عمومیمدیریت کسب و کار

علت کار نکردن خردکن

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علت کار نکردن خردکن برقی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید. در این مقاله قصد داریم با بررسی دقیق علت کار نکردن خردکن برقی و نحوه رفع آن، به شما در فرآیند برطرف کردن این مشکل کمک کنیم. همچنین برای جلوگیری از بروز این مشکل، توضیحاتی جامع را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

علت کار نکردن خردکن

در صورتی که پس از خواندن این مطلب سوالات بیشتری در مورد عدم کارکرد دستگاه خردکن برای شما به وجود آمد و یا نیاز به مشورت با یک تکنسین حرفه ای داشتید، برای ارتباط با کارشناسان مجموعه میتوانید به بخش نظرات این مطلب و یا بخش پرسش و پاسخ سایت مراجعه کنید و علاوه بر مطرح کردن سوال هایتان و دریافت پاسخ در سریع ترین زمان ممکن، از راهنمایی آنها نیز بهره مند شوید. همچنین برای رفع مشکل روشن نشدن یا کار نکردن خرد کن برقی خود نیز می توانید ویدیو آموزشی که توسط تکنسین متخصص مجموعه برای شما آماده شده است را مشاهده کنید.

چه چیزهایی باعث خرابی خردکن برقی میشه؟

در ابتدای این بخش از مقاله، در یک ویدیو آموزشی که توسط کارشناس متخصص مجموعه آی پی امداد آماده شده است، قصد داریم به بررسی عواملی بپردازیم که می توانند باعث بروز مشکل در عملکرد خرد کن برقی و کار نکردن آن شوند. با بررسی هریک از این موارد می توانید از بروز این مشکل یا جلوگیری از آن اقدام نمایید. خرد کن برقی وسیله ای است که برای خرد و آسیاب کردن مواد غذایی استفاده می‌شود. این وسیله با داشتن تیغه‌های تیز و قدرتمند، می‌تواند مواد غذایی را به سرعت و به راحتی خرد کند. اما این دستگاه ها نیز دچار مشکلاتی در فرآیند استفاده می شوند که یکی از رایج ترین آنها، مربوط به کار نکردن خردکن برقی می شود. در ادامه به دلایل بروز این مشکل اشاره خواهیم کرد:

 1. خرابی پریز و سیم برق
 2. معیوب شدن موتور
 3. گیر کردن مواد غذایی در خردکن
 4. پر کردن بیش از دستگاه
 1. خرابی پریز و سیم کشی دستگاه خردکن برقی برای کار کردن به برق نیاز دارد. اگر پریز برق سالم نباشد، جریان برق به خردکن نمی رسد و دستگاه کار نمی کند. برای بررسی خرابی پریز برق، می توانید از یک وسیله برقی دیگر مانند لامپ استفاده کنید. اگر وسیله برقی دیگر در پریز برق کار نکرد، پریز برق خراب است. برای رفع این مشکل، باید پریز برق را تعمیر یا تعویض کنید. همچنین در صورتی که سیم برق آسیب دیده باشد یا اتصال آن شل شده باشد، جریان برق به خردکن نمی رسد و خردکن کار نمی کند.

برای بررسی خرابی سیم برق، می توانید از یک مولتی متر استفاده کنید. برای این کار، سیم برق را از دو سر جدا کرده و دو سر آن را به مولتی متر وصل کنید. اگر مولتی متر عددی را نشان نداد، سیم برق خراب است. نحوه تعمیر خرد کن برقی : اگر خرابی سیم برق جزئی باشد، می توانید آن را با استفاده از یک سیم چین و یک تکه سیم برق جدید تعمیر کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. سیم برق آسیب دیده را با سیم چین ببرید.
 2. یک تکه سیم برق جدید با اندازه مناسب انتخاب کنید.
 3. سیم های سیم برق جدید را به سیم های سیم برق قدیمی لحیم کنید.
 4. سیم برق را به دو سر دستگاه وصل کنید.

طریقه تعویض سیم برق خردکن اگر آسیب دیدگی سیم برق غیرقابل تعمیر باشد، باید سیم برق را تعویض کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. مدل و شماره سریال خردکن برقی خود را یادداشت کنید.
 2. یک سیم برق جدید برای خردکن برقی خود خریداری کنید.
 3. سیم برق جدید را به خردکن برقی وصل کنید.
 1. معیوب شدن موتور موتور خردکن برقی یکی از اصلی ترین بخش های این دستگاه است که برای چرخش تیغه ها و خرد کردن مواد غذایی طراحی شده است. اگر موتور دستگاه خراب شود، تیغه ها نمی چرخند و خردکن کار نمی کند. علل مختلفی می تواند باعث خرابی موتور خردکن برقی شود، از جمله:
 • استفاده بیش از حد از خردکن برقی
 • استفاده از خردکن برقی برای خرد کردن مواد غذایی بیش از حد سفت یا سخت
 • تمیز نکردن صحیح خردکن برقی
 • گرم شدن بیش از حد موتور خردکن برقی

لازم به ذکر است که به دلیل تخصصی بودن امر تعمیر مخلوط کن ، پیشنهاد می شود تا از خدمات تعمیرکاران ما جهت انجام این کار استفاده نمایید.

 1. گیر کردن مواد غذایی در خردکن برقی خردکن برقی دارای یک موتور است که برای چرخش تیغه ها و خرد کردن مواد غذایی طراحی شده است. اگر مواد غذایی در تیغه ها گیر کنند، تیغه ها نمی چرخند و خردکن کار نمی کند. اگر خردکن برقی شما کار نمی کند و مشکوک هستید که مواد غذایی در آن گیر کرده اند، می توانید مراحل زیر را برای بررسی گیر کردن مواد غذایی دنبال کنید:
 1. خردکن برقی را از برق بکشید.
 2. سپس آن را باز کنید.
 3. تیغه ها و ظرف خردکن برقی را بررسی کنید.
 4. اگر مواد غذایی در تیغه ها یا ظرف خردکن برقی گیر کرده اند، آن ها را خارج کنید.
 1. پر کردن بیش از حد خرد کن برقی زمانی که خردکن بیش از حد پر می شود، موتور باید سخت تر کار کند تا مواد غذایی را خرد کند. این مسئله می تواند باعث گرم شدن بیش از حد موتور و خاموش شدن آن شود. در صورت بروز این مشکل، تنها کافی است تا مواد غذایی داخل دستگاه را مقداری کمتر کنید تا فشار پایین تری به موتور وارد شود.

چگونه از بروز مشکل کار نکردن خردکن جلوگیری کنیم؟

برای اینکه بتوانید از بروز مشکل کار نکردن خرد کن برقی خود پیشگیری نمایید، لازم است برخی موارد را در نظر داشته باشید که در ادامه به بررسی آنها پرداخته ایم:

 • از خردکن برقی برای خرد کردن مواد غذایی بیش از حد سفت یا سخت استفاده نکنید.
 • خردکن برقی را بیش از حد پر نکنید.
 • دستگاه را به درستی تمیز کنید تا از تجمع مواد غذایی در آن جلوگیری شود.
 • اگر خردکن برقی بیش از حد گرم شد، مدت زمان کوتاهی اجازه دهید تا خنک شود.
 • خردکن برقی را در جای خشک و خنک نگهداری کنید.
 • دستگاه را در صورت عدم استفاده از برق بکشید.

برای تعمیر کار نکردن خرد کن برقی با کجا تماس بگیریم؟

با توجه به اینکه عدم کارکرد صحیح یکی از اصلی ترین مشکلات خرد کن برقی به حساب می آید، عیب یابی و تعمیر آن بهتر است توسط یک تکنسین مجرب و متخصص انجام شود. برای تعمیر لوازم خانگی تهران ، می‌توانید از خدمات متخصصین ماهر و با تجربه در این زمینه استفاده کنید تا مشکلات فنی دستگاه‌های خانگی شما به بهترین شکل ممکن برطرف شود . توصیه می کنیم برای تعمیر مشکل کار نکردن خرد کن برقی خود از خدمات تعمیرکار مجرب و متخصص آی پی امداد استفاده کنید.

دکمه بازگشت به بالا