فرهنگ و هنر

نمایش سه مستند مهم تاریخ سینمای ایران در موزه سینما

نمایش سه مستند مهم تاریخ سینمای ایران در موزه سینما

سه مستند مهم تاریخ سینمای مستند با نام‌های «یا ضامن آهو»، «تپه های قیطریه»،«پ مثل پلیکان» از ساخته‌های پرویز کیمیاوی در موزه سینما نمایش داده می‌شود.

به گزارش ایواره به نقل از روابط عمومی موزه سینما، در ادامه نمایش‌های ویژه فیلم‌های مستند در موزه سینما تحت عنوان «شب‌های مستند» با مشارکت انجمن صنفی تهیه کنندگان سینمای مستند، فیلم‌های «یا ضامن آهو»، «تپه‌های قیطریه»،«پ مثل پلیکان» بر روی پرده سالن فردوس موزه سینما می‌رود. 

در نشست شب‌های مستند که روز دوشنبه ۱۸ تیر ساعت ۱۷ برگزار می‌شود «محمد مقدم» مستندساز و مهرداد فراهانی منتقد و پژوهشگر سینمای مستند درباره فیلم‌ها صحبت خواهند کرد.
«یا ضامن آهو» مستندی است که در آن به موضوع راز و نیازهای زائران حرم مطهر رضوی و آداب زیارت در حرم پرداخته شده است.

«تپه‌های قیطریه» در سال ۱۳۴۷، تپه‌های قیطریه شاهد یکی از بزرگترین اکتشافات باستان شناسی دنیا بود و در یک عملیات عمرانی از تپه قیطریه ۳۵۰ گور باستانی، تدفین‌های یک نفره و دو نفره و نزدیک به ۵۰۰۰ شی سالم برنزی و سفالی به دست آمد.

«پ مثل پلیکان» این فیلم با بازیگری آقا سید علی میرزا در ۲۵ دقیقه روایتی شاعرانه از انتظار و رسیدن ارائه می‌کند، انتظار و وصل مردی که از جوانی در خرابه‌های ارگ طبس زندگی می‌کرد و 40 سال به شهر نیامد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا