عمومیمدیریت کسب و کار

آتش سوزی در برج خنک کننده

این حادثه به سایر تجهیزات جانبی نیروگاه سرایت نکرده و طی دو ساعت آتش سوزی مهار شد. سئوال دوم درباره سرنوشت واحد آسیب دیده نیروگاه است. آیا این واحد کاملاً از مدار تولید برق خارج شده است؟ پاسخ شیخی به این سئوال منفی است: تیم های عملیاتی صنعت تولید برق حرارتی از هفت استان به منظور بازسازی برج خنک به محل نیروگاه اصفهان اعزام شده اند. قیمت برج خنک کننده  به عوامل متعددی از جمله ظرفیت خنک کنندگی، جنس ساخت، ابعاد و فناوری مورد استفاده بستگی دارد . به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، علیرضا شیخی با اعلام این خبر، افزود: عصر روز گذشته برج خنک کن واحد چهار نیروگاه اصفهان به دلیل بروز اشکال فنی دچار حادثه شده بود که با تلاش های تیم های عملیاتی این حادثه به سایر تجهیزات جانبی نیروگاه سرایت نکرده و طی دو ساعت آتش سوزی مهار شد.

آتش سوزی در برج خنک کننده

آتش سوزی در برج خنک کننده

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پاون، آقای علیرضا شیخی با اعلام این خبر، افزود: عصر روز گذشته برج خنک کن واحد چهار نیروگاه اصفهان به دلیل بروز اشکال فنی دچار حادثه شده بود که با تلاش های تیم های عملیاتی این حادثه به سایر تجهیزات جانبی نیروگاه سرایت نکرده و طی دو ساعت آتش سوزی مهار شد. وی با تاکید بر اینکه تیم های عملیاتی صنعت تولید برق حرارتی از هفت استان به منظور بازسازی برج خنک به محل نیروگاه اصفهان اعزام شده اند، ادامه داد: برنامه ریزی برای ترمیم بلندمدت و نهایی برج خنک کن نیز در حال انجام است .

به گزارش شهرآرانیوز، آتشپاد دوم مجید فرهادی اظهار داشت: صبح امروز در پی تماس مردمی با سامانه 125 مبنی بر فروریختن یک منزل دو طبقه مسکونی و گرفتار شدن افراد در زیر آوار، ستادفرماندهی با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله گروه های امداد و نجات و پشتیبانی را از ایستگاه های2،44،1،8 آتش نشانی به محل حادثه در خیابان شهید هاشمی نژاد اعزام کرد. مدیر عامل آتش نشانی مشهد ادامه داد: با حضور گروه های … طوفان رخ داد. همچنین دو مورد حریق درخت ناشی از اتصالی برق به مرکز گزارش شد که توسط آتشنشانان مهار گردید. رییس سازمان آنشنشانی و خدمات ایمنی سبزوار ادامه داد: با توجه به تعداد بالای حوادث، آتش نشانان به حالت آماده باش درآمده و به شهروندان امدادرسانی کردند.

خودرو های سنگین اطفاء، تانکر های آبرسان، خودرو های پشتیبان دستگاه های تنفسی و نیرو های کمکی را به محل حادثه اعزام کرد. در این حادثه خوشبختانه آسیب جانی وجود نداشت و با تلاش چهار ساعته آتش نشانان حریق مهار و از سرایت آن به املاک مجاور جلوگیری شد. گفتنی است، لزوم رعایت اصول انبارداری، نگهداری و حفاظت از مواد انبارشده و چیدمان آن ها و داشتن سیستم اعلام و اطفاء مناسب از جمله مواردی است که در کاهش بروز چنین حوادثی موثر خواهد بود. … به گزارش خبرگزاری برنا؛ مهدی بابایی رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: در آغاز دوره ششم مدیریت شهری 129 ساختمان ناایمن در شهر تهران وجود داشت که با همکاری شهرداری های مناطق و تلاش کمیته ایمنی این تعداد کاهش یافته و امیدواریم تا پایان سال 1402 این تعداد به صفر برسد.

فرهاد کاوه آهنگران با اشاره به حادثه ترافیکی در اصفهان اظهار داشت: این حادثه ساعت 4 دقیقه بامداد به مرکز فرماندهی عملیات آتش نشانی اصفهان گزارش شد. وی با بیان اینکه در این حادثه یک دستگاه 206 پس از تصادف واژگون شده است، ابراز داشت: این حادثه در اتوبان اقارب پرست حد فاصل پل صفه تا پل دفاع مقدس اتفاق افتاده است. افزایش پایداری شبکه انتقال استان و تکمیل رینگ 230 کیلوولت شبکه برق استان گیلان در حال اجرا می باشد. بیژن گفت: طول این خط 51 کیلومتر می باشد و دارای 144 دستگاه فونداسیون می باشد. با توجه به اتمام فونداسیون این پروژه، عملیات نصب برج آن در دو فاز انجام می شود که در فاز اول آن، 86 برج و در فاز دوم نیز نصب مابقی برج ها انجام خواهد شد .

به گزارش رکنا؛ روح الله اسماعیلی درتشریح این حادثه گفت، این حادثه غروب سه شنبه دریک خانه درکوچه امیر5 واقع در بلوار شهید منفرد نیاکی به سامانه 125 گزارش داده شد که بلافاصله با هماهنگی ستاد فرماندهی تیم های عملیاتی و امداد از ایستگاه های شماره سه، چهار و ایستگاه مرکزی آتش نشانی آمل به محل حادثه اعزام شدند. این واحد نیروگاه از مدار خارج شده است. مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: 30 اکیپ آتش نشانی از اصفهان و شهرهای اطراف در حال کنترل حریق هستند. وی تصریح کرد: نیروهای اورژانس و هلال احمر در محل حادثه حضور دارند. شیشه فروش گفت: با تلاش آتش نشانان حریق نیروگاه برق اصفهان اطفا شد و کسی در این حادثه مصدوم و کشته نشد و علت حادثه در دست بررسی است.

منصور شیشه فروش در گفت وگو با خبرنگار ایمنا ، اظهار کرد: ساعاتی پیش بخش خنک کننده یکی از واحدهای نیروگاه عباسپور که توان تولید 320 مگاوات برق را دارد، دچار حریق شد. وی با بیان اینکه 30 اکیپ آتش نشانی از شهرهای اصفهان، درچه و خمینی شهر به محل حریق اعزام شده است، افزود: همچنین عوامل اورژانس، هلال احمر و نیروی انتظامی در محل حریق حضور دارند.  به گزارش پایگاه خبری صراط به نقل از ایرنا، منصور شیشه فروش افزود: عصر امروز حریق در قسمت پکینگ برج خنک کننده یکی از واحد های نیروگاه برق اصفهان اتفاق افتاد که تیم های آتش نشانی در سریعترین زمان ممکن به محل اعزام شدند.

به زارش جمااران؛ مدیرکل مدیریت بحران اصفهان گفت: حوالی ساعت 16 امروز در برج خنک کنندۀ نیروگاه برق اصفهان آتش سوزی رخ داد و این واحد نیروگاه از مدار خارج شد. با تلاش 30 گروه آتش نشانی پس از مدتی آتش اطفا شد و حادثه مصدوم یا فوتی نداشت. ظرفیت تولید 320 مگاوات برق را دارد. مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: برای اطفای حریق 30 تیم امدادی به محل حادثه اعزام شدند و نیروهای امدادی آتش سوزی را کنترل کرده و خوشبختانه این حادثه هیچ مجروح و خسارت جانی در پی نداشت. حریق تحت کنترل است و نیازی به تخلیه ساکنین نیست وی افزود: خوشبختانه تیم های امدادی توانستند از توسعه حریق جلوگیری کنند و حریق تحت کنترل بوده و نیازی به تخلیه ساکنین نیست .

آتشپاد دوم مهدی مرادیان در گفت وگو با خبرنگار ایمنا ، اظهار کرد: امروز _سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ماه_ وقوع حریق سنگین در نیروگاه شهید عباسپور واقع در محدوده درچه به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خمینی شهر، گزارش شد. وی افزود: این حریق در برج خنک کن واحد چهار نیروگاه رخ داده بود و تاکنون 20 دستگاه اطفائیه و آبرسان به محل حادثه اعزام شده است. ، نجف آباد و خمینی شهر هم در حال آماده باش هستند. مهار آتش سوزی در نیروگاه برق شهید عباسپور اصفهان مدیر کل مدریت بحران استانداری گفت: با تلاش آتش نشانان، آتش سوزی برج خنک کننده نیروگاه برق شهید عباس پور اصفهان مهار شد. او گفت: حریق حادثه جانی نداشت و کارشناسان در حال بررسی علت حادثه هستند.

منصور شیشه فروش در گفت وگو با خبرنگار مهر با اشاره به آتش سوزی در نیروگاه شهید عباسپور درچه اصفهان اظهار داشت: برای امداد رسانی به این حادثه 30 تیم عملیاتی آتش نشانی، نیروهای امدادی به همراه دستگاه های سنگین و فوق سنگین اعزام شد. وی افزود: این حادثه در یکی از پنج واحد نیروگاه شهید عباسپور درچه اصفهان رخ داده است، ابراز داشت: این حریق در حال حاضر کنترل شده است.  خرید پکینگ رندوم اسپلش به عنوان یک راه کار اساسی نیز مؤثر است؛ زیرا طراحی جذاب آن به شناخت برند کمک می‌کند . مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اینکه نیروگاه اصفهان توان تولید 830 مگاوات تولید برق را دارد، گفت: واحدی که دچار آتش سوزی شد توان تولید 320 مگاوات برق را داشت.

فرهاد کاوه آهنگران در گفتگو با مهر اظهار داشت: حریق در نیروگاه شهید عباسپور درچه اصفهان در یکی از برج های خنک کننده رخ داده بود که خوشبختانه به همت و حضور به واقع آتش نشانان مهار شد. وی ادامه داد: پاکسازی این آتش سوزی آغاز شده است اما این عملیات زمان بر خواهد بود. سخنگوی سازمان آتش نشانی اصفهان تصریح کرد از آنجایی که حریق به موقع مهارت نیاز به تخلیه منطقه نیست. … مدیر کل مدریت بحران استانداری گفت: آتش سوزی برج خنک کننده نیروگاه برق اصفهان ساعت 16 و 27 دقیقه به سامانه 125 آتش نشانی گزارش شد. منصور شیشه فروش افزود: با تلاش نیرو های آتش نشانی و گروه های امدادی، آتش سوزی پس از حدود یک ساعت به طور کامل کنترل شد.

دکمه بازگشت به بالا