علمی و پزشکیمدیریت کسب و کار

فلوشیپ پستان

واقعیت این است که به خصوص در ایران یک متخصص با فلوشیپ جراحی پستان تنها پزشکی نیست که می تواند هر نوع عمل جراحی روی سینه شما انجام دهد. شما می توانید برای جراحی کردن سینه خود با اهداف درمانی یا زیبایی به متخصصان دیگری همچون متخصصان جراحی عمومی یا جراحان پلاستیک نیز مراجعه کنید.

فلوشیپ پستان

پس با این وجود چرا فلوشیپ جراحی پستان وجود دارد؟ و مهمتر اینکه چه دلیلی برای مراجعه به او هست؟

در این مقاله قصد داریم تا در مورد انتخاب بهترین جراح پستان با شما صحبت کنیم و اطلاعات مفیدی درباره این جراحی مهم و این که فلوشیپ جراحی پستان چیست به شما ارائه کنیم. با ما همراه باشید تا بتوانید درست ترین تصمیم را برای سلامتی خود بگیرید.

تجربه جراحی پستان

عمل زیبایی ماموپلاستی

تجربه عمل ماموپلاستی

پیش از اینکه بخواهیم به جراحی درمانی سینه بپردازیم، بیایید تا کمی در مورد جراحی های زیبایی پستان صحبت کنیم.

اگر با کسانی که عمل زیبایی سینه انجام داده اند صحبت کنید نمونه های زیادی مانند تجربه های که در زیر به آنها اشاره می کنیم پیدا خواهید کرد:

” بعد از جراحی سینه دیدم که سینه هام اصلا تقارن ندارن. دکتر گفت موقتیه، ولی الان چند ماهه که می گذره و هیچ چی درست نشده!”

“ماموپلاستی انجام دادم اما بعد یه سال فهمیدم سینه هام مشل داخلی پیدا کردن. دکترا می گن ممکنه به یه جراحی دیگه نیاز داشته باشم.”

“… برای بزرگ کردن سینه هام ایمپلنت گذاشتم اما اصلا راضی نیستم. شکل طبیعی و نرمال ندارن. نمی دونم چی کارشون کنم.”

اگر برای انجام جراحی زیبایی پستان که اصولا به آن ماموپلاستی می گویند به یک جراح مناسب و قابل قبول مراجعه نکنید، احتمال اینکه چنین اتفاقاتی برای شما هم پیش بیاید کم نیست.

ماموپلاستی چیست؟

بزرگی بیش از حد پستان

جراحی کوچک کردن سینه

ماموپلاستی اصولا نامی است که روی جراحی های زیبایی پستان می گذارند (منبع). عمل کردن سینه با اهداف زیبایی  به صورت کلی به دو بخش تقسیم می شوند. فرد یا می خواهد سینه خود را بزرگ کند، یا می خواهد آن را کوچک تر نماید.

داشتن سینه زیادی بزرگ یا زیادی کوچک مشکلات خاص خودش را دارد. به عنوان نمونه سینه های بزرگ می توانند وزن زیادی داشته باشند و روی مهره های کمر و گردن فشار بیاورند. می توانند به خاطر انسجام بافتی که دارند بیشتر دچار کیست شوند و احتمال سرطانی شدن آنها زیادتر است. همچنین موجب ناراحتی عمومی فرد، دشواری در تنفش و تداخل در خواب فرد می شوند. اصولا هیچکس را پیدا نمی کنید که سینه های بزرگ داشته باشد، و آرزو نکند که ای کاش کمی کوچکتر بودند.

از آن طرف سینه های زیادی از حد کوچک هم می توانند در آینده در بحث شیردهی مشکلاتی برای فرد ایجاد کنند. علاوه بر اینکه روی ظاهر آناتومی بدن فرد تأثیر منفی می گذارند.

اینها می توانند برای خیلی از افراد دلایل کافی باشند تا برای اصلاح وضعیت سینه های خود تحت عمل جراحی انواع ماموپلاستی قرار بگیرند.

عمل کوچک کردن سینه

برای کوچک کردن سینه یا اصطلاحا ماموپلاستی کاهنده، پزشک متخصص چاره ای ندارد به جز اینکه بخشی از بافت سینه را طی جراحی بردارد. گرچه به نظر آسان می رسد اما مهارت جراح می تواند عنصر بسیار مهمی در این امر باشد. جراحی که عمل کوچک کردن سینه را انجام می دهد باید شناخت کافی از بافت سینه داشته باشد تا با جراحی آسیبی به بافت کلی سینه نزند.

همچنین بداند که چه حجمی از سینه را از کجا باید بردارد تا سینه ها از ریخت نیفتند یا به اصطلاح دفورم نشوند. در برخی از موارد اگر پزشک مهارت و دانش کافی نداشته باشد می تواند باعث افتادگی سینه بعد از عمل کوچک کردن سینه شود. در چنین مواردی مراجعه کردن به یک فلوشیپ جراحی پستان می تواند خیال شما را راحت کند.

جلو تر در این مورد توضیح خواهیم داد.

عمل جراحی بزرگ کردن سینه

بزرگ کردن سینه یا ماموپلاستی افزایشی یعنی بزرگ کردن حجم سینه ها با استفاده از مواد خارجی. طبیعتا شما نمی توانید با انرژی های جادویی کاری کنید تا حجم بافت داخل سینه شما بزرگ شود. مگر اینکه هنوز به سن بلوغ کامل نرسیده باشید!

به صورت کلی دو راه بیشتر برای بزرگ کردن سینه ها وجود ندارد. رایج ترین روش این است که از ایمپلنت یا پروتز های مصنوعی سینه استفاده کنید. ایمپلنت ها کیسه هایی حاوی مایعات ژلاتینی هستند که زیر پوست کار گذاشته می شوند و بافت آنها شباهت زیادی به بافت طبیعی سینه دارد.

اما روش دیگر این است که از تزریق چربی استفاده کنید. به این صورت که پزشک بدون انجام جراحی بخشی از چربی اضافی بدن از ناحیه ای دیگر مانند ران پا یا کفل را بر می دارد و به سینه ها تزریق می کند.

اما این نکته را همینجا به شما بگوییم که اثرگذاری تزریق چربی هرگز به اندازه ایمپلنت گذاری نیست، هرچند در چشم برخی سالم تر است!

درباره نوبت دهی و مشاوره آنلاین دکترهای جراحی پستان

دکترهای جراحی پستان چه خدماتی ارائه می دهند؟

و فوق تخصص آن بیماری‌های مختلفی را درمان می کند. جراحی پستان از تخصص‌های شناخته‌شده پزشکی در دکترتو است. شما می توانید با مراجعه به لیست پزشکان جراحی پستان در دکترتو علاوه بر نوبت‌‌گیری اینترنتی، مشاوره آنلاین پزشکی هم دریافت کنید.

چگونه از بهترین دکترهای جراحی پستان نوبت بگیریم؟

ساده‌ترین راه برای نوبت‌گیری از بهترین دکتر جراحی پستان و فوق تخصص این رشته، سامانه نوبت‌دهی اینترنتی پزشکان دکترتو است. جراحی پستان در دکترتو متشکل از بهترین پزشکان جراحی پستان در شهرهای مختلف است. شما می‌توانید با مراجعه به لیست پزشکان جراحی پستان یک دکتر جراحی پستان خوب بیابید و علاوه بر نوبت‌گیری اینترنتی آدرس و تلفن مطب دکتر جراحی پستان خود را مشاهده کنید.

بهترین دکترهای جراحی پستان (متخصص و فوق تخصص) در ایران

برای دریافت نوبت مطب و مشاوره آنلاین (تلفنی، متنی و ویدیویی) با بهترین دکترهای جراحی پستان ایران، می‌توانید به لیست دکترهای جراحی پستان در دکترتو مراجعه کنید و با استفاده از فیلترهای مربوطه از بهترین دکترهای جراحی پستان نوبت مطب و مشاوره آنلاین دریافت کنید.

همچنین می‌توانید از لیست پیشنهادی بهترین دکترهای جراحی پستان در توسط دکترتو استفاده کنید:

بهترین دکترهای جراحی پستان در چه شهرهایی هستند؟

دکترتو میزبان بهترین دکترهای جراحی پستان در سراسر ایران است. علاوه بر دکترهای جراحی پستان که در مراکز استان فعالیت دارند، می توانید دکتر های سایر شهر های کوچک و بزرگ در جراحی پستان را پیدا کنید.

برخی از مهم‌ترین شهرها در جراحی پستان به شرح زیر است:

درباره سایت نوبت دهی و مشاوره آنلاین دکترتو

با استفاده از دکترتو می‌توانید از دکترهای جراحی پستان نوبت اینترنتی بگیرید. نوبت اینترنتی در دکترتو به روش‌های نوبت‌دهی حضوری، مشاوره آنلاین (تلفنی، متنی و ویدیویی) قابل انجام است. در صورت نیاز به ویزیت حضوری توسط پزشک می‌توانید از امکان مسیریابی روی نقشه استفاده کنید. البته همیشه نیازی به ویزیت حضوری توسط پزشک وجود ندارد و در بسیاری از موارد، مشاوره تلفنی و آنلاین می‌توانند راه‌حل مناسبی قبل از مراجعه حضوری به پزشک باشد.

دکترتو میزبان بیش از ۱۰۰۰۰ پزشک، روانشناس و متخصص درمانی در مختلف در سراسر کشور است و با تسهیل نوبت‌دهی پزشکان سعی می‌کند سطح سلامت جامعه را ارتقا دهد. امکان ثبت نظر درباره هر پزشک برای مراجعه‌کننده فراهم شده است تا سایر مراجعه‌کنندگان، قبل از ویزیت شدن، از نظرات در مورد دکترهای جراحی پستان مطلع شوند. با دکترتو به راحتی از تمام دکترهای ایران نوبت بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا