عمومیمدیریت کسب و کار

بهترین مکان ها برای نصب دوربین مدار بسته

بهترین محل نصب دوربین تیاندی قیمت این مدار بسته از مواردی است که اهمیت زیادی دارد و که در زمان نصب باید به آن توجه کنید. در صورتی که محل مناسبی برای نصب دوربین مدار بسته در نظر گرفته نشود، می‌تواند اختلالاتی را در تصاویر و صداهای مربوط به دوربین امنیتی ایجاد کند. حتی اگر بهترین دوربین مداربسته را خریداری کنید اما در مکان نامناسبی آن را نصب کنید، دچار مشکلاتی می‌شوید.

برای جلوگیری از ایجاد مشکلات احتمالی در قطعات و همچنین اختلال در اطلاعات دریافتی از آن باید بهترین محل نصب دوربین مدار بسته را انتخاب کنید تا در معرض نور مستقیم خورشید نباشد، نور مناسب و کافی به آن برسد، مسافت کابل دوربین حفاظتی متناسب با جنس آن باشد و … . در صورتی که به یادگیری نصب و تعمیرات دوربین مداربسته علاقه دارید، می‌توانید در دوره آموزشگاه فنی برق ثبت نام و شرکت نمایید.

The best places to install CCTV cameras

انتخاب محل مناسب نصب دوربین مدار بسته

انتخاب محل نصب دوربین مدار بسته باید متناسب با فضا، تجهیزات و همچنین اهداف شما برای نصب دوربین انجام شود. در زمان انتخاب مکان نصب باید ورودی‌ها و خروجی‌های محل مورد نظر را در نظر بگیرید. بهترین محل نصب دوربین مدار بسته روبروی تمام پنجره‌ها مخصوصاً طبقات اول و آخر ساختمان، درب ورودی اصلی ساختمان، درب‌های هر واحد و همچنین درب‌های پارکینگ است. بهتر است دوربین‌های امنیتی را دور از دسترس دیگران و در ارتفاع مناسب نصب کنید برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت Veesion مراجعه کنید.

1-خیابان و در محل تمام ورودی‌ها و خروجی‌ها

در صورتی که دوربین مداربسته در خیابان و در محل عبور و مرور پیاده رو و جاده نصب شود، می‌تواند بسیاری از افراد را نسبت به انجام حرکت مجرمانه خود منصرف کند. با این دوربین‌ها اولین تصاویر مربوط به فعالیت‌های مشکوک ثبت می‌شود.

2-درب ورودی جلوی ساختمان

یکی از مهم‌ترین مسیر برای ورود افراد سارق، درب اصلی ساختمان می‌باشد، در نتیجه بهترین مکان برای نصب دوربین مخفی نصب در راستای ورودی اصلی خانه است.

نصب دوربین در حیاط و با دید ورودی‌های خانه از مهم‌ترین محل‌های نصب دوربین حفاظتی است. در زمان نصب دوربین مداربسته برای ورودی خانه حتماً آن را در مکان‌های قرار دهید که به راحتی و در اثر ضربه سارقین آسیب نبیند.

توصیه می‌شود که دوربین مداربسته را در فضاهای باز در ارتفاعی حدود 3 متر بالاتر از سطح زمین و در مکان‌های مسقف نیز در نزدیکی سقف محل نصب کنید. نصب دوربین در مکان ورودی به ساختمان و خانه نقش بازدارندگی زیادی در حفاظت از مکان مدنظر دارد.

3-درب ورودی پشت

یک محل نصب دوربین مدار بسته درب پشتی ساختمان است. در صورتی که راه ورود و خروج به ساختمان و محل شما بیش از یک در می‌باشد، بهتر است همه آن‌ها را تحت پوشش دوربین مداربسته قرار دهید.

حتی در صورتی که از درب‌های دیگر استفاده نمی‌شود و وارد شدن به ساختمان و خارج شدن از آن، فقط از یک درب انجام می‌شود، باز هم نسبت به نصب دوربین مدار بسته سهل انگاری نکنید.

در زمان نصب دوربین مداربسته به نورپردازی مناسب برای دید دوربین فکر کنید تا در عملکرد آن اختلالی ایجاد نکند. دوربین‎ مداربسته را در معرض دید افراد قرار دهید تا در صورتی که سارقی قصد داشت تا وارد ساختمان و منزل شما شود، با دیدن آن منصرف شود و به این شکل از محل خود محافظت کنید.

4-پله‌ها و ورودی آسانسور

همانطور که گفته شد باید در زمان نصب دوربین حفاظتی تمام مسیرهای ورود و خروج را با دوربین تحت نظر داشت تا از آمار مزاحمت، سرقت و جرم و جنایت در محل کاسته شود. پله‌ها، راهروها و همچنین درب ورودی آسانسور ساختمان و خانه هستند.در بسیاری از موارد، افراد در زمان ارتکاب جرم، دوربین‌های مداربسته ورودی‌ها را با آسیب رساندن، از دسترس خارج می‌کنند. در این مواقع دوربین‌های آسانسور و راهروها می‌تواند به ثبت و ضبط تصاویر و شناسایی و دستگیری افراد کمک کنند.

