اقتصادی

بازگشت ثبات و آرامش به بازار دلار/ دلالان راه به جایی نبردند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

بازگشت ثبات و آرامش به بازار دلار/ دلالان راه به جایی نبردند - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، پیش‌از اعلام سانحه بالگرد سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشور به همراه اعضای هیأت همراه وی، نرخ دلار در بازار غیررسمی ارز با ریزش و تداوم روند نزولی نرخ به پله ۵۶ هزار تومان رسیده بود اما به محض اعلام خبر حادثه در کانال‌های تلگرامی قیمت دلار روند صعودی به خود گرفت و مجدد به کانال ۶۱ هزار تومان بازگشت.

از ابتدای فروردین‌ماه قیمت دلار در بازار آزاد بر اساس مساله‌های بین‌المللی و پاسخ ایران به رژیم صهیونیستی اسرائیل روند صعودی به خود گرفته بود اما بر اساس اقدامات مؤثر بانک مرکزی در راستای کاهش قیمت ارز، قیمت دلار از ۷۰ هزار تومان طی دو هفته به ۵۶ هزار تومان رسید و طبق تحلیل کارشناسان این تداوم کاهش قیمت تا پله ۵۲ هزار تومانی نیز ادامه‌دار خواهد بود.

با توجه به اینکه روز گذشته قیمت دلار از مرز ۶۱ هزار تومان عبور کرده بود اما صبح امروز معاملات دلار در بازار آزاد با کاهش قیمت آغاز شد و از پله ۶۱ هزار تومان به ۵۷ هزار و ۵۵۰ تومان رسید که این روند بازار نشان می‌دهد، دلالان بازار ارز راه به جایی نبردند.

به نظر می‌رسد نهادهای امنیتی و نظارتی بیش از پیش باید نسبت به شرایط پیش آمده، به بازار ارز توجه ویژه‌ای داشته باشند تا آرامشی که از هفته‌های اخیر در بازار آزاد حاکم شده، برهم نخورد.

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تخصص و تجربه در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین نتیجه را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا