عمومیمدیریت کسب و کار

نکاتی که باید در تعمیرات مبل به آن توجه کنید

اما امروزه با توجه به تغییر شیوه زندگی و فواید مبلمان در کمک به سلامت جسم، مخصوصا در افراد میان سال و مسن، مبلمان به یکی از وسایل ضروری و جدانشدنی خانه ها تبدیل شد. هر چقدر هم که ما بخواهیم که از مبلمان خود به خوبی مراقبت کنیم، باز هم به مرور زمان ممکن است فوم یا اسفنج آن، رنگ پارچه و رنگ چوب آن از بین برود. طبیعتا همه ما در چنین مواقعی به فکر تعویض مبلمان خود خواهیم بود. اما تغییر به شرایط اقتصادی جامعه، ممکن است خرید مبل جدید با کیفیت خوب هزینه بالایی برای خانواده ها داشته باشد.

نکاتی که باید در تعمیرات مبل به آن توجه کنید

تعمیرات تخصصی مبل

در تعمیرات تخصصی مبلمان، ابتدا باید به طور کامل مبلمان کارشناسی شود و مشخص گردد که برای تعمیر آن به چه مقدار مواد اولیه نیاز است و اصلا چارچوب مبل قابل تعمیر است و یا خیر. در صورتی که چارچوب مبل خراب نباشد می توان به سراغ مرحله بعد رفت و تعمیرات تخصصی مبل را آغاز کرد. همیشه دقت داشته باشید که خودتان به هیچ عنوان اقدام به تعمیر یا ترمیم مبل به تنهایی نکنید، یا آن را به دست افرادی که تجربه و مهارت کافی ندارند نسپارید چرا که این کار نیاز به تخصص و تجربه کافی دارد. کارشناسانی مبلمان شما را بررسی می کنند، هزینه تعمیر مبلمانتان را بر اساس میزان مواد اولیه که قرار است به کار رود به شما به صورت تقریبی اعلام می کند.

نکات مهم قبل از تعمیرات تخصصی مبل

قبل از درخواست تعمیر و ترمیم مبلمان در منزل و یا محل کار خود، بهتر است که برخی نکات مربوط به این کار را بدانید. اولین نکته ای که باید بدانید این است که قبل از ارسال درخواست تعمیر باید از تعمیرکار یا مجموعه تعمیرات بخواهید تا به شما کاتالوگی از نمونه کارهای قبلی خود را نشان دهند. در بسیاری از موارد تعمیرات مبلمان نیاز به انتخاب پارچه یا رویه مبل است. برای انتخاب این پارچه بهتر است از افراد دارای تخصص و حرفه ای کمک بگیرید. این افراد کمک می کنند که پارچه های بادوام تری را انتخاب کنید. و نکته دیگر که حتما باید قبل از ارسال مبل به مرکز تعمیرات دقت کنید حتما توالفق های لازم را مجموعه داشته باشید تا در آخر کار مشکلی در این زمینه برای شما ایجاد نشود.

عوامل موثر بر هزینه های ترمیم و تعمیر مبل

قبل از آنکه تعمیرات مبل را آغاز کنید باید درباره قیمت و هزینه های آن با مرکز تعمیرات به توافق برسید. برآورد این هزینه بر عهده کارشناسی است که مبلمان شما را بررسی می کند. هزینه های تعمیر مبل شامل موارد بسیاری می شود. یکی از موارد موثر در آن استفاده از چوب، استیل و غیره در چارچوب مبل است. یکی دیگر از مسائل موثر در هزینه های تعمیر جنس پارچه ای است که برای رویه مبلا قرار است استفاده کنید. در صورتی که مبلمان شما نیاز به تعویض فوم یا اسفنج دارد نیز باید قیمت آن ها نیز در نظر گرفته شود. کارشناس با توجه به  تعداد و اندازه مبلمان و موارد گفته شده هزینه تعمیر را برآرود می کند و به شما اعلام می کند.

تعمیر مبل در صورت از بین رفتن رنگ چوب

یکی از موارد یکه در تعمیر مبلمان مهم است توجه به رنگ و سطح چوب است. اگر رنگ قسمتی از چوب رفته باشد می توان از آن چشم پوشی کرد و تعمیر را انجام داد. اما در صورتی که سطح بزرگی از چوب رنگ پریده شده است و سطح آن پوشیده از خراش و رنگ پریدگی باشد نیاز به تعمیر و ترمیم دارد. که برای این کار لازم است که تمام رویه و پارچه مبل جدا شود و این امر هزینه های زیادی را به شما وارد خواهد کرد. یکی از فرایند های تعمیر مبل رویه کوبی است که در آن پارچه در نظر گرفته شده برای مبل می گردد و تقریبا از مراحل نهایی در تعمیر مبل است.

آیا تعمیرات مبلمان به صرفه است؟

با توجه به شرایط اقتصادی جامعه بسیاری از خانواده ها توان خرید و تعویض مبل خانه را ندارد. با توجه به این امر که ممکن است مبلمان شما بعد از چند سال کمی خراب شود می توانید با استفاده از خدمات تعمیر مبل آن ها را کاملا نو کرده و نیازی به خرید مجدد مبلمان نباشد. اما توجه داشته باشید در صورتی که مبلمان شما خیلی خراب بوده و نیاز به تغییر چارچوب نیز دارد، معمولا تعمیرکاران توصیه به تعمیر نمی کنند چرا که هزینه های آن زیاد خواهد بود و بهتر است به فکر خرید مبل باشید.

زمانی که مبلمان منزل به آسیب یا فرسودگی دچار می شود، شما دو انتخاب پیش روی خود دارید:

راهکار اول؛ اینکه تعمیر مبلمان خود را به یک تعمیرکار ماهر و مجرب بسپارید تا با مهارت و تخصص بالای خود، مبل هایتان را به صورت کامل اصولی تعمیر نماید.

راهکار دوم؛ اینکه برای جلوگیری از هزینه های اضافی، خودتان دست به کار شوید و نسبت به تعمیر مبل هایتان اقدام نمایید.

اگر تجربه و مهارت کافی ندارید , دست به کار نشوید

تعمیر مبل یک کار اصولی است و به مهارت زیادی نیاز دارد. در صورتی که تصمیم داشته باشید تعمیر مبل هایتان را خودتان انجام دهید، باید اطلاعات کاملی از نحوه تعمیر مبل به دست آورید. با توجه به قیمت بالای مبلمان , استفاده از آزمودن صحیح و خطا برای تعمیرات لوازم خانگی کار درستی به نظر نمی آید.

مناطق خدمت رسانی تعمیر مبل تهران در تمامی محلات تهران است. از این رو تمامی ساکنین تهران می توانند از خدمات تعمیر مبل استفاده کنند. کافی است برای استفاده از خدمات ما با ما تماس بگیرید و کارشناسان تعمیر مبل ما در محل حضور پیدا کرده و با کارشناسی دقیق از قیمت مناسبی را برای تعمیرات مبل شما براورد می کنند.

قبل از هر اقدامی شما باید بررسی کنید که آیا مبل ارزش تعمیر دارد یا خیر. چرا که برخی از مبل ها به قدری فرسوده شده اند که تعمیر آن ها هیچ فایده ای نداشته و فقط هدر دادن وقت و هزینه می باشد.

ممکن است از خود بپرسید چطور باید بفهمیم مبل ما ارزش تعمیر دارد؟ برای فهمیدن این موضوع باید مطمئن شوید که کلاف مبل سالم است یا آسیب آن خیلی هم جدی نیست. نکته بعدی اطمینان از جنس است. قبل از تعویض رویه مبل ابتدا لق بودن قسمت های مختلف مبل را بررسی کنید. فقط در این صورت است که می توانید مبل خود را تعمیر کنید. در غیر این صورت حتی از دست هم کاری بر نخواهد آمد.

  • بررسی و یافتن بخش های آسیب دیده مبل:

زمانی که متوجه شدید مبل شما ارزش تعمیر کردن دارد، باید تمام قسمت های آن را با دقت بررسی کنید تا بخش هایی که آسیب دیده اند و نیاز به تعمیر دارند راشناسایی نمایید.

اگر در حین بررسی متوجه شدید که چندین بخش دیگر مبل هم آسیب دیده اما این آسیب ها چندان هم جدی نیست، تعمیر ان ها را به بعد نسپارید و در همان لحظه تمام قسمت های مبل را تعمیر کنید. بدین ترتیب هم در زمان و هزینه ها صرفه جویی می کنید و هم از بیشتر شدن آسیب ها و تعمیر مجدد مبل در آینده جلوگیری خواهید کرد.

  • ترمیم و رنگ کاری مبلمان :

در صورتی که چوب و بدنه مبل شما آسیب های جدی دیده و یا خراش های زیادی روی آن دیده می شود و ظاهری فرسوده و کهنه دارد، باید نسبت به پرداخت و اقدام کنید.

اما اگر یک خراش کوچک یا یک آسیب جزیی روی چوب و بدنه مبل به چشم می خورد، کافیست به کمک یک ماژیک لکه گیری آن را نوسازی کرده و خراشیدگی ها و آسیب ها را به سادگی پنهان کنید. چرا که پرداخت و رنگ کاری بدنه در صورت آسیب جزیی فقط باعث هدر رفتن هزینه و انرژی شما خواهد شد.

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنید این است که در صورت آسیب دیدن کلاف یا بدنه مبل، نیازی نیست رویه مبل را هم تعویض نمایید و فقط باید به تعمیر و رنگ کاری همین قسمت ها بپردازید.

برای این کار شما باید رویه مبل را با دقت زیادی از کلاف و بدنه جدا نمایید و سعی کنید در حین انجام این کار هیچ آسیبی به رویه وارد نشود. بعد از تعمیر و رنگ کاری کلاف و بدنه، می توانید همان پارچه قبلی را روی مبل بکشید و در هزینه ها صرفه جویی کنید. البته اگر از ظاهر مبل خود خسته شده باشید تعویض پارچه رویه مبل هم انتخاب مناسبی به نظر می رسد.

با رعایت نکات ذکر شده در این مطلب می توانید مبل های خود را به صورت کاملا اصولی و ماهرانه تعمیر کنید. در صورت نیاز برای تعمیر مبلمان خود میتوانید با کارشناسان چوبین پارس تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

 

جهت مشاوره و انجام خدمات تخصصی تعمیرات مبل در هر کجای تهران کافیست با شماره تماس های 09191106634 _ 02166244516 در ارتباط باشید.

دکمه بازگشت به بالا