عمومیمدیریت کسب و کار

جذب فالوور واقعی رایگان اینستاگرام با ساده‌ترین روش

۳ روش تضمینی برای جذب فالوور اینستاگرام

تیترهای محتوای این خبر نمایش تیترها

جذب فالوور اینستاگرام دغدغه مهم افراد و کسب‌وکارهای امروز است.

این روزها اکثر افراد از مرحله حضور در شبکه‌های اجتماعی و اینستاگرام عبور کرده‌اند و کسی در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام موفق‌تر است که بتواند سهم بیشتری از مخاطبان مرتبط با خود را نسبت به رقبا به‌دست آورد.

همان‌طور که شما بهتر از من می‌دانید، برای افزایش فالوور اینستاگرام راه‌های اخلاقی و غیراخلاقی زیادی وجود دارد؛ اما تنها افزایش فالوور نمی‌تواند امری موثر باشد. پس باید تأکید ما بر روی جذب مخاطب باشد که شیوه‌ای کاملاً اخلاقی و البته اثربخش است.

جذب فالوور واقعی رایگان اینستاگرام با ساده‌ترین روش

در این مقاله ۳ روش تضمینی را برای جذب مخاطب مرتبط و ماندگار در اینستاگرام معرفی خواهیم کرد و نکاتی را برای استفاده بهتر از آن‌ها خواهیم گفت.

برای جذب فالوور اینستاگرام سه روش کلی وجود دارد:

✔ جذب ارگانیک

✔ تبلیغات

✔ فالو موقت

جذب ارگانیک

بهترین روش برای افزایش و جذب فالوور اینستاگرام جذب ارگانیک است. این شیوه به‌صورت مستقیم نیز هیچ‌هزینه‌ای مانند تبلیغات برای شما ندارد.

اگر که وب‌سایت دارید و یا با مباحث سئو آشنا هستید، باید بگوییم که این شیوه نیز تقریباً بر اساس همان استراتژی کار می‌کند؛ یعنی ما کاری کنیم که به‌صورت طبیعی برای افراد بیشتری و درجاهای بیشتری دیده شویم.

معمولاً در بحث سئو تلاش می‌شود که در گوگل بیشتر دیده شویم؛ اما در اینستاگرام هدف ما حضور و دیده شدن در اکسپلور است.

برای موفقیت در جذب فالوور اینستاگرام به‌صورت ارگانیک، مهم‌ترین چیز تولید محتوای اصیل و اثربخش است. محتوایی که بتواند مخاطب را درگیر خود کند و مخاطب را قانع کند که در زیر آن کامنت بنویسد یا آن را با سایر دوستانش به اشتراک بگذارد. جذب ارگانیک سخت‌ترین و البته اثربخش‌ترین روش جذب فالوور اینستاگرام است.

تبلیغات در اینستاگرام

این روش برای جذب فالوور اینستاگرام به اثربخشی جذب ارگانیک نیست؛ اما اگر به‌صورت درست و حرفه‌ای اجرا شود، می‌تواند نتایج بسیار خوب و اثربخشی را به همراه داشته باشد.

البته اگر این روش را به‌درستی استفاده نکنیم فرقی با فردی که هرروز پیامک‌های به‌دردنخور تبلیغاتی ارسال می‌کند نداریم.

تبدیل به یک اسپمر بزرگ می‌شویم. هم هزینه خود را هدر داده‌ایم، هم هیچ نتیجه‌ای نگرفته‌ایم و در آخر برای برند خود نیز چیزی جز دشنام و بدنامی فراهم نکرده‌ایم.

برای اجاره تبلیغات مؤثر در اینستاگرام به مرتبط بودن محتوا و زمینه فعالیت شما با صفحه‌ای که در آن قصد تبلیغ را دارید، توجه کنید. در بحث تبلیغات در دنیای امروز کمیت و تعداد به‌تنهایی هیچ اهمیتی ندارند. چیزی که مهم است نسبت یکپارچگی مخاطب است.

فرض کنید شما درزمینهٔ فروش کتاب مشغول به فعالیت هستید؛ حال در صفحات مختلف اینستاگرام جست‌وجو می‌کنید و یک صفحه ۷۰ هزارنفری را که در آن جدیدترین داب‌اسمش‌ها قرار می‌گیرد، پیدا می‌کنید و در آن تبلیغ می‌کنید. در اینجا تعداد مهم نیست؛ ممکن است در حالت دیگر صفحه‌ای را پیدا کنید که ۸ هزار فالوور داشته باشد؛ اما موضوع و مخاطبان آن درزمینهٔ کتاب‌خوانی باشند.

در اینجا مطمئناً می‌توانید مخاطب یکپارچه‌تری را جذب کنید. دقت داشته باشید که در دام تعداد گرفتار نشوید. چیزی که مهم است درصد تبدیل است. گاهی ما با افزایش مخاطبانی که هیچ ارتباطی با ما و خدمات‌مان ندارند، تنها درصد تبدیل را کاهش می‌دهیم.

فالو موقت و ربات

روش سوم برای جذب فالوور اینستاگرام، روش فالو موقت است. این روش پرطرفدارترین، پراستفاده‌ترین و آسان‌ترین روش جذب مخاطب است. این روش برخلاف روش اول و حتی دوم، هیچ سختی ندارد.

افراد در این روش با استفاده از یک ربات هوشمند یا خودشان به سراغ هشتگ‌های مرتبط و صفحات رقیبان خود می‌روند، سپس افراد موردنظر خود را فالو می‌کنند. حال منتظر می‌مانند تا این افراد نیز آن‌ها را فالو کنند. وقتی‌که اصطلاحاً فالو‌بک انجام شد، پس از گذشت مدتی –معمولاً ۴۸ ساعت- آن‌ها را آنفالو می‌کنند.

فالو موقت؛ آری یا نه؟

درباره این‌که از این روش در جذب فالوور اینستاگرام استفاده کنیم یا نه، بین اکثر فعالان این حوزه اختلاف شدیدی وجود دارد. ما نیز درگذشته و دربرخی از موارد از این روش‌ استفاده کرده‌ایم؛ اما هم‌اکنون با انجام روش فالو موقت مخالف هستیم.

برای این مخالفت دو دلیل داریم:

۱- ازنظر اصول اخلاقی و اتیکت، این عمل را شاید بی‌احترامی به آن فرد است، همچنین این کار نمی‌تواند حس خوبی را به افراد بدهد.

۲- مورد دیگری که در آنالیزهای زیادی مشاهده کردیم، پایین آمدن نرخ تبدیل نسبت به شرایط قبل از جذب فالوور با ربات بود. این عمل در بهترین حالت در افزایش فروش شما هیچ تأثیری نمی‌گذارد. تنها اتفاقی که رخ می‌دهد بالا رفتن تعداد لایک‌ها است که البته تعداد لایک‌ها نیز بیان‌گر هیچ موفقیت خاصی نیست و معمولاً امری از روی عادت است.

همچنین مشاهده کردیم که گاهی این افزایش مخاطب، باعث کمبود توجه ما نسبت به مخاطبان ارگانیک می‌شود؛ درنتیجه پاسخگویی ضعیف‌تر، خدمات ضعیف‌تر و در کل نمودار رشد و درآمد ما ضعیف‌تر خواهد شد.

و در نهایت نیز با پیشرفت الگوریتم‌های جدید اینستاگرام نه‌تنها این روش کارکرد مناسبی در رضایت مخاطبان ندارد، بلکه از نظر فنی نیز خطرناک است و ممکن است دچار محدودیت‌های شدیدی از طرف اینستاگرام شویم

پروفایل صحیح کسب‌وکارها

این روزها همه کسب‌وکارهای موفق از اینستاگرام در کسب‌وکارهای خود استفاده می‌کنند. صفحه پروفایل اینستاگرام یکی از مهم‌ترین و پربازدید‌ترین مکان‌هایی است که افراد به آن سر می‌زنند.

در این بخش نکاتی مطرح می‌شود که به شما کمک می‌کند با رعایت آن‌ها در پروفایل اینستاگرام خود، به عنوان یک کسب‌وکار مورد اعتماد برای مخاطبان خود معرفی شوید. در نتیجه بتوانید در جذب فالوور اینستاگرام موفق‌تر باشید و در نهایت درآمد بیشتری را از اینستاگرام کسب کنید.

تصویر پروفایل اینستاگرام

تصویر پروفایل اینستاگرام یکی از کلیدی‌ترین عناصر صفحه شما است که نشانگر هویت شما است. هویت واقعی یکی از عناصر کلیدی در جذب فالوور اینستاگرام است. اگر دارای یک برند هستید، لوگوی آن را در پروفایل اینستاگرام خود قرار دهید. اگر دارای یک فروشگاه فیزیکی هستید، یک عکس حرفه‌ای از سر در مغازه خود تهیه کنید و آن را در پروفایل اینستاگرام خود قرار دهید. اگر صفحه شما شخصی است، حتماً یک عکس واضح و بزرگ از چهره خودتان قرار دهید.

این کار اعتماد مخاطب را به‌شدت افزایش می‌دهد. از تصاویر بی‌هویت مانند منظره، گل، خودرو، عکس‌نوشته، متن و … استفاده نکنید. این کار به‌شدت در عدم‌اعتماد مخاطبان تأثیر دارد.

نام صفحه و پروفایل اینستاگرام

نام کاربری پروفایل اینستاگرام را نام رسمی برند یا فروشگاه خود قرار دهید که به انگلیسی است؛ اما نام صفحه خود را به زبان فارسی درج کنید. این کار باعث می‌شود که مخاطب درهرصورتی که شما را جست‌وجو می‌کند بتواند به‌آسانی شما را پیدا کند.

از اسامی بی‌هویت مانند اسامی که در انتهای آن‌ها اعداد خاصی وجود دارد، استفاده نکنید. به‌هیچ‌عنوان از علائم مانند خط تیره (_) در نام پروفایل خود استفاده نکنید. در کل نام‌گذاری به شکلی باشد که علاوه بر داشتن هویت، تایپ و پیدا کردن آن هم برای مخاطب آسان باشد.

اگر نام برند شما به شکل‌های مختلفی نوشته می‌شود، سعی کنید برای همه آن‌ها صفحاتی را ایجاد کنید؛ اما یکی را به‌عنوان صفحه اصلی قرار دهید و در پروفایل سایر صفحات آدرس صفحه اصلی را درج کنید.

این کار فایده‌های بسیاری دارد ازجمله این‌که اگر مخاطبان به شکل دیگری نیز نام شما را جست‌وجو کنند، باز به مسیر دسترسی شما خواهند رسید. همچنین از سوءاستفاده رقیبان جلوگیری خواهید کرد.

متن بیوگرافی اینستاگرام

بیوگرافی شما یکی از کلیدی‌ترین عوامل فروش و ایجاد اعتماد است. به‌هیچ‌عنوان از حروف انگلیسی -مانند فینگلیش finglish – در متن بیوگرافی اینستاگرام استفاده نکنید.

برای جذب فالوور، خصوصا کسانی که با شما آشنایی قبلی ندارند، ابتدا باید به مخاطبان خود دلیلی جذابی برای دنبال کردن‌تان ارائه دهید. در بیو خود حتماً به این موضوع اشاره کنید که دقیقاً در چه حوزه‌ای فعال هستید و چه محصولات و خدماتی ارائه می‌دهید. سپس حتماً در بیوگرافی خود درج کنید که افراد با دنبال کردن صفحه شما چه چیزی به دست می‌آورند و چه منفعتی برایشان وجود دارد.

اگر فروشگاه فیزیکی دارید حتماً آدرس و تلفن معتبر را در پروفایل اینستاگرام درج کنید و اگر فروشگاه شما آنلاین است حتماً لینک سایت خود را درج کنید.

استفاده متنوع از فرمت‌های محتوا

جذب فالوور اینستاگرام تنها همه‌چیز نیست و نباید تمام تمرکز خود را صرفاً روی جذب قرار داد. شاه‌کلید موفقیت در بازاریابی امروز و رشد کسب‌وکارها، استفاده درست از محتوا است. همچنین شبکه‌های اجتماعی فرصتی عالی برای ما فراهم کرده‌اند که بتوانیم با کم‌ترین هزینه ممکن محتوای خود را به‌دست مخاطبان خود برسانیم و از طریق آن محتوا به اهداف مورد نظر کسب‌وکارمان برسیم و رضایت را نیز درمخاطبان ایجاد کنیم.

برای جذب موفق و پایدار فالوور در اینستاگرام باید به درستی از فرمت‌های محتوایی استفاده کرد. در این بخش چهار فرمت برای تولید و ارائه محتوا در شبکه اجتماعی اینستاگرام معرفی می‌کنیم و نکاتی را برای موفقیت و بهبود محتوای هرکدام از این فرمت‌ها خواهیم گفت.

در اینستاگرام به شکل‌های زیر می‌توان محتوا را ارائه داد:

? عکس

? ویدیو

? صوت

? متن

? عکس

تصاویر و عکس‌ها کلیدی‌ترین عنصر اینستاگرام هستند، پس باید به‌خوبی از آن‌ها استفاده کرد.

به‌طور رایج ما از دو نوع تصویر در اینستاگرام استفاده می‌کنیم:

۱- تصاویر مفهومی مانند عکس محصولات و خدمات

۲- تصاویر تولیدی مانند عکس‌نوشته‌ها و آثار گرافیکی

سعی کنید از هر دو مورد به شکل متعادلی استفاده کنید. اگر در ارائه محتوای خود در اینستاگرام از عکس‌نوشته استفاده می‌کنید، از یک قالب یکسان به‌هیچ‌وجه استفاده نکنید. این کار باعث می‌شود که مخاطب بعد از مدتی توجه خود را نسبت به آن تصویر از دست بدهد و درنتیجه محتوای شما خوانده نمی‌شود.

تلاش کنید با عکس‌های متنوع صفحه خود را از یکدست بودن بیرون آورید. این نکته را حتی در رنگ‌بندی تصاویر نیز رعایت کنید. سعی کنید که محتواهای خود را با فرمت یا ظاهر یکسان را در کنار یکدیگر قرار ندهید.

? ویدیو

یکی دیگر از فرمت‌های قابل‌استفاده برای تولید محتوا در اینستاگرام که طرفداران زیادی هم دارد، ویدیو است. تا حد امکان از به اشتراک گذاشتن ویدیوهای دیگران بپرهیزید. تلاش کنید محتوای اختصاصی برای صفحه اینستاگرام خود تولید کنید.

همچنین از تصاویر بسیار باکیفیت استفاده کنید تا حس خوبی به مخاطب بدهد. همچنین اینستاگرام دارای سیستم پردازش تصویر قدرتمندی است و به تصاویر باکیفیت امتیاز بیشتری می‌دهد، درنتیجه بازدید بیشتری را برایتان فراهم می‌کند.

? صوت

سعی کنید برخی از پست‌های اینستاگرام خود را به‌صورت صوتی ارائه دهید. تولید محتوای صوتی بسیار آسان‌تر از ویدیو است و تجربه نشان داده که مخاطبان نیز محتوای صوتی را دوست دارند.

البته اینستاگرام اجازه استفاده مستقیم از صوت را به ما نمی‌دهد؛ اما می‌توانیم این نقطه‌ضعف را تبدیل به یک نقطه قوت کنیم.

برای قرار دادن صوت در اینستاگرام، ابتدا باید صوت را جداگانه ضبط کرد و سپس آن را از طریق نرم‌افزارهای متعددی که برای این کار وجود دارد بر روی یک تصویر قرار دهیم و از آن‌ خروجی ویدیویی بگیریم.

در اینجا می‌توانیم به‌خوبی از تصویری که زیر صوت قرار می‌گیرد به نفع خود استفاده کنیم و پیام موردنظر خود یا هرچه را که مدنظر داریم به‌عنوان تصویر زمینه صوت قرار دهیم.

? متن

متن را می‌توانید به‌آسانی در پایین تمامی فرمت‌های موردنظر در اینستاگرام قرار دهید. سعی کنید حتی اگر از سایر فرمت‌ها مانند عکس و ویدیو استفاده می‌کنید، حتماً در کپشن آن متنی هرچند کوتاه نیز قرار دهید.

رفتار مخاطبان در اینستاگرام به‌این‌صورت است که قبل از این‌که بخواهند به‌صورت کامل به پست شما توجه کنند، ابتدا با یک نگاه کلی به کپشن آن، قضاوت می‌کنند که پست شما برایشان مفید است یا خیر؛ سپس به سراغ محتوای اصلی می‌روند.

دقت کنید که در کپشن‌های اینستاگرام خود متن‌هایی بنویسید که مخاطب را ترغیب به دیدن آن پست کند و از تکرار محتوای خودِ پست در کپشن خودداری کنید.

متن به‌صورت مستقل

گاهی پیش می‌آید که می‌خواهیم پیام اصلی -مثلاً یک پیام بلند- را به شکل متن به مخاطبان اینستاگرام خود ارائه دهیم، در این صورت می‌توان قاعده فوق را برعکس کرد و از تصویر به‌عنوان عامل ترغیب خواندن متن استفاده کرد.

سعی کنید از متن‌های بلند در اینستاگرام استفاده نکنید. مخاطب زمانی که در حال استفاده از اینستاگرام است، در حالت توجه کامل نیست و رفتارش به شکلی است که علاقه‌ای به خواندن متن‌های بلند ندارد. او نمی‌خواهد زمان زیادی را صرف یک پست کند و می‌خواهد سریع‌تر به اسکرول خود ادامه دهد.

متن‌های طولانی خود را باید در وب‌سایت یا وبلاگ خود قرار دهید چراکه رفتار مخاطب در آن محیط کاملاً متفاوت است.سعی کنید به‌صورت متعادلی از همه این فرمت‌ها جهت ارائه محتوای خود استفاده کنید. تنها به یک فرمت بسنده نکنید. مخاطب امروز تنوع‌طلب شده است و دوست‌دارد محتوای متنوع‌تری را دریافت کند.

مدیریت پاسخگویی به کامنت‌ها

کامنت یا نظرات یکی از بخش‌هایی است که ارزش بسیار زیادی برای صاحبان وب‌سایت‌ها و صفحات شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام دارد. کامنت‌ها اگر به‌شکل قدرت‌مند و خلاقانه مدیریت شوند، نتایج بسیار فوق العاده‌ای در مسیر رشدِ نرخِ جذب فالوور اینستاگرام دارند. همچنین کسب‌وکارها روز‌به‌روز تلاش می‌کنند در سایت و صفحه خود افراد بیشتری را به کامنت‌گذاری ترغیب کنند.

اما کامنت‌‌ها همان‌قدر که قدرت بسیار زیادی در جلب اعتماد مخاطب دارند، اگر از نوع منفی و تخریبی باشند، می‌توانند برای ما آثار بسیار مخربی را بر روی اعتماد مخاطبان برجا بگذارند.

در این بخش به نحوه مدیریت صحیح کامنت‌ها می‌پردازیم تا در نتیجه بتوانیم تعامل بهتری با مخاطبان خود داشته باشیم و همچنین به افزایش قدرت برند خود نیز کمک کنیم.

موهبت‌های کامنت

برخی کامنت‌ها را فقط محلی برای نظر دادن دیگران تصور می‌کنند و در همین حد از کامنت‌ها استفاده می‌کنند؛ اما کامنت‌ می‌تواند موهبت‌های بسیاری به همراه خود داشته باشد؛ در زیر چند نمونه از رایج‌ترین‌ها را می‌نویسم:

? مشاوره به مشتریان

? پاسخگویی به سؤالات

? پاسخگویی به اعتراضات

? آگاهی از دید‌گاه‌ افراد درباره خودتان

? توضیحات تکمیلی و رفع ابهام

? شناسایی مخاطبان و تحلیل رفتار آن‌ها

همیشه تلاش کنید به‌صورت مداوم کامنت‌های صفحه‌تان را بخوانید و حتماً در فرصت مناسب به آن‌ها پاسخ دهید.

اگر سایت و اینستاگرام توسط فرد دیگری مدیریت می‌شود، حتما روالی را طراحی کنید تا حتما کامنت‌ها توسط آن فرد بررسی گردند و پاسخ داده شوند. همچنین موارد کلیدی (مانند مواردی که درادامه مطرح خواهد شد) را با مشورت شما پاسخ دهند.

توجه داشته باشید که نباید برای پاسخگویی عجله کنید و تلاش کنید بهترین پاسخ را ارائه دهید. البته تمام سعی خود را انجام دهید که زمان پاسخگویی بیشتر از ۲۴ ساعت نشود.

استثناء

در برخی موارد ممکن است کامنت‌هایی را دریافت کنید که حاوی مطالبی اعتراضی باشند، در این موارد سرعت پاسخگویی خود را به حداکثر میزان ممکن برسانید.

زیرا ممکن است عدم پاسخگویی به‌موقع شما، موجب تأثیرپذیری سایر مخاطبان از آن کامنت اعتراضی شود و باعث تغییر دیدگاه آن‌ها شود.

پاسخگویی به کامنت‌های اعتراضی و اسپم

معمولاً تعدادی از کامنت‌های شما دارای محتوای اعتراضی یا توهین‌آمیز است. سؤالی که در اینجا پیش می‌آید این است که نحوه مدیریت این کامنت‌ها به چه شکل است.

اگر کامنت‌ها دارای محتوای رکیک، غیراخلاقی و توهین‌آمیز بودند، با سرعت هرچه بیشتر آن‌ها را حذف کنید.

نوع دیگری از کامنت‌ها هستند که غیراخلاقی نیستند؛ اما با پوشش انتقاد و به‌قصد آسیب زدن نوشته می‌شوند. این کامنت‌ها را به‌هیچ‌عنوان حذف نکنید؛ اما همان‌طور که در بالا اشاره کردیم باید هرچه سریع‌تر به آن‌ها پاسخ داد.

کلید طلایی کامنت‌های اعتراضی

اکثر ما حس خوبی به کامنت‌های اعتراضی نداریم و معمولا تمایل داریم براساس احساسات و هیجانات‌مان به این افراد پاسخ دهیم. اما اگر کمی هوشمند باشیم، می‌توانیم این نوع کامنت‌ها را خصوصا در فضای اینستاگرام به موهبتی بزرگ برای خود و جلب اعتماد مخاطبان تبدیل کنیم.

برای به‌دست آوردن این موهبت، تلاش کنید پاسخ‌هایی را که در جواب این کامنت‌ها می‌نویسید، مستقیماً برای نویسنده آن کامنت نباشد. در عوض پاسخ را به شکلی بنویسید که جایگاه شما در نزد سایر مخاطبان که این کامنت‌ها را می‌خوانند تصحیح شود و حتی بالاتر برود.

 در اینجا اصلاً آن فردی که کامنت توهین‌آمیز یا مخرب را نوشته است، مهم نیست؛ مهم خنثی‌سازی اثر اقدام اوست.

در پایان توجه داشته باشید، بسیاری از افراد در تعاملاتی که در کامنت با شما دارند، ایده‌هایی بسیار عالی به شما ارائه می‌کنند یا حتی ممکن است به شما انتقاد کنند.

در هر دو صورت این فرصتی طلایی برای شما است که درباره مخاطبان خود بیشتر بدانید.

هرچه از مخاطبان خود بیشتر بدانید، بهتر می‌توانید به آن‌ها خدمت کنید و هرچه بهتر بتوانید خدمت کنید، بهتر می‌توانید کسب‌درآمد کنید.

از پیام برند غافل نشوید!

فالوورها هرکدام یک انسان هستند، انسان‌هایی که مخاطب برند ما هستند. هر برند در دل خود پیامی دارد که می‌خواهد به مخاطبان خود ارسال کند. ما به این پیام، پیام برند می‌گوییم؛ برای انتقال این پیام راه‌های بسیاری وجود دارد؛ اما برخی از آن‌ها نه تنها مفید نیستند، بلکه باعث آزار مخاطب نیز می‌شودند.

اینستاگرام یکی از بسترهایی است که ما در آن بیشترین پیام را به مخاطبان و فالوورهای خود منتقل می‌کنیم و با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنیم. در این بخش به این موضوع می‌پردازیم یک پیام برند خوب باید چگونه باشد که نه تنها آسیب‌رسان نباشد، بلکه ما را نسبت به رقبا، دست نیافتنی‌ کند.

یک پیام برند خوب

همیشه به‌یاد داشته باشیم که پیام برند را به‌زور ارسال نکنیم و آن را در قالب داستان‌هایی اصیل و جذاب ارسال کنیم. در اینجا نیز باید بر اصل صداقت تأکید ویژه‌ای داشته باشیم.

هوشمندانه است که کارهای بهتری را برای تعداد کمتری انجام دهیم تا این‌که کارهای معمولی را برای افراد بیشتری انجام دهیم. در این دام نیفتیم که صرفاً برای جذب و همراهی تعداد بیشتر مخاطب، کارهای معمولی انجام دهیم. فراموش نکنیم که ما برای سبقت گرفتن از رقیبان باید کارهای جدید و خاص انجام دهیم و محتواهای کاربردی‌تری منتشر کنیم. اگر قرار باشد که کارهای معمولی دیگران را انجام دهیم، اصلاً برای چه آمده‌ایم.

کسانی وجود دارند که کارهای معمولی انجام می‌دهند و قبل از ما بوده‌اند. چرا ما باید وجود داشته باشیم؟ داستان این‌که چرا ما باید وجود داشته باشیم و برای چه آمده‌ایم، همان پیامی است که در دل برند جای گرفته است و باید آن را به‌خوبی برای مخاطبان خود ارسال کنیم.

عدم صداقت در پیام برند

پیامی که برند شما منتقل می‌کند باید واقعیت داشته باشد، در اینجا دوباره اصل صداقت را یادآوری می‌کنم. بسیاری از کسب‌وکارها یک پیام را منتقل می‌کنند؛ اما به‌عنوان یک شعار، نه این‌که آن را واقعاً در عمل نشان دهند.

 این نه‌تنها به ما هیچ کمکی نمی‌کند، بلکه به‌طورقطع آغاز یک مشکل بزرگ و حتی در بسیاری از موارد جبران‌ناپذیر نیز هست.

اگر شما به‌صورت مداوم چیزی را بگویید؛ اما آن را اجرا نکنید، مردم به‌خوبی و بهتر از حتی خود شما، این عدم صداقت را متوجه می‌شوند و این باعث می‌شود که اعتقاد مردم نسبت به شما از بین برود. یادتان باشد که اگر مردم به شما اعتماد نداشته باشند، دیگر با شما تعامل نخواهند داشت.

نکته پایانی

در پایان نیز مجدداً تأکید می‌کنیم که اصولی‌ترین، حرفه‌ای‌ترین، اخلاقی‌ترین، پایدارترین و موثرترین روش برای جذب فالوور اینستاگرام و از آن مهم‌تر ماندگاری مخاطبان، رعایت نکات حرفه‌ای و نگاه به عنوان یک انسان و دوست -نه صرفا یک عدد فالوور- به مخاطب است و همچنین جذب ارگانیک با استفاده از تولید محتوای حرفه‌ای و اصیل است.

جذب فالوور واقعی رایگان اینستاگرام با ساده‌ترین روش

۱۲ فرمول تضمینی افزایش فالوور واقعی اینستاگرام (رایگان) | راهنمای کامل

این روزها مرکز ثقل هدایت ترافیک‌های سودآور به لندینگ پیج‌ها، افزایش نرخ تبدیل و ایجاد مخاطبین درگیر با برند، پلتفرم اینستاگرام است که به اصطلاح عامیانه، گل سرسبد شبکه‌های اجتماعی برای برندهاست!

اگر حضور شما در اینستاگرام آنچنان که انتظار دارید قوی نیست، شاید وقت آن رسیده باشد که یاد بگیرید چگونه استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود را برای به دست آوردن و افزایش فالوورهای واقعی در اینستاگرام تغییر دهید. هرچه تعداد مخاطبان شما بیشتر شوند، فرصت‌های بیشتری برای تعامل با کاربران و ایجاد تجربیات بی‌نظیر برای آن‌ها فراهم می‌شود و در نهایت همین تجربه‌هاست که می‌تواند برای شما افزایش فروش به دنبال داشته باشد.

به این عبارت با دقت توجه کنید: “فالوور واقعی یا ارگانیک“؛ بین فالوور واقعی یا ارگانیک و راه آسان‌تر آن یعنی فالوور فیک، تمایز و تفاوت بسیاری وجود دارد! گاهی اوقات برندها برای به دست آوردن فالوورهای بیشتر در اینستاگرام، راه‌های ساده‌تری را انتخاب می‌کنند. پرداخت هزینه برای لایک و سایت‌های فالووریاب همه جا هست، اما این میانبرها هرگز ارزش لازم را ندارند، چون الگوریتم اینستاگرام به طور منظم برای از بین بردن حساب های فیک و غیرفعال به روز می‌شود.

پرواضح است که اگر فالوورهای علاقمند به خرید که دائماً به صفحه اصلی شما سر بزنند و برند شما را به دوستان و فالوورهای خودشان معرفی کنند، وجود نداشته باشند، تعداد فالوورهای اینستاگرامی ارزش چندانی ندارد. حالا شما هرچقدر که می‌خواهید برای بزرگ کردن عدد فالورهای خود هزینه کنید!

اما مطمئن باشید که ته این راه شکست خواهد بود. با نکات معرفی شده در این مطلب از پارس فالووردر مورد راه های افزایش فالوور اینستاگرام صحبت می‌کنیم تا عملکرد بهتری در این شبکه اجتماعی پرطرفدار داشته باشید. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

12 روش تضمینی افزایش تعداد فالوور اینستاگرام

برای افزایش فالوور اینستاگرام نیازی به پرداخت هزینه در ازای اکانت‌های فیک ندارید، همین کارهای ساده‌ای که در ادامه در مورد آن صحبت می‌کنیم می‌توانید کارتان را راه بیاندازید.

حساب کاربری اینستاگرام خود را کامل و بهینه کنید.

قبل از اینکه به دنبال پیدا کردن روش‌های مختلف برای جذب مخاطبین بیشتر در اینستاگرام باشید، باید دکور پروفایل‌تان را تغییر دهید! یکی از مراحل بسیار مهم فعالیت مناسب در فضای اینستاگرام، بهینه‌سازی کامل حساب کاربری اینستاگرام است. برای این کار می‌توانید از بیو اینستاگرامی خود شروع کنید؛ جایی که برند شما در اینستاگرام برای اولین بار معرفی می‌شود و به عنوان صفحه اصلی حساب کاربری‌تان به آن رجوع می‌شود.

بدون داشتن بیوگرافی (قسمت معرفی)، کپشن برای تصویر، نام کاربری یا تصویر پروفایل مناسب، مخاطبان متوجه تعلق حساب کاربری اینستاگرام‌تان به شما نخواهند شد. ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما در اینستاگرام، بیوگرافی و تصویر شما به شکل گیری هویت برند شما کمک می‌کند. لینک موجود در بیوگرافی اینستاگرام شما محلی برای هدایت بازدیدکنندگان اینستاگرامی به سایت شما است و به همین خاطر بهینه‌سازی حساب کاربری شما ضروری است.

اگر نمی‌دانید که چه لینکی در این قسمت قرار دهید، صفحات بازاریابی یا محصولاتی که مربوط به کلمات کلیدی، هشتگ‌ها یا کمپین‌های خاص حساب اینستاگرام‌تان هستند را امتحان کنید. لینک دادن به صفحه اصلی شما کار درستی است؛ اما چرا هنگام انتقال از قسمت bio به یک سایت دیگر، تجربه خاص‌تری برای کاربران فراهم نکنید؟ منظور این است که هر بار که مطلبی را پست می‌کنید می‌توانید از کاربران بخواهید که برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت شما مراجعه کنند.

البته یک مشکلی وجود دارد! آن هم این است که در بیو اینستاگرام فقط 1 لینک می‌توان درج کرد. البته برای این موضوع یک راه حل خوب وجود دارد که شما می‌توانید از به‌لینک برای درج بیش از یک لینک در اینستاگرام خود استفاده کنید. با استفاده از بهلینک، شما می‌توانید به شبکه‌های اجتماعی دیگرتان هم لینک بدهید و مخاطبین خودتان را در مورد سوالات مهم و رایج و حتی نحوه تماس با خودتان راهنمایی کنید.

علاوه بر این‌ها، سعی کنید نام کاربری خود را تا آنجا که ممکن است به گونه‌ای انتخاب کنید که جستجوی آن راحت بوده و به نام برندتان نزدیک باشد. اگر نام تجاری شما طولانی‌تر است، نام کاربری خود را به نحوی کوتاه‌تر کنید که مخاطبان همچنان آن را بشناسند. از اضافه کردن اعداد یا کاراکترهای خاص به نام کاربری خودداری کنید و در صورت امکان آن را با نام کاربری خود در رسانه‌های اجتماعی دیگری که دارید، مطابقت دهید.

بهترین راه برای بهینه‌سازی حساب شما، ایجاد یک استراتژی بازاریابی اینستاگرامی و دنبال کردن آن است. وقتی که برای حضور در شبکه‌های اجتماعی مختلف هدف و برنامه داشته باشید، راحت‌تر می‌توانید حضور موثرتری از برندتان به صورت آنلاین نشان دهید.

به تقویم محتوایی پایبند باشید.

بدترین کاری که می‌توانید در هنگام تلاش برای جذب فالوور در اینستاگرام انجام دهید این است که مطالب و محتواهایتان را در زمان‌های مختلف و به صورت شانسی منتشر کنید. اگراز همان ابتدا آنقدر خوش‌شانس بوده‌‌اید که کاربران و فالوورهایتان را به صفحه اینستاگرام خود جذب کنید، باید آنقدر به صورت منظم برایشان تولید محتوا کنید تا یادشان بماند که زمانی شما را به هر علتی فالو کردند.

برای مقابله با این مسئله، برنامه‌ای منظم برای تولید محتوا داشته باشید. به طور معمول، برندها نباید بیش از چند بار در روز در اینستاگرام مطلب ارسال کنند تا از اسپم شدن جلوگیری شود. اما هر برنامه‌ای که برای خودتان مشخص کرده‌اید را به طور ثابت ادامه دهید. تقریباً 200 میلیون کاربر اینستاگرام روزانه از این برنامه استفاده می‌کنند، بنابراین برای جذب فالوور اینستاگرام بیشتر سعی کنید چند بار در روز مطالبی ارسال کنید.

داشتن یک تقویم محتوا به شما اجازه می‌دهد تا تجربه ثابتی برای مخاطبان خود فراهم کنید و برندتان را در ذهن آن‌ها زنده نگه دارید. با تولید محتوای منظم می‌توانید الگوریتم اینستاگرام را با خودتان دوست کنید! و مخاطب‌های بیشتری به دست آورید.

از قبل محتوای پست‌های اینستاگرامی خود را آماده کنید.

الگوریتم اینستاگرام کارش این است که مطالب موردعلاقه هر کاربر را به او نشان دهد، اما یک کار مهم دیگری هم دارد! الگوریتم اینستاگرام کمک می‌کند که مخاطب نیازها و علاقمندی‌های خودش را در صفحه‌هایی که فالو ندارد و نمی‌شناسد هم پیدا کند. اکسپلور اینستاگرام جایی است که برند شما می‌تواند شانس دیده شدن هرچه بیشتر محتواهایش را امتحان کند. ارسال مطالب در زمان‌های مناسب می‌تواند از طریق بالا بردن تعامل مخاطب فعلی‌تان با محتوا، آن پست‌ها را به دست کاربران دیگر در اکسپلور هم برساند.

با برنامه‌ریزی قبل از موعد برای ارسال مطالب، تیم شما دیگر تحت فشار پست‌های روزانه نخواهد بود. بهتر است که مطالب لازم را از قبل آماده کنید و در ساعات مناسب آن‌ها را در اینستاگرام‌تان منتشر کنید.

برای پیدا کردن زمان مناسب برای انتشار پست اینستاگرامی هم بهتر است به بخش اینسایت اینستاگرام در پروفایل خود بروید. در این بخش بهترین و شلوغ‌ترین روز و ساعت بیشترین فعالیت کاربران‌تان گزارش داده می‌شود. در نتیجه شما می‌توانید تصمیم‌گیری بهتری برای آن داشته باشید.

از اهمیت کار با سفیر برند و اینفلوئنسرهای اینستاگرامی غافل نشوید.

شناخت ارزش واقعی مخاطبان به هنگام جذب کردن فالوورهای بیشتر در اینستاگرام، موضوع مهمی است. هر چه تعداد مخاطبان شما به صورت واقعی و ارگانیک بیشتر شود، خریداران و مشتریان علاقمند بیشتری نیز خواهید داشت.

بهترین روش برای جذب مشتریان به فالو کردن شما، حضور داشتن پیوسته در حساب کاربری اینستاگرام‌تان است. فعالیت در حساب کاربری خودتان و حضور در صفحات دیگران، امری حیاتی است. از مطالب ارسال شده توسط کاربران یا همان محتوای تولید شده توسط کاربر حمایت کنید و اصلاً سعی کنید بهانه‌ای به دست مخاطبین خود بدهید تا برای شما محتوا تولید کنند تا در نهایت برندتان وارد پست‌های مشتریان بیشتر شود.

شما همچنین می‌توانید برای شناساندن برندتان به گروه بزرگتری از مخاطبان، مسابقات اینستاگرامی برگزار کنید. این نوع از مسابقات با نشان دادن این موضوع که هواداران‌تان مایل به منتشر کردن مطالب شما یا ارسال مطالب خودشان راجع به شما هستند، می‌تواند می‌تواند حضور شما در شبکه‌های اجتماعی را اثبات کند. یکی از روش‌های دیگر برای دسترسی به مخاطبان بیشتر، همکاری با حساب‌های اینستاگرامی بزرگتر مانند اشخاص تأثیرگذار یا همان اینفلوئنسرها برای به اشتراک گذاشتن مطالب شما با مخاطبین‌شان است.

تنها کاری که باید انجام بدهید این است که نشان بدهید ارزش صرف وقت و هزینه را دارید. سعی کنید زیرکانه تبلیغ کنید و طوری کارتان را انجام بدهید که اصلاً شبیه به فروش نباشد. به دنبال برنامه‌های همکاری بازاریابی با کسب و کارهای دیگر باشید تا مخاطبان اینستاگرامی خود را افزایش دهید. مثلاً اگر فروشگاه لباس زنانه مثل مانتو، شلوار و غیره دارید، با یک فروشگاه آنلاین کیف و کفش همکاری کنید تا فالوورهای هم‌دیگر را برای فروش از حضور خود مطلع کنید.

جذب فالوور واقعی رایگان اینستاگرام با ساده‌ترین روش

خرید فالوور اینستاگرام فیک اکیداً ممنوع است!

بین حساب‌های اینستاگرامی که فالوورهای جعلی و فیک دارند با آن‌هایی که دارای فالوور واقعی هستند، فرق زیادی در حد زمین و آسمان وجود دارد. شاید خرید فالوور اینستاگرام وسوسه انگیز و آسان‌ترین راه باشد، ولی عواقب آن در مقایسه با رشد طبیعی و واقعی تعداد فالوورها، اصلاً ارزش این کار را ندارد.

علاوه بر این‌ها، دیگر همۀ مخاطبین قدرت تشخیص صفحه اینستاگرامی‌ای که با فالوور فیک بالا آمده و آن صفحه‌ای که کاملاً ارگانیک هست را دارند. با یک نگاه ساده به تعداد کامنت‌ها و لایک‌ها می‌توان فیک یا ارگانیک بودن فالوور را تشخیص داد. استفاده از فالوور فیک در دراز مدت می‌تواند تصویر بدی برای برند شما به همراه داشته باشد.

فالوورهای فیک در اینستاگرام باعث ایجاد مشکلات زیر می‌شوند:

    فالوورهای جدید را گمراه می‌کنند: اگر کاربران با صفحه‌ غیرفعالی مواجه شوند که ده‌ها هزار فالوور دارد، این موضوع اعتبار حساب کابری اینستاگرام دارای فالوور فیک را کاهش می‌دهد. افراد را به دروغ وادار به دنبال کردن خودتان نکنید. برای داشتن تعاملات بهتر، اعتماد و ارتباط عمیق‌تری با مخاطبان ایجاد کنید. این صمیمیت هم از طریق صداقت به دست می‌آید.

    هیچ بازگشت سرمایه‌ای ندارند: ممکن است خرید فالوور کار آسانی به نظر برسد، ولی بات‌های اینستاگرامی یا فالوورهای جدید غیرفعال خریداری شده، از شما خرید نخواهند داشت. مگر غیر از این است که همه چیز برای افزایش فروش در کسب و کار انجام می‌شود؟ مردم در اینستاگرام فقط به یک دلیل برندها را دنبال می‌کنند و آن هم این است که این افراد مطالب ارسالی شما و یا به طور کلی شرکت شما را دوست دارند. این مردم، مشتریان اصلی شما هستند و جریانات مالی کسب و کار شما را فراهم می‌کنند.

    باعث سر زبان افتادن برند شما نمی‌شوند: اگر شما 10000 فالوور فیک و غیرفعال داشته باشید، چه تعداد از آن‌ها زیر مطالب شما نظر خواهند داد یا آن را لایک کرده و به اشتراک خواهند گذاشت؟ بیشتر اوقات این ربات‌ها یا حساب‌های جعلی توسط اینستاگرام حذف می‌شوند و حساب شما ساکت و بی سر و صدا باقی می‌ماند.

افراد واقعی می‌توانند مطالب شما را به اشتراک بگذارند، آن‌ها را لایک کرده و زیر آن‌ها نظرشان را در مورد پست بنویسند و با آن تعامل داشته باشند. علاوه بر این، پاسخ دادن به نظرات این کاربران باعث خوشحالی آن‌ها می‌شود و در نتیجۀ آن احتمال معرفی برند شما به دیگر دوستان‌شان خیلی زیاد خواهد بود.

برای مثال شرکت لوازم آرایشی و بهداشتی Lush همیشه به چندین سوال کاربران در مورد محصولاتشان جواب می‌دهد که باعث می‌شود تا این کاربران تعامل خود را با مطالب ارسالی حفظ کرده، صفحه این شرکت را دنبال کرده و یا مطالب را با دیگران به اشتراک بگذارند. این تعاملات همیشه دارای ارزش بیشتری نسبت به داشتن فالوورهای غیرفعال خواهد بود.

صفحه اینستاگرام خودتان را در همه جا تبلیغ کنید.

اگر صفحه اینستاگرام خودتان را تبلیغ نکنید، مردم از حساب شما بی‌خبر خواهند ماند. حتماً حساب اینستاگرام خودتان را در کنار آدرس وبسایت و دیگر رسانه‌های اجتماعی‌تان ذکر کنید تا کاربران از حضور شما در دیگر شبکه‌های اجتماعی مطلع شوند.

نشان دادن حضورتان و بالا بردن سطح آگاهی افراد یکی از بهترین راه‌های شناخته شدن است. اگر واقعاً می‌خواهید تعداد فالوورهای اینستاگرام خود را افزایش دهید به مردم نشان دهید که چگونه می‌توانند به شما دسترسی داشته باشند. می‌توانید در وبسایت‌تان گزینه‌ها و دکمه‌های رسانه‌های اجتماعی را فعال کنید تا در تمام شبکه‌های اجتماعی، صفحه اینستاگرام خودتان را به مردم نشان دهید.

یکی دیگر از ایده‌های جالب، تبلیغ در تمامی حساب‌های رسانه‌های اجتماعی دیگرتان است. به عنوان مثال، موزه هنر مدرن به طور مداوم از طریق حساب توییترش، اطلاعاتی راجع به صفحه اینستاگرام خود در اختیار مردم می‌گذارد. شما به راحتی می‌توانید کاربران را از طریق دیگر شبکه‌های اجتماعی به سمت اینستاگرام خودتان هدایت کنید.

با این حال، فقط از افراد انتظار دنبال کردن شما نداشته باشید. به جای آن بهتر است محتوای خاصی در صفحه اینستاگرام منتشر کنید تا کاربران دلیلی برای دنبال کردن شما داشته باشند. خوشبختانه از آنجا که اینستاگرام ویژگی‌های جدید زیادی برای پست محتوا مانند استوری، IGTV و Reels به برنامه خود اضافه کرده است، شما فرصت‌های بهتری برای افزایش تعداد فالوور اینستاگرام از طریق انتشار محتوای خلاقانه خواهید داشت.

مطالب دلخواه و مورد علاقۀ فالوورهایتان را منتشر کنید.

با اینکه گفتن این موضوع از انجام دادن آن آسان‌تر است، بهتر است متوجه شوید که فالوورهای شما به دنبال چه نوع مطالبی هستند. خیلی زود متوجه خواهید شد که بعضی از مطالب در اینستاگرام طرفدار بیشتری نسبت به دیگر شکل‌های محتوایی دارد. برای همین باید آزمایشاتی در این مورد انجام داد و بعد از کسب تجربه در مورد آن نتیجه گیری کرد.

بعضی اوقات کوچکترین جزئیات مانند فیلترهای خاص، متن پست، نوع محتوا یا زمان ارسال مطلب می‌تواند اهمیت زیادی داشته باشد. همیشه با ترندهای جدید اینستاگرامی پیش بروید تا محبوبیت محتوای شما افزایش پیدا کند. برای بهتر شدن تجزیه و تحلیل‌های لازم، بهتر است محتوای برند شما با کمک ابزار تحلیلی اینستاگرام پیش برود. این ابزار یعنی اینسایت به شما کمک می‌کند تا محتوای منتشر شده در حساب‌های مختلف اینستاگرام را راحت‌تر بررسی و دنبال کنید.

با تجزیه و تحلیل فیلترها و متون زیرنویس مختلف و شناخت نوع مطالب پراهمیت برای مخاطبان، اعتماد شما نسبت به استراتژی محتوای خودتان بیشتر خواهد شد. اگر نمی‌دانید از کجا باید شروع کنید، سعی کنید اقدامات رقبای خودتان را مورد بررسی قرار دهید. البته تقلید کامل از روش‌های رقیبان‌تان درست نیست ولی می‌توانید راجع به کارهایی که آنها برای بالا بردن سطح تعامل با کاربران انجام می‌دهند، نکاتی یاد بگیرید. انجام تحقیقات رقابتی تا حدی می‌تواند به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند.

گفتگو با فالوررهای اینستاگرام را شروع کنید.

یکی از بهترین راه‌های افزایش فالوور اینستاگرام ایجاد آگاهی در مخاطبان از طریق گفتگو است. طبق شاخص Sprout Social در سال 2020، مصرف‌کنندگان با محتوای تصویری مانند عکس‌ها (%68) و ویدیو (%50) تعامل بیشتری دارند و %30 از آن‌ها با پست‌های نوشتاری ارتباط برقرار می‌کنند. اینستاگرام بهترین بستر برای جذب چنین مخاطبانی است. شما می‌توانید با هماهنگ کردن ویژگی‌های بصری با متن تبلیغی مناسب برای آن‌ها، میزان تعاملات خود با مخاطبان‌تان را افزایش دهید.

مردم همچنان در رسانه‌های اجتماعی با برندهای موردنظرشان از طریق سوالات پرسیده شده در پیام‌ها یا تعریف و تمجید از برندها و محصولات مورد علاقه در تماس هستند. شما هم برای پیشرفت کسب و کار خودتان بهتر است در اینستاگرام فعال باشید و گفتگوی لازم را با مشتریان داشته باشید. یعنی باید به افراد انگیزه‌ای برای برقراری ارتباط با خودتان بدهید.

سعی کنید تا حد امکان به سوالات و نظرات فالوورهای اینستاگرام‌تان پاسخ دهید؛ همین کار ممکن است باعث اضافه شدن یک مشتری و فالوور و بهتر شدن رابطه شما با مخاطبان شود. تحقیقات انجام شده راجع به شاخص اجتماعی همچنین نشان داد که %89 از مصرف‌کنندگان بعد از دنبال کردن در رسانه‌های اجتماعی از آن برند خرید می‌کنند. بنابراین مهم است که وفاداری و توجه کاربرانی که از صفحه شما بازدید می‌کنند را جلب خودتان کنید تا میزان فالوور اینستاگرام شما بیشتر شود.

هشتگ هایی که نرخ تبدیل را بالا می‌برند و مناسب هستند را انتخاب کنید.

یکی از روش‌های کاربردی برای افزایش تعداد فالوورها در اینستاگرام، استفاده از هشتگ‌های مناسب است. سال‌هاست که از هشتگ‌ها به عنوان ابزار اساسی برای شناخته شدن و گسترش دایره اجتماعی استفاده می‌شود. شما به عنوان یک بازاریاب یا صاحب کسب و کار باید تعداد طرفداران‌تان و فالوورهایتان را بیشتر کنید که این کار از طریق استفاده از هشتگ‌ها امکان‌پذیر است.

برای شروع، هشتگ‌هایی را انتخاب کنید که زیاد از آن‌ها استفاده نشده باشد. یکی از محققان حوزه رسانه‌های اجتماعی در توضیحات خود اشاره می‌کند که هشتگ love#  برای بیش از 184 میلیون عکس استفاده شده است. نشان دادن محتوای اینستاگرامی در میان میلیون‌ها تصویر و فیلم، کار راحتی نیست.

باید هشتگ‌هایی را پیدا کنید که احتمال استفاده شدن آن‌ها توسط مخاطبان هدف شما بیشتر باشد. اگر ارتباط مناسبی بین محتوا و هشتگِ استفاده شده باشد، احتمال این که این دسته از کاربران حساب شما را دنبال کنند بیشتر است. استفاده از هشتگ‌های منحصر به فرد، یکی از راه‌های دسته‌بندی پست‌های مرتبط به برند و کمپین‌های شماست.

برای مثال برند M&M به درستی از هشتگ‌های مربوط به مراسمی که در آن حضور دارد، استفاده می‌کند. با به کار بردن هشتگ‌هایی مانند mmspotlight# این برند به طور مستقیم مخاطبان مراسم کنسرت Spotlight را هدف قرار داده و میزان آگاهی آن‌ها از این برند را افزایش می‌دهد.

درک درست از کارایی هشتگ‌ها در اینستاگرام به اندازه استفاده از آن‌ها مهم و حیاتی است. با استفاده از ابزار تحلیل هشتگ می‌توانید به عملکرد یک هشتگ خاص و داده‌های مربوط به استفاده از آن دسترسی مستقیم داشته باشید تا ببینید که کدام هشتگ برای شما مناسب است. برای استفاده از هشتگ می‌توانید مطالب هشتگ چیست و هشتگ مارکتینگ از آکادمی پارس فالوور را مطالعه کنید تا به نحو صحیحی از آن استفاده کنید.

هیچوقت ندانسته از هشتگ‌ها استفاده نکنید، چون جذب فالوور برای حساب شما به استفاده صحیح از آنها بستگی دارد.

مجموعه‌ای از ویدئوهای IGTV برای فالوور اینستاگرام بسازید.

همانطور که از ابتدا هم انتظار می‌رفت، حالا دیگر IGTV به بخش مهمی از محتواهای روزانۀ کسب و کارها و لیست تماشای کاربران تبدیل شده است. به لطف قرنطینۀ دوران کرونا هم این گرایش به ویدئوهای IGTV اینستاگرام روز به روز بیشتر از قبل شد. ایجاد مجموعه محتوای IGTV برای یک موضوع خاص در صفحه اینستاگرام شما می‌تواند بهانۀ خوبی برای تعامل هرچه بیشتر کاربران با کسب و کار شما باشد.

اعتقاد اینستاگرام بر این است که محتواهای ویدئویی جای بهتری در بین دیگر انواع محتوا در بین افراد دارد. شما هم می‌توانید از این موقعیت استفاده کنید و محتواهای آموزشی کسب و کارتان را با فالوورهای خود از این طریق به اشتراک بگذارید.

اگر هیچ ایده‌ای از IGTV و نحوۀ عملکرد آن ندارید، پیشنهاد می‌کنیم که مطلب IGTV چیست را بخوانید.

لایو اینستاگرامی برای فالوور اینستاگرام بگذارید.

تصاویر لایو اینستاگرام بدون ویرایش و حقیقی‌اند؛ درست همان چیزی که می‌تواند وجهه انسانی برند شما را با صداقت تمام به فالوور اینستاگرام نشان دهد.

از زمانی که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده، خیلی از برندها در اینستاگرام به سمت برگزاری لایو اینستاگرامی با دیگر برندها رفته‌اند. در چنین شرایطی فالوورهای هر کدام از طرفین با برندها آشنا می‌شوند و احتمال اینکه آن را دنبال کنند، به جذابیت موضوعی که در مورد آن صحبت می‌کنند بستگی دارد.

شما می‌توانید لایوهای پرسش و پاسخ هم برگزار کنید و در آن به سوالات هرکدام از فالوورهای خود پاسخ دهید.

فالوورهای اینستاگرامی خودتان را خوشحال کنید.

نکته آخر هم اینکه اگر فالوورهای اینستاگرامی خودتان را خوشحال کنید، تأثیر مستقیم آن بر رشد مخاطبان را خواهید دید. در این مطلب نکته‌های زیادی را به شما یادآوری کردیم. حالا شما باید از این نکات به نحو درست برای شناساندن برند خودتان به کاربران و افزایش آگاهی از برند استفاده کنید.

در خیلی از موارد بهتر است از پست‌هایی استفاده کنید که برای آوردن لبخند به لبان فالوورها و ایجاد روابط مشتری مدار طراحی شده‌اند. به یاد داشته باشید که فالوورهای خودتان را دوستان خودتان بدانید و محتوایی منتشر کنید که می‌خواهید دوستان‌تان از آنها لذت ببرند. ممکن است این کار به معنی پست مطالب خنده‌دار، انگیزشی یا به اشتراک‌گذاری عکس‌ها یا آثار هنری جالب باشد (البته با ذکر منبع) تا فالوورها در طول روز خستگی کمتری احساس کنند.

۲۷ روش افزایش فالوور اینستاگرام

افزایش فالوور اینستاگرام با ۷  اصلی مهم و ارائه دستورالعمل با ۱۲ راهکار عالی برای افزایش فالوور اینستاگرام موضوع مطلب جذاب مقاله امروز است.

اگر شما هم پیج اینستاگرام دارید و در فکر کسب درآمد از اینستاگرام هستید، حتما می‌دانید که افزایش فالوور اصلی‌ترین کار شماست.

سوال: خب چطور فالوور بگیرم؟ چطور فالوور جمع کنیم؟ چطور فالوور هام رو افزایش بدم؟

جواب: این مقاله یک راهنمای جامع برای افزایش فالوور اینستاگرام  شماست.

افزایش فالوور اینستاگرام

برای اینکه بتوانیم فالوورهای اینستاگرام خود را افزایش دهیم باید اصول اصلی را یاد بگیریم.

شاید برخی از این اصول به نظر ساده و پیش پا افتاده باشد، اما به شدت در اعتبار پیج شما و افزایش فالوور موثر است.

از پروفایل تا تصاویر و ویدیوها گرفته تا هشتگ‌ها، روش‌های لایو و استوری و تبلیغات. همه این اصول را باید رعایت کنید تا بتوانید پیج‌ خود را به آهن‌ربای جذب فالوور تبدیل کنید.

راه‌اندازی و کسب درآمد از اینستاگرام یکی از مهارت‌های پولساز کسب‌وکار است.

در ادامه برای شما مخاطب عزیز سایت پارس فالوور یک دستورالعمل یا چک لیست آماده کردیم. و با جزییات هر کدام را با یک مثال توضیح می‌دهیم.

پس بیایید شروع کنیم. اول شما را ۷ اصل مهم افزایش فالوور اینستاگرام آشنا می‌کنیم.

۷ اصل مهم برای افزایش فالوور اینستاگرام

۱- یک پروفایل عالی طراحی کنید.

۲- عکاسی کنید و بهترین ویرایش را انجام دهید.

۳- روی صنایع دستی به یاد ماندنی برند خود را زیر نویس کنید.

۴- از hashtags مربوط به کمبودها و مخاطبان خود استفاده کنید.

۵- مشارکت با سایر کاربران

۶- استوری و live را در اینستاگرام منتشر کنید

۷- کمپین های تبلیغاتی با حساب های مشابه انجام دهید.

حتما می‌دانید که اینستاگرام یک کانال رو به رشد است که افراد و شرکت ها به طور یکسان برند خود را گسترش می دهند.

به ویژه برای کسب و کارها، روشی برای انعطاف پذیری نام تجاری شماست، استخدام کارمندان آینده، نمایش محصول و فرهنگ شرکت شما، لذت بردن مشتریان، و ایجاد کسب و کار جدید.

کسب درآمد اینترنتی از اینستاگرام

اما اینجا یک قرارداد است: به جز مشهور بودن شما، واقعاً سخت است که بدون هیچ کار سختی در اینستاگرام به دنبال یک پیروزی بزرگ بگردیم.

به طور متوسط برای شخص یا کسب و کار، رشد روز افزون نیاز به زمان و توجه روزانه و مداوم دارد.

خوشبختانه، چندین راه وجود دارد که می‎توانید برای کسب درآمد اینترنتی و افزایش فالوور اینستاگرام حداقل به اندازه ۱۰۰۰ نفربرای حساب کاربری شخصی یا حرفه ای خود در اینستاگرام انجام دهید.

همه چیز درباره این است که بدانید زمان و تلاش خود را کجا سرمایه گذاری کنید.

با سفارشی کردن پروفایل خود، انتخاب مطالب عالی، نوشتن کپی هوشمندانه، استفاده از هشتگ hashtag، و کار با نفوذ کنندگان و طرفداران برای تشویق تعامل.

بیایید ببینیم برای افزایش فالوور اینستاگرام باید از کجا شروع کنیم. و ۱۰۰۰ فالوور اول را چطور جذب کنیم.

از ایجاد یک پروفایل اینستاگرام که فالوور زیاد جذب کند گرفته تا استفاده از رقابت برای درست ماندن در نام تجاری خود.

حالا برویم سراغ دستور العمل اصلی که چطور فالوورهای بیشتری را در اینستاگرام بدست آوریم؟

چک لیست افزایش فالوور اینستاگرام

۱- پروفایل خود را ایجاد و بهینه سازی کنید

۲- یک تولید کننده محتوا تعیین کنید

۳- بر روی مهارت عکاسی و ویرایش تمرکز کنید

۴- شروع به پست گذاشتن کنید

۵- برخی از مطالب خود را سازماندهی کنید.

۶- لذت بخش بنویسید. caption کپشن های ارزشمند بنویسید

۷- از hashtag هشتگ‌های مربوطه استفاده کنید

۸- با کاربران دیگر تعامل داشته باشید، از جمله با فالوور های خود

۹- با کاربرانی که شبیه به شما هستند تبلیغ متقابل داشته باشید

۱۰- برای افزایش فالوور اینستاگرام مسابقه برگزار کنید

۱۱- به اشتراک گذاری استوری و  ویدئوی live

۱۲- پروفایل خود را برای پیدا کردن و دنبال کردن آسان کنید

۱۳- متفاوت باشید

۱۴- با عکس حرف بزنید!

۱۵- خلاصه گویی!

۱۶- فالوور پران نباشید!

۱۷- به امید follow back نباشید!

۱۸- از تگ کردن های غیر ضروری پرهیز کنید!

۱۹- بگذارید دیگران درباره شما بگویند!

۲۰- پشت صحنه باز باشید!

۲۱- سلفی گرای معتاد نشوید!

۲۲- جملات قشنگ و زیبا به صورت عکس بگذارید

۲۳- مطالب خنده دار بگذارید

۲۴-  قدرت ویدئو های ۱۵ ثانیه ای!

۲۵- از Hyperlapse ها استفاده کنید

۲۶- پنجشنبه ها مهم است.

۲۷- قدرت Hashtag ها را فراموش نکنید

آماده هستید شروع کنیم؟

۱ – پروفایل خود را ایجاد و بهینه سازی کنید

برای افزایش فالوور اینستاگرام، قبل از هر کاری، پروفایل اینستاگرام خود را سفارشی سازی کنید. به فالوورهای بالقوه خود بگوئید که چه کسی هستید. و دلیلی به آنها بدهید تا شما را دنبال کنند. چطور؟ از اینجا شروع کنید که به آنها اطمینان دهید که نام کاربری شما قابل تشخیص و قابل جستجو است. مانند نام کسب و کار شما.

اگر نام کسب و کار شما قبلاً گرفته شده است، سعی کنید نام کسب و کار خود را به عنوان بخش اول نام کاربری خود حفظ کنید تا وقتی که مردم به دنبال کسب و کار شما هستند بیشتر به شما نزدیک شوند.

توجه: مطمئن شوید که نام کسب و کار خود را به طور کامل به فیلد نام در بخش گزینه ها اضافه کنید.

