عمومیمدیریت کسب و کار

چرا برخی از مردان گوشواره می‌اندازند؟

در سال‌های 1960 نا 1990، پوشیدن گوشواره منفرد، در گوش چپ یا راست به عنوان نشانه‌ای پنهانی، بین همجنسگرایان استفاده شد. بدین ترتیب همجنسگرایان می‌توانستند یکدیگر را بدون اینکه در معرض خطر تعصب‌های شدید قرار بگیرند، شناسایی کنند. بعدها پوشیدن گوشواره منفرد، به عنوان نشانه‌ای علنی برای معرفی کردن گرایش جنسی به جنس موافق رایج شد.شکل گوشواره هایی که در آن سال‌ها پوشیده می‌شد غالباً بر اساس سلیقه شخصی انتخاب می‌شد تا مد، اما گوشواره‌های میخی نگین‌دار و حلقه‌های فلزی بیشتر رایج بوده است.کارمادیو در سال ۱۴۰۰ کار خود را آغاز کرده است و مطالب خبری، آموزشی، سرگرمی، هنری و … برای کاربران فارسی زبان تهیه و تولید می نماید.
چرا برخی از مردان گوشواره می‌اندازند؟

گوشواره و مردان امروزی

از میانه دهه 90 تا اواخر آن؛ استفاده از گوشواره تک به عنوان نشان همجنسگرایی از مد افتاد. در آن سال مردان دگرجنس‌گرای بسیاری به پوشیدن گوشواره تک علاقه نشان دادند. از طرف دیگر، روی آوردن مردم به سوراخ کردن جاهای دیگر بدن به غیر گوش مانند روی ابرو، روی ناف و… باعث شد نشانه‌های رایج پیشین از یاد برده شود. بدین ترتیب در شرایطی که هر کسی ممکن هر کجایش را سوراخ کند، دیگر گوشواره‌ی منفرد معنی خاصی ندارد و حتی مردانی که مثلاً سوراخ روی ناف دارند، رفتارشان زنانه محسوب نمی‌شود.

گوشواره برای مردان چه حکمی دارد؟

بسیار جالب است؛ شاید بیشتر ما با پرسش این سوال، فکر کنیم: قطعا مراجع تقلید استفاده از گوشواره را توسط مردان حرام کرده باشند؛ اما این‎گونه نیست. آیت الله شیرازی در مورد استفاده مردان از گوشواره این‎گونه می‎فرمایند:
استفاده از گوشواره برای مردان چه حکمی دارد؟ آیا اگر پوشش و زینتی مخصوص بانوان بود بر مردان حرام می شود؟
پاسخ: در جامعه ما گوشواره زینت زنان است و استفاده از آن برای مردان جایز نیست اما در جوامع دیگر که مردان هم از آن به عنوان زینت استفاده می کنند مانعی ندارد مشروط بر اینکه از طلا نباشد

1.گوشواره مردانه میخی
محبوب ترین و مناسب ترین نوع گوشواره مردانه، گوشواره های میخی هستند که در طرح‎ها و مدل‎های مخصوص آقایان ساخته شده‎اند. و آقایان بنا به سلیقه خود می‎توانند از طرح‎های ساده و یا نقش‎دار و همچنین از گوشواره‎هایی که سنگ‎های قیمتی یا سنگ های ماه تولد روی آن ها سوار شده‎اند، استفاده کنند.گوشواره مردانه را می‎توان در جنس های متنوعی مانند: طلا، طلا سفید، پلاتین، استیل، فولاد زد زنگ و… در بازار و همچنین در فروشگاه‎های اینترنتی خریداری کرد.
هشدار: اگر پوست حساسی دارید بهتر است آن جنس گوشواره‎ای که با گوش خود سازگار است را انتخاب کنید تا بعد ها دچار مشکل نشوید.
2. گوشواره مردانه حلقه‎ای
این مدل گوشواره ها نیز طرفداران خاص خودشان را دارند و مانند دیگر گوشواره‎های مردانه در جنس ها و مدل های مختلفی ساخته شده‎اند که می‎توانیم با در نظر گرفتن جای پیرسینگ گوش و سلیقه فردی خود مناسب ترین گوشواره مردانه از این قبیل را برای خود انتخاب کنیم.
دردسرهای سوراخ کردن گوش
و نهایتا به نکات و دردسرهای سوراخ کردن گوش و عفونت‎های آن اشاره می‎کنیم. غالبا مردان فکر می‎کنند به راحتی و بدون هیچ خطر و عفونتی می‌‎شود گوش را سوراخ کرد، البته که این‎طور نیست.
با این‌که این کار بسیار متداول است، اما خطرات خودش را به همراه دارد. یکی از این خطرات، عفونت است به ویژه اگر اصول بهداشتی سوراخ کردن گوش رعایت نشود. علائم عفونت، قرمزی، سوزش و ترشح در محل سوراخ است. تب و کاهش فشار در موارد شدید دیده می‌شود. گاهی اوقات اگر عفونت شدید باشد می‌تواند وارد جریان خون بشود و با این‌که احتمال آن بسیار کم است، می‌تواند به شرایط مرگ‌باری به نام شوک عفونی منجر شود. در مواردی که سوراخ کردن روی قسمت غضروفی گوش انجام می‌شود، احتمال بیشتری برای عفونت وجود دارد، زیرا در این قسمت‌ها جریان خون کمتری وجود دارد.

به همین دلیل توصیه می‌شود لاله گوش را سوراخ کنید و از سوراخ کردن قسمت های غضروفی اجتناب کنید.
خطر دیگری که سوراخ کردن گوش می‌تواند داشته باشد، احتمال آلرژی داشتن به سوزن یا گوشواره‌ای است که برای سوراخ کردن استفاده می‌کنید. در این موارد عمدتاً اگر گوشواره را بردارید، محل سوراح بهبود پیدا می‌کند اما گاهی دیده شده است که جای زخم باقی می‌ماند. با این‌که این خطرات کم اتفاق می‌افتد اما نباید آن‌ها را ساده و سبک بشمارید.

چرا مردان گوشواره می اندازند ؟

شاید از خود بپرسید که چرا مردان گوشواره می اندازند . پاسخ ساده است. مردان همیشه از این اکسسوری استفاده می کردند و این فقط یک مد نبود. در برخی از فرهنگ ها، استفاده از گوشواره سابقه ای طولانی داشته و آن را نشانه قدرت می دانند. به عنوان مثال، در یونان باستان، پسران جوان هنگام مرد شدن، از پدرانشان گوشواره های حلقه ای طلا به عنوان هدیه می گرفتند . این یکی از بالاترین افتخارات ممکن برای اکثر خانواده‌های یونانی تلقی می‌شد ، و هنوز هم برای بسیاری از یونانیان امروزی صادق است!.

فرهنگ‌های دیگر آداب و رسوم مشابهی در مورد ازدواج دارند: داماد به طور سنتی قبل از روز عروسی به عروس خود یک جفت گل میخ الماس (یا دیگر جواهرات گران قیمت) می‌دهد تا او بتواند آنها را در روز خاص خود به جای لباس‌های عروس سنتی بپوشد، و این چیزها. به نسل های آینده منتقل خواهد شد!. برخی از زنان نیز در دوران بارداری حلقه های طلایی را دور گردن خود قرار می دهند تا در تمام 9 ماه آینده موفق باشند. قدمت این سنت به بیش از 2 هزار سال قبل باز می گردد!.

گوشواره در گوش چپ به چه معناست؟

مردی که گوشواره ای در گوش چپ خود می بندد نشانه ای از پذیرفتن تجربیات جدید و امتحان چیزهای جدید است. این نماد برای صدها سال مورد استفاده قرار گرفته است و هنوز هم محبوب است.

پس چرا مردها از گوشواره استفاده می کنند؟ آنها می خواهند مورد توجه قرار گیرند، آنها می خواهند خود را ابراز کنند، آنها می خواهند از بین جمعیت متمایز شوند. یا اینکه وقتی لوب تازه سوراخ شده آنها را لمس می کنید چه احساسی را دوست دارند…

پس اگر کسی گوشواره ای در سمت چپ داشته باشد به چه معناست؟ این بدان معناست که آنها افرادی خلاق و ماجراجو هستند که عاشق کشف چیزهای جدید در سفر زندگی هستند. سمت چپ بدن شما با شهود، تخیل و خلاقیت مرتبط است – بنابراین آویزان کردن چیزی در آن باعث می شود هنگام رویارویی با چالش ها یا امتحان چیزی متفاوت از معمول احساس آرامش بیشتری داشته باشید!.

گوشواره برای مردان اولین تزئین جواهرات بر روی بدن یک مرد است؟

گوشواره برای مردان از زمان های قدیم بیانیه ای از مد، مردانگی و شورش بوده است. در واقع این اکسسوری اولین جواهری است که مردان بر روی بدن خود می زنند. این بخش مهمی از تاریخ بشر است و امروزه به عنوان یکی از مهمترین لوازم جانبی مد در نظر گرفته می شود.

 

دکمه بازگشت به بالا