عمومی

طرح «زندگی با آیه‌ها»زمینه ساز ترویج فرهنگ قرآنی است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

طرح «زندگی با آیه‌ها»زمینه ساز ترویج فرهنگ قرآنی است - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

حجت الاسلام علی خورشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار آنلاین اظهار کرد: همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان طرح ملی مسطورا «سطر سطر زندگی با آیه‌ها» با هدف گفتمان‌سازی و ترویج مفاهیم قرآنی در در سطح استان کردستان و به ویژه شهرستان بیجار در حال برگزاری است.

وی افزود: طرح ملی «مسطورا» با هدف ترویج گفتمان «زندگی با آیه‌ها» در راستای اقامه جهاد تبیین قرآنی و گفتمان سازی در حال انجام است.

حجت الاسلام خورشیدی به اهمیت برگزاری این طرح اشاره کرد و ابراز داشت: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب در وارد کردن قرآن به زندگی اجرای چنین برنامه‌ها می‌تواند گام مؤثری در تحقق فرمایش مقام معظم رهبری باشد.

وی همچنین بر لزوم ترویج فرهنگ قرآنی در بین جوانان و نوجوانان تاکید کرد و گفت: اجرای طرح مسطورا زمینه ساز ترویج فرهنگ قرآنی در بین افراد جامعه و بالاخص جوانان و نوجوانان است.

امام جمعه بیجار تاکید کرد: نقش تبلیغات اسلامی در اجرای چنین طرحی بسیار مهم است و با اطلاع رسانی در فضای مجازی و فعال کردن کانون‌های قرآنی می‌تواند در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ قرآنی گام بردارد.

وی خاطر نشان کرد اجرای طرح‌های مختلف قرآنی از جمله مسطورا نباید تنها منحصر به ماه مبارک رمضان باشد بلکه در طول سال باید به صورت مداوم ادامه پیدا کند و یا در مناسبات مختلف صورت گیرد.

دکمه بازگشت به بالا