دکمه های دندانه دار در ios  و سه نقطه در اندروید. این زیر تصویر پروفایل شما و زیر  username شما در جستجو ظاهر خواهد شد. بعد مطمئن شوید که پروفایل شما عمومی است.

برای ایجاد نمایه عمومی، اینستاگرام را باز کنید، گزینه ها (Options) را باز کنید، و مطمئن شوید که حساب خصوصی (Private Account) خاموش است.

برای افزایش فالوور اینستاگرام یک تصویر پروفایل انتخاب کنید که برند شما در سایر شبکه های اجتماعی نیز باشد مانند لوگوی شرکت خود.

سپس قسمت bio  یا توضیحات مربوط به خود را با اطلاعات مفید و لذت بخش و علمی و آموزنده درباره برند خود پر کنید.

اطلاعاتی مانند این اجازه می دهد تا مردم درباره شما بیشتر بدانند و دلیلی به آنها می دهید که شما را دنبال کنند.

این اطلاعات شامل این می‌شود که شما چه کسی هستید و چه کاری انجام می دهید. و اشاره به شخصیت را نیز اضافه کنید.

در اینجا چند نمونه برای الهام بخشی وجود دارد:

    @WeWork: “Make a life, not just a living.”

    @Oreo: “See the world through our OREO Wonderfilled lens.”

    @CalifiaFarms: “Crafting, concocting and cold-brewing up a delicious, plant-based future.”

    @Staples: “We make it easy to #MakeMoreHappen”

سپس، یک لینک به bio  خود اضافه کنید تا  اگر مردم  می خواهند به وب سایت شما بروند بتوانند به راحتی به طور مستقیم از اینستاگرام به وب سایت بروند. فضای اختصاص داده شده برای URL  ها خیلی با ارزش است. زیرا این تنها مکان در اینستاگرام است که می توانید یک لینک قابل کلیک جایگذاری کنید، پس از آن عاقلانه استفاده کنید.

برای افزایش فالوور اینستاگرام توصیه می‌کنیم که لینک را کوتاه کنید تا بیشتر قابل کلیک باشد. می توانید از سایت Bitly برای کوتاه کردن لینک استفاده کنید.

در نهایت، اعلان ها (notifications) را فعال کنید به این ترتیب وقتی مردم عکس های شما را به اشتراک می گذارند یا برای آنها کامنت می گذارند را می توانید ببینید. این به شما اجازه خواهد داد که سریع تر با آنها ارتباط برقرار کنید.

مثل بسیاری از شرکت ها در توییتر. برای فعال کردن اعلان ها، به گزینه ها(Options) بروید و سپس تنظیمات اعلان ها را انتخاب کنید (Push Notification Settings.) و همه (From Everyone) را برای هر دسته ای انتخاب کنید.

برای افزایش فالوور اینستاگرام ما توصیه نمی کنیم که حساب اینستاگرام خود را به توییتر و فیس بوک لینک دهید. پس پست های اینستاگرام شما به طور خودکار در حساب های دیگر منتشر می شوند. انواع پست ها متفاوت است.

۲ – یک تولید کننده محتوا تعیین کنید

فقط یک یا دو نفر حساب کاربری اینستاگرام شما را مدیریت کنند. در صورت امکان، شخصی را انتخاب کنید که تجربه استفاده از حساب اینستاگرام شخصی را داشته باشد. و مطمئن شوید که همه ویژگی های مفید اینستاگرام را ارائه می دهد.

اگر برای یک سازمان بزرگ کار می کنید، ممکن است اشخاص زیادی را پیدا کنید که می خواهند درباره چیزهایی که پست شده است بگویند. این زمانی است که یک درخواست سازمان یافته یا دستورالعمل مستند در دست است.

این اسناد باید به مردم اطلاع دهد که چگونه پستی را در حساب اینستاگرام شما درخواست کنند، وقتی که می خواهند روی پست ارزش گذاری کنند و چرا باید این کار را انجام دهند.

۳ – مهارت عکاسی و ویرایش عکس

برای افزایش فالوور اینستاگرام، کیفیت پست مهم است. خیلی زیاد. فالوورهای توییتر ممکن است چند توییت بد را ببخشند، اما یک عکس بد در اینستاگرام خیلی چیز بدی است و قابل قبول نیست.

این به این معنی نیست که حتماً باید دوره های عکاسی را بگذرانید تا عکس های اینستاگرام خوبی داشته باشید. و به این معنی نیست که هفته ها قبل از شروع کار باید تمرین سخت داشته باشید. اما باید با نکات اساسی عکاسی و برنامه های ویرایش عکس  آشنا باشید.

مهارت های عکاسی یاد بگیرید

از آنجائیکه اینستاگرام یک برنامه موبایل است، احتمالاً بیشتر عکس‌هایی که پست می گذارید با تلفن همراه خود گرفته اید. فقط اینطور نیست، اما انتظار می رود که اینطور باشد.

در حالی که برخی از برند ها از عکس های حرفه ای برای عکس اینستاگرام خود استفاده می کنند، اکثراً از گوشی های هوشمند استفاده می کنند. و به هر حال اینستاگرام به معنی واقعی کلمه همین لقب را دارد.

اینجا نکات برجسته و مهمی وجود دارد:

در یک زمان روی یک موضوع تمرکز کنید.

فضای منفی را در آغوش بگیرید.

دیدگاه های جالب را پیدا کنید.

تقارن را جستجو کنید.

جزئیات کوچک را ضبط کنید.

فالوور های خود را خوشحال کنید.

مهارت های ویرایش عکس

اینستاگرام برخی قابلیت های ویرایش اولیه عکس را دارد، اما اغلب اوقات آنها برای ایجاد یک تصویر واقعاً عالی نیستند. بسیاری از عکس  ها  را قبل از اینکه برای بار اول در اینستاگرام باز کنید باید با یک یا دو برنامه ویرایش عکس باز کنید و آنها را ویرایش کنید.

۴ – شروع به پست گذاشتن

وقتی که پروفایل خود را ایجاد و بهینه سازی کردید، کسی را داشته باشید که آنها را اداره کند. و چیزهایی را یا دو چیز را درباره عکاسی و ویرایش عکس بدانید، الان زمان شروع پست گذاشتن است.

ایده خوبی است که تعداد زیادی پست های عالی داشته باشید، شاید ۱۵ عدد یا بیشتر، تا قبل از اینکه شروع کنید که واقعاً مردم را جذب کنید.

برای افزایش فالوور اینستاگرام، وقتی مردم پروفایل شما را می بینند، بهتر است تعداد زیادی از عکس های شما را  ببینند که کل صفحه را پوشانده است.

به جای اینکه تعداد انگشت شماری ببینند، به این ترتیب آنها با خبر می شوند که به طور مرتب مطلب می‌نویسید.

برای شروع پست گذاشتن در اینستاگرام، ابتدا قالب های محتوایی رسانه های اجتماعی را دانلود کنید و شروع به برنامه ریزی پست های اینستاگرام خود کنید. با گذشت زمان، میخواهید که عکس ها را با تاریخی که دارند دسته بندی کنید و کنار هم بگذارید، مانند آخر هفته یا وقتی که به تعطیلات می روید.

وقتی برای برنامه های پست گذاشتن شروع به برنامه ریزی می کنید شخصیت های بازار هدف خود را در ذهن داشته باشید، می توانید به طور چشمگیر زمان و فرکانس پست گذاری خود را تغییر دهید.

مخصوصاً اگر مخاطبان خود را در منطقه زمانی متفاوت هدف قرار می دهید. می‌توانید از قالب های رایگان استفاده کنید.

برنامه خود را برای مخاطبان خاص خود که ممکن است زمان بر باشد و آزمودن نیاز داشته باشد بهینه سازی کنید.

طبق تحقیقاتی که داشته‌ایم بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام دوشنبه و پنج‌شنبه است. اگر در فکر افزایش فالوور اینستاگرام هستید، در هر ساعتی به جز زمان ۳ تا ۴ بعد از ظهر پست بگذارید.

منطقه ای را در نظر بگیرید که بازار هدف شما را تشکیل می دهند. و نتایج را با هم ترکیب کنید تا به نتیجه نهایی برسید. برای مخاطبان خارج از کشور فقط جاهایی را در نظر بگیرید که مخاطبان شما در آن منطقه حضور دارند و استفاده می کنند.

با این حال، به این دلیل که اینستاگرام عمدتاً برنامه ای است که روی دستگاههای موبایل استفاده می شود، کاربران تمایل دارند که در هر زمانی استفاده کنند.

اگر چه بسیاری از کاربران در طول روزهای کاری در ساعاتی که کار نمی‌کنند، با محتواهای اینستاگرام مشغول هستند.

برخی از کسب و کارها با پست گذاشتن در ساعات ۰۲:۰۰ صبح یا ۰۵:۰۰ بعد از ظهر و در روزهای چهارشنبه ۰۷:۰۰ بعد از ظهر موفق هستند. شما هم بررسی کنید ببینید چه ساعتی برای مخاطبان شما مناسب است.

۵ – برخی از مطالب خود را سازماندهی کنید

اگر چه بهترین گزینه این است که فقط یک نفر یا دو نفر حساب شما را اداره کنند. یک یا دو نفر نمی توانند در هر جایی یک عکس را بگیرند. گستره زیادی از مطالب وجود دارد که می خواهید در اینستاگرام خود پست بگذارید. یک نفر قادر نخواهد بود همه چیز را پیگیری کند.

یک راه حل: سیستمی را ایجاد کنید که بتوانید عکس ها و محتواهای اعضای تیم خود را سازماندهی کنید. چند راه برای انجام این کار وجود دارد. یکی از راه ها ایجاد یک آدرس ایمیل خاص برای کارمندان است تا عکس ها، ویدئو های کوتاه،memes و hyperlapses و چیزهای دیگر خود را ارسال کنند.

فقط مردم را تشویق کنید تا خطوط موضوعی خود را در ایمیل ها قرار دهند طوری که بتوانید از طریق عکس های ارسال شده  راحت تر آنها را مرتب کنید. در حالی که به نظر نمی رسد این راحت ترین راه برای سازماندهی عکس ها باشد، این در واقع ساده ترین کار برای افرادی است که برای شما عکس ارسال می کنند.

می‌توانید ارسال محتوا را برای آنها آسان تر کنید، بدین ترتیب محتوای بیشتری دریافت خواهید کرد.

اگر تیم شما حساب  Box  یا  Dropbox برای به اشتراک گذاری داشته باشند، همچنین می توانید یک پوشه مشترک ایجاد کنید که مردم بتوانند به طور خودکار عکس ها و ویدئوهای خود را در آنجا بگذارند. این کار باعث می شود تا گام های بیشتری را در جهت ارسال محتوا بردارید، و نه اینکه هر کسی که برنامه داشت از تلفن خود آنها را دانلود کند.

۶ – لذتبخش بنویسید

کپشن‌های ارزشمند به اشتراک بگذارید.

عکس ها و ویدئوها ممکن است مهم ترین بخش پست های اینستاگرام شما باشند. اما caption کپشن‌ها یکی از مهم‌ترین راهکارهای افزایش فالوور اینستاگرام شما هستند. آنها بخش مهمی از  پست شما هستند مثل بستنی روی کیک.

اگر به طور مستمر caption کپشن‌های عالی بنویسید می توانید بخش انسانی برند خود را شگفت انگیز کنید، فالوورهای زیادی را جذب کنید.  محتوای خود را قابل اشتراک گذاری کنید. در نتیجه به شما اجازه می دهد که بیشتردر معرض دید قرار بگیرید.

کپشن‌های خود را با نام افراد مشهور یا برندها ترکیب کنید. این یک راه عالی برای ارتباط و احساس نزدیکی با نام تجاری فالوورها و یکی از راهکارهای افزایش فالوور اینستاگرام شماست.

راه دیگر برای افزایش قابلیت اشتراک گذاری caption شما، تشویق فالوورها برای اینکه سئوال بپرسند یا تماس تلفنی در caption عکس شما داشته باشند، می باشد. برای مثال، ممکن است بگوئید،” اگر این مطلب جالب بود دو بار ضربه بزنید (double-tap)”  ” یا داستان خود را در کامنت به اشتراک بگذارید”.

۷ – هشتگ‌های مرتبط

یکی از بهترین راهکارهای افزایش فالوور اینستاگرام استفاده درست از هشتگ‌هاست. در اینستاگرام، یک hashtag با مکالمات کاربران مختلف ارتباط دارد که در حال حاضر به یک جریان واحد متصل نیست. اگر از hashtag های مربوطه استفاده کنید، پست های شما در معرض دید مخاطبان بیشتری قرار می گیرد تا اینکه مردم شما را دنبال کنند یا درباره برند شما اطلاع داشته باشند.

کلید استفاده از هشتگ ها به طور موثر این است که آنها را به صورت هوشمندانه و به ندرت استفاده کنید.

سعی کنید تعداد هشتگ های هر کپشن را به سه بخش محدود کنید. به طور مشابه، از hashtag هایی مانند این استفاده نکنید: “like for like” ، like #like4like or #like4likes . این تکنیک خیلی شلخته و کثیف است که عده ای از فالوورها شما را ترک خواهند کرد.

برای پیدا کردن هشتگ هایی که مخاطبان شما ممکن است استفاده کنند، کمی روی هشتگ های مربوطه روی صنعت و کمبودهایی که در آن صنعت هست،  تحقیق کنید.

ساده ترین راه برای انجام این کار تحقیق در خود برنامه اینستاگرام، تب “explore” به معنی کشف کردن است.

هنگامی که برای یک هشتگ جستجو می کنید، یک لیست از هشتگ های مرتبط در بالای صفحه شما نشان داده خواهد شد. برای مثال، وقتی من در اینستاگرام #دیجیتال_مارکتینگ را جستجو می کنم، هشتگ های مربوطه مانند #ترفندهای_دیجیتال_مارکتینگ  #اینترنت_مارکتینگ و … را هم به من نشان می‌دهد.

اگر فالوورهای کمی دارید، برای افزایش فالوور اینستاگرام حتما هشتگ های مناسب خود را ایجاد کنید. مانند نام شرکت یا یک شعار که برای بیشتر عکس های شما اضافه شود. این یک راه عالی برای ساختن برند شما روی پلت فرم و ساختن یک حضور منسجم است.

۸ – تعامل با کاربران دیگر و فالوورهای شما

اینستاگرام یک جامعه گسترده است. و یک راه عالی برای ورود به این جامعه پیدا کردن افرادی است که تصاویر مورد علاقه شما را ارسال می کنند.

حساب های آنها را دنبال کرده و با محتوای آنها ارتباط برقرار می کنید. این طبیعی‌ترین راه برای جلب توجه دیگران و افزایش فالوور اینستاگرام است.

از محتوای دیگران الهام می گیرید. اما کپی نکنید.

این دو چیز برای شماست:

اولاً، آنها وقتی اعلان دریافت می کنند که شما آنها را دنبال کنید، آنها ممکن است حساب شما را بررسی کنند و تصمیم بگیرند که آیا شما را دنبال کنند یا نه. (به همین دلیل مهم است که قبل از اینکه به دیگران دسترسی داشته باشید چند محتوای عالی ایجاد کنید.)

دوماً، این به این معنی است که شما پست های اخیر آنها را در feed خود می بینید. پس اگر شما انتخاب کنید می توانید پست های آنها را لایک کنید و با آنها وارد ارتباط شوید. همانطور که فالوور های خود را افزایش می‌دهید، فالوورهای خود را نگه دارید. و با پاسخ دادن به کامنت های آنها قدردانی خود را نشان دهید، و حتی آنها را دنبال کنید و با پست های آنها ارتباط برقرار کنید.

۹ – تبلیغات متقابل داشته باشید

هنگامی که یک رابطه پایدار با برخی از افرادی که پشت این حساب قرار دارند برقرار می کنید که مخاطبان مشابه شما را دارند، ممکن است بخواهید روی حساب های دیگران برخی همکاری های تبلیغاتی را داشته باشید.

برای اینکه طبیعی‌تر شود و کمتر اسپم شود می توانید این محتویات متقابل را بهتر درست کنید — مخصوصاً کپشن ها — .

همچنین کمک می کند تا برای فالورهای شما شگفت انگیز باشد و فالوور همیشگی شما باشد.

نمونه ای از تبلیغ متقابل وبلاگ نویس غذا (sprinklesforbreakfast@) و یک عکاس(graymalin@) را بینید که با حساب‌های دیگران در یک زمان تبلیغ متقابل داشته اند.

۱۰ – برگزاری مسابقه برای افزایش فالوور در اینستاگرام

برگزاری مسابقه، یکی دیگر از راه های عالی برای افزایش فالوور اینستاگرام و گسترش دسترسی شما است.

یک عکس یا یک پست تبلیغاتی برای یک مسابقه طراحی کنید و سپس از مردم بخواهید به منظور شرکت در مسابقه پیج شما را فالو کنند و یا عکس های شما را  لایک کنند یا کامنت بگذارند.

یک عنصر ( UGC (User-Generated Content به مسابقه اضافه کنید. UGC یعنی تشویق فالوورها به تولید محتوا برای شما.

همچنین، جایی که مردم یک عکس از خودشان پست می گذارند و از یک هشتگ خاص همراه با دنبال کردن حساب شما استفاده می‌کنند.

۱۱ – استوری اینستاگرام و ویدئوی live به اشتراک بگذارید

اینستاگرام همیشه فرصتی را برای پست گذاشتن عکس های زیبا و جذاب ارائه می دهد تا برند خود را نشان دهید.

با این حال، با معرفی استوری های اینستاگرام کوتاه مدت، برند ها می توانند همچنین on-the-fly به اشتراک گذاشته شوند، در behind-the-scenes برای ۲۴ ساعت در جستجو می‌ماند این پلت فرم به برند شما شخصیت بیشتری می‌دهد.

با نگاهی به انفجار محبوبیت Snapchat نشان می دهد که کاربران رسانه های اجتماعی به طور واضح به عکس ها و ویدئوهای به اشتراک گذاشته شده پاسخ مثبت می دهند.

استوری های اینستاگرام به برند ها اجازه می دهد تا با روش های مختلف با کاربران ارتباط برقرار کنند تا آنها به برند وفادار باشند و درخواست خود را بیان کنند.

استوری های اینستاگرام همینطور که به کاربران اجازه می دهد که ویدئوهای live خود را به اشتراک بگذارند، برای افزایش فالوور اینستاگرام مثل یک بمب انرژی عمل می‌کند.  و این یکی دیگر از فرمت های محتوا که در سایر شبکه های اجتماعی محبوب است.

آیا می‌دانید چه چیزی در مورد ویدئوهای live  در اینستاگرام منحصر بفرد است؟

وقتی که کاربران فیلم نگاه کردن را متوقف می کنند آنها نا پدید می شوند. این تجربه دو جانبه معتبر به برند ها اجازه می دهد تا چیزهای جزئی را به اشتراک بگذارند. لحظات نایاب با مخاطبان خود برای ترکیب عناصر انسانی در یک پلت فرم رسانه های اجتماعی که به شدت ویرایش شده و برای استفاده سنتی صیقل داده شده است.

برندها چگونه از استوری های اینستاگرام برای افزایش فالوور اینستاگرام استفاده کنند؟

در اینجا برندهایی هستند که پیشنهاد می کنم روش کار و اشتراک گذاری آنها را ببینید و دنبال کنید:

Rachel Brathen @yoga_girl یک مربی یوگا است و در Aruba یک کارآفرین است که از استوری های اینستاگرام استفاده می کند behind-the-scenes عمل ساخت یک استودیو یوگا را مستند سازی می‌کند. در حالی که نمونه کارهای او در اینستاگرام عکس های زیبا و حرفه ای را در یوگا نشان می دهد.

ویژگی داستان او نشستن سگ او در جلسات کارکنان است، گروه او برای تزئین استودیو از کریستال های یاقوتی استفاده کردند، و هنرمندان روی دیوار را نقاشی کردند. او از استوری ها برای نمایش جنبه دیگر برند خود برای ۲ میلیون فالوور از راه درست و اصلاح شده استفاده کرد، تا بدین ترتیب فالوورهای خود را از آنچه که هر روز انجام می دهد مطلع کند. (البته در مورد یوگا )

Dana Shultz  @miniamlistbaker او دستورالعمل های  غذایی فاقد گلوتن را در وبلاگ خود منتشر می کند. ویژگی داستان های او ویدئوهایی  در مورد درست کردن صبحانه است و همچنین تست کردن دستورالعمل های جدید در آشپزخانه خودش است. جنبه های پست صحنه استوری های او متون انسانی زیادی را برای برند وبلاگ او فراهم می کند، و هر کسی عاشق این مدل ویدئوهای خوب است.

Casper @casper محتواهایی را برای تبلیغ تشک های خود منتشر می کند – و این تبلیغ به صورت غیر مستقیم است و آشکار نیست. موضوع اصلی محتوای آنها چیست؟ ماندن بهتر از رفتن است ( زیرا می توانید  به طور طبیعی در یک تشک نرم  و آرام کاسپر قرار بگیرید). آنها حتی یک گالری برای فالوورهای خود ایجاد کرده اند تا به عنوان پس زمینه برای Snapchat و استوری های Instagram استفاده کنند تا وقتی که واقعاً روی رختخواب دراز کشیده اند، به نظر برسد که آنها در یک مهمانی هستند.

یکی از ویژگی های آخرین استوری های اینستاگرام آنها شخصی است که در رختخواب فیلم تماشا می کند با این عنوان که : ” وقتی شما بیشتر از ۵ فصل دارید چه کسی طرح و برنامه نیاز دارد؟” این ویدئو از کمپین های کاسپر حمایت می کند.

دستورالعمل استفاده از استوری اینستاگرام برای برند شما

اینکه آیا جالب است، غم انگیز، منحصر بفرد یا معتبر به فالوورها واگذار کنید.

استوری اینستاگرام برای افراد بی تجربه نامشخص و خشک است. از استوری ها استفاده کنید تا جنبه های دیگر برند خود را به اشتراک بگذارید که فالوورهای شما در جاهای دیگر نتوانند آنها را بخوانند.

آیا شما یک اداره ای دارید که سگ  را دوست دارند؟

آیا تیم شما چالش مانکن را آزمایش می کند؟

شروع به فیلم برداری کنید تا بیشتر جنبه انسانی برند خود را نشان دهید.

۱– به پشت صحنه (behind-the-scenes) بروید

این نوع از محتوای مورد علاقه فالوورهای اینستاگرام است که باعث افزایش فالوور اینستاگرام می‌شود.

به فالوورهای خود برنامه یک رویداد یا event، یا راه اندازی یک محصول را نشان دهید، و آن را جالب و سرگرم کننده کنید.

فالوورهای شما می خواهند که احساس کنند به حساب می آیند و شناخته شده هستند، و می‌توانید از استوری ها استفاده کنید تا یک برنامه وفادار نام تجاری را داشته باشید که فقط به کسانی که محتوای شما را بررسی می کند جایزه دهد.

۲– ویدیو لایو live  منتشر کنید

ویدیوی لایو live روند رو به رشد در انواع مختلف پلت فرم های اجتماعی است، پس اگر چیز جالبی اتفاق می افتد، شروع به منتشر کردن آن کنید.

اینکه جشن تولد گروه است، یک جلسه کاری است، یا یک حیوان بامزه، فالوورهای متعهد شما می خواهند که هر چیزی را که به روز می کنید بصورت روزانه ببینند.

ویدیوهای لایو و استوری ها را با اشتراک آنها به عنوان چیزی که اتفاق می افتد به سطح بعدی بفرستید ( و در توییتر یا فیس بوک آن را تبلیغ کنید تا باعث افزایش فالوور اینستاگرام شما شود).

 با به اشتراک گذاری استوری و ویدیو لایو live بخوبی متوجه افزایش فالوور اینستاگرام تان خواهید شد.

محتوای کوتاه مدت برای جذب فالوورهای جدید و افزایش ارتباط با کسانی که در حال حاضر فالوورهای شما هستند.

۱۲- خود را در معرض دید کاربران قرار دهید

یک دکمه فالو (دنبال کردن) را در صفحه اصلی وب سایت خود، در صفحه “درباره ما” و سایر مکان های دیگر در وب سایت خود جایگذاری کنید.

می توانید یک لوگو در سایت ایجاد کنید که به حساب کاربری شما اینستاگرام لینک شده است و مطمئن شوید به حساب خود درست لینک داده‌اید.

اگر نام تجاری شما یک مکان فیزیکی دارد. به صورت چاپی و کاغذی راه های تماس را به آنها بگوئید. حساب اینستاگرام خود را به آنها اطلاع دهید و آنها را تشویق کنید تا شما را دنبال کنند.

همچنین، مطمئن شوید که حساب اینستاگرام خود را در سایر حساب های رسانه های اجتماعی تبلیغ کرده‌اید. احتمالاً، افرادی که قبلا شما را در فیس بوک و توییتر دنبال می کنند، شما را در اینستاگرام Instagram نیز بدون هیچ مشکلی دنبال خواهند کرد.

اجازه دهید که فالوورهای شما بدانند که شما در اینستاگرام هستید و آنها را تشویق کنید تا شما را در آنجا دنبال کنند و در سایر رسانه های اجتماعی با لینک دادن و پست گذاشتن شما را دنبال کنند.

۱۳- متفاوت باشید

متفاوت بودن با بقیه، خیلی مهم است. نه فقط در اینستاگرام، حتی در جاها و شبکه های دیگر. سعی کنید خودتان باشید و از قابلیت ها و توانمندی های خلاقانه خود برای کسب موفقیت در عرصه های گوناگون استفاده کنید.

به فکر اشغال کردن جای دیگران نباشید. آن جا قبلا رزرو شده است. جاهای رزرو نشده بسیاری وجود دارد که از جاهای قبلاً رزرو شده، بعضاً بهتر است. آن ها را دنبال کرده و شکار کنید.

متفاوت بودن در اینستاگرام به این معنی است که راهی را دنبال نکنید که پیش از شما، ده یا صد یا هزاران نفر دنبال کرده اند و برای دیگران خسته کننده شده است.

متفاوت بودن، به معنی خاص بودن نیست، به معنی خلاق بودن و نوآور بودن در کاری است که قصد انجامش را دارید. مثل گذاشتن عکس های سیاه و سفید از خود و شهرتان!! برای خیلی ها شاید عکس های سیاه و سفید از عکس های رنگی جذاب تر باشد و باعث  افزایش فالور اینستاگرام شود.

۱۴- با عکس حرف بزنید!

اینستاگرام مانند فیس بوک یا توییتر نیست که در آن، محتوای متنی، نقش زیادی را در انتقال مفاهیم و نظرات داشته باشد. اینجا، عکس، حرف اول و آخر را می زند و باعث افزایش فالور اینستاگرام می شود.

اگر میخواهید موضوعی را منتشر کنید و مطلبی را عنوان کنید، باید عکس شما کاملاً گویا و رسا باشد. صفحات شخصی یا گروهی یا حقوقی که در اینستا، می توانند فالور زیادی را جذب کنند، به قدرت عکس در این شبکه پی برده اند.

۱۵- خلاصه گویی!

خلاصه گویی، اصل بسیار مهمی در اینستاگرام است. در شبکه ای که کاربران، فقط به دنبال دیدن عکس و لایک کردن و نهایت، چند کلمه نوشته زیر post های شما هستند، داستان نویسی فایده ای ندارد.

۵ عکس با ۵ خط نوشته کوتاه و مؤثر، می تواند تأثیرگذاری بسیار بالایی به جای ۱۰۰ ها خط نوشتن داشته باشد. هر چقدر خلاصه گویی کنید و نکته شماره ۲ را رعایت کنید، می توانید به  افزایش فالور اینستاگرام موفق شوید.

۱۶- فالوور پران نباشید!

یعنی مخاطب گریز نباشید. یعنی مشتری پران نباشید. یعنی مخاطبانی که تا کنون جذب کرده اید، حتی اگر ۱۰۰ نفر هم هستند را سعی کنید حفظ کنید و آن ها را آرام آرام افزایش دهید.

اگر مخاطبان شما در سن و گروه اجتماعی خاصی هستند، قرار دادن عکس ها و محتواهای بی ربط به علاقه  و انگیزه ای که آن ها را به صفحه شما مرتبط ساخته است، زمینه unfollow شدن شما را فراهم می کند.

۱۷- به امید follow back نباشید!

هیچ صفحه پر مخاطبی در اینستاگرام، به امید follow back شدن توسط دیگرکاربران این سایت، مخاطب چند ده هزاری و حتی چند صد هزاری پیدا نکرده است. تلاش کنید، با محتوای متنی و تصویری ارزشمند و جذاب، مخاطب خود را بالاببرید و آن را حفظ کنید.

۱۸- از تگ کردن های غیر ضروری پرهیز کنید!

هیچ گاه در موارد غیر ضروری، جهت افزایش توجه کاربران صفحه خود، از تگ کردن غیر ضروری آن ها خودداری کنید. این کار بعضاً باعث رنجش آن ها شده و شاید، نه تنها توجه فرد تگ شده و دوستانش را جذب نکند، بلکه موجب unfollow شدن از صفحه شما را نیز فراهم می کند.

۱۹- بگذارید دیگران درباره شما بگویند!

اگر صفحه شخصی درباره خودتان دارید، عکس ها و مطالبی که دیگران درباره شما منتشر کرده اند را در صفحه بگذارید تا برای مخاطبانتان جذاب تر باشد.

اگر صفحه تجاری و تبلیغاتی دارید، تجربه مشتریان و مخاطبان خود را در صفحه بگذارید و اجازه بدهید دیگران درباره شما حرف بزنند و این راه، به طور غیر مستقیم تبلیغ کنید.

قطعاً مخاطب بیش تری از این راه جلب خواهید کرد به نسبت انتشار روزانه و تبلیغاتی مستقیم محصولات و خدمات خود در صفحه تان!

۲۰- پشت صحنه باز باشید!

پشت صحنه باز بودن یعنی اینکه پشت صحنه ها را نشان بدهید. اگر صفحه شخصی دارید و مثلاً کیکی یا شیرینی یا غذایی درست کردید، پشت صحنه آن که مربوط به تدارکات داستان می شود را نیز در صفحه بگذارید.

اگر ارائه دهنده خدمات با محصولات هستید ماننند فروش لباس و بسته های تبلیغاتی و گل و ملزومات عمومی و روزانه دیگر، تدارکاتی که برای آن در روز انجام میدهید را عکس برداری و در صفحه بگذارید.

خیلی ها از این پشت صحنه ها جذب می شوند و موجبات همراهی دیگران را نیز برای شما فراهم می کنند.

۲۱- سلفی گرای معتاد نشوید!

سلفی بازی به اندازه ای که از حد آن بگذرد، در کاهش مخاطب شما مؤثر است. از افراط در آن خودداری کنید.

البته celebrity ها از این قاعده مستثنی هستند. آیا شما سلبریتی هستید!؟

۲۲- جملات قشنگ و زیبا به صورت عکس بگذارید

اصلاً بد نیست که هر از گاهی،جملات زیبا و خاطره انگیز از بزرگان علم و فرهنگ و هنر را به صورت کوتیشن هایی تصویری در صفحه منتشر کنید.

خیلی از دوستان شما، شاید از این تصاویر مفهومی خوششان بیاید و زمینه تک گردن دیگر دوستان شما را نیز فراهم کنند.

بدین ترتیب می توانید افزایش فالور اینستاگرام را داشته باشید.

۲۳- مطالب خنده دار بگذارید

اصلاً بد نیست که احوال و حالات و نظرات روزانه و هفتگی خود را بر روی تصویر های خنده دار قرار داده و منتشر کنید.

اینطوری کاربران، خیلی جذب مفاهیم و نظرات و پست های روزانه شما می شوند و لایک آن ها، موجب جلب نظر دیگر دوستانشان نیز خواهد شد.

این موضوع ساده را جدی بگیرید.

۲۴-  قدرت ویدئو های ۱۵ ثانیه ای!

در اینستاگرام، فعلاً بیش از ۱۵ ثانیه نمی توان ویدئو منتشر کرد.

از همین ۱۵ ثانیه ها استفاده کنید و بعضی اوقات با مخاطبانتان در ظرف ۱۵ ثانیه حرف بزنید.

خیلی برای آن ها این قضیه جالب خواهد بود و میتواند  در افزایش فالور اینستاگرام  شما مؤثر باشد.

۲۵- از Hyperlapse ها استفاده کنید

اپلیکیشن جدید هایپرلپس اینستاگرام فرصت خوبی است برای گرفتن ویدئوهای مؤثر و خاطره انگیز و انتشار آن در صفحه خود که می تواند مخاطب زیادی را جلب کند. برای بازاریابی در کسب و کار، این قابلیت از ارزش بالایی برخوردار شده است.

۲۶- پنجشنبه ها مهم است.

۵ شنبه ها، زمان خوبی برای بازگشت به گذشته و انتشار محتوا و تصاویری از خود و کسب و کارتان از گذشته های دور و نه چندان دور در اخر هفته است….

۲۷- قدرت Hashtag ها را فراموش نکنید

بررسی ها نشان می دهد که یکی از دلایل افزایش میزان فالوور برای صفحات پر مخاطب اینستاگرام، استفاده درست از هشتگ های مفید و کاربردی و مرتبط بوده است. این موضوع  را در صفحه خود رعایت کنید.

همواره خلاق ترین هشتگ ها بر اساس کسب و کار و هدف شما در اینستاگرام، راهکاری برای موفقیت بیش تر است.

هشت تگ ها در واقع برچسبی برای دسته بندی و به اشتراگ گذاری پست ها  در سطح وسیعی در اینستاگرام و به طور کل شبکه های اجتماعی وب از آن ها استفاده می شود.

هشتگ اولین بار به وسیله توئیتر ایجاد شد و پس از آن توسط بسیاری از شبکه های اجتماعی از جمله گوگل پلاس، فیسبوک، فیلکر، اینستاگرام، فرندفید، یوتیوب و پینترست مورد استفاده قرار گرفت.

سوالات رایج

چطور خیلی سریع فالوورهای اینستاگرام را زیاد کنیم؟

۷ اصل خیلی مهم معرفی کردم که بتوانید خیلی سریع افزایش فالوور داشته باشید. به همراه ۲۷ روش ساده و کاربردی افزایش ۱۰۰۰ فالوور وفادار در اینستاگرام جذب می‌کنید.

آیا برای افزایش فالوور اینستاگرام هزینه زیادی لازم است؟

در این مقاله یک چک لیست آماده کردیم که ۲۷ نکته مهم داره. کافیه این ۲۷ نکته رو در چک لیست داشته باشید و بعدش از رشد سریع فالوورهای اینستاگرام پیج‌تون شگفت زده شوید.

افزایش فالوور اینستاگرام رایگان شدنی است؟

بله دقیقا با این ۷ اصل و ۱۲ نکته مهم خیلی سریع در هر روز ۱۰۰۰ فالوور اینستاگرام رایگان و فالوور واقعی جذب کنید.

افزایش فالوور واقعی است یا فیک؟

تمام نکات این مقاله فقط تمرکز برای افزایش فالوور واقعی داره. ما هیچ توصیه‌ای برای افزایش فالوور فیک نداریم. ۱فزایش ۱۰۰۰ فالوور واقعی در هر روز…

کلام آخر

در این مطلب بطور مفصل در مورد افزایش فالوور اینستاگرام با ۷  اصلی مهم صحبت کردیم و در ادامه با ارائه دستورالعمل با ۲۷ راهکار عالی برای افزایش فالوور اینستاگرام با مثال های کاربردی بیان کردیم.

پس اگر شما هم پیج اینستاگرام دارید و در فکر کسب درآمد از اینستاگرام هستید، حتما این مقاله یک راهنمای عالی برای جذب هزار فالوور اول پیچ اینستاگرام شما خواهد بود.

یک پروفایل درست کنید و شروع به پست گذاشتن کنید، تست کنید، سرعت خود را افزایش دهید، و حساب خود را تبلیغ کنید. افزایش فالوور اینستاگرام یک شبه اتفاق نخواهد افتاد، اما قوی ترین چیز این است که در اینستاگرام خود روی کمبودها تمرکز کنید تا کیفیت بالاتری از فالوورها را بدست آورید.

حتما پیشنهادات خود را در مورد بدست آوردن فالوور و بازاریابی در اینستاگرام با تیم ما در میان بگذارید. نظرات خود را با ما در پیج اینستاگرام پارس فالوور به اشتراک بگذارید.

منبع مقاله:

https://www.mardomsalari.ir/news/163040/%DB%B5

دکمه بازگشت به بالا