فرهنگ و هنر

از یک خانواده ۹ شهید افتخاری برای هرمزگان است

از یک خانواده ۹ شهید افتخاری برای هرمزگان است

ایواره/هرمزگان دریادار تنگسیری با اشاره به اینکه جزیره هرمز ۳۸ شهید را تقدیم انقلاب کرده است، گفت: در زمان دفاع مقدس این جزیره تنها ۳۰۰۰ نفر ساکن داشت و ۳۵ شهید داد، از یک خانواده ۹ شهید افتخاری برای هرمزگان است واین نشان می‌دهد که مردم چقدر پای کار هستند.

دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری با اشاره به هشت سال دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: مردم هرمزگان هم با استکبار جهانی مبارزه کردند و شهید دادند و هم در برابر نوکر استکبار که به تمامیت ارضی کشور ما حمله کرد بود، ایستادگی کردند. افتخار خلیج فارس متعلق به همه ایرانیان است، اینجا محل و مرقد بزرگان ما است، ما اینجا هستیم و اینجا می‌میریم.

وی با بیان اینکه خلیج فارس متعلق به همه ایرانی‌هاست، تاکید کرد: کشورهای خارجی‌ در منطقه هیچ جایگاهی ندارند، آنها بدانند که حتی نام خلیج‌فارس را هم نمی‌توانیم با کسی تقسیم کنیم زیرا ایران طولانی‌ترین ساحل را در خلیج فارس دارد ، یک هزار و ۷۵۵ کیلومتر بدون احتساب سواحل جزایر و چنانچه بخواهیم سواحل جزایر را نیز حساب کنیم چیزی حدود پنج هزار و ۸۰۰ کیلومتر ساحل با خلیج فارس داریم، همچنین عمیق‌ترین مسیر دریانوردی را در آب‌های ایران است آبراهی بین‌المللی از بین جزایر ما عبور می‌کند.

وی با بیان اینکه ما از کمیت مرزهایمان دفاع می‌کنیم، افزود: محکم پای مرزهای کشورمان ایستاده‌ایم نه مانند آن زمانی که نفت ملی شد، آن زمان سه نفتکش از ایتالیایی‌ها اجاره کردند اما نفت‌ها را در اقیانوس هند گرفتند و به شاه خبر دادند، آقا این سه نفتکش را گرفتند، شاه گفت، بگویید یکی را بگیرند و دوتای دیگر را بدهند. اما الان استکبار جهانی که ادعایش می‌شود نفتکش ما را بگیرد ما نیز نفتکش‌های آنها را خواهیم گرفت و تا کنون نیز چنین کرده‌ایم، این به معنی اقتدار ایران و ایرانی است.

انتهای پیام

نشر فرهنگ و هنر

از ریتم و صداهای کلمات استفاده می‌کنم تا شما را در یک سفر صوتی همراه کنم.
دکمه بازگشت به بالا