علمی و پزشکیمدیریت کسب و کار

ماندگاری تزریق چربی به صورت لاغر

تزریق چربی به صورت یکی از روش‌های نسبتا مدرن برای زیباسازی صورت و رفع چین‌وچروک‌های آن است. در این روش از چربی بدن متقاضی برای پر کردن خط‌وخطوط استفاده می‌شود. در روش زیباسازی تزریق چربی به صورت باید ناحیه اهداکننده چربی انتخاب شود که معمولا شکم یا ران است. تزریق چربی صورت از شکم و تزریق چربی از ران توسط استخراج چربی از این نواحی و از طریق لیپوساکشن انجام می‌شود.

ماندگاری تزریق چربی به صورت

به نظرتان تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد ؟ ماندگاری تزریق چربی به صورت به دو عامل بستگی دارد: ۱) مهارت پزشک و ۲) مراقبت‌های فردی. برای تزریق چربی صورت پزشک متخصص باید مهارت کافی داشته باشد و بداند نیاز پوست متقاضی چه مقدار است. تکنیک آماده‌سازی و تزریق چربی نقش مهمی در ماندگاری تزریق چربی صورت ایفا می‌کند. بنابراین عمل ساکشن باید به‌صورت اصولی انجام شود و آماده‌سازی آن به خوبی صورت گیرد. همچنین از سوزن و سرنگ مناسب برای انجام این کار استفاده کند.

افراد نیز پس از تزریق چربی صورت باید توصیه‌های پزشک را با دقت انجام داده و مراقبت‌های کافی کنند. در این صورت ماندگاری تزریق چربی به صورت بسیار بالا خواهد بود. این را میتوانید حتی در فیلم تزریق چربی به صورت و فیلم های قبل  و بعد بیماران هم ببینید. پس از تزریق چربی باید همچنان زیر نظر پزشک خود باشید و به‌صورت منظم چک‌آپ شوید. ماندگاری تزریق چربی صورت معمولا پس از دو ماه ثابت می‌شود؛ بدین معنا که حدود ۵۰% حجم چربی در دو ماه اول کاهش می‌یابد، ولی چربی‌های باقی‌مانده در صورت به‌صورت دائم ماندگار خواهند بود.

ماندگاری تزریق چربی به صورت لاغر

ماندگاری تزریق چربی صورت بسته به میزان حرکت اندام صورت متفاوت است؛ به‌طور مثال ماندگاری چربی در ناحیه خط خنده حدود ۲۰% خواهد بود و در ناحیه لب به دلیل حرکت‌های زیاد، کمتر از ۱۰% از سلول‌های چربی باقی خواهند ماند. اما در نواحی کم تحرک‌تر مانند گونه‌ها و اطراف چشم حدود ۵۰% از سلول‌های چربی باقی می‌مانند.

عوارض تزریق چربی به صورت

مانند هر روش زیبایی دیگری، تزریق چربی صورت نیز معایب و مزایای خود را دارد. البته باید به یاد داشته باشید که در صورتی که این کار را نزد پزشک متخصص و با تجربه انجام دهید، عوارض به حداقل می‌رسد. در ادامه به عوارض تزریق چربی به صورت اشاره خواهیم کرد.

 • امکان صدمه به بافت اصلی بدن
 • واکنش‌های آلرژیک‌مانند پس از عمل جراحی
 • بروز عفونت‌های پوستی
 • طولانی بودن دوره نقاهت
 • نیاز به استراحت بیشتر نسبت به روش تزریق ژل
 • باقی ماندن جای زخم در محلی که چربی از آن گرفته شده است
 • لخته شدن خون و تجمع مایع زیر پوست
 • خون‌ریزی
 • کیست‌های چربی
 • آمبولی چربی
 • تغییر رنگ دائمی پوست در نواحی که ساکشن انجام شده است
 • عدم تقارن صورت
 • امکان آسیب رسیدن به عصب صورت
 • بی‌حسی یا تغییر احساس در پوست
 • امکان نیاز به تکرار عمل (در صورت تشخیص پزشک)

چند روز بعد از تزریق چربی صورت طبیعی می‌شود؟

در پاسخ به سوال «چند روز بعد از تزریق چربی صورت طبیعی میشود؟» باید گفت که معمولابین دو هفته تا یک ماه پس از تزریق چربی، صورت به حالت طبیعی خود باز می‌گردد. از آنجایی که متقاضی تا هفته اول با تورم و کبودی روبه‌رو است، انتظار می‌رود که ورم ناشی از تزریق و لیپوساکشن در این مدت شدت بیشتری داشته باشد. پس از گذشت دو هفته روند بهبود سرعت می‌گیرد و با توجه به متابولیسم بدن، بین دو هفته تا یک ماه زمان نیاز است تا صورت به حالت طبیعی خود بازگردد.

میزان تزریق چربی صورت در روند بهبودی نقش مهمی دارد؛ به‌طور مثال، فردی که چربی بیشتری دریافت کرده تورم و التهابات بیشتری نیز خواهد داشت. استفاده از برخی ادویه‌ها و مواد غذایی عامل طولانی شدن ورم هستند؛ یکی از این ادویه‌ها نمک است.

تزریق چربی صورت چقدر ماندگاری دارد؟

پرسش «تزریق چربی صورت چقدر ماندگاری دارد؟» یکی از پرسش‌های متداول کاندیدهای تزریق چربی صورت است. ماندگاری چربی در صورت به دو عامل بستگی دارد: ۱) میزان تخصص پزشک و ۲) مراقبت‌های فرد پس از عمل. چنانچه عمل تجزیه چربی از خون و تزریق آن به درستی و توسط پزشک متخصص انجام شود، عوارض این روش به حداقل خواهد رسید. پاسخ دیگر به پرسش «تزریق چربی صورت چقدر ماندگاری دارد؟» میزان مراقبت‌های فرد پس از عمل است؛ به طوری‌که با مراقبت‌های لازم و توصیه شده توسط پزشک، ماندگاری تزریق چربی صورت به حداکثر می‌رسد. به یاد داشته باشید که ماندگاری چربی در نواحی مختلف صورت متفاوت است؛ ماندگاری در نواحی کم تحرک‌تر مانند اطراف چشم و گونه‌ها حدود ۵۰% و ماندگاری چربی در نواحی پر تحرک مانند لب‌ها و خط خنده حدود ۱۰% و ۲۰% است.

چگونگی انجام تزریق چربی به صورت

از شکم به صورت در تمامی کلینیک‌های زیبایی توسط پزشک انجام می‌شود. پروسه انجام آن در حالت کلی شامل سه مرحله حساس و مهم است.

استخراج چربی از نواحی مختلف بدن

شروع کار با تصمیم‌گیری در مورد ناحیه‌ای که قرار است چربی‌ها از آنجا استخراج شوند انجام می‌شود. معمولاً از نواحی بدن که چربی‌های اضافی در آنجا انباشته‌شده استفاده می‌کنند. یکی از رایج‌ترین گزینه‌ها برای خارج کردن چربی از شکم به صورت است. علاوه بر آن می‌توان از چربی بخش‌های دیگر بدن مثل ران‌ و باسن نیز بهره برد. به این صورت که ناحیه مورد نظر بدن بی‌حس شده و سپس توسط مکنده مخصوصی حجم مورد نیاز چربی استخراج می‌شود.

آماده‌سازی چربی استخراج شده

بعد از استخراج حجم مورد نیاز چربی نوبت به آماده‌سازی آن برای تزریق می‌رسد. در این مرحله چربی‌ها را در ظرف‌های مخصوصی ریخته و درون سانتریفیوژ قرار می‌دهند تا عملیات خالص‌سازی انجام گیرد.

تزریق چربی به ناحیه مورد نظر

سومین و آخرین مرحله از کار تزریق چربی به این صورت است که چربی‌های خالص‌سازی شده درون سرنگ‌های مخصوصی ریخته می‌شود. سپس پزشک به کمک مهارت و تجربه خود آن‌ها را در ناحیه‌ای از صورت که از قبل بی‌حس و استریل شده تزریق می‌کند. در نتیجه بیمار بلافاصله به ظاهر دلخواه خود می‌رسد.

فواید تزریق چربی به صورت

فواید متعدد تزریق چربی به صورت این جراحی را به محبوب‌ترین جراحی بین سایر روش‌های زیباسازی و جوانسازی در سراسر دنیا تبدیل کرده است. این فرآیند زیبایی، آثار مثبت بسیاری دارد و می‌تواند منجر به ایجاد همان تغییر دلخواه و مورد انتظار در ظاهر شما شود:

 • دوران ریکاوری کوتاه مدت
 • ماندگاری طولانی مدت
 • عدم استفاده از مواد شیمیایی
 • تطبیق پذیری گرافت های چربی
 • تحریک سازی پس از تزریق

عوامل تأثیرگذار در ماندگاری تزریق چربی

اولین عاملی که نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای در این ماندگاری چربی صورت دارد، مهارت پزشک در انجام عمل می‌باشد. اگر پزشک به خوبی مقدار مورد نیاز پوست را برای تزریق چربی بداند و اینکه فرایند تزریق سوزن را به درستی انجام دهد، مطمئن باشید که میزان ماندگاری این چربی‌ها بسیار بالا خواهد بود.

دومین عامل مؤثر در ماندگاری، خود افراد هستند. اگر افراد به تمام توصیه‌های پزشک عمل کرده و مراقبت‌های لازم را به درستی انجام دهند، میزان ماندگاری تأثیر چربی را افزایش خواهند داد. همچنین برای حفظ سلامت و ماندگاری نتایج عمل نباید ارتباط خود را با پزشک قطع کنید. بهتر است، هرچند ماه یک‌بار نزد پزشک رفته و شرایط خود را به اطلاع او برسانید. پزشک پس از معاینه و بررسی‌های لازم ممکن است تصمیم جدیدی را به شما اعلام کند.

یکی از عواملی که تزریق چربی را به عنوان ماندگارترین معرفی می‌کند، ساختار و نوع چربی‌ها است. ساختار چربی‌ها در بدن هر انسانی متفاوت است. هنگام تزریق چربی، از چربی‌های بدن خود بیمار استفاده می‌شود. نتایج موفقیت‌آمیز و ماندگاری که از تزریق چربی به دست می‌آید، به دلیل همین سازگاری چربی‌ها است و ساختار چربی‌های بدن بیمار کاملاً مشابه است و فقط در نوع محل قرارگیری با یکدیگر متفاوت هستند.

تکنیک تزریق چربی به پوست بیمار، می‌تواند باعث زنده ماندن 90 درصد از چربی‌ها در محل تزریق شود که در نهایت با تزریق سلول‌های چربی زنده و ادامه فعالیت آنها در اندام جدید، سبب ماندگاری تزریق چربی در محل چربی تزریق شده می‌شود. عدم بروز آلرژی و حساسیت بدن به چربی تزریق‌شده هم یکی دیگر از عواملی است که به نتایج حاصل از تزریق چربی، ماندگاری زیادی می‌بخشد. توانایی تزریق چربی به دفعات متعدد هم می‌تواند نقش مهمی در دوام و میزان ماندگاری تزریق چربی داشته باشد.

توجه بیمار به نکات بهداشتی و سایر دستورات پزشک هم می‌تواند نقش مؤثری در میزان ماندگاری تزریق چربی داشته باشد. بیمار نباید به نقاط تزریق شده، فشاری وارد کند. در واقع پس از تزریق چربی، فرد باید یک دوره جدید از زندگی را شروع کند و در این دوره، بیشتر مراقب جسم خودش باشد و با یک رژیم غذایی سالم، نتایج حاصل از تزریق را به خوبی حفظ کند. نوع رژیم غذایی بیمار هم نقش مهمی در ماندگاری تزریق چربی دارد و گرفتن رژیم‌های سخت و کاهش وزن، نقش منفی بر روند جذب چربی دارد. در بیمارانی که بعد از تزریق چربی، پای بند رژیم غذایی متعادل و سالم باشند، مقداری از چربی تزریق شده به‌طور دائم و همیشگی زیر پوستشان باقی می‌ماند.

زمان انجام تزریق چربی به صورت

عمل تزریق چربی زمانی انجام می‌شود که میزان چین و چروک صورت کمی عمیق بوده و با سایر روش‌های پزشکی قابل درمان نباشد. در این هنگام پزشک معالج تشخیص می‌دهد که نحوه عمل به چه گونه‌ای باشد. به‌طورکلی کاربرد تزریق چربی به شرح زیر است: بهتر است برای تزریق چربی به صورت حتماً با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین گزینه را برای درمان به شما معرفی کند. معمولاً، برخی از نیازی به درمان با روش تزریق چربی نداشته و از طریق سایر روش‌های ساده از بین می‌روند.

دکمه بازگشت به بالا