عمومیمدیریت کسب و کار

عوامل مهم برای نصب، راه اندازی و نگهداری از پمپ تزریق سکو SEKO

معرفی شرکت SEKO ایتالیا | دوزینگ پمپ سکو

شرکت دوزینگ پمپ سکو دارای بیش از 40 سال سابقه در زمینه طراحی و توسعه پمپ های مورد استفاده در دستگاه های شستشوی ظروف و ماشین های لباسشویی می باشد. همچنین محصولات SEKO در صنایع تصفیه آب، استخرهای شنا، نفت، گاز و پتروشیمی کاربرد دارند. با توجه به تجربه بالا و واحد های طراحی و آزمایشگاهی این شرکت در کشورهای ایتالیا، رومانی و چین، همواره شرکت SEKO بهترین راه حل ها را برای نیاز مصرف کنندگان ارائه می دهد.

همچنین قیمت مناسب و کیفیت خوب پمپ های تزریق SEKOاز دلایل استقبال بالای مشتریان از محصولات این شرکت می باشد. شرکت سکو ایتالیا در ایران نیز دارای نماینده انحصاری است فروشگاه دوزینگ پمپ به عنوان نمایندگی فروش محصولات SEKO آماده ارائه خدمات به مشتریان می باشد. همچنین برای تعمیر و تامین قطعات دوزینگ پمپ های سکو می توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید.

عوامل مهم برای نصب، راه اندازی و نگهداری از پمپ تزریق سکو SEKO

دوزینگ پمپ سلنوئیدی سکو

در دوزینگ پمپ های سلنوئیدی، مکانیزم انتقال قدرت نیروی الکترومغناطیس می باشد. در این نوع دوزینگ پمپ یک مگنت وجود دارد که با ورود جریان الکتریسته به آن باردار می شود؛ و با حرکت رفت و برگشتی آن، عمل ساکشن و تخلیه اتفاق می افتد. از دوزینگ پمپ های سلنوئیدی معمولا برای فشارها و دبی های کم استفاده می شود. ظرفیت این نوع پمپ ها در مدل های آنالوگ، از طریق یک پیچ روی بدنه پمپ قابل تنظیم می باشد. این نوع پمپ های تزریق دارای استاندارد حفاظتی IP65 می باشند و برای استفاده در محیط های مرطوب مناسب هستند.

نکات مهم برای انتخاب دوزینگ پمپ

در نظر گرفتن نکات زیر در انتخاب پمپ تزریق مناسب، بسیار مهم است:

1- انتخاب ماده مناسب برای هد پمپ که می تواند از پلی پروپیلن (PP)، پی وی سی، PVDF، استنلس استیل و … باشد که با توجه به نوع سیال مشخص می شود.

2- فشا و دبی مورد نظر

3- دمای سیال

4- انتخاب پمپ تزریق از نوع موتور دار یا سلنوئیدی

5- موقعیت نصب دوزینگ پمپ به صورت افقی یا عمودی

6- کلاس حفاظتی مناسب با توجه به محل نصب آن

7- انتخاب قطعات مناسب برای کنترل تزریق و سطح مایع

8- میزان برق مصرفی دوزینگ پمپ (تک فاز، سه فاز، جریان ثابت یا متناوب)

عوامل مهم برای نصب، راه اندازی و نگهداری از پمپ تزریق

همواره برای بهره برداری مناسب دوزینگ پمپ باید موارد زیر در نصب، راه اندازی و هم چنین نگهداری از دستگاه رعایت شود:

 • همیشه باید فشار کاری پمپ باید از فشار محل تزریق به اندازه حداقل 10% بیش تر باشد.
 • در مخزن و نقطه تزریق به ترتیب Foot valve و Injection valve نصب شود.
 • انجام هواگیری اولیه در مرحله اول
 • نصب در جای مناسب مطابق با مشخصات پمپ
 • به هیچ وجه شیر میکس و تخلیه بر روی هد پمپ را باز نکنید، مگر برای تعویض آنها
 • نصب صحیح شیر مکش و تخلیه روی هد پمپ تزریق با توجه به علامت پیکان
 • هنگام خاموش ماندن پمپ تزریق برای مدت طولانی باید حتما مسیر مکش و اتصالات آن شستشو شوند.
 • تنظیم پمپ باید تنها زمانی انجام شود که پمپ روشن است.
 • برای آب بندی اتصالات پلاستیکی از اورینگ یا واشر مناسب استفاده کنید.
 • برای جلوگیری از اختلال در سیستم، پیشنهاد می شود قبل از توقف دوزینگ پمپ، لوازم یدکی آن را تهیه و نگهداری کنید.

راهنمای انتخاب پمپ تزریق

به دلیل تنوع و کاربردهای زیادی که دوزینگ پمپ ها دارند، انتخاب یک دوزینگ پمپ مناسب می تواند فرایندی زمان بر و چالش برانگیز باشد. بنابر این برای انتخاب و خرید دوزینگ پمپ متناسب با کاربرد و نیاز شما لازم است که با پارامترهای صحیح برای انتخاب یک دوزینگ پمپ به درستی آشنا شوید.

 • دبی: دبی یا حجم آبدهی مهم ترین عاملی است که در انتخاب یک دوزینگ پمپ باید در نظر گرفته شود. در این مورد اصطلاح رایج در بازار برای دبی پمپ های تزریق، قطر پمپ می باشد. هر چه میزان آبدهی یک پمپ بیش تر باشد اندازه آن نیز بزرگ تر می شود. برای انتخاب پمپ مناسب باید باید پمپی را انتخاب کنید که بیش ترین دبی مورد نظر شما از 90% ظرفیت آن پمپ بیش تر نباشد.
 • محیط عملیاتی: موقع انتخاب پمپ در صورتی که آن را در محیطی قرار است استفاده کنید که نور آفتاب و گرمای زیاد وجود دارد یا دما بسیار پایین است؟ باید پمپی را انتخاب کنید که تحمل دما و آن شرایط را داشته باشد. معمولا حداکثر دمای قابل تحمل توسط دوزینگ پمپ ها در کاتالوگ آنها موجود می باشد.
 • ترکیب سیال: با در نظر گرفتن مواد تشکیل دهنده سیال می توانید از فرسایش و خوردگی پمپ جلوگیری کنید. برای مثال در صورتی که محلول دارای ذرات جامد باشد باید از دوزینگ پمپی استفاده شود که دیافراگم مخصوصی داشته باشد.
 • جنس اجزای پمپ: در انتخاب پمپ لازم است بدانید اجزای پمپ در معرض چه مواد و واکنش های شیمیایی قرار می گیرند، و متناسب با آن دوزینگ پمپی را انتخاب کنید که قابلیت تحمل و مقاومت در برابر آن مواد و تغییرات شیمیایی را داشته باشد.
 • ظرفیت مورد نظر: در انتخاب دوزینگ پمپ در صورتی که پمپ تزریقی که انتخاب کرده اید بیش از نیاز مورد نظر شما اندازه، ظرفیت، فشار و میزان آبدهی داشته باشد، باعث می شود مصرف انرژی تا حد زیادی افزایش یابد.
 • سیستم راه انداز پمپ: برای راه اندازی دوزینگ پمپ، سیستمی را استفاده کنید که در اطراف شما فراوان تر و از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه تر است. برای مثال اگر دسترسی به گاز برای شما راحت تر است منطقی می باشد که از سیستمی استفاده کنید که با گاز کار می کند نه با برق.
 • ویسکوزیته (گرانروی) سیال: در انتخاب پمپ تزریق مناسب باید ویسکوزیته مایعی که پمپ می شود را نیز در نظر بگیرید. اگر مایع دارای ویسکوزیته بالا باشد نیاز به تجهیزات و پمپ قوی دارد.
 • دما: باید بدانید دمای سیال تا چه اندازه ای بالا می رود؟ و بر این اساس دوزینگ پمپی را انتخاب کنید که برای آن دما مناسب باشد.
 • فشار: آخرین عامل در انتخاب دوزینگ پمپ مناسب، این است که فشار ورودی و خروجی پمپ را در نظر بگیرید و بر اساس آن پمپ تزریق مناسب را انتخاب کنید.

انواع دوزینگ پمپ سکو ایتالیا Seko ها دارای از نظر ساختمان و اساس کار:

جابجایی مثبت: دوزینگ – پیستونی – دنده ای

پلانجری: دیافراگمی – لجن کش – کف کش – چند طبقه مولتی استیچ – پرستالتیک

گریزازمرکز: سانتریفیوژ

انواع دوزینگ پمپ سکو ایتالیا Seko ها از نظر نوع مواد قابل پمپاژ :

 • دوزینگ پمپ سکو ایتالیا Seko پودر و گرانول
 • دوزینگ پمپ سکو ایتالیا Seko انواع مایعات و مواد شیمیایی

تجهیزات دوزینگ پمپ سکو ایتالیا Seko عبارتند از پمپ سکو ایتالیا Seko های کوچک با جابجایی مثبت که با فناوری روز دنیا و دانش تخصصی طراحی شده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا