عمومی

حرم رضوی با نصب کتیبه‌های متعدد و پرچم‌های رنگی آذین‌بندی شده است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

حرم رضوی با نصب کتیبه‌های متعدد و پرچم‌های رنگی آذین‌بندی شده است - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، محمد شبان اظهار کرد: آذین بندی با شکوه حرم مطهر رضوی در راستای ایجاد فضایی شاد و معنوی برای زائران و مجاوران حضرت ثامن الحجج (ع) در این ایام مبارک، انجام شده است.

معاون خدمات زائرین حرم مطهر رضوی افزود: به مناسبت دهه ولایت، کتیبه‌های بزرگ مناسبتی به متراژ ۶۱۶ متر مربع در ایوان‌های حرم مطهر نصب شده است، این کتیبه‌ها حاوی احادیث و اشعاری در خصوص فضائل و مناقب امیرالمؤمنین علی (ع) و ائمه اطهار (ع) هستند، همچنین دو کتیبه به متراژ ۱۴۴ متر مربع به مناسبت ولادت امام علی النقی الهادی (ع) و امام موسی بن جعفر (ع) نیز، نصب خواهد شد.

وی با بیان این که پنج کتیبه به متراژ ۳۸۵ متر مربع با مضامین عید ولایت در ایوان دارالسیاده و صحن گوهرشاد نصب شده‌اند، ادامه داد: همچنین ۱۱۴ کتیبه دیواری به متراژ ۳۶۳ متر مربع در صحن‌های مرکزی و پیرامونی و بست‌ها، نصب شده‌اند.

شبان خاطرنشان کرد :۲۳۱ پرچم رنگی به متراژ ۴۶۷ متر مربع در ورودی‌های پارکینگ ۱، خدام، لبه پشت بام‌ها و ستون‌های نوری صحن غدیر و کوثر به اهتزاز درآمده‌اند.

معاون خدمات زائرین حرم مطهر رضوی در پایان گفت: این آذین‌بندی با هدف ترویج فرهنگ غدیر و ارادت به ساحت مقدس ائمه اطهار (ع) انجام شده است.

دکمه بازگشت به بالا