عمومی

واگذاری ۱۰۴۵ قطعه زمین نهضت ملی مسکن و جوانی جمعیت در شهر بم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

واگذاری ۱۰۴۵ قطعه زمین نهضت ملی مسکن و جوانی جمعیت در شهر بم - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، در این مراسم که عصر سه شنبه با حضور مالکی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن، بلوردی، عضو هیأت مدیره سازمان ملی زمین و مسکن، محمد مهدی فداکار استاندار کرمان، آیت اللهی موسوی معاون عمرانی استانداری و رضا حافظی مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان در محل سالن ارشاد شهر بم برگزار شد، مراسم قرعه کشی ۱۰۴۵ قطعه زمین در جهت واگذاری به مردم شهر بم انجام شد که از این تعداد ۸۰۰ قطعه به متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن و ۲۴۵ قطعه به متقاضیان طرح جوانی جمعیت واگذار گردید.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در این مراسم گفت: این سازمان دو وظیفه عمده و مهم مدیریت بهره‌برداری اراضی در اختیار دولت و اجرای طرح‌های مسکن دولت و نظارت بر آنها را بر عهده دارد.

ارسلان مالکی، یکی از اولویت‌های دولت سیزدهم را طرح نهضت ملی مسکن دانست و افزود: در دولت‌های گذشته به دلیل نبود برنامه منسجم برای تأمین مسکن، اجرای طرح‌های مسکن با وجود انباشت تقاضاها با چالش‌هایی مواجه شده و تأمین اراضی این طرح به عنوان یک کار جهادی در حال اجرا است.

وی تصریح کرد: بالغ بر ۴ میلیون خانواده تا کنون برای طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند و بررسی‌ها نشان می‌دهد این متقاضیان متأهل و فاقد مسکن بوده و تسهیلات مسکن نیز از دولت تا کنون دریافت نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه حل چالش مسکن در دولت سیزدهم در اولویت قرار دارد افزود: دولت به دنبال آن است که اجرای این طرح را با سرعت پیش ببرد و در همین راستا ماده ۷ تا ۱۲ قانون جهش مسکن، روش‌های تأمین زمین را با ساز و کار مشخص است.

مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن افزود: تا امروز بالغ بر ۳۴ هزار هکتار زمین برای طرح نهضت ملی مسکن نهایی شده است.

مالکی، گفت: با توجه به ماده ۱۰ قانون جهش مسکن که شامل استفاده از اراضی مازاد سایر دستگاه‌های دولتی است، تاکنون ۵ هزار و ۳۰۰ هکتار اراضی اخذ سند شده و علاوه بر آن اراضی در حال الحاق یا محدوده نیز برای طرح نهضت ملی مسکن در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در زمینه نهضت ملی مسکن تا خانه دار شدن تمامی افراد واجد شرایط فاقد مسکن به صورت جهادی و شبانه‌روزی تلاش می‌کنیم افزود: دولت سیزدهم که برآمده از رأی مردم است از ابتدای شکل‌گیری نمی‌توانست در مقابل مشکلات مردم و دغدغه آنان بی‌تفاوت و بدون برنامه باشد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمان نیز با بیان اینکه رفع دغدغه مسکن مردم و جوانی جمعیت به عنوان دو موضوع محوری با جدیت در دستور کار دولت سیزدهم قرار گرفت گفت: خانواده به عنوان مهمترین مرکز و پایگاه انسان‌سازی مورد توجه دولت قرار گرفته است.

رضا حافظی افزود: اجرای قانون جوانی جمعیت فقط یک تکلیف قانونی نیست، بلکه ضرورت اجتناب‌پذیر و مورد تاکید همه بزرگان دین و نظام است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری افق جمعیتی را ترسیم کردند که با توجه به ظرفیت کشور دست یافتنی است گفت: قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در سال ۱۴۰۰ به تصویب رسید و دولت سیزدهم با اراده و همتی که دارد این قانون را آن گونه که شایسته مردم است اجرا می‌کند.

حافظی، با اشاره به اهمیت جمعیت جوان برای مدیریت و توسعه کشور گفت: دولت با توجه به این اهمیت که برای نسل جوان و خانواده وجود دارد مشوق‌های قانونی را دنبال می‌کند که یکی از آنها واگذاری زمین به خانواده‌های مشمول قانون جوانی جمعیت است.

گفتنی است در پایان این مراسم تعداد ۱۰۴۵ قطعه زمین به متقاضیان جوانی جمعیت و نهضت ملی مسکن در شهرستان بم واگذار گردید.

دکمه بازگشت به بالا