اقتصادی

کرایه تاکسی ملایری‌ها ۴۴ درصد گران شد

کرایه تاکسی ملایری‌ها ۴۴ درصد گران شد

آفتاب‌‌نیوز :

محمد لطفی، در این رابطه افزود: با استفاده از کتاب‌ها و فرمول‌های کارشناسی شده و نرخ تورم‌های اعلامی، کرایه تاکسی محاسبه شد و در نهایت با درنظر گرفتن تمام جهات و وضعیت معیشتی جامعه و شرایط اقتصادی و استعلام از بسیاری از شهرهای دیگر نرخ کرایه تاکسی توسط هیأت مدیره سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری ملایر مصوب شد.

وی ادامه داد: سپس در جلسه شورای سازمان پس از کش و قوس‌های فراوان نیز به تصویب رسیده و به صحن شورای اسلامی شهر ارجاع داده شد، در نهایت نیز توسط شورای اسلامی شهر و همچنین توسط کمیته انطباق فرمانداری ویژه مورد تصویب قرار گرفته و در مجموع با افزایش میانگین ۴۴ درصدی نسبت به سال قبل موافقت شد و به تصویب رسید.

لطفی خاطرنشان کرد: این مصوبات با هماهنگی‌های به عمل آمده با مسئولان امر به منظور اجرا از روز اول فروردین‌ماه سال ۱۴۰۳ به تاکسیرانان ابلاغ و توزیع شد و افزایش نرخ کرایه تاکسی تمام روندها و مراحل قانونی خود را طی کرده و پس از سپری شدن همه مراحل قانونی به تاکسیرانان ابلاغ شده است.

رئیس سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری ملایر تصریح کرد: تاکسیرانان موظف هستند نرخ‌نامه کرایه تاکسی را برای مشاهده مردم و مسافران در شیشه جلو تاکسی نصب و برابر نرخ‌نامه مصوب کرایه‌شان را دریافت کنند.

وی افزود: همشهریان هم می‌توانند در صورت تخلف تاکسیرانان و دریافت هر گونه کرایه اضافی موارد را به سرعت به بازرسان سازمان گزارش دهند و یا با شماره تلفن‌های ۳۳۳۵۲۸۳۰ و ۳۳۳۵۳۸۵۰ تماس حاصل کنند و موارد تخلف را اطلاع دهند تا در اسرع وقت به شکایات آنها رسیدگی شود.

لطفی بیان کرد: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و هدف‌گذاری‌های صورت گرفته بتوانیم در سال ۱۴۰۳ شاهد ارتقاء سطح خدمات حمل‌ونقل عمومی شهری، بهبود وضعیت معیشت رانندگان و از همه مهمتر افزایش رضایتمندی مردم شهرمان باشیم.

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تخصص و تجربه در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین نتیجه را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا