علمی و پزشکی

دانشمندان باز هم می‌خواهند برای موجودات فضایی پیغام بفرستند

یک پیام سیستم دودویی به نام Biacon در کهکشان (BIT) که حاوی اطلاعاتی در مورد حیات روی زمین، منظومه شمسی و ظاهر انسان است و هر موجود فرازمینی را دعوت می کند تا در صورت دریافت پیام پاسخ دهد.

گروهی از محققان از جمله جاناتان جیانگ، محقق ناسا، نوشتند: ایده برقراری ارتباط با موجودات هوشمند فرازمینی گامی طولانی و هیجان انگیز در اکتشاف کیهان است و از نظر فنی تنها در چند دهه گذشته امکان پذیر بوده است.

محققان امیدوارند اطلاعات بیشتری در مورد حیات روی زمین در اختیار فضا قرار دهند

آنها می گویند: «برای رسیدن به این هدف، پیام ناکارآمد به گونه ای طراحی و ارائه می شود که بتوان با پیشرفته ترین ابزارهای موجود ارسال کرد.

آخرین پیام موجودات فضایی هوشمند از رصدخانه آرسیبو در شمال پورتوریکو ارسال شد.

آخرین پیام ارسال شده به موجودات فضایی هوشمند از رصدخانه آرسیبو در شمال پورتوریکو ارسال شد.

این اولین بار نیست که انسان ها تصمیم به تعامل با موجودات فرازمینی می گیرند. در سال 1974، یک پیام رادیویی رمزگذاری شده حاوی اطلاعات اولیه در مورد انسان و زمین از رصدخانه آرسیبو در شمال پورتوریکو پرتاب شد.

این حرکت بخشی از یک سری تلاش‌ها برای جلب توجه عمومی به ارتقای چشمگیر تلسکوپ رادیویی آرسیبو بود، اگرچه گروهی از محققان واقعا امیدوار بودند که بتوانند با فرازمینی‌ها ارتباط برقرار کنند، که متأسفانه تا به امروز میسر نشده است.

با این حال، محققانی که تصمیم گرفتند جدیدترین پیام را به فضا ارسال کنند، آن را برای رسیدن به موجودات هوشمند فرازمینی تنظیم کردند.

محققان بر خلاف پیام ارسال شده توسط آرسیبو که برای نشان دادن قابلیت های فنی تاسیسات رادیویی فضایی مدرن بود، پیامی ناکارآمد به تمام مناطق ممکن در کهکشان راه شیری ارسال شده است مبنی بر اینکه احتمال وجود فرازمینی های هوشمند وجود دارد. ‘ مقاله گفت.

این مقاله همچنین اطلاعاتی در مورد مناسب ترین راه برای ارسال پیام ارائه می دهد و این که کهکشان راه شیری منطقه ای است که احتمال وجود موجودات هوشمند در آن وجود دارد و پیام در بهترین زمان ممکن ارسال شده است.

اگر آن پیام روزی رسید، می‌توان امیدوار بود که بتوان اطلاعات پیچیده‌تری را با موجودات فضایی هوشمند به اشتراک گذاشت، مانند قوانین شطرنج.

46

دکمه بازگشت به بالا