عمومی

تشییع و خاکسپاری شهید دفاع مقدس در گناوه برگزار می‌شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، محمد تقی صفری چهارشنبه شب در نشست شورای فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان گناوه با اشاره به برنامه تشییع پیکر مطهر شهید «مرتضی غلامی (دشتی نظری)» در گناوه اظهار داشت: شهدا جان خود برای حفظ امنیت و آسایش و آرامش ملت و کشور فدا کردند و زندگی و حیات امروز ما مدیون این دلاور مردان است.

فرماندار گناوه افزود: شهرستان گناوه با حضور این شهید والامقام بار دیگر منور و معطر به عطر شهید و شهادت خواهد شد و همه ما قدوم مبارک این دلاور مرد را بر دیده منت می نهیم تا روح و دل‌های ما بار دیگر با این حضور نورانی و معنوی صیقل یابد.

وی با بیان اینکه حضور شهید مانند باران رحمت الهی است که همه از فیوضات آن بهره مند خواهند شد، گفت: برنامه ریزی ها لازم برای استقبال و تشیع باشکوه پیکر مطهر شهید «مرتضی غلامی (دشتی) در گناوه با برگزاری نشست‌های مختلف انجام شده است که در این نشست تصمیم نهایی با همفکری همه دستگاه‌های و نهادهای مرتبط و خانواده شهید گرفته می‌شود.

صفری با اشاره به برنامه حضور پیکر مطهر شهید در گناوه افزود: این شهید والامقام جمعه شب در مسجد امیرالمومنین (ع) با برگزاری برنامه ویژه همراه با سخنرانی و مداحی استقبال خواهد شد.

فرماندار گناوه بیان کرد: همچنین بعد از ظهر روز شنبه همزمان با سالگرد شهادت امام جعفر صادق (ع) مراسم تجدید میثاق و وداع با شهید والامقام در مصلی جمعه برگزار می‌شود و سپس پیکر مطهر شهید تا گلزار شهدای گناوه بر دستان مردم قدرشناس شهرستان تشییع خواهد شد و در کنار همرزمان شهیدش به خاک سپرده خواهد شد.

وی گفت: در اجرای این مراسم همه دستگاه‌های های اجرایی و نهادها همکاری لازم را داشته باشند تا برنامه به نحو هرچه شایسته‌تر برگزار شود.

فرماندار گناوه گفت: در فرصت باقی مانده تا زمان حضور پیکر مطهر و تشییع شهید والامقام فضای شهر باید برای این استقبال و برگزاری مراسم باشکوه کاملاً آماده و فضاسازی شود و تبلیغات محیطی، نصب بنر و اطلاع رسانی در تمام سطح شهر به نحو هر چه گسترده‌تر توسط نهادها و دستگاه‌های مربوط انجام شود.

صفری تصریح کرد: ادارات در تابلوهای اعلانات و سیستم‌های اداری خود پیرامون این شهید بزرگوار و مراسم در نظر گرفته شده اطلاع رسانی کنند.

تشییع و خاکسپاری شهید دفاع مقدس در گناوه برگزار می‌شود

وی با بیان اینکه مسیر تشییع پیکر مطهر شهید با نصب پرچم‌های مقدس جمهوری اسلامی مزین شود افزود: اطلاع رسانی گسترده مراسم توسط دستگاه‌ها و ادارات مربوط در مساجد، اماکن مذهبی و مدارس و دانشگاه‌ها اصناف انجام شود.

وی گفت: پیرامون این شهید والامقام تولید محتوا مناسب انجام و با بهره مندی از فضای مجازی و رسانه‌ها به طور گسترده در این ایام پخش و اطلاع رسانی شود.

برپایی ایستگاه صلواتی در مسیر، برنامه ریزی استقرار آمبولانس و پزشک توسط شبکه بهداشت و هلال احمر، استقرار آتش نشانی، آماده سازی گلزار شهدا انجام شود.

فرماندار شهرستان گناوه از همه مردم مؤمن، متدین، انقلابی و ولایی شهرستان دعوت کرد تا در این آئین معنوی حضور یابند.

تشییع و خاکسپاری شهید دفاع مقدس در گناوه برگزار می‌شود


پیکر مطهر شهید دفاع مقدس فردا وارد استان بوشهر می‌شود

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر در این نشست گفت: این نشست به منظور هماهنگی برنامه تشییع شهید غلامی در قالب نشست ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار شده است.

حسین بلوکی افزود: روز گذشته نشستی با مسئولان برگزار شد و امروز در این نشست تصمیم نهایی برای برگزاری برنامه گرفته خواهد شد.

وی گفت: پیکر مطهر شهید والامقام مرتضی غلامی صبح روز پنج شنبه ۱۳ اردیبهشت ماه (فردا) در فرودگاه بوشهر استقبال می‌شود و پیکر مطهر وارد استان می‌شود

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان گناوه در این نشست گفت: نخستین نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سال جاری با دستور کار هماهنگی و برنامه ریزی برای مراسم تشییع شهید والامقام «مرتضی غلامی (دشتی نظری)» تشکیل شده است.

حسینعلی ابراهیمی افزود: از هفته گذشته که برنامه تشییع اعلام شد نشست‌های هماهنگی در استان و شهرستان برگزار شد.

وی گفت: در این نشست تصمیم نهایی برنامه تشییع شهید با همفکری همه دستگاه‌های مرتبط و مسئولان گرفته خواهد شد تا برنامه‌ای در خور مقام والای شهید و شهرستان برگزار شود.

شهید والامقام «مرتضی غلامی» (دشتی نظری) متولد ۱۳۴۳ که در زمان شهادت ۲۰ سال سن داشت در گناوه جز شهدای جاویدالاثر تا قبل از احراز هویت به شمار می‌آمد.

شهید غلامی در سال ۱۳۶۲ جمعی تیپ ۵۵ هوابرد شیراز به منطقه عملیاتی جنوب اعزام شده بود که در ۲۶ اسفند ۱۳۶۳ در عملیات بدر در منطقه شرق دجله جاده العماره – بصره به شهادت رسید

پیکر مطهر این شهید در جریان تفحص سال ۸۸ در منطقه عملیاتی پیدا و در نجف آباد اصفهان به عنوان شهید جاویدالاثر در میان شهدای گمنام به خاک سپاری شد و پس از گذشت ۳۷ سال انتظار، هویت این شهید گرانقدر از طریق آزمایش DNA در سال ۱۴۰۰ شناسایی شد.

دکمه بازگشت به بالا