5-پنجره‌ها و درب تراس

در بسیاری از موارد سارقین از ورودی‌های اصلی خانه‌ها وارد نمی‌شوند بلکه از درب بالکن، تراس و پنجره‌ها وارد محل مورد نظر خواهند شد. برای جلوگیری از ورود و یا ثبت درست تصاویر از این ورودی‌ها، انتخاب محل نصب دوربین مدار بسته در ورودی پنجره‌ها و درب تراس و بالکن است.

6-پارکینگ یکی از محل‌های مهم برای نصب دوربین حفاظتی

پارکینگ یکی از مکان‌هایی است که افراد می‌توانند دست به حرکات مجرمانه و سرقت بزنند. در صورتی که در پارکینگ مکان مدنظر شما دوربین نصب نباشد، پس از به وقوع پیوستن اتفاقات، با عدم دوربین در آن محل مواجه خواهید شد و بسیاری از وقایع مهم را برای تشخیص فرد یا رفتار سوء از دست خواهید داد.

7-دیوارها و پشت بام

اگر در اطراف محل مورد نظر شما برای نصب دوربین دیوارهایی وجود دارد که امکان ورود و خروج فرد در آن وجود دارد، از نصب دوربین در این مکان‌ها غافل نشوید. همچنین نصب دوربین در پشت بام نیز از ورود سارقین و مجرمان از پشت بام‌های با ارتفاع نزدیک به پشت بام محل سکونت و یا محل کار شما، پیشگیری خواهد کرد.

بهترین محل نصب دوربین مدار بسته در فروشگاه‌ها

اگر در مکان‌های تجاری و یا فروشگاهی قصد دارید محل نصب دوربین مدار بسته مناسب را تعیین کنید، باید علاوه بر موارد ذکر شده در برخی مناطق دیگر نیز از دوربین حفاظتی استفاده کنید.

1-محل استقرار صندوق و روبروی مشتری

با نصب دوربین مداربسته در پشت محل نشستن صندوقدار و یا فروشنده، می‌توانید به بهترین شکل به ثبت چهره افراد و وقایع نظارت داشته باشید تا در صورت بروز مشکل با بیشترین اطمینان نسبت به تشخیص فرد اقدام نمایید و امنیت را در محل برقرار سازید.

2-روبروی چهره فروشنده

در صورت تمایل به ثبت و بررسی رفتارهای فروشنده‌ها و همچنین نظارت بر اعمال و کردار آن‌ها می‌توانید دوربینی متناسب با محل قرارگیری فروشنده نصب نمایید.

3-انبار نگهداری و قفسه‌های محصولات

با نصب دوربین برای افزایش امنیت مالی و جانی افراد در مکان‌هایی مانند فروشگاه‌ها می‌توان به میزان زیادی نسبت به اتفاقات مهم نظارت داشت تا از هر گونه رفتارهای مخرب و مجرمانه جلوگیری شود.

ویژگی‌های مهم انتخاب دوربین مدار بسته و تجهیزات مناسب

در زمان انتخاب و خرید دوربین مداربسته برای نصب و حفاظت از فضا، باید به موارد مختلفی دقت فرمایید.پس از بررسی و مشخص شدن محل نصب دوربین مدار بسته باید تعیین کنید که چه تعداد دوربین در فضای بسته و همچنین چه تعداد دوربین مداربسته در فضای باز باید تهیه شود.اینکه دوربین‌ها در کدام فضا باید نصب شوند، در انتخاب دوربین مدار بسته تأثیرگذار است.

در زمان انتخاب دوربین مدار بسته مناسب باید به موارد و قابلیت‌های مختلف مانند دوربین ضد آب، مجهز به دید در شب، نظارت از راه دور، ارسال هشدار به تلفن یا ایمیل در زمان قطع ارتباط با دوربین و یا بروز اتفاقات مشکوک، امکان چرخش و زوم مناسب تصاویر و قابلیت ذخیره سازی آن توجه شود تا دستگاهی متناسب با نیازها و فضای استفاده از آن خریداری کنید.

جمع بندیدوربین های مداربسته انواع مختلفی دارند و برای موارد گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از عواملی که در نصب دوربین های مداربسته اهمیت بالایی دارد، نصب دوربین در محل مناسب است. اگر محل قرار گرفتن و نصب دوربین مناسب نباشد، این موضوع باعث می شود که این دوربین ها بازدهی مورد نظر را نداشته باشند. برای پیدا کردن بهترین محل نصب دوربین مداربسته، ابتدا باید بدانید چه توقعاتی از دوربین دارید و در واقع برای چه موضوعی قصد نصب دوربین را دارید. در این مطلب قصد داریم مهم ترین نقاطی که باید دوربین در آن ها قرار گیرد را معرفی نماییم.

بهترین مکان نصب دوربین مداربسته در ساختمان

برای در ساختمان باید مهم ترین و حساس ترین محل ها را تعیین کنید. در ادامه به عمومی ترین مکان هایی می پردازیم که در هر فضای مسکونی این مناطق وجود دارد.

1- درب ورودی ساختمان:

از آنجایی که رفت و آمد افراد به داخل ساختمان از طریق درب ورودی صورت می گیرد، بهترین محل نصب دوربین مداربسته محسوب می شود. بیشتر از 30 درصد سارقین از درب اصلی وارد خانه می شوند، بنابراین یکی از دوربین های مداربسته را در اینجا قرار بدهید. دوربین را در ارتفاعی نصب کنید که به راحتی قابل رویت و در دسترس نباشد.

2- درب پشتی:

بسیاری از سارقان از طریق درب پشتی و درب جانبی وارد منزل می شوند. در نتیجه بهتر است هر ورودی یک دوربین داشته باشد. در این مکان حتما دوربینی نصب کنید که هم ضد آب باشد و هم مجهز به دید در شب باشد.

3- آسانسور:

آسانسور بخش پر تردد ساختمان محسوب می شود بنابراین نصب دوربین مداربسته در آسانسور همیشه مفید بوده است.

4- پارکینگ:

پارکینگ ها بخش مهمی از آپارتمان ها و منازل مسکونی را تشکیل می دهند. مجرمین معمولا از این قسمت خانه برای ورود و دزدیدن وسایل خانه استفاده می کنند. به علت پارک اتومبیل ها و محل تردد افراد، منطقه مهمی برای نصب دوربین محسوب می شود.

5- حیاط خانه:

حیاط خانه یکی از مکان هایی است که حتما باید دوربین مداربسته در آنجا نصب شود. دوربین هایی که دراین قسمت خانه قرار می گیرند باید دوربین های ضد آب و ضد ضربه باشند. اگربتوانید محل نصب دوربین را به درستی انتخاب کنید، می توانید تصاویر با کیفیت مناسبی در اختیار داشته باشید.

6- نزدیک پنجره ها:

یکی از راه های ورود سارقان به داخل منازل، پنجره ها هستند. بنابراین نصب دوربین های امنیتی کنار یا بالای پنجره ها باید در اولویت باشد. از این طریق می توانید به راحتی افرادی که وارد خانه ی شما می شوند را شناسایی کنید.

توجه داشته باشید که کیفیت دوربین های مداربسته از اهمیت بالایی برخوردار بوده و بهتر است قبل از انتخاب محل مناسب نصب دوربین، به آن توجه کنید. در صورت پایین بودن کیفیت دوربین ها، حتی اگر دوربین ها در بهترین مکان و شده باشند، نمی توانید هویت سارقان را به خوبی شناسایی کنید.

بهترین مکان نصب دوربین مدار بسته در دفاتر تجاری و شرکت ها

جانمایی نصب دوربین مداربسته در شرکت ها مزایایی دارد که مورد توجه مدیران این گونه مجموعه ها است. این مزایا شامل کنترل ورود و خروج کارکنان، نظارت بر عملکرد آن ها و هم چنین پیشگیری از اعمال غیر مجاز می گردد. از جمله محل هایی که می توان به عنوان نمونه برای نصب دوربین مداربسته در دفاتر تجاری نام برد می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • بخش اداری که کارمندان در آنجا مشغول هستند.
  • انبار و محل نگهداری اجناس با ارزش.
  • بخش مالی که کلیه مراودات مالی در آنجا انجام می گیرد.
  • اتاق بایگانی که مدارک و سوابق در آنجا نگهداری می شوند.
  • سایر نقاطی که مورد توجه مدیر شرکت باشد.

نصب درست دوربین مداربسته در این نقاط، علاوه بر جلوگیری از تخلفات باعث افزایش صداقت کارمندان شما نیز می گردد.

انتخاب مکان مناسب برای نصب دوربین های مداربسته در واحد های صنعتی

نصب دوربین مداربسته در محیط های صنعتی علاوه بر بالا بردن امنیت مکان در برابر سرقت و خرابکاری اهداف دیگری را دنبال می کند. محوطه کارخانجات وسیع است و نظارت به صورت یکپارچه کار طاقت فرسا و گاها غیر عملی است. از دوربین مداربسته می توان برای نظارت بر انبار و ورود و خروج کالا، خودروها و افراد استفاده کرد. بنابراین یکی از بهترین محل های نصب دوربین مداربسته، ورودی های مختلف در محوطه صنعتی است. این ورودی ها شامل: ورودی انبار، پارکینگ و ساختمان ها می شود.

منبع:

صما

دکمه بازگشت به بالا