عمومیمدیریت کسب و کار

عوارض بوتاکس در مردان

مزایای تزریق بوتاکس برای آقایان : بوتاکس برای آقایان یک راهکار درمانی برای از بین بردن چین و چروک‌ های پوستی و درمان بعضی بیماری‌ ها مانند اسپاسم عضلانی و سردرد میگرن است که با گذشت سال‌ها، همچنان در دنیا محبوبیت دارد. بهتر است بدانید که بین درمان بوتاکس خانم ها و آقایان تفاوت وجود دارد. بوتاکس صورت مردان به دلیل ساختار و قدرت عضلانی مردان، نیاز به برنامه ‌ریزی دقیق تری دارد. چین و چروک‌ های صورت نه تنها موجب پیر شدن چهره می‌ شوند بلکه باعث می‌ شوند فرد خسته، غمگین، نگران و عصبی به نظر برسد.

عوارض بوتاکس در مردان

بوتاکس یک داروی تزریقی است که از سم بوتولینوم نوع A ساخته شده است. این سم به طور موقت عضلات صورت را فلج می کند و باعث می شود که چین و چروک ها و خطوط اخم صاف تر شوند. بوتاکس برای آقایان نیز به همان اندازه که برای خانم ها مفید است، می تواند مفید باشد. دلایل استفاده از بوتاکس آقایان کاهش چین و چروک ها و خطوط اخم و رفع افتادگی پلک می باشد .

 

عوارض بوتاکس چیست ؟

تزریق بوتاکس عوارض بسیار کمی دارد و بیشتر این عوارض ممکن است به دلیل ناآشنایی شخص تزریق کننده بوتاکس و تزریق این ماده توسط افراد غیر متخصص ایجاد شود. لذا اولین و مهمترین توصیه ما به شما انجام تزریق بوتاکس در کلینیک های معتبر پوست و مو و مطب پزشک متخصص می باشد. بصورت خلاصه عوارض بوتاکس عبارتند از :

 • قرمزی پوست در ناحیه تزریق
 • درد
 • سردرد و تهوع
 • کبودی
 • واکنش های کولینرژیک

در ادامه کلیه عوارض احتمالی در نواحی مختلف صورت بصورت کامل برای شما شرح داده شده است.

قرمز شدن پوست در ناحیه تزریق

قرمزی پوست واکنش طبیعی بدن به هر روش درمانی است. این عارضه معمولاً خفیف تا متوسط بوده و در عرض چند ساعت برطرف می‌شود. قرمزی پوست نیازی به درمان خاصی ندارد. شدت قرمزی به میزان بوتاکس تزریق شده و همچنین ضخامت سوزن تزریق بستگی دارد. پیشگیری از این عارضه تا حد زیادی به تجربه‌ و مهارت پزشک وابسته است.

استفاده از سوزن‌های باکیفیت، تزریق آهسته‌ و مقادیر کم بوتاکس و همچنین استفاده از کمپرس سرد پس از اتمام تزریق، از جمله مواردی هستند که می‌توانند از شدت قرمزی بکاهند.

درد

میزان درد در طی تزریق بوتاکس به آستانه‌ی تحمل درد شما بستگی دارد. معمولاً بیشتر مراجعین به خوبی درد ناشی از تزریق را تحمل می‌کنند. برای کاهش درد می‌توانید پس از مشورت با پزشک، حدود ۱ ساعت قبل از مراجعه به کلینیک، استامینوفن مصرف کنید. در برخی موارد قبل از درمان، از کرم‌های بی‌حسی موضعی یا کمپرس سرد استفاده می‌شود تا درد محل تزریق کاهش یابد. درد ممکن تا ۳۰ دقیقه بعد از اتمام تزریق هم کمی باعث رنجش شما شود.

سردرد و تهوع

شایع‌ترین عوارض بوتاکس سردرد و تهوع هستند. این دو عارضه در ۲ تا ۱۵ درصد از مراجعین مشاهده می‌شوند. البته سردرد و تهوع معمولاً خفیف بوده و بیشتر برای کسانی رخ می‌دهد که اولین تزریقات بوتاکس خود را انجام می‌دهند. ماندگاری این عوارض بین چند ساعت تا حداکثر سه چهار روز متغیر است.

علت و نحوه درمان این عارضه در صفحه بطور کامل شرح داده شده است، که می توانید برای اطلاعات کامل در این خصوص به صفحه مذکور مراجعه فرمایید. اما بطور خلاصه عواملی مانند آسیب‌های ایجاد شده در محل تزریق، استرس و سابقه‌ی سردردهای میگرنی در ایجاد آن‌ها موثرند. برای درمان سردرد، مصرف داروهای مسکن یا قرص‌های ضد میگرن معمولی کفایت می‌کند.

کبودی

کبودی به دلیل سوراخ شدن عروق خونی موجود در محل تزریق رخ می‌دهد. این اتفاق معمولاً ناشی از این است که محل عروق خونی، پیش از تزریق بوتاکس به خوبی شناسایی نشده‌اند. توجه داشته باشید که پزشکان غیرمتخصص و افراد غیر پزشک با آناتومی صورت و گردن آشنایی کافی ندارند. به همین علت ممکن است در طی فرآیند تزریق به عروق خونی آسیب بزنند. کبودی بیشتر زمانی مشاهده می‌شود که پزشک مهارت و تجربه‌ی کافی در تزریق بوتاکس نداشته باشد.

برای پیشگیری از این عارضه، باید از مصرف آسپیرین و داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (مثل ژلوفن) تا حداقل ۷ روز پیش از تزریق خودداری کنید. استفاده از کرم‌های ویتامین K یا کرم‌هایی که حاوی عصاره‌ی گیاه ارنیکا هستند، در رفع کبودی موثرند. سایر اقداماتی که باید برای پیشگیری از کبودی پوست انجام بگیرند، شامل موارد زیر است:

 • در حین تزریق بوتاکس باید در حالت نشسته قرار داشته باشید.
 • عروق خونی باید پیش از تزریق شناسایی شوند؛ به ویژه در مورد نواحی اطراف چشم و سایر بخش‌های مستعد.

پزشک با فشار دادن انگشت خود بر محل تزریق (بدون ماساژ دادن) می‌تواند احتمال کبودی را کاهش دبوتاکس برای مردان روش کم تهاجمی شامل تزریق سم بوتولینوم تولید شده توسط باکتری Clostridium botulinum به صورت است. این تزریق باعث شل شدن ماهیچه های صورت شما و به حداقل رساندن چین و چروک می شود.

بوتاکس و سایر تزریقات سم بوتولینوم اکنون بیش از هر زمان دیگری محبوبیت دارند. در سال ۲۰۱۸ ، بیش از ۷٫۴ میلیون مورد از این روش ها در ایالات متحده انجام شده است.

اگرچه زنان نسبت به مردان از این نوع روش ها بیشتر استفاده کی کنند ، بوتاکس برای مردان محوبیت زیادی دارد. مردان در ایالات متحده سالانه بیش از نیم میلیون سم بوتولینوم تزریق می کنند.

در این مقاله ، ما می خواهیم این موضوع را بررسی کنیم که چرا مردان از بوتاکس استفاده می کنند. ما همچنین روش کار را شکسته و نحوه پیدا کردن یک پزشک واجد شرایط را توضیح خواهیم داد.

محبوبیت بوتاکس در مردان در حال افزایش است

معمولا در تمتم کشور ها زنان بیشتر به دنبال انجام روش های زیبایی هستند، اما تعداد مردانی هم که به دنبال روش های زیبایی هستند رو به افزایش است. بوتاکس و سایر تزریقات سم بوتولینوم مانند Dysport و Xeomin از محبوب ترین مردان است.

برخی از عواملی که ممکن است در افزایش محبوبیت بوتاکس برای مردان موثر باشد عبارتند از:

رقابت در محل کار. بسیاری از مردان اعلام کردند که انگیزه خود را برای تهیه بوتاکس برای حفظ رقابت خود در برابر همکاران جوان خود اعلام کرده اند. بسیاری از افراد احساس می كنند كه حفظ ظاهر جوانی به آنها كمك می كند تا به مبارزه با سن بالا در محیط كار بپردازند.
شبکه های اجتماعی ظهور رسانه های اجتماعی و برنامه های دوست یابی آنلاین نیز ممکن است یک عامل انگیزشی برای برخی از مردانی باشد که می خواهند برای پروفایل آنلاین خود بهترین ظاهر را داشته باشند.
تشویق از دیگر قابل توجه است. ممکن است بعضی از مردان انگیزه داشته باشند که برای سایر افراد مهم خود اقدامات زیبایی انجام دهند.

محبوب ترین نواحی تزریق وتاکس برای مردان کدامند؟

مشهورترین دلیل تزریق بوتاکس برای مردان کاهش چین و چروک صورت است. بوتاکس همچنین برای درمان چندین بیماری مانند اسپاسم گردن ، تنبلی چشم و تعریق زیاد استفاده می شود.

رایج ترین مکان هایی که مردان بوتاکس می گیرند:

 • در گوشه چشم ها برای جلوگیری از چین و چروک ها
 • بین ابروها برای هدف قرار دادن خطوط اخم
 • در پیشانی برای کاهش چین و چروک
 • دور دهان برای هدف قرار دادن خطوط خنده

مکانیزم عمل کردن بوتاکس در عظلات

بوتاکس معمولاً در مطب پزشک انجام می شود. این روش شامل یک سری تزریق سم بوتولینوم به عضلات صورت شما است.

سم بوتولینوم همان نوروتوکسین است که می تواند باعث بوتولیسم شود ، یک نوع مسمومیت غذایی بالقوه است. با این حال ، اگر در دوزهای کم و کنترل شده توسط پزشک باتجربه استفاده شود ، معمولاً بی خطر است.

پس از تزریق ، نوروتوکسین مانع ترشح کننده عصبی استیل کولین می شود. اساساً ، این اثر توقف کار عضلات صورت می شود این تزریق در عضلات باعث کاهش چین و چروک می شود.

اثرات بوتاکس معمولاً ۱ تا ۴ روز قابل مشاهده است پس از تزریق بوتاکس برای مردان و زنان ممکن است بعد از عمل کمی کبودی داشته باشید و پزشک ممکن است حداقل به مدت یک روز از انجام فعالیت های بدنی و الکل پرهیز کند.

حدود ۱ تا ۲ هفته طول می کشد تا بوتاکس به حداکثر ااثر خود را برجای بگذارد. اثرات بوتاکس دائمی نیست. چروک ها معمولاً طی ۳ تا ۴ ماه برمی گردند. اگر می خواهید ظاهر مشابه خود را حفظ کنید ، باید به تزریق ادامه دهید.

ایا بوتاکس برای مردان عوارضی دارد؟

متخصصین کلینیک سیمارو اشاره می کنند که در صورتی که تزریق بوتاکس برای مردان و زنان توسط پزشک باتجربه انجام شود نسبتاً بی خطر است. عوارض احتمالی عبارتند از:

 • علائم شبیه آنفولانزا
 • تورم و کبودی در محل تزریق
 • سردرد
 • خشکی چشم
 • اشک بیش از حد

در شرایط نادر ، سم استفاده شده در طی مراحل می تواند به سایر قسمت های بدن شما سرایت کند. در صورت مشاهده هر یک از عوارض زیر ، باید سریعاً با پزشک خود تماس بگیرید.

 • از دست دادن کنترل عضلات
 • مشکلات بینایی
 • مشکل در صحبت کردن یا بلعیدن
 • مشکل تنفس
 • از دست دادن کنترل مثانه

افرادی باردار ، شیرده و یا کسانی که به شیر گاو حساسیت دارند نیز باید از تزریق بوتاکس خودداری کنند. پزشک احتمالاً توصیه می کند تا چند ساعت بعد از عمل از دراز کشیدن خودداری کنید.

انجام بوتاکس برای مردان توسظ یک متخصص

تزریق بوتاکس برای مردان یا زنان فقط باید توسط یک متخصص پزشکی مجاز انجام شود. اگر این روش به درستی انجام نشود ، می تواند عوارض جانبی جدی ایجاد کند ، مانند پخش شدن سم به سایر قسمت های بدن شما.

بوتاکس یک روش بسیار رایج در جوانسازی و زیبایی پوست است و بسیاری از کلینیک ها آن را ارائه می دهند. بهتر است قبلا از تزریق بوتاکس برای صورت خود تحقیقات خود را برای پیدا کردن پزشک متخص آغاز کنید و همچنین در مورد کلینیک مورد نظر و نظرات مشتریان ان کلینک را جویا شوید.

دکمه بازگشت به بالا