولی در حال حاضر با دستگاه‌های چاپ پیشرفته اکوسالونت و چاپUV‌ این کار با کیفیتی باورنکردنی قابل انجام است. البته چاپ روی چرم با استفاده از لیزر، تامپو و سیلک هم انجام می‌شود ولی هیچکدام به کیفیت دستگاه‌های چاپ حرفه‌ای نمی‌رسد. در حال حاضر چاپ روی چرم به وسیله دو دستگاه چاپ uv و دستگاه چاپ اکوسالونت انجام می‌شود. در ادامه به طور ویژه در مورد این دو دستگاه صحبت خواهیم کرد.

چاپ uv روی چرم

دستگاه چاپ UV یا همان دستگاه چاپ فلت بد به دلیل اینکه قادر به چاپ جوهر سفید و تمام رنگ‌های دیگر به کمک رنگ های اصلی هست، می‌تواند چرم سیاه و سفید را به همه رنگ‌های دیگر تبدیل کند و از این جهت می‌توان گفت که پرکاربردترین دستگاه چاپ چرم است و به راحتی می‌تواند طرح‌های سفارشی شما را با هزینه کم چاپ کند. چاپ روی چرم مصنوعی توسط این دستگاه به شکل بسیار عالی انجام می‌شود و چاپ روی چرم طبیعی هم با ملاحظاتی با کیفیت خوبی قابل انجام است. در چاپ UV از آن جایی که طرح چاپ شده بر روی چرم بلافاصله بعد از حک شدن با تابش اشعه UV خشک می‌شود، خروجی کار در برابر رطوبت، گرما و انواع خراشیدگی مقاومت خوبی خواهد داشت.

چاپ روی چرم مشکی یا چرم‌های تیره

همانطور که گفته شد دستگاه چاپ uv‌ قادر به استفاده از جوهر سفید است بنابراین می‌‌توان از آن برای چاپ روی چرم‌های با رنگ تیره هم استفاده کرد. در واقع بخش‌هایی از طرح چاپی که دارای رنگ هستند به راحتی روی چرم چاپ خواهد شد و در بخش‌هایی هم که دارای رنگ نیستند می‌توان از جوهر سفید استفاده کرد. به کمک دستگاه فلت بد، هم امکان چاپ رنگ سفید وجود دارد و هم این امکان وجود دارد که روی رنگ سفیدی که چاپ شده است، دوباره رنگ دیگری چاپ شود.

چاپ اکوسالونت روی چرم

در چاپ روی چرم با دستگاه اکوسالونت، هر چند این دستگاه جوهر سفید را چاپ نمی‌کند ولی جوهرهای آن کیفیت چاپ بالایی دارند. این دستگاه با تبخیر بسیار سریع جوهرها و نفوذ جوهر اکوسالونت به عمق سطوح چاپی، امکان حرکت جوهر را روی سطح چرم به نزدیک صفر رسانده و کیفیت چاپ خوبی را تحویل می‌دهد. به همین دلیل است که در چاپ اکوسالونت، تنها راه برای پاک نمودن جوهر از سطح چرم، استفاده از حلال‌های شیمیایی است.

چاپ پذیری چرم مصنوعی و طبیعی

در مورد چاپ پذیری چرم‌ها به طور کلی باید بگوییم که چاپ پذیری چرم مصنوعی به دلیل یکنواختی سطح آن، بیشتر از چرم طبیعی است. در واقع گودی ها و برآمدگی‌هایی که روی چرم طبیعی وجود دارد، تا حد زیادی کیفیت چاپ را تحت تأثیر قرار خواهد داد و حتی ممکن است گاهی به دستگاه آسیب وارد نماید. البته با این حال می‌توان به کمک تکنولوژی چاپ uv‌ تا حد زیادی گودی‌های چرم را دوباره مورد چاپ قرار دارد.

نکته دیگر این است که به دلیل دورهای برش‌خورده‌ای که چرم مصنوعی دارد، شما با خیال راحت‌تری می‌توانید طرح مورد نظر را در تمام سطح چرم خود چاپ کنید ولی در چرم طبیعی باید بخش پرتی را که ممکن است در دور چرم وجود داشته باشد در نظر بگیرید و برای چاپ طرح، روی آن حساب نکنید.

ملاحظات چاپ روی چرم طبیعی و مصنوعی

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید این است که ماندگاری چرم طبیعی بیشتر از چرم مصنوعی است. بنابراین اگر ماندگاری بالاتر از حدود ۵ سال برای شما مهم هست، بهتر است از چرم‌های طبیعی استفاده کنید و یا از چرم‌های مصنوعی با کیفیت بالا استفاده کنید. موضوع دیگر نحوه تمیز کردن چرم و میزان سختی آن است. با توجه به اینکه برای شادابی و براق شدن چرم باید به طور مرتب آن را تمیز کنید و از روغن‌های مخصوصی استفاده کنید، سهولت در تمیز کردن هم فاکتور مهمی برای انتخاب چرم است. به طور کلی چرم مصنوعی سخت‌تر از چرم طبیعی تمیز می‌شود. خوب است بدانید که در بین چرم‌های مصنوعی، چرم‌هایی که در نام خود با –poly شروع می‌شوند مانند پلی میکروفایبر راحت‌تر تمیز می‌شوند.

مزایای چاپ روی چرم

با توجه به اینکه چرم یکی از موادی است که ماندگاری بسیار بالا دارد چاپ روی چرم هم مانند چاپ شیشه به شرط کیفیت مناسب چاپ، دارای ماندگاری بالایی خواهد بود. کیفیت چاپ عالی با دستگاه چاپ اکوسالونت و دستگاه چاپ UV، مقاومت در برابر شستشو و خط و خش، تراکم پیکسل بسیار بالا، کیفیت خیره‌کننده و زیبا حتی از فاصله بسیار نزدیک، از مزایای چاپ روی چرم مصنوعی و طبیعی است.

چاپ تصویر دلخواه روی چرم و استیکر

مهمترین کاربردهای چاپ روی چرم چیست؟

چاپ روی چرم کاربردهای زیادی در حوزه تجاری و یا حتی مصرف شخصی دارد. در حوزه تجاری در حال حاضر وسایلی مانند دستبند، دفترچه یادداشت، لوازم جانبی موبایل و تبلت، مبلمان، کیف، کفش، کاپشن، شلوار، دستکش، کراوات، پوتین، کمربرند، سررسید، جاکلیدی و … را که در آنها از چرم استفاده شده است می‌توان با چاپ‌های رنگی بسیار با کیفیت، زیباسازی و به بازار عرضه کرد.

از دیگر مصارف چاپ روی چرم که به صورت ابتکارات شخصی افراد قابل انجام است چاپ طرح دلخواه روی چرم و استفاده از آن به عنوان رومیزی، روکش صندلی، روکش وسایلی مانند جاخودکاری، لیوان و … است. حتی می‌توانید در دکوراسیون و طراحی داخلی خانه از چرم‌های با چاپ‌های متنوع استفاده کنید. برخی از آقایان یا خانم‌ها هم برای اینکه تصویر ماندگاری از همدیگر و یا خانواده خود خلق کنند، تصویر زیبایی از چهره همدیگر را روی چرم‌های با کیفیت چاپ می‌کنند. کاربرد دیگری که چاپ چرم دارد تهیه تابلوهای نفیس چرمی زیبا با طرح‌های ماندگار است که برای دکوراسیون خانه یا دادن هدیه به دیگران استفاده می‌شود. در ادامه در مورد برخی از موارد استفاده چاپ روی چرم توضیح بیشتری خواهیم داد.

چاپ کارت ویزیت چرم

چاپ کارت ویزیت چرم یکی از جدیدترین کاربردهای چاپ روی چرم است. کارت ویزیت، نماینده کسب و کار شما در غیاب خودتان است. هر چقدر ظاهر زیباتری داشته باشد و مقاومت بیشتری در مورد آسیب‌های محیط داشته باشد، به سود شما خواهد بود. البته خیلی از افراد ممکن است استفاده از کارت ویزیت pvc‌ ، کارت ویزیت شیشه ای و یا کارت ویزیت لمینت را ترجیح بدهند ولی قطعاً بیشترین ماندگاری متعلق به کارت ویزیت چرم است. اگر کسب و کاری دارید که ممکن است فردی بعد از سالها دوباره به شما احتیاج پیدا کند و یا می‌خواهید کارت ویزیت شما به مدت طولانی در دست افراد باقی بماند، چاپ کارت ویزیت چرم را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

چاپ اتیکت و تگ تبلیغاتی چرم

در صورتی که در کسب و کار خود محصولاتی دارید که می‌خواهید روی آنها اتیکت یا تگ تبلیغاتی بچسبانید، می‌توانید برای ماندگاری طولانی برند خود از چاپ اتیکت چرم استفاده کنید. اتیکت‌ها و تگ‌ها معمولاً سایز بسیار کوچکی دارند و شما می‌‌توانید با یک هزینه کم، تعداد زیادی از آنها را چاپ کنید و با این کار، برند خود را روی کالایی که به مشتری فروخته‌اید، زنده نگه دارید و علاوه بر این، زیبایی خاصی به محصول خود ببخشید.

چاپ جلد و کاور چرم

چاپ جلد چرم برای سرررسید و آلبوم‌های خانوادگی هم یکی از مهمترین کاربردهای چاپ چرم است. در واقع با توجه به اینکه سر‌رسید‌ها و آلبوم‌ها برای سالیان زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرند، استفاده از جلد چرم برای آنها بسیار متداول است. به این ترتیب سررسید و آلبوم شما تقریباً برای همیشه دارای یک جلد تازه و تمیز خواهد بود.

چاپ هدایای تبلیغاتی چرم

در حوزه برند‌سازی به دلیل ماندگاری بالای چرم و همچنین ماندگاری بالای چاپ چرم در روش‌هایی مانند چاپ اکوسالونت و چاپ UV، شما می‌توانید لوگوی خود را بر روی کالاها یا هدایای تبلیغاتی که به اشخاص می‌دهید، درج کنید. به این ترتیب لوگوی شما تا سالها در دست افراد به نمایندگی از کسب و کار شما به صورت با طراوت و زیبا خواهد ماند.

نحوه سفارش چاپ آنلاین بر روی چرم

برای چاپ روی چرم از طریق آنلاین در irchap  باید بعد از ثبت نام در سایت، محصول مورد نظر را انتخاب کنید و با واریز مبلغ، آن را در درب منزل تحویل بگیرید. نمونه چاپ روی چرم در طرح‌ها و رنگ های مختلف در سایت موجود هست. شما مي‌توانید فقط با یک کلیک، طرح مورد علاقه مورد علاقه خود را سفارش دهید.

در صورت نیاز به چاپ طرح اختصاصی می‌توانید آن را برای ما ارسال کنید. مناسب بودن کیفیت فایل باعث افزایش سرعت در انجام کار شما خواهد بود. در غیر این صورت فایل شما توسط کارشناسان irchap بررسی و تغییرات لازم از جهت کیفیت یا اندازه روی آن انجام خواهد شد. چاپ روی چرم در شرکت irchap به کمک روش‌های مختلف موجود در بازار از جمله دستگاه‌های چاپ اکوسالونت، دستگاه چاپ UV، چاپ با لیزر، چاپ سیلک و چاپ تامپو انجام می‌شود. در صورتی که بخواهید از نهایت کیفیت استفاده کنید، بهتر است از دستگاه چاپ اکوسالونت و یا چاپ UV استفاده کنید. چاپ با وسایل دیگر از جمله چاپ روی استیکر معمولاً از کیفیت و قیمت پایین‌تر برخوردار است.

 جهت تماس با ما می‌توانید تلفن‌های تماس را از لینک داده شده به دست آورید. کارشناسان ما در ساعات اداری و روزهای کاری آماده هستند تا مشاوره لازم را به شما ارائه دهند و بهترین گزینه ممکن را از لحاظ قیمت محصول و کیفیت چاپ طرح به شما پیشنهاد کنند. در ادامه می‌توانید محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید.

چاپ اکوسالونت چیست؟ Eco Solvent

چاپ اکوسالونت دارای ویژگیهایی ات ازجمله اینکه ، خطر مواد شیمیایی اولیه  مورد استفاده در جوهرهای سالونت (فلکسی و بنر) از یک طرف و پیکولیتر بالای قطرات جوهر پرتابی و در نتیجه رزولیشن پائین از طرف دیگر، مزیت چاپ ایندسته از جوهرها را تحت تاثیر خود قرار داده و کاربران آنرا دچار مشکل نموده است. به نحوی که استفاده از جوهرهای سالونت در اروپا و امریکا ممنوع اعلام شده است.

لیکن برای سازگار نمودن جوهرهای سالونت با محیط زیست و حذف خطرات انسانی، حلالهای خطرناک و مضر را حذف نموده و فرمولاسیون جوهرهای جدید سالونت را کاملا بی خطر نموده اند، لذا نام این دسته از جوهرها را اکو سالونت گذاشته اند.

وجه تمایز اکو سالونت با جوهرهای سالونت علاوه بر بی خطر بودن، کیفیت بالای تصاویر چاپی وماندگاری بالای رنگ در مقابل آفتاب و ساییدگی است. دلیل آنرا میتوان در ریز بودن قطرات جوهر افشان شده ( در مقیاس پیکو لیتر) دانست که همین امر موجب شده که کاربردهای چاپ سالونت صرفا برای نمایش از فواصل بیش از یک متر (بنر و فلکسی) مناسب باشد درحالیکه کاربرد چاپ اکوسالونت حتی قابلیت چاپ ریزترین فونت ها را دارد .

تنوع و کاربرد جوهرهای اکوسالونت:

 این جوهرها با تبخیر فوق العاده سریع و گاها نفوذ به عمق سطوح (پلاستیک، پلی اورتان، سنگ و…) تا ۳ میکرون، امکان خشک شدن جوهر روی هر سطحی را ممکن و حرکت قطره جوهر روی سطوح را به حداقل می رساند تا تصویری با کیفیت وشفاف تشکیل شود . سطوح چاپ شده با جوهرهای اکوسالونت مقاومت بالایی نسبت به آب، خراش و ساییدگی از خود نشان میدهند. لذا از مواد شیمیایی (حلال مخصوص)می توان برای پاک نمودن جوهر از روی سطح استفاده نمود.

کاربردهای عمده جوهر اکوسالونت در چاپ :

 –        چاپ بنر اکوسالونت :

وجه تمایز بنر اکو سالونت نسبت به چاپ سالونت در کیفیت چاپ بسیار بالاتر ؛ ماندگاری بالاتر نسبت به جوهر سالونت در مقابل اشعه ماورا بنفش خورشید ؛ مقاومت بالاتر در قبال ساییدگی و خراش ؛ امکان خواندن فونت های ریز از فاصله یک متری

 –       چاپ فلکسی فیس اکوسالونت :

وجه تمایز فلکسی اکو سالونت نسبت به چاپرفلکسی سالونت در کیفیت چاپ بسیار بالاتر ؛ ماندگاری بالاتر نسبت به جوهر سالونت در مقابل اشعه ماورا بنفش خورشید ؛ مقاومت بالاتر در قبال ساییدگی و خراش ؛ امکان خواندن فونت های ریز از فاصله یک متری

–        چاپ نقوش روی پارچه

کاربردها : تولید پرچم تشریفات ؛ صنعت پوشاک ؛ صنعت دکوراسیون داخلی و… جوهر ضد آب و مقاوم در برابر سایش و نیز چاپ با کیفیت بالا

–      چاپ کاغذ دیواری با طح یا عکس دلخواه (پوستر دیواری یا کاغذ دیواری سه بعدی) :

کاغذ دیواری نوعی محصول چاپی دیجیتال است که توسط دستگاه لارج فرمت اکو سالونت چاپ می شود . طرح کاغذ دیواری دلخواه را که البته باید دارای دی پی آی بالا باشد در عرض های یک متر و یا هفتاد سانت ازهم جدا می شود.

– چاپ مش انواع کاغذ دیواری قابل چاپ دارای قابلیت شستشو بوده و در مقابل سایش از خود مقاومت نشان می دهدو این موضوع به لطف استفاده از جوهر های اکو سالونت می باشد.

– کاغذهای دیواری برای مصارف دکوراسیون داخلی است که  تکنولوژی چاپ دیجیتال به کمک طراحان داخلی آمده است . این نوع متریال کاغذ دیواری  اغلب  می توانند حاوی طرح‌های خاصی همانند مناظر طبیعی ، چهره افراد و شخصیت ها ، طرح‌های تبلیغاتی محصولات و خدمات ، بافت کاغذ دیواری و چرمی باشند.

–        چاپ نقوش روی کنواس(بوم)

 کاربردها : نصب به عنوان بوم نقاشی؛ نصب روی انواع تخته شاسی ؛ استفاده بعنوان پوستر رولاپ ؛ نصب روی دیوار بعنوان کاغذ دیواری (پوستر دیواری) درصنعت دکوراسیون داخلی و…

 –        چاپ طرح و نقوش دلخواه روی چرم

  کاربردها :  استفاده در صنایع چرم در تولید مصنوعات چرمی نظیر کیف و کفش و…  ؛ نصب روی انواع تخته شاسی ؛ نصب روی دیوار بعنوان کاغذ دیواری (پوستر دیواری) و همچنین چرم چاپدار مبل و صندلی درصنعت دکوراسیون داخلی و…

–        چاپ روی اسکرین بنر

کاربردها : استفاده به عنوان پرده ؛ پوستر دیواری نقشه و طرح دلخواه

–        چاپ روی رول بک لایت اکوسالونت

کاربردها : استفاده در لایت باکس در محیط بیرونی و داخلی

–        چاپ روی  رول فتوگلاسه اکوسالونت

کاربرد :  نصب روی انواع تخته شاسی بدون نیاز به لمینت ؛ نصب روی دیوار بعنوان کاغذ دیواری (پوستر دیواری) درصنعت دکوراسیون داخلی و…

–        چاپ روی  رول وینیل(استیکر پشت چسب دار) اکوسالونت

کاربردها: چاپ و نصب استیکر تبلیغاتی روی اتوبوس ؛  چاپ و نصب استیکر تبلیغاتی روی تریلر و کامیونت پخش کالاها  ؛  چاپ و نصب استیکر تبلیغاتی حراج و نیو کالکشن روی شیشه مغازه ها ؛ چاپ و نصب استیکر تبلیغاتی روی اتوبوس؛ چاپ پانل دستگاه ها و ماشین های صنعتی ؛ چاپ و نصب استیکر تبلیغاتی روی کف  زمین ؛  نصب روی دیوار بعنوان کاغذ دیواری (پوستر دیواری) درصنعت دکوراسیون داخلی و…

–         چاپ روی  رول سولیتPVC ساتین

در عرض های ۹۰ و ۱۲۰  ازجنس پی وی سی ۲۸۰ میکرون  ضخامت بسیار بالا جایگزین مناسبی چاپ وینیل با جوهر پذیری بالاتر جایگزین مناسبی برای پلات و لمینت و کاستن هزینه در ساخت سازه های نمایشگاهی نظیر استند ؛ رولاپ ؛ میزکانتر و… بدون نیاز به لمینت.

دکمه بازگشت به بالا